بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

 
helpkade
بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران
بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

یا نام متخصص را جستجو کنید

روانشناس کیست؟

روانشناس کسی است که فرایندهای ذهنی و رفتار انسان‌ها را از طریق مشاهده، تفسیر و ثبت نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط پیرامون‌شان، بررسی می‌کند. روانشناسان سعی دارند که سلامت و رفاه ذهنی همه افراد، اعم از خانواده‌ها، گروه‌ها و جوامع مختلف را تضمین کنند.

روانشناس، یک متخصص آموزش‌دیده است که در زمینه تحقیقات، آزمایشات و رسیدگی به چالش‌های عاطفی و روانی بیماران فعالیت می‌کند. مشاور و روانشناس خوب در هر زمینه ای می تواند خدمات خود را در مراکز مشاوره، بیمارستان ها یا مطب متخصص ارائه کنند. برخی مراکز به شکل اختصاصی مرکز مشاوره ازدواج هستند.

روانشناسان خدمات متنوعی را به مردم ارائه می‌کنند:

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

تحصیلات و مدرک روانشناسان

اخذ مجوز کار، مستلزم داشتن مدرک دکترا (Ph.D. ،Psy.D. و Ed.D.) و گذراندن یک دوره دو ساله در یک مرکز خدمات بالینی است. روانشناسان، بیش از هر متخصص دیگری در زمینه روانشناسی و خدمات روان درمانی، تحصیل کرده و آموزش می‌بینند. دکتر روانشناس خوب می تواند با تخصص خود مسائل زیادی را حل کند.

از زیرشاخه های اصلی روانشناسی در ایران، می‏توان روانشناسی بالینی و روانشناسی عمومی و روانشناسی کودکان استثنائی را نام برد.

روانشناس بالینی

فعالیت اصلی روانشناسان بالینی شامل تست‏ های روانشناسی، ارزیابی و تشخیص مشکلات روانی، روان درمانی، تحقیق در زمینه کشف راه‌های بهبود سلامتی، تدریس و مشاوره می‌شود. روانشناسان بالینی در اماکن مختلف، از جمله بیمارستان‎ها، کلینیک‌های بهداشت روانی، مطب‌ها، مدارس ابتدایی و متوسطه، برنامه‌های توانبخشی کارکنان و شرکت‌ها فعالیت دارند. روانشناسان بالینی می‏توانند در زمینه های کودک و نوجوان و یا خانواده، آموزش‏ های تخصصی لازم را ببیند و در هر یک از این حیطه ها، تخصصا مشغول به کار درمان شوند.

سایت پزشک خوب با استفاده از بهترین روانشناس در هر شهر، مشاوره روانشناسی را برای حل معضلات و اختلالات مراجعان به کار می گیرد. در همین راستا لیست روانشناسان در هر شهر قابل مشاهده و انتخاب است.

زوج درمانی

نگهداری و حفظ یک رابطه ی عاشقانه کار چندان آسانی نیست و نیازمند مراقبتی دائمی است.

گاهی اوقات خودمان به تنهایی از پس حل و فصل  مشکلات بر میاییم  ولی در برخی موارد بهتر است از یک متخصص زوج درمانگر کمک بگیریم.

زوج‌ درمانی چیست؟

زوج‌ درمانی نوعی از مداخلات روانشناختی است که در آن، یک درمانگر حاذق با زوجین کار می‌کند و کمک می‌کند تا هر دو نفر، درباره ی رابطه‌شان بینش کسب کنند، ناسازگاری ها را حل و فصل کنند و رضایت از رابطه را با استفاده از انواع مداخلات درمانی بهبود بخشند.

زوج درمانگران ممکن است بسته به رویکرد نظری خود از تکنیک های متفاوتی برای درمان مشکلات زوجی استفاده کنند. اما نهایتا تمام زوج درمانگران مسائل زیر را مدنظر قرار می‌دهند:

مشکل و موضوع مهم حال حاضر زوج را مورد توجه قرار می‌دهند. (مثل: مشکلات جنسی، اعتیاد، خشونت و یا خیانت).

با توجه به مشکل موجود برنامه درمانی را طرح ریزی می‌کنند و خود نیز در طی روند درمان مشارکت فعال دارند.

در طی دوره درمان، درمانگرکمک می‌کند که هر دو طرف متوجه سهم و نقش‌ خود در ایجاد تعاملات ناکارآمد و تعارضات بشوند. این موضوع به آنها کمک خواهد کرد تا بتوانند در شیوه‌ تفکرشان نسبت به رابطه و یکدیگر، تغییر ایجاد کنند.

از اهداف درمانی زوج درمانگران علاوه بر افزایش بینش، کمک به طرفین به منظور اعمال مهارت‌هایی است که کیفیت رابطه زناشویی را در عمل افزایش می‌دهند.

از جمله مهارت های که زوج درمانگران ممکن است در طی جلسات با زوجین به آنها آموزش دهند، مهارت برقراری ارتباط موثر، مهارت مدیریت خشم، مهارت مدیریت استرس و… باشد.

شما زمانی بهترین نتایج را از زوج درمانی خواهید گرفت که:

هر دو نفر از زوجین نسبت به اصلاح و یا تغییر رفتارهای ناکارآمد خود متمایل باشند.

همچنین نسبت به احساسات خود پذیرا بوده و در کل فرایند درمان صداقت داشته باشند.

اقداماتی که توسط زوج درمانگر صورت می‌گیرد:

فرایند ارزیابی زوج‌ها معمولاً شامل جمع‌آوری اطلاعات دقیق در مورد مشکل ارائه شده و سپس ارزیابی مشاغل، سطح تحصیلات، اشتغال، اطلاعات رشدی دوران کودکی، تاریخچه والدینی، سابقه سوء مصرف مواد، عقاید مذهبی، سوابق رابطه‌ای زوجین و موارد پزشکی و قانونی و روانشناسی آنها تا به حال، در قالب یک مصاحبه می‌باشد.

در مرحله بعد، روان درمانگر می‌تواند بهترین دوره‌ برنامه‌ریزی درمان را طراحی کند.

همچنین ممکن است از پرسشنامه ها و اندازه‌گیری‌های روانشناختی جهت دقیق تر شدن تشخیص استفاده شود.

نتایج مورد انتظار از زوج درمانی:

سعیده سلیمانی 

حامد گل محمدی 

نرگس افتخاری 

دکتر امیر لشکری 

مریم مقدس 

فاطمه احسان پور 

دکتر فهیمه برخورداری 

فرناز فریدی 

دکتر مریم ملکان 

مازیار جلوه 

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

تمامی آدرس ها را بر روی نقشه می توانید مشاهده کنید

loading…

جستجو بر حسب نام متخصص

لیست تخصص ها

آیا شما یک پزشک خوب هستید؟

تمامی حقوق این وب‌سایت محفوظ است و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

 

آیا زوج درمانی در حل اختلافات زوجین موثر است ؟

زوج درمانی بهترین انتخاب برای زن و مردی می باشد که از اختلافات زناشویی رنج می برند. مرکز مشاوره انتخاب نو از بهترین زوج درمانگر تهران برای حل مشکلات زوجین استفاده می کند. زوج درمانی جلسات مشاوره با زن و شوهر به همراه زوج درمانگر می باشد که توانایی ایجاد حس اعتماد را در هر دو نفر دارد. زوجینی که که برای زوج درمانی به کلینیک روانشناسی انتخاب نو مراجعه می کنند باید حس امنیت و آرامش را به همراه داشته باشند زیرا اگر هر یک از زوجین نتوانند نسبت به مشاور زوج درمانی احساس اعتماد را پیدا کنند ، نمی توانند بدون خجالت درباره مشکلاتشان صحبت کنند.

تمام زندگی های زناشویی دارای تنش ، مشکلات و اختلافات مختلف می باشد. اما زوجین باید توجه کنند چنانچه ای مسائل حالت غیر قابل حل به خود گیرد باید حتما برای انباشته نشدن مشکلات و ایجاد یک مشکل بزرگ تر ، به یک مرکز مشاوره زوج درمانی مراجعه کرده و از راهنمایی روانشناس زوج درمانی بهره مند شوند. طلاق و جدایی آخرین راه برای یک زندگی مشترک می باشد نه اولین راه بنا بر این استفاده از بهترین زوج درمانگر انتخاب عاقلانه ای به نظر می رسد.

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

زوج درمانگر از شیوه های مختلفی برای حل مشکلات زوجین استفاده می کند یکی از شیوه ها تغییرات رفتاری می باشد. مشاور زوج درمانی خوب در مرحله اول به از زوجین می خواهد تا یکی از تغییراتی که احساس می کنند اگر طرف مقابل آن را انجام دهد، شرایط زندگی بهتر می شود را مشخص کنند و در ایجاد این تغییر به یکدیگر کمک کنند. روانشناس زوج درمانی خوب به حفظ غرور و حریم هر یک زوجین بسیار اهمیت می دهد و از زوجین می خواهد برای ایجاد تغییر در یکدیگر با محبت و تشویق یکدیگر را یاری دهند.

زوج درمانی برای داشتن ازدواج موفق ضروری است و بر اساس آن در مرحله بعدی متخصص زوج درمانی به زوجین ایجاد یک رابطه سالم را آموزش می دهد. رابطه سالم در یک زندگی زناشویی به رابطه ای گفته می شود که هر یک از زوجین در آن بتوانند احساسات و خواسته های خود را به شیوه مناسب بدون دادن حس حقارت و گناه به یکدیگر بیان کنند. آموزش شیوه مکالمه مناسب از مهمترین شیوه های آموزش در مرکز مشاوره خوب می باشد. زیرا با مکالمه صحیح به صورت خود به خودی بسیاری از مشکلاتی که بین زن و مرد وجود دارد بر طرف می گردد.

در آخرین مرحله بهترین روانشناس زوج درمانگر به زوجین آموزش می دهد تا شیوه های مشکل گشایی را یاد بگیرند و در مراحل بحرانی زندگی و ایجاد مشکلات به جای بگومگو و درگیری به مصالحه و گفتگو بپردازند. زوجین باید بدانند اختلاف در زندگی مشترک امری طبیعی می باشد اما نحوه برخورد با مشکلات مسئله اصلی می باشد که با کمک یک دکتر روانشناس نیز این مسئله قابل حل می باشد.

مرکز مشاوره انتخاب نو همواره راهی نو برای کسانی می باشد که به زندگی مشترک خود علاقه مند هستند و به دنبال حل مشکلات .

تهران، خیابان دولت، بلوار کاوه، نبش اخلاقی غربی، پلاک29، واحد6، طبقه سوم – ساعت کاری: 9صبح تا 10شب

همه روابط، از روابط نوپا تا رابطه ازدواج، می تواند از مشاوره ازدواج و درمان زوجین کمک بگیرند. بدون شک تمایل به مشارکت و پذیرش در طول جلسات درمانی در مرکز زوج درمانی لازم است. مشارکت کامل به کمک بهترین مشاور زوج درمانی می تواند مزایای بسیاری را در پی داشته باشد. هزینه زوج درمانی با توجه به جلساتی که شما نیاز دارید، تعیین خواهد شد. در مراکز زوج درمانی متفاوت، اغلب هزینه جلسات با زمان ۴۵ دقیقه، مشابه است.

احساسات مثبت و منفی کاملاً طبیعی است. حتی اگر بهترین زوج ها نتوانند احساسات خود را هنگام نیاز بیان کنند، بهترین روابط نیز ممکن است شکست بخورد. به همین دلیل باز بودن عاطفی در روابط ضروری است. هر دو طرف باید بتوانند به درستی افکار خود را بیان کرده و نسبت به احساسات شریک زندگی خود پذیرش داشته باشند. مشاور زوج درمانی یا روانشناس زوج درمانی به ایجاد پذیرش عاطفی کمک می کند.

هرکسی نیازهای عاطفی دارد و این نیازها می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. باز بودن کامل عاطفی می تواند به زوجین کمک کند تا از افکار و واکنش های شریک زندگی خود آگاه شوند. همچنین می تواند به زوجین کمک کند تا نیازهای عاطفی شریک زندگی خود را برطرف کنند.

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

پایه های روابط نه تنها بر شباهت های بین مردم ساخته شده است، بلکه پذیرفتن اختلافات یکدیگر نیز برای موفقیت یک رابطه بسیار مهم است. اما ، اگر زوج نتوانند آرمان ها و عقاید یکدیگر را شناسایی کنند، پذیرش نمی تواند اتفاق بیفتد. دکتر مشاور زوج درمانی که در مشاور زوج درمانی تخصص دارد، می تواند به شناسایی این اختلافات کمک کند.

چگونه می توانید بگویید که شما واقعاً فردی را می شناسید؟ پاسخ دادن به این سؤال بسیار دشوار است. یکی از مزایای زوج درمانی و مراکز زوج درمانی، این است که آنها به این جنبه از رابطه کمک می کنند.

دکتر مشاوره زوج درمانی می تواند به شرکا کمک کند تا ایده ها، نگرانی ها و واکنش های یکدیگر را تشخیص دهند. شناخت بهتر از یکدیگر می تواند به زوجین کمک کند تا مسائل عمیق و مملو از مشکلات را برطرف کنند. حتی می تواند به آنها کمک کند تا در هنگام بروز موضوعات آینده، آنها را برطرف کنند.

نمی توان به اندازه کافی تأکید کرد که برقراری ارتباط مناسب ، کلید رابطه سالم است. اگر همه مسائل به درستی رسیدگی شود ، مشکلات حل نشدنی بین زوجین وجود نخواهد داشت.  این امر درصورتی ممکن است که زوج بتوانند علناً درباره هر مسئله ای که ممکن است داشته باشند، ارتباط برقرار کنند. حتی روابط سالم هنوز هم می تواند از داشتن خط ارتباطی بازتر سود ببرد که مشاور زوج درمانی در این زمینه به زوجین کمک های سودمندی می کند.

