دسته‌ها
Uncategorized

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان
بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا را در چند لیست ده عدد برای شما جمع آوری کرده ایم،این لیست ها به به روز رسانی می شوند و به مرور کتاب های بیشتری را معرفی خواهیم کرد.

 

لیست کتاب های کتاب های روانشناسی و موفقیت عالی بسیار زیاد است اما ما کتاب های روانشناسی این لیست را با بررسی و تحقیق انتخاب کرده ایم.

معیار انتخاب کتاب ها تاثیر گذاری آن ها در زندگی افزاد بوده است، کتاب هایی که در لیست زیر آمده است زندگی افراد بسیار زیادی را متحول کرده است و آن ها را به سمت موفقیت در عرصه های مختلف زندگی حرکت داده است.

 

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

توجه داشته باشید که:

اگر وقت مطالعه ی این پست را ندارید می توانید لیست بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا را در جدول زیر ببینید:

 

 

جدول دوم از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا

 

جدول سوم از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا

آیا این لیست کامل است ؟

خیر،قطعا این لیست نقاط ضعفی دارد،ممکن است کتابی که دوست شما را متحول کرده و تاثیر بسیار زیادی بر روی او گذاشته باشد از نظر شما یک کتاب عادی یا حتی مسخره باشد.

اما کتاب های ارائه شده در این لیست جزو برترین کتاب های روانشناسی و موفقیت در سرار دنیا هستند که هر کدام به چندین زبان زنده ی دنیا ترجمه شده اند و بر روی افراد بسیاری زیادی تاثیر مثبت گذاشته اند.

از شما در خواست می کنیم که کتاب های مورد نظر خودتان را در قسمت نظرات به ما معرفی کنید تا هم ما و هم سایر بازدید کنندگان از این کتاب ها استفاده کنند.

امیدوارم لیست کتاب های زیر را مطالعه کنید و از بین آن ها چند مورد را انتخاب کنید و شروع به مطالعه آنها کنید.

برای شروع به کتاب خوانی می توانید هر بار یک یا دوصفحه مطالعه کنید. مطمئن باشید بعد از چند ماه مطالعه تغیرات بسیار عالی در زندگی خودتان احساس می کنید.

 

 

 

 

کتاب آیین دوست یابی(How to win friends and influence people) یکی از کتاب هایی است که حتما باید مطالعه شود.کتاب در سال ۱۹۳۷ توسط دیل کارنگی (Dale Carnegie) نوشته شده است و همواره جزو پرفروش ترین کتاب های روانشناسی و موفقیت در دنیا بوده است.

این کتاب برخلاف اسمش در مورد دوست یابی نیست.به نظر نام مناسبی برای این کتاب با این حجم اطلاعات کاربردی انتخاب نشده است.

کتاب آیین دوست یابی در مورد نحوه ی برخورد و سلوک با دیگران است.راز نفوذ به قلب دیگران و رفتار درست را نشان می دهد.

اطلاعات آیین دوست یابی برای زمان و مکان خاصی نیستند و چون با انسان ها سر و کار داریم می توان این اصول را در همه جای زمین به کار برد.

برای دانلود خلاصه کتاب آیین دوست یابی روی لینک زیر کلیک کنید:


برای تهیه کتاب آیین دوست یابی از دیجی کالا اینجا کلیک کنید

کتاب ثروتمندترین مرد بابل (The Richest Man in Babylon) یکی از پرفروش ترین کتاب های حوزه ی ثروت در دنیا است.

در کتاب آمده که شهر بابل یکی از ثروتمند ترین شهر های دنیا بوده و بازرگانان و تاجران بسیاری داشته.

داستان دو دوست در این کتاب بررسی می وشد که یک دوست بعد از گذشت مدتی تبدیل به ثروتمند ترین مرد بابل می شود و شوکت و اعتبار و احترام کسب می کند و دیگر می رود تا از او  اصول ثروتمند شدن را یاد بگیرد.

به جرات اگر در جامعه ی امروز ما همین آموزه های پایه ای ثروتمند شدن رعایت شود بسیاری از مشکلات مالی مردم بر طرف می شود.

در جایی از کتاب اشاره می شود که همه ی درآمد شما برای خودتان نیست و باید یک دهم آن را پس انداز کنید و وقتی پس اندازتان به حد خاصی رسید با آن به تجارتی بپردازید که در آ« رحفه ای هستید و دانش لازم را دارید.

داستان های زیادی در این کتاب پایه ای ثروت بیان می شود که واقعا لذت بخش است.

کتاب نوشته ی جورج اس کلاوسون (George S. Clason) است و در ۱۶۷ صفحه ارائه شده که می توانید در یک روز تعطیل آن را کامل تمام نمایید.

حتما این کتاب پایه ای را مطالعه نمایید به شما نوید می دهد که حتی با بدترین وضعیت مالی هم می توان بعد از گذشت مدتی و رعایت اصولی ساده به موفقیت رسید.

خلاصه کتاب ثروتمند ترین مرد بابل را همراه با ویدیو اختصاصی در این مقاله مشاهده نمایید:


برای تهیه این کتاب از سایت دیجی کالا اینجا کلیک کنیدبهترین کتاب های روانشناسی جوانان

سومین کتاب لیست ما که برای موفق شدن حتما ضروری است و هستند کسانی که هیچ کتاب جز بیندیشید و ثروتمند شوید را مطالعه نکردند و جزو  افراد موفق و ثروتمند شدند.

اصول بیندیشید و ثروتمند شوید علاوه بر راه هایی که برای جذب ثروت نشان می دهد،اصول هدفگذاری و نفوذ به ضمیر ناخودآگاه و همچنین پشتکار و تلاش را به ما یاد می هد.

جزو پر فروش ترین کتاب ها تاریخ در زمینه ی موفقیت است و می توان گفت بعد از آن اغلب کتاب هایی که در زمینه ی موفقیت و ثروتمند نوشته شدند  اصولی را بیان میکردند که در این کتاب قبلا بیان شده بود.

ناپلئون هیل زندگی خود را به مدت بیش از۲۰ سال صرف مطالعه و تحقیق در مورد افراد موفق تاریخ می کند و با ۵۰۰ نفر از موفق ترین افراد زمانه مصاحبه می کند.به دنبال این راز که چه عاملی باعث موفقیت افراد می شود؟

بعد از گذشت بیست سال و مصاحبه با موفق ترین افراد روی زمین به این راز پی می برد و این راز را در لابه لای صفحات کتاب از خود به یادگار می گذارد.

اگر می خواهید موفق شوید یا دید جدید نسبت به موفقیت و هدف گذاری در ذهن خود پیدا کنید حتما کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را مطالعه کنید.

 

کتاب هفت عادت مردمان موثر (THE 7 HABITS OF HIGHLY EFFECTIVE PEOPLE) نوشته ی استفان کاوی یکی از جالب ترین کتاب هایی است که در زمنیه ی موفقیت در زندگی فردی نوشته شده است.

دکتر استفان کاوی در زمان رساله ی دکتری خود به بررسی تمام کتاب های موفقیت می پردازد و کتاب ها و مقالات ۲۰۰ سال گذشته را بررسی می کند و بعد از بررسی هایش به یک نتیجه می رسد:

انسان های موثر از ۷ عادت برای موفقیت استفاده می کنند.

کتابی که دکتر  دیوید جوزف شوارتز نوشته و بسیار انگیزه دهنده است این کتاب ۳۱۴ صفحه دارد و پیشنهاد می شود در لیست خرید خودتان قرار دهید.

قسمتی از کتاب جادوی فکر بزرگ(The Magic of Thinking Big) را ادامه می خوانیم:

تفاوتی که بین موفقیت و شکست وجود دارد، در نگرشی است که افراد نسبت به موانع ناتوانی‌ها و دلسردی‌ها و دیگر شرایط نا امید کننده دارند.