پیش بینی کردن واکنش های شریک زندگی، مزیت شناختن شریک زندگی است. این شناخت می تواند در جلوگیری از وقوع مسائل بسیاری مفید باشد .حل اختلافات قبل از شروع ریشه ، کاری است که همه زوجین باید یاد بگیرند که چگونه آن را انجام دهند که مشاور زوج درمانی و مراکز زوج درمانی در بهبود شرکا در این زمینه تخصص دارند. البته این تلاش هر دو طرف رابطه را می طلبد. این امر نیاز به ارتباط، راحتی و باز بودن بین شرکا دارد. این ها همه مواردی است که روانشناس زوج درمانی می تواند به آنها کمک کند.

اختلافات اندک می تواند جمع شود و به یک مشکل اصلی زوج ها تبدیل شود. پرداختن به این اختلافات در صورت بروز آنها برای سالم نگه داشتن رابطه بسیار مهم است. یک زن و شوهر باید بتوانند کاملاً به هم اعتماد کنند و در برخورد صحیح با این مسائل رفتار کنند. این جنبه ای از رابطه ای است که مشاور زوج درمانی می تواند به آن کمک کند.

 

برای پاسخ به این سوال نخست ویژگی های بهترین مشاور زوج درمانی را بررسی می کنیم :

بهترین مشاور زوج درمانی ، مشاوری است که از دانش و سواد کافی در زمینه مسائل زناشویی برخوردار است . فرض کنید مشاور از علم و دانش کافی در زمینه مسائل زناشویی برخوردار نباشد در نتیجه مشاوره ای که به زوجین می دهد ممکن است عواقب ناگواری به دنبال خود داشته باشد .

بهترین مشاور زوج درمانی ، مشاوری است که نسبت به هر یک از زوجین بی طرف است . فرض کنید مشاوری نسبت به زوجین بی طرف نباشد . برای مثال مشاور مرد سالار باشد و در مشاوره خود حقوق زوجه را کمرنگ تر جلوه دهد و بیشتر طرفدار زوج باشد تا زوجه .

در نتیجه به احتمال زیاد سبب ایجاد انتظارات بی جا در زوج و و دلسرد شدن زوجه شود . و این امر ممکن است در طولانی مدت نتایج مخربی به دنبال خود داشته باشد .

بهترین مشاور زوج درمانی مشاوری است که نسبت به اسرار و اطلاعات زوجین امانت دار است و اسرار آن ها را همچون راز خود محافظت می کند .

فرض کنید مشاوری در حفظ اسرار زوجین اهمیتی قائل نباشد ، در این صورت ممکن است هر یک از زوجین نسبت به بازگویی مسائلی که با آنها روبرو هستند تردید کنند و در نتیجه ، این مشاوره نتایج قابل قبولی رو به دنبال نداشته باشد .

بهترین مشاور زوج درمانی کسی است که آگاهی کافی در شخصیت شناسی هر یک از زوجین را دارا می باشد .

برای درک بهتر این ویژگی توجه شما را به مثال زیر جلب می کنم :

زوج جوانی را در نظر بگیرید که ویژگی های زیر را دارند :

مرد : باهوش ، مدیر ، سیاست مدار و کمی خشن

زن : مهربان ، ساده ، احساساتی و کمی لوس

یک مشاور خوب در زمینه زوج درمانی باید بتواند این ویژگی ها را به سرعت تشخیص بدهد و با استفاده از دانشی که در ویژگی یک مطرح کردیم از نقاط و ضعف هر یک از زوجین برای بهبود رابطه آن ها بهره ببرد .

حال فرض کنید مشاوری از وجود چنین آگاهی ای بی بهره باشد و نتواند به درستی شخصیت هر یک از زوجین را بشناسد ، در نتیجه به احتمال بالا مشاوره آن ها نتیجه قابل قبولی نخواهد داد .

بهترین مشاور زوج درمانی مشاوری است که علاوه بر داشتن علم و دانش کافی در زمینه روانشناسی زناشویی ، از توانایی متقاعد کردن هز یک از زوجین برای بهبود عملکرد آن ها نیز برخوردار باشد .

برای درک بهتر این ویژگی به مثال زیر که همان مثال ویژگی چهار می باشد توجه کنید .

بهترین مشاور زوج درمانی می بایست بتواند به مرد که از ویژگی منفی خشن بودن کمی بهره برده است بفهماند که این ویژگی اش را کنترل کند . زیرا با این کار می تواند تا حدود به ویژگی لوس بودن زن پاسخ مثبت دهد در نتیجه صفات دیگر زن نمود بیشتری پیدا می کنند .

در نتیجه کانون خانواده گرم تر شده و اثرات مثبت آن را نه تنها مرد خانواده بلکه کل اعضای خانواده می توانند استفاده کنند .

به همین شکل به زن که از صفت منفی لوس بودن بی بهره نمانده است بفهماند تا با کمی مراعات سبب کاهش خشم مرد شود . بدین ترتیب مرد نیز صفات دیگرش بیشتر نمود می کنند که باعث می شود بتواند خانواده را بهتر مدریت کند .

بنابراین اثرات مثبت آن را کل اعضای خانواده می توانند استفاده کنند .

حال که تا حدودی با ویژگی های بهترین مشاور زوج درمانی آشنا شدیم توجه شما را به مثال زیر جلب می کنم تا اهمیت زوج درمانی را برای شما به نمایش بکشم .

زن و مردی را تصور کنید که در ابتدا همچون لیلی مجنون عاشق یکدیگر باشند . صاحب فرزند شده و حدود پنج سال از ازدواج آن ها بگذرد .

فرض کنید با گذشت زمان هم زن هم مرد یا یکی از آن دو به یک صفت ناشایست که در وجود خود داشته ادامه دهد . در این صورت این عشق و علاقه کم کم کمرنگ می شود . بدین ترتیت ممکن است عواقب ناگواری در پی داشته باشد که به سردی رابطه و حتی طلاق می توان اشاره کرد .

سناریوی طلاق در ظاهر مسئله ساده ای است . اما مسئله ای بسیار جدی است که نیاز به توجه بیشتر دارد . توجه شما را به بررسی این مقوله جلب می کنم .

آثار منفی طلاق فقط زوجین را در برنمی گیرد . زیرا آثار آن در زندگی فرزندان نیز نمایان می شود و ممکن است با تاثیر منفی در زندگی فرزندان ، آثارش به جامعه هم کشیده شود . با کمی مشاوره در زمینه زوج درمانی می توان از این مقوله جلوگیری کنیم .

با توجه به مثال بالا دریافتیم مشاوره در زمینه زوج درمانی با بهترین مشاور زوج درمانی می تواند علاوه بر گرم کردن کانون خانواده و شادابی و نشاط بیشتر اعضای آن برای جامعه نیز مفید حاصل شود .

شما می توانید به کمک مشاوره در زمینه زوج درمانی علاوه بر تحکیم و استحکام بنیان خانواده ، از زندگی خود بیشتر لذت ببرید .

کلینیک مشاوره روان آرام با بهره گیری از بهترین مشاوران در زمینه زوج درمانی آماده ارائه خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد . شما می توانید از طریق زیر برای ارتباط با ما و اخذ نوبت اقدام کنید .

تلفن:

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

88216100

88216200

آدرس:

تهران، میدان ونک ،خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی ،نبش کوچه شهریار  ،پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

برای خواندن مطالب بیشتر می توانید از مطالب زیر استفاده کنید .

مشاوره ازدواج تلفنی

عشق در زندگی مشترک

بهترین مشاوره خانواده

روانشناس خوب

از کلینیک روانشناسی روان آرام

کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی عرضه میگردد.

تهران، میدان ونک خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی نبش کوچه شهریار پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

ravanaramvanak@gmail.com

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روان آرام
کلینیک می باشد طراحی و سئو توسط لومین

همه ازدواج ها تحت تأثیر مشکلات هستند . مشکلات زناشویی ، باعث می شود که زوجین به فکر طلاق بیفتند . این که ازدواج هنگام برخورد با یک مشکل زنده مانده یا خیر ، بستگی به مشکل دارد و اینکه چگونه یک زوج تصمیم می گیرد با آن مشکل کنار بیاید ، بستگی به عمق احساس آن ها به یکدیگر و مهارت های حل مشکلات در آن ها به صورت فردی و همچنین کمک گرفتن از یک زوج درمانگر خوب در تهران دارد  .

زوج هایی که قادر به همکاری با یکدیگر در حل و فصل اختلافات هستند ، احتمال بیشتری دارد که بتوانند ازدواج خود را نجات دهند. زن و شوهرهایی که فاقد مهارت مناسب برای حل بحران ها هستند ، ممکن است برای حل مشکلاتی که به راحتی و با کمک گرفتن از یک زوج درمانگر خوب در تهران ، حل می شوند ، از زندگی مشترک ناامید شده و تصمیم به جدایی بگیرند .

در زیر لیستی از مشکلات زناشویی وجود دارد که ممکن است باعث طلاق شود .

بیش تر زوج ها مورد صورتحساب های زندگی ، بدهی ها ، هزینه ها و سایر مسائل مالی با یکدیگر به مشکل می خورند . نحوه تصمیم گیری برای مقابله با مشکلات مالی در ازدواج ، مشخص می کند که آیا این مشکلات تأثیر منفی یا مثبتی در ازدواج شما دارد یا خیر

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

نظم و انضباط در زندگی و تربیت کودکان ، رژیم غذایی آن ها و سایر موارد ، می توانند منبع اختلاف نظر بین زوجین باشند . کودک استرس شماره یک در یک ازدواج است و می تواند اختلافات اعتقادی را در مورد مسائل تربیتی در میان پدر و مادر به وجود بیاورد .

عدم شناخت نسبت به رابطه جنسی و نرسیدن به توافق بر سر آن ، می تواند یکی از عوامل اصلی در طلاق باشد . بسیاری از زوجین برای مراجعه به زوج درمانگر خوب در تهران به خاطر اختلاف ها بر سر رابطه جنسی ، احساس شرم می کنند . اما در ایران ، بزرگترین عامل طلاق به خصوص از جانب خانم ها ، به دلیل مشکل در هم بستری با همسرشان است . خودداری از رابطه جنسی برای مجازات همسر ، پیوند زناشویی را می شکند . رابطه جنسی می تواند یک مسئله بزرگ باشد ، وقتی که شما احساس نیاز می کنید . مشاوره جنسی یکی از مشاوره هایی است که زوجین دارای این مشکل بایستی از آن استفاده کنند.

فاصله زمانی و نبود وقت با کیفیت در کنار هم ، باعث می شود زوجین از هم گام شدن با یکدیگر خارج شوند . داشتن علایق و فعالیت های مشترکی که شما ، به طور منظم در آن شرکت می کنید ، به زوجین کمک می کند تا در ارتباط باشند .

بسیاری از زوجین درباره توزیع عادلانه کار خانه و نحوه انجام آن بحث می کنند . آن ها به جای نشستن و تقسیم کار خانه ، نسبت به این که چه کاری انجام داده اند یا چه نکرده اند ، مشاجره می کنند . مرتباً تقسیم نشوید و تقسیم کار نکنید ، شما بزرگسال هستید ، اگر کاری را دیدید که باید انجام شود ، آن کار را انجام دهید . یا تصمیم بگیرید که کارهای خانه را بر اساس مواردی که از آن ها لذت می برید ، تقسیم کنید .

همه دوستان برای روابطی که بعضی از آن ها سمی هستند ، مفید نیستند . مطمئن باشید تفاوت بین دوستی را می دانید که روابط شما را تقویت می کند و کسی که آن را خراب می کند .

بسیاری از افراد با شخصی ازدواج می کنند که یک یا چند عادت دارد که برای آن ها خوشایند نیست و بعضا آزار دهنده است . نترسید به عاداتی که شما را تحریک می کند ، اشاره کنید ، فقط مطمئن باشید که آن را به روشی غیر تدافعی انجام می دهید .

یا از کمک یک زوج درمانگر خوب در تهران استفاده می کنید . ممکن است حرف زدن همسر شما هنگام غذا خوردن یک عادت پیش و پا افتاده باشد ، که شما را آزار می دهد . اگر آن را حل نکنید ، این موضوع کوچک می تواند به مرور آن قدر شما را تحت تاثیر قرار دهد که عصبانیت خود را به بهانه های متفاوت و دعوا بر سر موضوعات متنفرقه بیان کنید و این زندگی مشترک شما را نابود می کند .

فرزندان ، خواهران و برادران ، والدین و دیگر اعضای خانواده ، می توانند استرس را در یک ازدواج ایجاد کنند . هنگام کنار آمدن با مسائل منفی در ازدواج خود ، به سراغ درد و دل و به اشتراک گذاشتن با اعضای خانواده خود و همسرتان نروید . به جای آن از یک زوج درمانگر خوب در تهران کمک بگیرید و اگر خانواده ها تلاش برای دخالت در زندگی شما داشتند ، به آن ها یادآور شوید که زندگی مشترک شما ، فقط به شما دو نفر مربوط است و کسی اجازه دخالت در آن را ندارد .

همه ما با انتظارات خاصی وارد ازدواج می شویم . بیشتر اوقات ، ازدواج بر خلاف آنچه انتظار داشتیم است . هنگامی که این انتظارات عاشقانه برآورده نشود ، ما ناامید می شویم . انتظارات برآورده نشده منبع اصلی درگیری در ازدواج است .

شما باید درباره انتظارات خود و بخش های برآورده نشده ، بدون مشاجره و حالت تدافعی ، با همسرتان صحبت کنید . او شاید از فکر شما بی خبر است . یا نحوه برآورده کردن انتظارات در ذهن او و شما ، متفاوت است . ازدواج پیدا کردن یک زبان مشترک میان دو نفر است ، و این زبان مشترک تنها با صحبت کردن و مرور زمان ، شکل می گیرد .