-موانع را مطالعه کنید تا بتوانید مسیر خود را به سوی پیروزی هموار کنید. هنگامی که مغلوب می‌شوید درسی بگیرید و به قصد پیروز شدن در مرتبه‌ی بعد راه خود را ادامه دهید.

-شهامت آن را داشته باشید که منتقد سازنده‌ی خودتان باشید. عیوب و ضعف‌های خود را پیدا کنید و سپس در پی اصلاح آن‌ها برآیید.

-شانس خود را محکوم نکنید. هریک از موانع را مورد بررسی قرار دهید و اشکالات را پیدا کنید. از یاد نبرید که با مقصر دانستن اقبال خود به هیچ یک از هدف‌‌هایتان نمی‌رسید.

-پشتکار را با آزمایش ترکیب کنید. به هدف خود وفادار بمانید؛ ولی بخاطر درماندگی و بیچارگی سر خود را به دیوار نکوبید. راه‌های جدید را امتحان کنید.

– به خاطر داشته باشید که هر وضعیتی مانند سکه یک روی خوب دارد. آن روی خوب را پیدا کنید. جنبه‌های مثبت را ببینید و ناامیدی را از خود دور کنید.

موفقیت به مفهوم برخورداری از بسیاری مواهب است؛ از جمله: رفاه در زندگی، خانه‌ی مناسب، استفاده از تعطیلات، مسافرت و … موفقیت یعنی کسب احترام، بزرگی و عزت در محیط کار و درعرصه اجتماع.

نیروی ایمان نه چیزی سحرانگیز است و نه اسرارآمیز. ایمان به این شکل عمل می‌کند: اعتقاد به اینکه “من از عهده ی این کار برمی‌آیم” قدرت، مهارت و انرژی لازم را برای موفقیت در اختیارمان می‌گذارد. هرگاه باور داشته باشیم که می توانیم کاری را انجام دهیم، روش انجام دادن آن کار پیدا می‌شود.

 


 

کتاب جادوی  فکر بزرگ جزو  کتاب های پرفروش در زمنیه ی موفقیت است. همان طور که
پشت جلد این کتاب نوشته شده است”روش هایی که در این کتاب  عرضه شده است به
منظور عمل کردن است نه مطالعه صرف”.

کتاب جادوی فکر بزرگ از آن دسته کتاب های پر فروش در جهان است که در ایران هم از
فروش خوبی برخوردار بوده،این کتاب در سرار جهان بیش از سه و نیم میلیون نسخه فروش
داشته است.

نسخه ای که من از این کتاب دارم چاپ چهل و دوم سال ۱۳۹۵ است و انتشارات فیروزه آن
را منتشر کرده است.

این کتاب را به تمام افرادی که به دنبال موفقیت هستند توصیه می کنم

 

کتاب مدیر یک دقیقه ای (The One Minute Manager) نوشته ی کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون

کتاب کوچک ۱۲۰ صفحه ای که می توان آن را در یک بعد از ظهر همراه با یک لیوان قهوه خواند و لذت برد.

در این کتاب به مواردی اشاره شده که چطور می توان مدیر بهتری و البته این کتاب به درد همه میخورد حتی اگر کارمند باشید و مدیر نباشید.

اسپنسر جانسون یکی از محبوب ترین و یکی از نویسندگان بزرگ درجهان می باشد.

 میلیون ها نفر از خوانندگان کتاب های او توانسته اند به سادگی با اعتماد به خود در شغل و زندگی به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنند .

 دکتر جانسون یکی از موفق ترین افرادی می باشد که بارها برای پیچیده ترین موضوعات راه حل های ساده و آسانی را معرفی نموده است 

کتاب از خوب به عالی ( Good to Great) به در ۳۰۴ صفحه نوشته شده است و یکی از بهترین کتاب ها برای پیشرفت شخصی و سازمان است. نویسنده کتاب جیم کالینز(Jim Collins) است که سایر آثار او هم در ایران ترجمه شده است.