آیا شخصیت شما ازدواج شما را خراب می کند ؟ خصوصیات شخصیتی وجود دارد که می تواند یک ازدواج را به شکست محکوم کند . آیا شما یک مشاجره گر هستید ؟ آیا شما دوست دارید همسرتان را مجبور به کاری کنید و شخصیت مستبد و زورگویی هستید ؟ آیا برای خشنود کردن همسرتان ، نیازهای خودتان را فراموش می کنید یا آن ها را نادیده می گیرید ؟ اگر به هر یک از این موارد پاسخ مثبت دادید ، نیاز دارید که روی این خصوصیات شخصیت منفی کار کنید .

شاید نیاز باشد که از یک زوج درمانگر خوب در تهران کمک بگیرید . هر یک از موارد فوق یک مسئله بسیار متداول است که در یک ازدواج به آن پرداخته شده است . اگرچه این ها ، همگی مشکل هستند ، اما می توانند فرصتی برای رشد ، یادگیری و توافق باشند . این که آیا این مسائل همچنان باعث ایجاد استرس در ازدواج شما می شوند یا به فرصتی برای رشد تبدیل می شوند ، به عهده شماست .

مشاوره ازدواج ، که به آن زوج درمانی نیز گفته می شود ، نوعی روان درمانی است . مشاوره ازدواج به زوجین با مشکلات مختلف کمک می کند تا اختلافات را تشخیص داده و برطرف کنند و روابط خود را بهبود بخشند . از طریق مشاوره ازدواج می توانید تصمیماتی متفکرانه در مورد بازسازی و تقویت روابط خود و یا راه های جداگانه خود بگیرید .

مشاوره ازدواج اغلب توسط پزشکان متخصص مجاز به نام ازدواج و خانواده درمانی ارائه می شود . این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند .

مشاوره ازدواج اغلب کوتاه مدت است . مشاوره ازدواج به طور معمول هر دو شریک را شامل می شود ، اما گاهی اوقات یکی از شرکا تصمیم می گیرد که به تنهایی با یک زوج درمانگر خوب در تهران کار کند . برنامه درمانی خاص به شرایط بستگی دارد .

زوج درمانگر خوب در تهران ، می تواند در همه انواع روابط ، صرف نظر از گرایش جنسی یا وضعیت ازدواج ، به زوجین کمک کند . برخی از زوج ها برای تقویت مشارکت خود و به دست آوردن درک بهتر از یکدیگر ، به دنبال مشاوره ازدواج هستند . مشاوره ازدواج همچنین می تواند به زوجینی که قصد ازدواج دارند ، کمک کند . مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک عمیق تری از یکدیگر داشته باشند و اختلافات قبل از ازدواج را برطرف کنند .

در موارد دیگر ، زوجین به دنبال مشاوره ازدواج برای بهبود یک رابطه آشفته هستند . برای کمک در بسیاری از موضوعات خاص ، می توانید از زوج درمانگر خوب در تهران استفاده کنید :

مشاوره زناشویی ، همچنین ممکن است در موارد سوءاستفاده خانگی مفید باشد . اگر خشونت به حدی افزایش یافته است که می ترسید ، با این حال ، مشاوره به تنهایی کافی نیست . برای پشتیبانی اضطراری با پلیس یا یک پناهگاه محلی یا مرکز بحران تماس بگیرید .

تنها آمادگی لازم برای مشاوره ازدواج ، یافتن یک زوج درمانگر خوب در تهران است . قبل از برنامه ریزی جلسات با یک متخصص خاص ، در نظر بگیرید که آیا درمانگر مناسب شما و شریک زندگی شما خواهد بود یا خیر. می توانید در مورد مسایل زیر از مشاور خود سوال کنید :

آموزش و تجربه : پیشینه تحصیلی و آموزشی شما چیست ؟ آیا از دولت مجوز دارید ؟ آیا توسط AAMFT اعتبار دارید ؟ تجربه شما با نوع مسئله ما چیست ؟

تدارکات : دفتر شما کجاست؟ ساعات اداری شما چگونه است ؟ آیا در صورت اضطراری در دسترس هستید ؟

برنامه درمانی : انتظار دارید چند جلسه برگزار شود ؟ هر جلسه چه مدت است ؟

هزینه و بیمه : برای هر جلسه چقدر شارژ می کنید ؟ آیا خدمات شما تحت پوشش برنامه بیمه درمانی ما است ؟

مشاوره ازدواج به طور معمول زوج ها یا شرکای خود را برای جلسات درمانی مشترک جمع می کند . با کار با یک درمانگر ، مهارت هایی را برای تحکیم روابط خود خواهید آموخت ، مانند :

در اینجا نکاتی را باید در نظر داشته باشید که هنگام مشاوره در زمینه ازدواج باید به خاطر بسپارید :

شاید صحبت کردن درباره مشکلاتتان با یک زوج درمانگر خوب در تهران ، سخت باشد . جلسات ممکن است در سکوت بگذرد ، زیرا شما و شریک زندگی تان از اشتباهات درک شده عصبانی می شوید ، یا ممکن است در طول جلسات فریاد بزنید یا استدلال کنید . هر دو خوب هستند . درمانگر شما می تواند به عنوان داور عمل کند و در کنار آمدن با احساسات ناشی از آن به شما کمک می کند .

می توانید خودتان بروید . اگر شریک زندگی شما از حضور در جلسات مشاوره ازدواج امتناع ورزید ، همچنان می توانید خودتان به تنهایی شرکت کنید . اصلاح یک رابطه به این روش چالش برانگیزتر است ، اما می توانید با کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکنش ها و رفتارهای خود سود ببرید .

درمان اغلب کوتاه مدت است . برخی از افراد فقط به چند جلسه مشاوره ازدواج احتیاج دارند ، در حالی که برخی دیگر به مدت چند ماه به آن احتیاج دارند. برنامه درمانی خاص به وضعیت شما بستگی دارد . بعضی اوقات ، مشاوره ازدواج به زوجین کمک می کند تا دریابند که اختلافات آن ها واقعاً غیر قابل حل هستند و شاید پایان دادن به رابطه و جدایی ، برای هر دو طرف تصمیم بهتری باشد . سپس جلسات می توانند بر مهارت هایی برای پایان دادن به روابط با اصطلاحات خوب تمرکز کنند .

ممکن است کارهای خانه داشته باشید . مشاور شما ممکن است تمرینات ارتباطی را در خانه انجام دهد ، تا به شما در تمرین آن چه در طول جلسه آموخته اید کمک کند . به عنوان مثال ، هر روز چند دقیقه با شریک زندگی خود در مورد چیزهای غیر استرس زا صحبت کنید ، بدون هیچ گونه وقفه ای مانند تلویزیون ، تلفن یا کودکان .

شما یا شریک زندگی تان ممکن است نیاز به مراقبت های اضافی داشته باشید . اگر یکی از شما با بیماری روانی ، سوء مصرف مواد یا سایر موارد مقابله کند ، ممکن است درمانگر شما با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، همکاری کند تا درمان کامل تری داشته باشد .

تصمیم گیری برای مراجعه به یک زوج درمانگر خوب در تهران ، می تواند سخت باشد . اگر یک رابطه مشکل دار دارید ، جستجوی کمک مؤثرتر از نادیده گرفتن مشکلات شما یا امید به پیشرفت خود به خودی ، است . گاهی اوقات برداشتن اولین قدم با پذیرش این که ، رابطه نیاز به کمک دارد ، سخت ترین بخش است .

هر رابطه زناشویی می تواند بی نظیر باشد . با این حال ، علائم هشدار دهنده و پرچم های قرمزی وجود دارد ، که نشان دهنده مشکلات جدی در ازدواج است . اگر با این نگرانی ها خود را در یک ازدواج می بینید ، از آنها چشم پوشی نکنید ! شما باید در مورد آنها با همسرتان صحبت کنید . این مکالمات سخت اما ضروری است . سعی نکنید به تنهایی مشکلات را حل کنید . شما بهتر است تنها همسرتان را متقاعد کنید که به یک زوج درمانگر خوب در تهران ، نیاز دارید .

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

در اکثر مواقع ، این جریان در جهت منفی زندگی مشترک با این علایم ، قابل تغییر است و بیشتر ازدواج ها می توانند به سلامت و سرزندگی روز اول خود ، برگردند . گاهی اوقات افراد می توانند این تغییرات را به تنهایی انجام دهند ، اما به طور مکرر به یک زوج درمانی مراجعه کنند و روند پیشرفت را به کمک او ، پیش ببرند .

برای به دست آوردن بیشترین استفاده از مشاوره در مورد ازدواج ، منتظر نمانید تا ازدواج شما به مشکلات اساسی بخورد ، تا بتوانید از متخصصین کمک بگیرید . یک زوج درمانگر خود در تهران ، می تواند متحد ازدواج شما باشد . این شخص می تواند در تمام مراحل ازدواج شما ، شما را راهنمایی کند . زوج درمانی یا مشاوره ازدواج می تواند از پیش از ازدواج شروع شود و ادامه پیدا کند . شاید نیاز نباشد که هر هفته به مشاوره ازدواج خود سر بزنید و هزینه اضافه کنید ، اما ماهی یک بار صحبت کردن با یک زوج درمانگر خوب در تهران ، همواره ازدواج شما را در مسیر درست خود نگه می دارد و هیچ گاه ازدواج شما به جاهای باریک نمی رسد که بخواهید از ریشه های عمیق ، آن را ترمیم کنید .

از کلینیک روانشناسی روان آرام

کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی عرضه میگردد.

تهران، میدان ونک خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی نبش کوچه شهریار پلاک 181، طبقه 3، واحد 16

ravanaramvanak@gmail.com

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روان آرام
کلینیک می باشد طراحی و سئو توسط لومین

همه ما می دانیم که روابط عاشقانه کار سختی است. مانند اتومبیل، رابطه عاشقانه به طور منظم به تعمیر و نگهداری نیاز دارند. اگر مشکلی پیش آمد، بهتر است بلافاصله آن را تعمیر کنید تا از عوارض بعدی در جاده زندگی جلوگیری کنید. ما می توانیم برخی از تعمیرات جزئی را انجام دهیم و خودمان تعمیر کنیم، اما سایر اوقات، علی رغم تلاش های فراوان، باید به یک متخصص زوج درمانگر و یک مرکز زوج درمانی مراجعه کنیم.

جالب است که بسیاری از ما ماشین خود را هرچند وقت یکبار برای پیشگیری از آسیب به تعمیرگاه می بریم اما زمانی که صحبت از ارتباط خود و همسرمان می شود کار را تا حد امکان عقب می اندازیم، تا زمانی که کار از کار بگذرد!

متأسفانه، بسیاری از زوجین، زوج درمانی را زمانی که میزان قابل توجهی از آسیب ایجاد شده است امتحان می کنند. الگوهای رابطه ناسازگارانه پیچیده شده است، پیوند عاطفی بین زوج به شدت تضعیف شده است و به دلیل درگیری های حل نشده گذشته نارضایتی بالایی وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که قبل از مراجعه به زوج درمانگر خوب، زن و شوهر به طور میانگین شش سال از زندگی خود ناراضی بوده اند. این یعنی بیش از شش سال تعلل در مراجعه به مرکز زوج درمانی …! این تعلل و تاخیر در مراجعه به مرکز زوج درمانی بدان معنا نیست که زوج درمانی نمی تواند در رفع چنین مشکلات دیرینه مؤثر باشد. با این وجود، این تلاش بسیار چالش برانگیزتر و وقت گیرتر خواهد بود و نیاز به تعهد و تلاش فراوان از طرف هر دو شریک زندگی دارد.

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

برخی ممکن است فکر کنند، زوج درمانی فقط برای موارد بسیار جدی که بر یک رابطه تأثیر می گذارند وارد می شود، مانند خیانت یا اعتیاد. برخی دیگر ممکن است قبل از تصمیم گیری برای پایان دادن به یک رابطه، آن را به عنوان آخرین تلاش خندق تلقی کنند. بسیاری از افراد در این مواقع زوج درمانی را راهی برای مجبور کردن تغییر تصمیم شریک زندگی خود می دانند. زوجین از مزایای زوج درمانی در طیف گسترده ای از مسائل ارتباطی آگاهی ندارند. آنها نمی دانند که چقدر می تواند در بهبود رضایت از روابط تأثیر بگذارد و بر سلامت روان فرد تأثیر گذار باشد.

زوج درمانی نوعی از روان درمانی است که در آن، یک زوج درمانگر با تجربه بالینی که با زوجین کار می کند، به دو شخص درگیر در یک رابطه عاشقانه کمک می کند تا در رابطه خود به بینش برسند و همچنین به حل تعارض و بهبود رضایت از روابط با استفاده از انواع مداخلات درمانی بپردازند. اگرچه ممکن است عمل زوج درمانی بسته به گرایش نظری درمانگر متفاوت باشد، اما همه زوج درمانگران تمایل دارند عناصر زیر را در درمان لحاظ کنند:

زوج درمانگر خوب معمولاً با برخی از سؤالات در مورد تاریخچه رابطه و همچنین بررسی خانواده ها، مبدا، ارزش ها و پیشینه فرهنگی هر یک از شرکا کار خود را شروع می کند. در صورت لزوم ممکن است در جلسات اولیه برای مدیریت بحران اقدام کند. زوج درمانگر سپس به زوجین کمک می کند تا برداشتی از محوریت درمان، اهداف درمانی و برنامه ریزی یک ساختار برای درمان داشته باشند.

در طی درمان، زوج درمانگر به زوجین کمک می کند تا از عوامل پایداری مشکل، آگاهی یابند، در حالی که به هر دو شریک کمک می کند تا هر یک از نقش های خود در تعاملات ناکارآمد آگاهی یابند. این موضوع به آنها کمک می کند تا درک خود از روابط و یکدیگر را تغییر دهند.