قسمتی از کتاب از خوب به عالی را با هم می خوانیم:

اغلب ما در طی زندگی تلاش می‌کنیم که در جامعه، سازمان و زندگی به سطحی /خوب/ دست پیدا کنیم و معمولا با رسیدن به آن قانع می‌شویم. در صورتی که /خوب/ دشمن عالی است و با خواندن این کتاب به این نتیجه می‌رسیم که باید از خوب به عالی برسیم و فقط به خوب قانع نباشیم.

به طور کلی این کتاب به این موضوع می‌پردازد: “بارها و بارها در خصوص آدم‌ها، سازمان‌ها و شركت‌هاي موفق شنيده و خوانده‌ايم. اكثر آن‌ها هميشه عالي بوده‌اند و همواره به دنبال اين بوده‌ايم كه راز موفقيت آن‌ها را شناسـايي كنـيم. ولی حقيقت اين است كه بسياري از آن‌ها از همان اوايل زندگي خـود بـه واسـطه شـرايط محيطی و امتيازات ويژه‌اي كه در اختيار داشته‌اند، با ويژگي‌های عالي بودن آشنا گشته‌اند. اكنون اين سـؤال مطرح است، آن دسته كه خوب بوده‌اند ولي عالي نبوده‌اند، چگونه می‌توانند به مرحله عالي بودن و تثبيت وضعيتشان اقدام كنند؟”

تفاوت در تلاش ساختن یک سازمان /خوب/ و یک سازمان /عالی/ را بررسی می‌کنیم.

اثری که اغلب افراد دانش مالی خود را مدیون این کتاب هستند.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول (Rich Dad Poor Dad) یکی از بهترین کتاب های نوشته شده در زمینه ی موفقیت مالی برای عموم مردم است.

با بررسی و زندگی و طرز فکر افراد پولدار و افراد بی پول به نتیجه گیری های بسیار جالبی می رسد:

مثلا:پدر پولدار می گوید:دلیل این که باید پولدار شوم شما بچه ها هستید

پدر فقیر می گوید:شما بچه ها دلیل فقر من هستید

کتاب با متن روان و ساده به بررسی متفاوت میان دارایی و هزینه می پردازد و دانش و دید بسیار جالبی در زمنیه ی مالی به شما می دهد.

می توانید جملاتی برتر از کتاب پدر پولدار ، پدر بی پول را در مقاله ی زیر بخوانید:


همچنین می توانید مقاله جملات انگیزشی را هم مطالعه کنید

کتابی فوق العاده که می توانید آن را در یک یا دو ساعت مطالعه کنید و دانشی در مورد تغییر و این که افراد در مواقعی که تغییر ایجاد می شود چه رفتاری می کنند به دست بیاورید.

 چه کسی پنیر مرا جابجا کرد (Who Moved My Cheese?) یکی از پر فروش ترین و پر طرفدار ترین کتاب های دنیاست

کتاب نوشته ی دکتر اسپنسر جانسون است که در ۶۹ صفحه ارائه شده است.

 

کتاب کیمیاگر ( The Alchemist ) که یک بار هم قبلا در سایت آموزشی علی محمدیان معرفی شده یکی از تاثیر گذارترین داستان هایی است که می توان خواند.

داستان چوپان جوانی به نام سانتیاگو که به دنبال رویای شخصی خودش میرود و پس از شکست های فراوان و موقتی سرانجام به هدف خود می رسد او در راه رسیدن به هدف خود عاشق دختری می شود،ورشکست می شود،در کشوری غریب می ماند و….

کتاب کیمیاگر در قالب رمان است و حدود ۲۰۰ صفحه است.کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور جهان منتشر شده است.

 

کتاب انسان در جستجوی معنا (Man’s Search for Meaning) نوشته ی دکتر ویکتور فرانکل از جمله کتاب هایی است که با خواندن آن چیز جدیدی به ادراک شما از زندگی اضافه می شود،از آن دسته کتاب هایی است که وقتی می خوانید می گویید این کتاب یک چیز به وجود من اضافه کرد.

 


 

کتاب دربردارنده خاطرات