اگرچه به دست آوردن بینش مهم است، یکی دیگر از جنبه های مهم زوج درمانی شامل تغییر رفتارها و روشهای تعامل با یکدیگر است. زوج درمانگر خوب اغلب تکالیف خانگی را به زوجین محول می کند تا مهارت های آموخته شده در درمان را در تعامل روزانه خود به کار گیرند.

زوج درمانی برای هر نوع رابطه ای مفید است، خواه شریک زندگی شما باشد، یا در هر نوع رابطه دیگری باشید. به عنوان مثال، یک زوج ممکن است قبل از ازدواج نیاز به شناخت خواسته های منطقی و غیرمنطقی خود از رابطه باشند. یک زوج دیگر، پس از 25 سال زندگی با هم، ممکن است متوجه شوند که زوج درمانی می تواند در بازیابی رفتارهای عاشقانه گذشته و زنده کردن روابط خوب اولیه کمک کننده باشد.

زوج درمانی می تواند مشکل فعلی را برطرف کند، از تشدید مشکلات جلوگیری کند یا به سادگی یک “معاینه” برای یک زوج خوشبخت فراهم کند که دوره ای از انتقال یا افزایش استرس را تجربه می کند. زمینه های رایج نگرانی که در زوج درمانی مورد توجه قرار می گیرد، شامل مواردی در رابطه با پول، فرزندپروری، جنسی، خیانت، مسائل مزمن سلامتی، ناباروری، قمار، استفاده از مواد، فاصله عاطفی و درگیری مکرر است.

یکی از مزیت های مرکز روانشناسی ذهن آرا نسبت به سایر مراکز روانشناسی استفاده از متخصصین باتجربه است که علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی مرتبط، تجربه کاری بالای آنها در زمینه زوج درمانی است.

حیطه های کاری مانند روانشناسی و مشاوره که بر کمک یاورانه به افراد تاکید دارند، می باست تا درمان کامل و رفع تکلیف همراه مراجعان باشند و در مواقع بحرانی یا شرایط خاص دسترسی به متخصصین راحت باشد. دسترسی راحت و پیگیری بالا از مزیت های زوج درمانی در مرکز روانشناسی ذهن آرا است.

یکی از مشکلاتی که اکثر مراجعان با مراکز روانشناسی دارند، این است که متخصص زوج درمانگر بدون توجه به مشکل فرد به صورت تشریفاتی و روتین اقدام به گرفتن تست های روانشناسی با هزینه های بسیار بالا می کنند. آزمون های روانشناسی در خدمت مصاحبه و درمان است و نباید محوریت پیدا کند. عدم اتکا به تست های روانشناختی مزیتی است که مرکز زوج درمانی ذهن آرا نسبت به سایر مراکز روانشناسی دارد.

این ها تنها بخشی از مزیت های مرکز روانشناسی ذهن آرا است که مراجعین عزیز به زبان آورده اند …، شما نیز می توانید از این مزایا بهرمند شوید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

مرکز روانشناسی و مرکز مشاوره ذهن آرا، تخصصی ترین کلینیک روانشناسی در تهران است. کلینیک روانشناسی ذهن آرا، تشخیص و درمان اختلالات روانشناسی را در بالاترین سطح ممکن ارائه می دهد. در مرکز روانشناسی ذهن آرا پس از تشخیص دقیق، تیم رواندرمانی، توانبخشی و مشاوران وارد عمل شده و با رویکردی چندجانبه مشکل مراجع حل می شود.

آدرس: خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، اول خیابان بصیری، پلاک ۱۷، واحد ۲، مرکز روانشناسی ذهن آرا

شماره تماس رزرو وقت:

۲۲۰۰۶۶۰۸ – ۲۲۶۰۵۴۴۱ – ۲۲۶۴۲۱۷۸

تماس در ایام تعطیل: ۰۹۳۳۰۷۹۵۰۴۰

ساعات کاری: ۹ صبح الی ۲۱

ایمیل: Info@zehnaraclinic.com

تشخیص و ارزیابی، استعدادیابی

مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده

مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی

روانشناسی کودک، توانبخشی شناختی

رواندرمانی و روانکاوی، درمان وسواس

مشاوره طلاق و جدایی

مسیریابی از مکان شما

فرایند زوج درمانی شامل زن و شوهر، و یك فرد آموزش دیده و متخصص در این زمینه است که در خصوص احساسات و افكارشان بحث می کنند.هدف بهترین زوج درمانگر خوب در تهران در زوج درمانی کمك به زنان و مردان است تا همدیگر را بهتر درك کنند و اگر تصمیم دارند و یا می خواهند که تغییر کنند، به آنها کمك شود تا به خواسته و هدفشان برسند.

زوج درمانی روشی برای حل مشكلات وتضادهایی است که یك زوج به تنهایی نمیتوانندبه طورمؤثرآن رامدیریت کرده وازپس رفع آن برآیند.درچنین موقعیتی زوج موردنظردرحضورفردی حرفه ای وآموزشدیده می نشینند ودرمورد افكار واحساسات خود بایكدیگر بحث میکنند.

هدف ازاینکارکمك به هرکدام ازآنهاجهت درك بهترخود و طرف مقابلشان جهت تصمیم گیری بابت ایجاد تغییر یا چگونگی ادامه یك رفتاربا ایجاد مشكل کمتراست.یكی از مراجعات شایع به متخصصان بهداشت روانی مشكلات مربوط به ازدواج و روابط عاطفی است واغلب خانواده و درمان گران عمدتا با زوج ها کار میكنند اصطلاح زوج درمانی به تدریج جایگزین اصطلاح قدیمی تر از ازدواج درمانی شده، زوج درمانی ممكن است به وسیله ی روانپزشكان ،روانشناسان، مدد کاران اجتماعی بالینی ، پرستاران روانپزشكی ، مشاوران وخانواده درمان گرانی که دوره های مخصوص این کار را دیده اند وتحت نظارت برای انجام آن تعلیم یافته اند.

اگر چه در اینجا از اصطلاح زوج در مانی استفاده می کنیم ولی این رویكرد فقط به زن وشوهر ازدواج کرده محدود نمی شود بلكه زوج های ازدواج نكرده ، زوج های همجنس خواه وموارد دیگر را دنیز دربر میگیرد .زوج ها به دلایل مختلفی به روانشناس بالینی مراجعه می کنند . به تعبیری زوج درمانی ، یك نوع خانواده درمانی است . برای مثال ، وقتی زن وشوهر تحت درمان قرار میگیرند و درمان بر رابطه ی زنا شویی متمرکز می شود نه بر مشكلات افراد ، در واقع نوعی خانواده درمانی انجام داده ایم.

زوج درمانگر | بهترین زوج درمانگر خوب در تهران | بهترین زوج درمان گر در تهران 

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

مشكلات هر زوجی متفاوت است. ولی بیشترین مشكلات و شكایات رایج عبارت اند از:

الف) کاهش رابطه یا ارتباط کلامی

ب) بحث و جدل های همیشگی

ج) برآورده نشدن نیازهای عاطفی و احساسی

د) نگرانی های مالی

هـ) تضاد و اختلاف نظر بر سر بچه ها این مشكلات در هر ارتباط زناشویی، مهم هستند

خ)گذشته شان نسبت به والدینشان جداکنند

علایم روانی شخصی ومشكلاتی که زوجین باآن روبه روهستند به شیوه های پیچیده باهم مرتبط هستند .اغلب چرخه های معیوب پیش می آیدکه درآن رابطه طرفین به وسیله انزواجویی وتحریك پذیری شخص افسرده،رفتارتهاجمی وتكانشی فرد مبتلا به مانی(شیدایی)،نیازبه اطمینان بخشی مداوم ناشی ازاضطراب ومانند اینهابه خطرمیافتد .تعارض میان هریك اززوجین این علایم راتشدیدمیكند تا زمانی که گفتن اینكه این چرخه ازکجا آغازشده است،مشكل می شود.

زوج درمانگرها ممكن است برکنشهای اختصاصی متمرکزشوندکه علایم فردی راتشدیدکند،یاممكن است آنها یك یازوجین رابه یك درمانگرجایگزین معرفی کنند.همچنین می توان به زوجین بادرمان هایی مانند آموزش آرامش بخشی،شیوه های رفتاردرمانی،مانندقراردادن درمعرض عامل تنش وپیشگیری ازپاسخ،یا درمانهای شناختی مانندساختاردهی مجدد شناختی،یاری رساند ودرحالی که درمان پیشرفت میكند واطلاعات به درمانگر ارایه میشود، تغییرات راتحت نظارت قرار داد .

دراغلب موارد زوج درمانی ودرمان فردی باهم ترکیب می شود .همچنین درصورتی که خشونت خانوادگی شدیدی وجود داشته باشد،ممكن است زوجین رابه صورت جدا ازهم درمان کرد.

نقش درمانگرها در زوج درمانی:

درمانگرها نفرسومی هستندکه به مشكلات زوج ها گوش میدهند تااینکه آنها افكار واحساسات خودرا بیان کنند وهمچنین به آنهاکمك شودتازمینه مشكلات ومسائل خود را روشن ومعین کنند.

زوج درمانگر | بهترین زوج درمانگر خوب در تهران | بهترین زوج درمان گر در تهران 

1-مشكلات واینکه زن وشوهرآنهاراچگونه می بینند

2-تاریخچه ای از ارتباطات خود

3-تاریخچه زندگی فردی هرکدام ازطرفین زوجها

این کار،درمانگر را قادرمیکند تا تفاهم بیشتری رابرقرارسازد و ارزیابی های خود ازموقعیت را به بحث بگذارد وبالاخره،راهكارها ونوع درمان رامشخص کرده و پیشنهاد دهد.درمانگرممكن است مانند یك آرامبخش عمل کند به گونه ای که کوشش کند تا کج فهمی ها وسوءتفاهم ها در روابط بین زن وشوهر مشخص شودکه نتیجه این امر،نگاه جدیدی است که آنها به رفتارو احساسات خودپیدامیکنند تا بتوانند مشكلات خود را راحت ترحل کنند.

فرض درمانگری که در این حوزه کار میکنند این است که ناراحتی و ناشادمانی گه یک زوج با آن روبرو هستند ، چیزی بیش از مشکلات وعلائم شخصی آن هاست . زوجی که به درمان گر مراجعه کرده اند ممکن است در مورد فاصله گیری عاطفی ، نزاع بر سر قدرت، اشکال در ارتباط برقرار کردن ، حسادت، خیانت وعدم ارضای جنسی وخشونت شکایت داشته باشند . درمانگر به زوج کمک که زندگی مشترکشان را مورد بررسی قرار دهند وتصمیم بگیرندکه چه تغییراتی لازم است آنها سعی میکنند سوءتفاهم های دوجانبه ، انتظارات غیر معقول وتصورات بیان نشده ای که باعث تداوم تعارض میان آن دو می شود را برطرف کنند . و درمانگرطی در مان از شیو ه های در مانی سیستم والگو های خانوادگی ، رفتاری –شناختی ، دارای تمر کز عاطفی ، رفتاری –ارتباطی وکوتاه مدت خود تنظیم بخشی استفاده می کند .

به تحقق پيوستن اهداف ازدواج پس از برقراري رابطۀ زناشويي، موجب احساس رضايت و خوشبختي فرد ميشود و خلاف اين امــر، اخــتلاف زناشــويي را بــه همــراه خواهــد داشــت. رابطــۀ زناشويي، منبع حمايت، صميميت و لذت انسان است. بنـابراين، ازدواج موجب پيدايش همکاري، همدلي، صميميت، يگـانگي، علاقه و مهرباني خواهد بود.

صــميميت زوجــين در حــد انتوــار، موجــب تحکــيم روابــ محبت آميز و کاهش تعارض بـين آنـان مـي شـود، تـا آنجـا کـه ميتوان گفت اصل اساسي در ازدواج موفـق، ايجـاد صـميميت بين زوجين است.

تآثير صـميميت بـر ارتبـاط زوجـين لـزوم تـدوين و بــه کــارگيري راهبردهــاي درمــاني کــه صــميميت زناشــويي را افزايش دهند، ضروري است. براي افزايش صـميميت زناشـويي تــاکنون از روشهــاي متعــددي اســتفاده شــده اســت. يکــي از درمانهاي موثر در زمينۀ حـل مشـکلات زوجـين، زوج درمـاني شناختيِ رفتاري2است که اليس براي اولين بار قابليت اسـتفاده از آن را مطرح کرد. بـه نظر او ناکارآمـدي ارتبـاط زمـاني رخ ميدهد که طـرفين از روابـط خـود باورهـاي نيرمنطقـي داشـته باشند.

از اين ديدگاه، شناختهـاي مشـکل سـاز، موجـب بـروز الگوهاي رفتاري نامطلوب مـي شـوند. ايـن رويکـرد بـه زوج هـا کمک ميکند تـا الگوهاي تعاملي تداوم دهندة مشکل ساز را ازبــين ببرنــد و يکــديگر را از طريــق رفتارهــاي مثبــت بــه جــاي رفتارهــاي منفــي تقويــت کننــد .يــک درمــانگر شناختي ـ رفتـاري، مهـارت هـاي حـل مسـثله و حـل تعـارض را آموزش ميدهد، ولي بيش از هر موردي بر روي باورهـاي نيـر منطقي متمرکز است و بازسازي شناختي، يکي از شيوه هاي بارز زوج درماني شناختي ـ رفتاري است که در آن درمانجو باورهاي خود را به اين منظور تغيير ميدهد که ارزيابي منطقي تـري را بـا توجه به شواهد موجود داشته باشد.

زوج درمانگر | بهترین زوج درمانگر خوب در تهران | بهترین زوج درمان گر در تهران 

زوج درمانگر | بهترین زوج درمانگر خوب در تهران | بهترین زوج درمان گر در تهران 

 

وبلاگ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مرکز مشاوره شمال تهران

متخصص زوج درمانی

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

اختلاف سنی معکوس 

مرکز مشاوره خوب در تهران

مرکز مشاوره نوجوانان شرق تهران

بهترین روانشناس تهران

با ما تماس بگیرید: 88042544 – 021

تهران، ميدان ونك، خيابان ملاصدرا، بعد از بيمارستان بقيه اله، شماره ٢٠٩، ساختمان هزاردستان، طبقه ٥، واحد ١٨ مرکز مشاوره آسنا

قبل از هر کاری ویدیو منتخب زیر را مشاهده کنین

روانشناسی و مشاوره یکی از شاخه های علوم انسانی می باشد. زوج درمانی نیز از شاخه‌های مهم روانشناسی و مشاوره محسوب می شود. متخصص زوج درمانی و مشاوره پیش از ازدواج تفاوت های بسیاری دارند.

در مشاوره قبل از ازدواج روانشناس و مشاور دو وظیفه مهم بر عهده دارد:

باید متوجه شود که ویژگی های شخصیتی این زوجین چیست ؟ چگونه با هم آشنا شدند ؟ چه میزان به هم علاقه مند و متعهد هستند ؟ آیا آمادگی لازم برای شروع زندگی مشترک را دارند یا نه ؟

استفاده از تست های معتبر روانشناسی در این مرحله بسیار حائز اهمیت است.

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

حال متخصص زوج درمانی باید آموزشهایی را در جهت نحوه تفاوت ادراکات مغز مردانه و زنانه (روانشناسی زن و مرد) و مهارتهای زناشویی در جهت افزایش کیفیت و رضایتمندی از زندگی به زوجین بدهد.

اما در زوج درمانی زوجین از تعارضات و مشکلاتی که باعث شده کیفیت رابطه آنان افت کنند می‌گویند. متخصص زوج درمانی بعد از بررسی علت ها، ابتدا زوجین را نسبت به خواسته های یکدیگر به بینش می رساند و سپس با توجه به رویکرد روانشناختی در صدد حل مسائل عمل می‌کند.

نکته مهمی که زوجین در مشاوره زوج درمانی لازم است که بدانند این هست که مشکل و تعارض آنها ریشه در گذشته دارد و عمدتاً وخیم است (چون دیر مراجعه می‌کنند) قرار نیست با یک جلسه یک ساعت رفت بشود. اگر بخواهیم فرویدی به قضیه نگاه کنیم این رفتارهای شما که باعث دعوا و تعارض در میانتان شده ریشه در کودکی و ناهشیار دارد.

پس همسران محترم لطفاً در زوج درمانی عجله به خرج ندهید و آن را نصفه و نیمه رها نکنید لازم می دانم به این نکته نیز اشاره کنم افرادی که پیش‌تر مشاوره پیش از ازدواج رفته اند در طول رابطه زناشویی شان احتمالاً نیاز کمتری به استفاده از جلسات زوج درمانی و مراجعه به روانشناس و متخصص زوج درمانی در جهت زوج درمانی دارند چون در مشاوره پیش از ازدواج خوب طرحواره های ناسازگار شما پیدا می کند و آنگاه درمانگر آنها را خاموش و غیرفعال می‌کند.

یکی از سوالاتی که همواره از روانشناسان و متخصص زوج درمانی می‌شود این است که چه زمانی لازم است که زوج درمانی را شروع کنم؟ پاسخ کاملاً واضح و روشن است زمانی که نیاز داشتید راجع به رابطه و مشکلات و چالش هایی که دارد با متخصص زوج درمانی سخن به میان آورید زمانی است که باید از یک مشاور خوب و متخصص بهره بگیرید.

بیشترین علت روز به افراد و کمک خواستن از درمانگران به شرح زیر است:

آنان می گویند وقتی عصبانی می شوم دیگر هیچ چیز را نمی بینم . یک زوج درمانگر به راحتی می تواند به آنان مهارت مدیریت خشم را یاد بدهد تا از بروز هرگونه آسیب و رفتار های مضر جلوگیری کند.

معمولاً اینگونه است که یکی از آنان از این قضیه شکایت و گله گی دارد که خانواده همسرم به شدت در زندگی ما دخالت می‌کنند و همین امر منجر به دعوا هایی بین من و پارتنر می شود.

به دلیل تابو بودن مسائل جنسی در کشور ما مردم به درستی آموزش‌هایی ندیدن حتی خجالت میکشن راجع به امری که منجر به بقای آنان می شود واضح و شفاف هم حرف بزنند. همین امر نارضایتی های جنسی و انحرافات زیادی را در کشور ما به بار آورده است.

از اصول مهم زندگی زناشویی درک متقابل و فهمیدن همدیگر می باشد. زوجین می گویند همسرم اصلاً مرا نمی فهمد. نمی فهمد من چه میگوییم. من چه می خواهم آن وقت است که روانشناس و متخصص زوج درمانی مداخله می‌کند و به آن مهارت ارتباطی و همدلی را یاد می دهد و به شیوه ای معجزه آسا زندگی من آن متحول خواهد شد.

بگذارید خیالتان را راحت کنم اگر دعوایی در رابطه ندارید بدانید که اصلاً خود خود واقعی تان در این رابطه حضور ندارد و به شدت خود را سانسور می کنید. انسان هایی که زیر یک سقف زندگی می کنند. گاه اصطکاک هایی برای شان به وجود می‌آید و مجبور می‌شوند با هم برخورد کنند و دعوا می کنند. چگونگی حل این مسئله این که آن را هیجان مدارانه حل کنید و یا مسئله مدارانه چیزی است که در فرآیند زوج درمانی خواهید آموخت.

اعتماد و علاقه دو ستون اصلی هستند که ازدواج روی پایه آنان بنا شده. اعتمادی که در اثر خیانت از بین رفته و زوجین تصمیم گرفتند که دوباره با هم زندگی کنند آن وقت است که مداخله متخصص زوج درمانی در پروسه جلسات زوج درمانی به شما کمک می کند تا راه رابطه ای که دچار آسیب خیانت شده را دوباره بازسازی کنید.

در حقیقت ما سه مدل می توانیم در زوج درمانی به همسران کمک کنیم. (البته این مشروط بر آن است که آنان دچار اختلالات روانی نباشند در صورت بروز اختلال لازم است که درمانگر ابتدا در صدد رفع اختلال عمل کند و سپس زوج درمانی را ادامه دهد و یا حداقل جلسات درمان فردی شخص را به موازات جلسات زوج پیش ببرد).

الف: تبادل رفتاری:

زوجین از رفتارهایی شکایت می‌کنند که آنها را در همسرش دوست ندارد و آنها از این قضیه زجر می‌کشند. اولا وقتی که در حضور شخص سوم و بی طرف که دارای اطلاعات روانشناسی زیادی است راجع به این گونه رفتارها سخن می گویید خود ۵۰ درصد قضیه را حل کرده اید چون اکنون کاملا واضح و شفاف نسبت به مشکل تان به بینش رسیده اید و حال خودتان در صدد رفع مشکلات به گونه ای که مطلوب تان است عمل خواهید کرد.

ثانیاً در زوج درمانی، متخصص زوج درمانی راجع به این گونه رفتارها علت آنان و انگیزه هایی برای تغییر و تعدیل آنان را به شما او را یاری می کند.

اگر شما علمی را نمی‌دانید و می خواهید آن را به دست آورید، حتماً نزد متخصصان آن رشته می‌روید و مشورت می گیرید. راجع به ارتباط صحیح و مهارت‌ها متخصص زوج درمانی و روانشناسان کسانی هستند که یاری بخش شما در این راستا خواهند بود.

پاسخ ما نسبت به وقایع پیرامون ما می‌تواند به چند گونه باشد:

بهترین پاسخ گویی که می توانیم به وقایع بدهیم مسئله مدارانه است. رویکرد مسئله محور به چگونگی ایجاد مسئله کاری ندارد او می‌گوید این چالش وجود دارد چگونه آن را به بهترین نحو ممکن حل کنم ؟

سخن آخر:  بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از جمله قتل همسران، خیانت ها و…. . اگر همان اول که دعوای تان شود به زوج درمانی مراجعه کنید قابل پیشگیری و حل شدن است.

متخصص زوج درمانی شخصی است که می تواند به زوجین در داشتن یک زندگی شاد و صمیمی کمک کند. در ادامه به ارائه توصیه های متخصص زوج درمانی می پردازیم :

1-زمانی که زنی ناراحت است، به او راه حل ندهید یا میتوانید این کار را به اینده موکول کنید. او را همدلی و همراهی کنید.

2-مردان زمانی که نیاز به نصیحت و یا نقد کردن داشته باشند ان را اعلام میکنند،پس زمانی که مرد ناراحت است سعی کنید به او راه حل ارائه دهید.

3-زنان دوست دارند که از طرف مردان به آنها محبت شود و حس درک احترام و همراهی و پشتوانه بودن به انها القا شود.

4-مردان هم دوست دارند از طرف زنان حس های اعتماد،مقبولیت،جذابیت،اعتبار و مفید بودن به آنها القا شود.

5-زنان زمانی که احساس خاص بودن و متفاوت بودن به انها داده میشود،لذت میبرند.

6-مردان در صورتی که احساس کارامد و مفید بودن بکنند، احساس متفاوت بودن میکنند.

این توصیه های متخصص زوج درمانی می تواند تاثیر به سزایی در روابط زوجین با یکدیگر داشته باشد.

1-برای او روشن کنید که طاقت چه چیزهایی را دارید و طاقت چه چیزهایی را ندارید.

2-زمانی که هر دو ارام هستید،انگاه زمان را انتخاب کنید و با یکدیگر در مورد علاقه تان به هم و عصبانیتی که به یکی از مشکلات زندگی تان تبدیل شده است باهم حرف بزنید.

3-خودتان را از موقعیت هایی که او عصبانی،خشمگین و تندخو است،دور سازید.

4-اگر واقعا این موضوع به رابطه زناشویی تان لطمه وارد میکند،حتما نزد یک روانشناس یا متخصص زوج درمانی بروید.

این مهارتها را میتوان به چند مهارت زیر دسته بندی کرد:

1-هدف خود را از برقراری روابط صمیمانه مشخص نمایید.

2-میزان رضایت خود را از رابطه تان بررسی کنید.

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

3-به طور فعالانه مسئولیت حل تعارضات در روابط نزدیک خود را بپذیرید و سهم خود را در بروز مشکل ببینید.

4-انتظارات خود را ارزیابی مجدد کنید

5-بردبار و صبور باشید

6-بر حسادت خود غلبه کنید

7-اماده ی گفتگو و مذاکره باشید و در عمل اماده تلاش باشید.

گاهگاهی پیش می اید که پیوند زناشویی زوج ها دچاز تزلزل و ناارامی میشود. به گونه ای که زوج ها قصد ماندن در کنار یکدیگر را ندارند.اما زمانی پیش می اید که شما و همسرتان تصمیم بر این میگیرید که دوباره باهم باشید و در کنار هم پیوندی ناگسستنی،همراه با عشق و صمیمیت را تجربه کنید.

متخصص زوج درمانی زوج هایی که این تجربه را کسب کرده اند و پس از زمانی جدایی دوباره تصمیم به تجدید پیوند سبز گرفته اند،راهکارهایی را به شما نوصیه میکند که شما با بکار گیری انها ،بدون شک خواهید توانست به همان روزهای اغازین زندگی زناشویی بازگردید.

پس به این 10 راهکار اساسی روانشناسی حتما توجه کنید:

در زهن خود اسایش و سلامت این رابطه را مقدم بر هر چیزی بشمارید.اگر میخواهید ازدواج موفقی داشته باشید رابطه زناشویی شما باید در اولویت اول قرار بگیرد.

ارتباط خوب یک خیابان دوطرفه است.مستلزم داشتن این توانایی است که نیازهای خود را شفاف و به طریقی بیان کنید که به همسرتان کمک کند تا شما را به خوبی درک نماید.به حرفهای همسرتان با تمام وجود گوش دهید.

شادی و تفریح را به زندگی زناشویی خود برگردانید.فعالیتهایی برای خودتان در نظر بگیرید که شما را از روزمرگی های دائمی زندگی برهاند و به شما فرجه ای بدهد تا خنده،شادی و تفریح را به زندگی خویش بیاورید.

 

شما همسرتان را دوست دارید و برایش ارزش قائل هستید،پس بگذارید خود او هم این موضوع را بداند.وقتی همسرتان به شما می گوید که چقد دوست داشتنی و با ارزش هستید،حتی بدترین روزها هم رنگ دیگری برایتان پیدا خواهد کرد.

یادتان باشد که هنوز هم با به کار بستن تمرین ها و توصیه ها،رابطه زناشویی شما میتواند جالب و باانگیزه باشد.

وقتی رابطه زناشویی جدید شما به مشکلاتی برمیخورد،که حتما هم خواهد خورد،به یاد بیاورید که چرا شما این قدر برای پیش هم برگشتن تلاش کریده اید؟چه دلایلی برای اینکار داشته اید؟توجه کردن به موارد درست به شما کمک میکند که اشکالات کم اهمیت جلوه کنند و دوباره تکرار نشوند!

هر چقد هم شما عاشق همسرتان باشید،اما کامل بودن شما در این است که بدون او معنا پیدا کنید.در طول زمان تنهایی،شما برای پیدا کردن هویت خود کار کرده اید که بدانید چه کسی هستید و چه میخواهید؟پس ان را حفظ کنید و براحتی از دست ندهید.

وقتی شما همسرتان را بهترین دوست خود در نظر میگیرید،مطابق همان رفتار با هم برخورد میکنید.یقینا رفتار شما با همسرتان هم با همان عشق،ادب،احترام و صمیمیت همراه خواهد بود.

در مورد اینده و زندگی مشترک خود،با یکدیگر همدلی و همفکری کنید.برنامه ریزی داشته باشید و برای تک تک لحظات زندگی زناشویی تان هدف و انگیزه در نظر بگیریدو

10-یک سیستم حمایتی بوجود بیاورید که ریشه های رابطه زناشویی شما را مستحکم کند!

یادتان باشید حالا که شما و همسرتان پیش هم هستید،دست از خود ستایی بردارید.فقط مراقب باشید که سیستم حمایتی درستی داشته باشید.برای دوستان و خانواده تان روشن کنید که کاملا نسبت هم تعهد دارید و در واقع توانسته اید به موفقیت در رابطه زناشویی تان دست یابید.

اغلب زوج ها آگاهند که ازدواج با بحران های دایمی سروکار دارد و میدانند که ممکن است درصد متوسطی زندگی زناشویی احتمالا به جدایی و طلاق ختم بشود.در این شرایط،زوج هایی که ازدواج های ناموفق و از پاشیدن های روز افزون زندگی زناشویی را میبینند نگرانند که این اتفاق برای انها تکرار شود.در نتیجه نیاز می بینند که از بهترین متخصص زوج درمانی کمک بگیرند.

عشق با آنکه محرک قدرتمندی برای زوجهاست که یار و یاور هم باشند،خوشبخت شوند و تشکیل خانواده بدهند،برای ادامه زندگی و حفظ زندگی زناشویی کافی نیست و نقشی در ایجاد خصوصیات شخصی و مهارتهایی که لازمه زندگی مشترک موفق است ندارد.

لازمه داشتن روابط خوب،نیازمند تعهد،حساسیت،سخاوت،ملاحظه کردن،صمیمیت،وفاداری،احساس مسئولیت،اعتماد و اطمینان اشاره کرد.

زن و شوهر به همکاری،حسن تفاهم،گذشت و باورهای همگون نیاز دارند.انها باید بخشنده،انعطاف پذیر و پذیرنده باشند.خطاهای یکدیگر را تحمل کنند و به خصوصیات هم بها بدهند.

تنها در صورت وجود این خصوصیات و تقویت انهاست که ازدواج به بلوغ و شکوفایی میرسد.

اغلب زوجها در برخورد با اشخاص ثالث مشکلی ندارند.اما بندرت کسانی را پیدا میکنیم که با درک لازم و احاطه به مهارتهای فنی بتوانند روابط صمیمانه خود را شکوفایی ببخشند.

مثلا وقتی شیر اب چکه میکند،خیلی راحت فکری به حال ان میکنند اما وقتی عشق و محبت میان انها تحلیل می رود،اختلافات زناشویی شروع میشود و راهی برای برخورد با ان نمی یابند.اینجور وقتهاست که یک متخصص زوج درمانی میتواند رابطه انها را بهبود ببخشد.

ازدواج با سایر مناسبات زندگی تفاوت دارد.وقتی زوجی باهم زندگی میکنند و متعهد به حفظ زندگی مشترک هستند،توقعاتی از هم پیدا میکنند.هرکدام انتظار دارند که از عشق بی قید و شرط،صمیمت و وفاداری و حمایت دیگری برخوردار باشند.زن و شوهر،بطور صریح یا غیرمستقیم،کلامی یا غیرکلامی خود را به رعایت این نیازهای عمیق متعهد کرده اند.هر اقدام زن یا شوهر نشان دهنده میل و یا انتظارات طرفین از دیگری است.

بخاطر شدت احساسات و توقعات و تحت تاثیر وابستگی عمیق و معانی خاص و اغلب دلبخواهی که زن و شوهر برای اعمال یکدیگر در نظر میگیرند،احتمال برداشت سوء و تفسیر نادرست رفتارهای انها از هم زیاد است.

وقتی در اثر سوءتفاهم اختلافی بروز میکند،زن و شوهر به جای توجه به مسئله در مقام سرزنش یکدیگر حرف میزنند و انواع تحقیرها،چه بسا توهین ها را بکار میبرند.وقتی مشکلات نمایان میشوند و خصومت و سوء تفاهم بالا میگیرد،زن و شوهر جنبه های مثبت و قوت یکدیگر را از یاد میبرند و بتدریج کار به جایی میرسد که اصل زندگی مشترک زیر سوال می رود و گرفتاری اصلی و عامل سوء تفاهم فراموش میشود.

ناهمخوانی و ناسازگاری در ارتباط،طلاق و سایر اشکال فروپاشی ارتباطی وبه طور کلی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بسیار ناراحت کننده است.پژوهش های متعدد تآثیر مسائل ارتباطی را بر طلاق ثابت کرده است.

کودکانی که والدین انها  باهم زندگی نمیکنند،فقر،خشونت،سوءرفتار،افسردگی و مشکلات بهداشت روانی،مشکلات تحصیلی و بی ثباتی بیشتری را در روابط عاطفی بزرگسالی خود تجربه میکنند.

 

 

همچنین،بزرگسالانی که روابط مختل و یا از هم پاشیده را تجربه میکنند بیشتر احتمال دارد که دچار بیماریهای عفونی بشوند و در معرض حوادث،اعتیاد به مواد مخدر و الکل،مشکلات اقتصادی،افسردگی و بیماری های شدید روانی قرار گیرند و نارضایتی از زندگی داشته باشند و عمرشان کوتاه تر باشد.

همین مسائل در کسانی که روابطشان با کشمکش ها و تعارض ها وناراحتی های زیاد توام است،اتفاق می افتد.مثلا زوج هایی که ارتباط مختل دارند،عواطف و هیجانات و پاسخ های منفی شدید مثل تحقیرکردن،انتقاد کردن،خصومت ورزی،خشم،اضطراب،حسادت،کناره گیری و دفاعی عمل کردن وجود دارد.

متاسفانه بسیاری از زوج‌ها زمانی به سراغ درمان و استفاده از تکنیک های زوج درمانی می‌روند که آسیب‌ها جدی‌تر شده‌اند و ریشه‌های عمیقی در رابطه دوانده‌اند.

معمولا زوجین با موضوعاتی شامل مسائل مالی، مسائل مربوط به فرزندان، روابط جنسی، خانواده‌ها، بیماری‌های حساس و سخت، اعتیاد، خیانت،مشکلات احساسی و تعارضات معمول پیش متخصص خانواده و زوج درمانی میروند.

زوج درمانی یک نوع رواندرمانگری است که در آن، رواندرمانگر، که در زمینه ازدواج و خانواده، تخصص دارد و با سال‌ها تجربه در خصوص زندگی مشترک افراد و مشکلات مرتبط با آن به طرفین درگیر در یک رابطه عاطفی کمک می‌کند که دید بهتری به رابطه شان پیدا کنندتا بتوانند توانایی حل مسائل و مشکلات خود را بدست بیاورند تا در نهایت رضایت کلی از رابطه شان افزایش پیدا کند و در کنار هم احساس بهتری داشته باشند. اگرچه تکنیک های زوج درمانی ممکن است براساس رویکرد درمانی رواندرمانگر و بهترین متخصص زوج درمانی فرق کند اما به طور کلی بر موارد زیر تمرکز میشود:

 

زوج درمانی توسط بهترین متخصص زوج درمانی معمولا با چند سوال به صورت مصاحبه، در رابطه با تاریخچه‌ی رابطه، خانواده‌های طرفین، ارزش‌ها و پیشینه‌ی فرهنگی هر یک از آن‌ها شروع می‌شود. البته در برخی شرایط بحرانی درمانگر از شروع جلسات، خیلی زود وارد بخش مشاوره بحران می‌شود. پس از شناخت طرفین رابطه و همچنین تشخیص و بررسی مشکل موجود در رابطه توسط درمانگر، او بر روی روش‌های درمانی تمرکز می‌کند و برای جلسات مشاوره هدف گذاری و برنامه ریزی می‌کند.

در طول پروسه‌ی مشاوره، درمانگر به زوج کمک می‌کند تا نسبت به آنچه مشکلات را پدید آورده دید پیدا کنند و همچنین نقش هریک را در این ناکارآمدی مشخص می‌کند. این موضوع به طرفین کمک می‌کند که طور دیگری با یکدیگر و همچنین با رابطه‌شان روبرو شوند.

در نتیجه با توجه به اهمیت موضوع و دید گسترده تری که زوجین از علل مشکلاتشان بدست اورده اند،تغییر در نحوه‌ی رفتار و واکنش هرکدام از آن‌ها نسبت به یکدیگر در رابطه است.

در نتیجه برای بهتر شدن روابط انها،درمانگران معمولا به زوج‌ها تکالیف و تمریناتی را در هرجلسه ارائه می‌کنند تا در خانه هر روز تمرین کنند و کم کم رفتارهایشان را تغییر دهند.

1-توجه داشته باشید که مشاوری را انتخاب کنید که شما را تشویق به جدایی نکند.بلکه شما را برای پیدا کردن راه حلی مناسب کمک کند و همراه شما باشد.

2-مشاوری را انتخاب کنید که با او راحت باشید تا بتوانید ازادانه و بدون ترس از مورد قضاوت قرار گرفتن و خودسانسوری،با او درباره عواطف و احساساتتان صحبت کنید.

3-متخصص زوج درمانگر باید بتواند جلسه را رهبری کند و بتواند به موقع مدیریت بحران داشته باشد.یعنی اینکه بداند که کی در مورد مسائل مربوط به گذشته و حال و اینده صحبت شود.اگر صرفا بر روی یک نقطه تمرکز شود،جلسات روان درمانی نتیجه ای نخواهد داشت.

4–زوج درمانگری را انتخاب کنید که انعطاف پذیر باشد و به حل شدن مساله شما ایمان و اعتقاد داشته باشد.یعنی اینکه بداند انسانها توانایی های زیادی و متفاوتی دارند و میتوانند مسائلشان را حل کنند.

5-درمانگری را انتخاب کنید که با بی طرفی و عدم جانبداری و تکیه بر دانش تخصصی خود و احترام به هر یک،به شما کمک کند.

ژیلا اکبری روانشناس و مشاور کلینیک آسنا( فردی،خانواده، زوج درمانگر و طرحواره درمانگر)

محمد حسین کرمانی(درمانگرNLP، کوچ فردی و سازمانی، مربی انگیزشی، دانشجوی روانشناسی).

 

وبلاگ

سلام من 4 ماهه عروسی کردم شوهرم دست بزن داره ، جوری که یبار خفم کرد و رد دستاش موند رو گلوم و کبود شد ، چاقو میکشه برام و … همشم حرف طلاق رو میزنه ولی زود پشیمون میشه و بعد از هر دعوا هم کلی کادو و طلا میخره که آشتی کنیم ، دلمم نمیخواد طلاق بگیریم چون یجورایی ترس از تنهایی دارم ، نمیدونم چیکار کنم . ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام بسیار متاسفم که ازدواج موفقی نداشتید. سلامت روان همسر شما که کاملاً وضع اش مشخصه اما از شما تعجب می‌کنم که چطور ماه چهارم ازدواج تون هست و برای حل به مشاور مراجع نکردید.

شما باید فوراً روی حرمت نفس و استقلال مالی خودتون کارکنید، اینجوری بهتر می‌تونید تصمیم بگیرید.

من پرخاشگری دارم چند بار تو رابطه جنسی با دوست دختر زدمش. چه کنم! ؟

در گام اول شما باید بررسی کنید که واقعا انسان پرخاشگری هستید یا خیر؟ ببینید که آیا در سایر روابط بین فردی تان خشونت دارید؟ بعد بررسی کنید که آیا شما تمایل به رابطه جنسی خشن دارید؟ اگر بله این امر چگونه در شما اتفاق افتاده؟ بسیاری از افراد با دیدن فیلم های پورن این حالت روانی در آنها بوجود می‌آید. بعد بررسی کنید که آیا حالت های سادیسم در شما وجود دارد یا خیر؟ در ضمن حتما به روانشناس مراجعه کنید

تو روابط دوستی چجوری باید کات کنیم ک طرف مقابل آسیب نبینه!؟

با سلام. کرمانی هستم از مشاوران زندگی خوب. علت جدایی رو مطرح کنید. اینکه چرا به درد هم نمی‌خورید. البته دو نظریه مطرح هست : بعضی ها میگن شما به محضی که فهمیدید مناسب هم نیستید باید دلایل رو به طرف‌تون بگید و جداشین.

بعضی ها می‌گن سرد شدن باید به مرور اتفاق بیوفته تا طرفین کمترین آسیب رو ببینند.

سلام خسته نباشین.من با یه آقا پسری دوست بودم که دوسال از خودم کوچیکتر بود و درحین دوستیمون خواستگاری اومد برام که همه شرایطش خوب بود و به اصرار خانوادم قبول کردم ولی دلم طاقت نیاورد از دوست پسرم جدا شم بخاطر همین ده روز بعد از عقدم طلاق گرفتم.دو ماه بعد از عقدم با دوست پسرمم کات کردم.الان خیلی احساس پشیمونی میکنم بخاطر طلاقم…. میشه بگید چجوری با خودم کنار بیام؟

سلام . کرمانی هستم از متخصصین زندگی خوب. شما حتما باید سریعا روان درمانی رو شروع کنید. در وهله اول شما باید ببینید چرا دو تا رابطه داشتید؟ چه نیازی از شما در رابطه دوم برطرف می‌شده؟ چه ترس هایی درون شما بوده؟

گام بعدی این هست که شما احتمالا عزت نفس پایینی دارید. حتما باید روی اون کار کنید تا در آینده انتخاب های بهتری داشته باشید.

سلام. وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون. من نیاز دارم به مشاوره. راستش من ۲ بار به همسرم خیانت کردم. دیگه نمیخوام این اتفاق بیوفته. چیکار کنم.

سلام. کرمانی هستم از متخصصان زندگی خوب. بله متوجه ام . خوشحالم که می‌خوای تغییر کنی. اولین نکته که لازمه بگم بهت اینه که تنهایی به سختی می‌تونی از این مسیر بگذری. به خاطر همین حتما با هر کسی که فکر می‌کنی می‌تونه کمک ات کنه مشاوره برو. نکته بعدی اینکه علت خیانت ات رو پیدا کن . چه نیازی در تو بوده که توسط همسرت به درستی ارضا نمیشده که تو خیانت کردی؟

پاسخ به این سوال خیلی می‌تونه کمک ات کنه

سلام. وقت بخیر. راستش همسرم خیلی من رو می‌زنه. ازدواج ما یک ازدواج سنتی بوده. من اصلا از زندگی ام راضی نیستم. اون مواد مصرف می‌کنه، توهمی میشه. من و بچه رو به قصد کشت می‌زنه

سلام بسیار متاسفم از آنچه که نقل کردین. شما باید بیشتر مراقب جان خودتون و بچه تون باشه. چرا که همسر شما تحت تاثیر مخدر و توهم های ناشی از اون ممکنه هر کاری کنه. لذا با نهادهای حامی مثل بهزیستی، اورژانس اجتماعی۱۲۳ و… در ارتباط باشید.

همچنین اگر همسر شما بینش اش برای تغییر بالاست می‌تونید به کمپ های ترک اعتیاد ببریدش.

سلام وقت بخیر. همسر من مدتی هست که شغلش رو از دست داده و بیکاره. داره کم کم افسرده می‌شه. من چیکار می‌تونم براش بکنم

با سلام و احترام . بزرگترین کاری که می‌تونید بکنید این هست که روحیه تون رو حفظ کنید و از ایشون بخواید که به بیزنس کوچ مراجعه کنه. یک مربی کسب و کار با بررسی نیاز های روانی، مهارت ها، علائق و تیپ شخصیتی ایشان را راهنمایی حرفه ای خواهد کرد.

سلام من را همسرم ۲۴ سال اختلاف سنی داریم و ایشان از من بزرگ تر هستند.به دلایل خانوادگی مجبور به ازدواج با ایشان شدم…بدون هیج علاقه و احساسی…دائم خودم را لعنت میفرستم که ایکاش مقاومت میکردم…پشیمانم. خواهشا کمکم کنید.ایا جدا بشم؟

سلام زهرا جان، احساس درماندگیت را درک میکنم.مسلما وقتی ما تصمیمی در زندگیمان میگیریم آن تصمیم میتواند تبعاتی داشته باشد.با علم بر اینکه مسئولیت انتخابمان را برعهده بگیریم و کسی را مقصر ندانیم. حتما از یک متخصص زوج درمانی و مشاوره فردی برای کمک به ارتباط خود با همسرت کمک بگیر.موفق باشی

سلام،همسرم خیلی زن خوبیه و میدونم که دوستم داره اما من هیچ احساسی بهش ندارم.البته در مواقع نادر هیجان علاقه نسبت بهش پبدا میشه اما خیلی زود فروکش میکنه…از خیانت کردن میترسم.چطور میتونم علاقه مو نسبت بهش بیشتر کنم؟اینم بگم که ازدواج ما سنتی بوده

سلام برای من نگفتین که ایا از اول ازدواجتون احساسی به همسرتون نداشتین یا بد از ان؟ ایا این نوسانات خلقی رو هم قبلا تجربه کردین یانه؟ برای بررسی کامل تر حتما به مشاور و یا روانشناس مراجعه کنید

سلام. همسرم به شدت تمام توجهش به بچه هایمان است و وقتی ازش میخوام که به من هم توجه کند میگوید که الان وقت این حرفا نیست یا کار و یا بچه ها را بهانه میکند.من واقعا فرزندانم رو دوست دارم اما احساس میکنم جایگاهی در خانواده ندارم.نقش عشق و محبت برای من خیلی مهم است.چیکار کنم بنظرتون؟

با سلام خدمت شما، احساستون رو درک میکنم اقای امیر و نیاز شما به احساس تعلق و عشق را حق میدهم.بنظر میاد که باید روی مهارتهای ارتباطی خود و همسرتان کار بشود.پیشنهاد من به شما کمک گرفتن از یک زوج درمانگر است.موفق باشید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مرکز مشاوره شمال تهران

متخصص زوج درمانی

اختلاف سنی معکوس 

مرکز مشاوره خوب در تهران

مرکز مشاوره نوجوانان شرق تهران

بهترین روانشناس تهران

با ما تماس بگیرید: 88042544 – 021

تهران، ميدان ونك، خيابان ملاصدرا، بعد از بيمارستان بقيه اله، شماره ٢٠٩، ساختمان هزاردستان، طبقه ٥، واحد ١٨ مرکز مشاوره آسنا

عناوین مهم داخل مقاله

سکستراپی نوعی روان‌ درمانی است (یک اصطلاح رایج برای درمان مشکلات روحی و روانی از طریق صحبت کردن با یک روان‌ درمانگر حرفه‌ای). در جلسه سکستراپی، نگرانی‌ های مربوط به عملکردهای جنسی، احساسات جنسی و صمیمیت به صورت فردی یا با حضور پارتنر فرد انجام می‌ گیرد. سکستراپی برای هر فردی، در هر سنی و هر جنسیتی مؤثر است.

سکستراپی معمولاً توسط روانشناس، مددکار اجتماعی، پزشک یا درمانگرهای دارای مجوز انجام می‌ شود که در مورد مسائل جنسی و روابط آموزش ویژه دیده‌ اند. سکستراپ‌ ها دارای مدرک دانشگاهی در این زمینه هستند.

درمانگر سکستراپی با بیمار خود رابطه جنسی یا فیزیکی برقرار نمی‌ کند؛ بلکه از طریق بررسی مشکل به وجود آمده، معاینات لازم، صحبت با بیمار و تجویز دارو، به حل مشکل به وجود آمده کمک می‌ کند.

سکستراپی معمولاً کوتاه‌ مدت است و طی چند جلسه کوتاه انجام می‌ شود. برنامه درمانی، بستگی به نگرانی‌ ها و مشکلات به وجود آمده دارد.

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

بنابراین مراجعه به سکستراپی یا زوج‌ درمانی، مشابه مراجعه به متخصص زنان برای رفع مشکلات زنان و زایمان است. هر دو دارای تخصصی در این زمینه هستند. به هرحال نمی‌ توان گفت که از یک درمانگر غیرجنسی برای مشکلات جنسی، کمک مناسب دریافت کرد، بلکه احتمال موفقیت درمان در این مورد کمتر خواهد بود.

این درمانگرها یک آگاهی ویژه نسبت به تمایلات جنسی که ورای تجربیات فرد است، دارند. آن‌ ها معمولاً روش‌ های مختلفی برای درمان مشکل یک بیمار دارند. روش کار به این‌ گونه است که ابتدا روش درمانی خود را برای مراجعه‌ کننده توضیح می‌دهند. قرار نیست کسی را که تمایلات جنسی کمتری دارد، به اجبار به برقراری روابط جنسی وادار کرد، بلکه روشی برای درمان مشکل وجود دارد. در صورتی‌ که مشکلات به وجود آمده روحی و روانی باشند، مبنای کار بیشتر با صحبت انجام می‌ شود.

به علاوه سکستراپ ها دانش زیادی در مورد فرایندهای فیزیولوژیک دارند که بخشی از تمایلات جنسی انسان هستند. آن‌ ها با همکاری با پزشکان به طور کامل مشکلات و نگرانی‌ های جنسی به وجود آمده را برطرف می‌ کنند.

مطمئناً تمایلات جنسی تأثیر مثبت بر روی زندگی انسان و در نتیجه جهان به طور کل، دارند. بیماری و مشکل در این روابط و تمایلات پیامدهای فردی و اجتماعی ناخوشایندی در پی دارد. در سکستراپی سعی می‌شود با روش‌ های علمی این مشکلات مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرند.

جلسه‌ های سکستراپی در مرکز زوج درمانی، به حل مشکلات جنسی بین زن و شوهرها کمک می‌ کند، از نگرانی‌ های مربوط به عملکردهای جنسی تا احساسات به وجود آمده بین دو نفر نسبت به یکدیگر. در جلسات سکستراپی بر مشکلاتی تمرکز می‌ شود که عبارتند از:

مقاله مرتبط : درمان مشکلات جنسی توسط زوج درمانی

مقاله مرتبط : زوج درمانی چیست؟

قبل از برنامه‌ ریزی برای جلسات سکستراپی، لازم است برخی نکات را مد نظر قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که درمانگر موردنظر شما، مناسب شماست و توانایی برطرف کردن مشکلتان را دارد. به این منظور می‌ توانید سؤالات زیر را از خود بپرسید:

 

بهتر است خود را برای هر جلسه حضور در مرکز زوج درمانی آماده کنید و نکات زیر را برای این آمادگی در نظر بگیرید:

مقاله مرتبط : چگونه برای زوج درمانی آماده شویم

جلسات سکستراپی احتمالاً با توصیف‌ های شما از مشکل به وجود آمده آغاز می‌ شود. مشکلات جنسی ممکن است پیچیده باشند و درمانگر از شما می‌ خواهد مشکل را به طور واضح برای وی بیان کنید. زمانی که درمانگر متوجه مشکل شد، در مورد روش‌ هایی برای رفع نگرانی و بهبود روابط و حل مشکل ارائه می‌ دهد.

صحبت در مورد مشکلات جنسی ممکن است در ابتدا کمی سخت باشد، اما متخصصین سکستراپی این توانایی را دارند که فضایی راحت برای بیمار آماده کنند تا مسائل و نگرانی‌ های خود را بیان کند.

معمولاً بهتر است که جلسات با حضور پارتنر برگزار شود. پس از هر جلسه ممکن است تکالیف و تمرین‌هایی به هر دو نفر محول شود، از جمله:

سکستراپی معمولاً کوتاه‌ مدت است و برخی نگرانی‌ ها به سرعت و طی چند جلسه برطرف می‌ شود؛ اما گاهی چندین جلسه مشاوره، برای رفع برخی مشکلات لازم خواهد بود. با پیشروی جلسه‌ های سکستراپی، می‌توانید از تجربه‌ های خود در خانه استفاده کنید تا مشکلات را بهتر تشخیص داده و به حل آن‌ ها اقدام کنید.

مقاله مرتبط : بهترین تمرين های زوج درمانی برای بهبود روابط

مقاله مرتبط : متخصص زوج درمانی

به یاد داشته باشید که نگرانی در مورد مشکلات جنسی و صمیمیت اغلب با مشکلات دیگری در ارتباط است، از جمله اضطراب یا افسردگی. در برخی موارد نیز عملکردهای جنسی تحت تأثیر بیماری‌ های مزمن، عوارض برخی داروها، جراحی و بالا رفتن سن قرار می‌ گیرند.

بسته به نوع مشکل به وجود آمده ممکن است مراجعه به سکستراپی کافی باشد، در صورت نیاز درمانگر شما را به متخصصین دیگر معرفی خواهد کرد…

از طریق سکستراپی می‌ توانید مشکلات خود را واضح‌ تر و بهتر بیان کنید، نیازهای خود را بشناسید و همچنین نیازهای جنسی پارتنر خود را بهتر درک کنید.

بهتر است بدانید سکستراپی زمانی نتیجه خوبی خواهد داشت که به درمانگر خود اعتماد کرده و سعی کنید ارتباط خوبی با وی برقرار کنید.

/* Color */
.bookly-form-group > label,
.bookly-label-error,
.bookly-progress-tracker > .active,
.bookly-form .picker__nav–next,
.bookly-form .pickadate__nav–prev,
.bookly-form .picker__day:hover,
.bookly-form .picker__day–selected:hover,
.bookly-form .picker–opened .picker__day–selected,
.bookly-form .picker__button–clear,
.bookly-form .picker__button–today,
.bookly-columnizer .bookly-hour span.bookly-waiting-list {
color: #f4662f!important;
}
/* Background */
.bookly-progress-tracker > .active .step,
.bookly-form .picker__frame,
.bookly-service-step .bookly-week-days label,
.bookly-repeat-step .bookly-week-days label,
.bookly-columnizer .bookly-hour:hover .bookly-hour-icon span,
.bookly-btn,
.bookly-btn:active,
.bookly-btn:focus,
.bookly-btn:hover,
.bookly-btn-submit,
.bookly-round,
.bookly-square {
background-color: #f4662f!important;
}
.bookly-triangle {
border-bottom-color: #f4662f!important;
}
/* Border */
.bookly-form input[type=”text”].bookly-error,
.bookly-form input[type=”password”].bookly-error,
.bookly-form select.bookly-error,
.bookly-form textarea.bookly-error,
.bookly-extra-step div.bookly-extras-thumb.bookly-extras-selected {
border: 2px solid #f4662f!important;
}
/* Other */
.bookly-form .picker__header { border-bottom: 1px solid #f4662f!important; }
.bookly-form .picker__nav–next:before { border-left: 6px solid #f4662f!important; }
.bookly-form .picker__nav–prev:before { border-right: 6px solid #f4662f!important; }
.bookly-service-step .bookly-week-days label.active, .bookly-repeat-step .bookly-week-days label.active { background: #f4662f url(https://psychoexir.com/wp-content/plugins/bookly-responsive-appointment-booking-tool/frontend/resources/images/checkbox.png) 0 0 no-repeat!important; }
.bookly-pagination > li.active, .bookly-columnizer .bookly-day, .bookly-schedule-date { background: #f4662f!important; border: 1px solid #f4662f!important; }
.bookly-columnizer .bookly-hour:hover { border: 2px solid #f4662f!important; color: #f4662f!important; }
.bookly-columnizer .bookly-hour:hover .bookly-hour-icon { background: none; border: 2px solid #f4662f!important; color: #f4662f!important; }

[email protected]

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

[email protected]

بهترین زوج درمانگر در تهران ( بهترین زوج درمان تهران ) ، بهترین زوج درمانگر خوب در تهران ، بهترین متخصص زوج درمانی تهران ، بهترین دکتر زوج درمانگر در تهران

مهارت ارتباط موثر با همسر از موارد حیاتی یک زندگی زناشویی می باشد که توسط بهترین زوج درمانگر در تهران به زوجین آموزش داده می شود. 

قریب به نصف مشکلات ارتباطی زوجین ( بین فردی ) متاسفانه به نحوه صحبت کردن ( ارتباط کلامی ) و زبان بدن ( ارتباط غیرکلامی ) است که اگر اصلاح شود کلی از مسایل و مشکلات ارتباطی بین زوجین و خطاهای فکری آنها حل می شود. زوجین خوب زوجینی هستند که مهارت های ارتباطی را بلد باشند و در الگوی ابراز- پاسخ (یعنی فرد حرفی در دلش است و آن را می گوید و پاسخ یعنی اینکه طرف مقابل با توجه به ابراز فرد واکنش نشان می دهد) موثر عمل کنند. در این مقاله بهترین زوج درمان تهران و بهترین متخصص زوج درمانی سعی می کند ارتباط کلامی را مورد بررسی قرار بدهد.

(ازمسائل مهمی که در زوج درمانی روی آن کار می شود)

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

مهارت های کلامی ارتباط موثر اگر توسط بهترین دکتر زوج درمانگر خوب در تهران آموزش داده شود و توسط زوجین استفاده شود باعث خواهد شد که شیوه های کلامی زوجین در ارتباط موثر غنی تر شود و ارتباط زوجین بهبود پیدا کند. این مهارت ها حتی در ارتباط با دیگران هم می تواند مفید باشد. ارتباط های کلامی عبارتند از :

در ارتباط زوجین اگر یکی از طرفین احساس کند که بازنده است مشکل ادامه خواهد داشت و در واقع مشکل زمانی است که به یکی از زوجین احساس بارنده بودن دست دهد. این موضوع توسط بهترین زوج درمانگر خوب در تهران و بهترین متخصص زوج درمانی در جلسه مشاوره به زوجین آموزش داده می شود.

این مهارت کلامی زمانی باید به کار رود که یکی از زوجین مورد انتقاد قرار گرفته باشند. مثلاً زن به مهمانی رفته و به همسرش گفته که ساعت ۶ عصر دنبالش برود. مرد هم همین کار را انجام داده ولی زن تا ساعت ۸ هم بیرون نیامده و به اصطلاح مرد را در خیابان کاشته است. وقتی زن بیرون می آید همسرش شروع به اعتراض می کند.  حال اینجا حق با مرد است و اگر زن دلیل بیاورد ارتباط کلامی اشان مخدوش خواهد شد ولی اگر کاری کند که مرد برنده شود و بگوید حق با اوست و… باعث می شود او خلع سلاح شود. بعد از اینکه مرد خلع سلاح شد حال زن می گوید “من ساعت ۶ داشتم آماده می شدم بیام که یک دفعه عمه ات گفت بشین و من هم روم نشد که بهش نه بگم و…”

پس یکی از زوجین اگر محق است و یا اگر محق نیست ولی می بینید اگر ادامه دهد وضعیت بدتر می شود، اول حق را به طرف مقابل می دهد تا او احساس پیروزی کند. این موضوع توسط بهترین متخصص زوج درمانی در تهران در جلسه زوج درمانی آموزش داده می شود.

گاهی اوقات زوجین برای این نمی توانند طرف مقابل را در مسئله خیانت ببخشند چون طرف مقابل اجازه نمی دهد که فرد قربانی حرف دلش را بزند. در صورتی که به اعتقاد بهترین زوج درمانگر در تهران اگر فرد خیانتگر اجازه دهد که ۲۰ دقیقه فرد قربانی صحبت کند و خودش را خالی نماید خیلی از تنش های درونی فرد قربانی خالی خواهد شد. حتی بهترین زوج درمان تهران توصیه می کند که فرد خیانتگر می تواند به همسرش بگوید آیا چیزی در دلش همچنان مانده است؟ فرد خیانتگر باید جمله به جمله فرد قربانی را حق دهد و به او بگوید حق با او است.

بهترین زوج درمانگر خوب در تهران و بهترین متخصص زوج درمانی می گوید که در همدلی زوجین باید خودشان را جای طرف مقابل قرار دهند و مشکل را از نگاه همسرشان و نه از نگاه خودشان ببینند (با کفش طرف مقابل راه بروند). این باعث می شود ارتباط عاطفی بین دو نفر برقرار شود و حس اعتماد به زوجین دست دهد. مثلاً مرد زیر باران منتظر همسرش می ماند تا او از مهمانی بیرون بیاید حال زن باید خودش را جای شوهرش بگذارد و ببیند اگر جای همسرش بود چه احساسی می داشت و برعکس مرد می گوید اگر او جای همسرش بود و مهمانی به او خوش می گذشت آیا او هم می ماند؟

مثال دیگری که بهترین دکتر زوج درمانگر تهران می زند این است که مثلاً مادرشوهر می خواهد خانه زوجین بیاید و زن باید فکر کند اگر مادر خودش می آمد چه انتظاری از همسرش می داشت؟ حال همان کارهایی که از همسرش می خواست را خودش در قبال مادرشوهرش اجرا کند. همدلی در کل رفتارها را مثبت و سازنده می کند که توسط بهترین متخصص زوج درمانی در تهران آموزش داده می شود.

خیلی از اوقات مشکلات ارتباطی زوجین بدین دلیل است که از طرف مقابل سوال پرسیده نمی شود و اطلاعات به اندازه کافی نیست. بهترین زوج درمانگر در تهران می گوید زیاد سوال پرسیدن از طرف مقابل یکی از ویژگی های تفکر نقاد است. هر چه سوال بیشتر پرسیده شود ارتباط بهتر بین زوجین شکل خواهد گرفت. مثلاً زن به همسرش می گوید عزیزم چرا دیر آمدی؟ و… چون اینگونه باعث می شود او دیگر ذهن خوانی که یکی از خطای فکری است انجام ندهد. خطاهای فکری در جلسه مشاوره توسط بهترین زوج درمان تهران آموزش داده می شود.

بهترین زوج درمانگر خوب در تهران می گوید که روشن سازی هم مثل پرس و جو باعث می شود که زوجین منظور طرف مقابل را بهتر بفهمند. این آیتم در مواردی است که طرف مقابل در حال صحبت کردن است و شنوده برای اینکه بفهمد آیا منظور طرف مقابل را خوب متوجه شده یا نه از او سوال می پرسد که این موضوع هم توسط بهترین دکتر زوج درمانگر در تهران آموزش داده می شود. مثلاً  زن به همسرش می گوید آیا منظورش از اینکه می گوید شب ها دیر می آید این است که نمی خواهد دیگر او را ببیند؟ برای روشن سازی لازمه اش این است که زوجین یک گوش فعال داشته باشند.

یکی از آیتم های دیگری که در ارتباط کلامی ، بهترین متخصص زوج درمانی در تهران به زوجین آموزش می دهد اطلاع دهی است. در ارتباط موثر کلامی ، زوجین باید تا جایی که می توانند به طرف مقابل اطلاعات دهند چون این امر باعث می شود ارتباط موثر بین دو نفر بهتر و سازنده تر شود و جزء مهمی از ارتباط موثر کلامی است و بهترین زوج درمانگر در تهران روی آن تاکید دارد.

گاهی اوقات در ارتباط زوجین ، یکی از زوجین هر کاری برای طرف مقابل انجام می دهد ، ولی کاری از دستش بر نمی آید. در این موارد بهترین زوج درمان تهران می گوید که او باید به طرف مقابل این اطمینان را بدهد که هر کاری از دستش بربیاید دریغ نخواهد کرد. مثلاً یکی از زوجین می گوید: “این کار از دست من خارج است و دست رئیس من است ولی من هر کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم تا زودتر به خانه برسم” و یا مثلاً بهترین زوج درمانگر خوب در تهران این مثال را می زند که زن می گوید: من نمی توانم ارتباط مادربزرگ با تو بهبود ببخشم ولی هر کاری می کنم که این ارتباط  بهتر شود”. این موضوع از نظر بهترین دکتر زوج درمانگر خوب در تهران مهم است و باعث می شود که ارتباط زوجین خیلی سازنده تر شود.

به اعتقاد بهترین متخصص زوج درمانی در تهران این آیتم را در ایران خیلی از زوجین انجام نمی دهند و بلد نیستند. این آیتم می گوید در ارتباط کلامی وقتی گوینده می خواهد خواسته ها و یا اعتراضات خودش را بیان کند ابتدا باید یکی دو دقیقه ای از احساسات، نظرات و… خودش بگوید. مثلاً “من احساس می کنم…..”، “به نظر من…”، “من تصور می کنم….” و… ولی متاسفانه زوجین در ارتباط به جای استفاده از واژه “من” در ابتدای گفتارشان از واژه “تو” (دوم شخص مفرد) استفاده می کنند که این باعث می شود گارد طرف مقابل نشکند و به اصطلاح خلع سلاح نشود. مثلاً زن به همسرش می گوید “برو فلان ماشین را بخر” به جای اینکه بگوید “به نظر من فلان ماشین را  بخر” و…. این موضوع توسط بهترین زوج درمانگر در تهران در جلسه مشاوره آموزش داده خواهد شد.

بهترین زوج درمان تهران اعتقاد دارد که زوجین معمولاً جمله ابتدایی اشان را با یک شکایت شروع می کنند که این باعث می شود ارتباط موثر کلامی زوجین به هم بخورد. مثلاً زن به همسرش می گوید شب ها آنقدر دیر می آید که او خسته شده است و… که این باعث می شود ارتباط موثر کلامی به جای اینکه به حل و فصل ختم شود به مجادله و تعارض ختم می شود.  بهترین زوج درمانگر خوب در تهران می گوید که در درخواست ها ۲ عنصر تقویت مثبت و درک و همدلی همیشه وجود دارد.

در القاء همدلی زوجین به طرف مقابل نشان می دهند که در حال گوش دادن صحبت های طرف مقابل هستند. مثلاً زوجین بین صحبت های طرف مقابل از او سوال می پرسند که آیا می تواند فلان قسمت را بیشتر توضیح دهد؟ و یا اینکه زوجین می توانند با “هوم گفتن” یا “سرتکان دادن” یا با دقت بیشتری نگاه کردن یا… همدلی را طرف مقابل ایجاد کنند. این موضوع توسط بهترین دکتر زوج درمانگر در تهران آموزش داده می شود.

تقویت مثبت یعنی اینکه وقتی زوجین می خواهند به طرف مقابل انتقاد کنند ابتدا باید یکی دو تا از خوبی های طرف مقابل را به روی او بیاورند و بعد انتقاد را بگویند که این موضوع توسط بهترین متخصص زوج درمانی در تهرانآموزش داده می شود. مثلاً زن می گوید: “من در مدت ۳ سالی که با تو بودم خیلی چیزها ازت یاد گرفتم ولی این اواخر چیزی از تو دیدم که از دستت ناراحت شدم”. با این کار به اصطلاح گارد طرف مقابل باز می شود و او بهتر می تواند حرف گوینده را بشنود. این موضوع توسط بهترین زوج درمانگر در تهران آموزش داده می شود.

این آیتم مهمی از نظر بهترین زوج درمان تهران است. در این آیتم مثلاً زن می گوید: “من می خواستم با تو صحبت کنم بعد چهره ات را دیدم که از دستم ناراحتی برای همین با تو صحبت نکردم”. در حالی که زن باید بگوید: “من الان می خواستم با تو صحبت کنم ولی احساس کردم که الان وقتش نیست” این موضوع مهمی است که در جلسه مشاوره توسط بهترین متخصص زوج درمانی در تهران آموزش داده می شود.

نکته مهم : مرکز تخصصی زوج درمانی نیک مهر با دکتر زوج درمانگر آقا و خانم آمادگی دارد جلسات خدمات مشاوره ای را برای زوجین انجام دهد و در راستای بهبودی ارتباط آنها گام مثبتی بردارد.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌ سایت

تعداد بازدید کنندگان :
216

(شبکه های اجتماعی ما)

سید مصطفی حسینی :

    نویسنده و مدیر کلینیک

 

 

میدان شهدا ، ابتدای خیابان پیروزی ، نرسیده به خیابان شکوفه ، روبروی باشگاه برق تهران ، جنب قنادی خوشه ، ساختمان رُهام ، پلاک 1082 طبقه اول 

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران

تلفن : 02136603983

موبایل مدیریت :                          09124437124 

   

 

پاسداران ، بعد از بهارستان اول ، نرسیده به چهارراه پاسداران ، ساختمان پزشکان ، پلاک 492 ، طبقه 4 ، واحد 15

 تلفن : 02122797482

موبایل مدیریت :                              09124437124

   

میدان شهدا ، ابتدای خیابان پیروزی ، نرسیده به خیابان شکوفه ، روبروی باشگاه برق تهران ، جنب قنادی خوشه ، ساختمان رُهام ، پلاک 1082 ، طبقه اول ( تلفن :  36603983 – 021)

( لطفا در گرفتن شماره تماس دقت فرمائید)

 (موبایل مدیریت : 09124437124)

 

   

 

پاسداران ، بعد از بهارستان اول ، نرسیده به چهارراه پاسداران ، ساختمان پزشکان ، پلاک 492 ، طبقه 4 ، واحد 15
( تلفن : 02122797482 )

 (موبایل مدیریت : 09124437124)

   

 

شنبه تا چهارشنبه: 8 صبح تا 10 شب

روزهای پنج شنبه : 8 صبح تا 8 شب

 (ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید)

 


https://nikmehrgroup.com/wp-content/uploads/2019/10/AUDIO-2020-04-26-11-28-02.mp3Downloads-icon

بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران
بهترین مشاوره زوج درمانی در تهران
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *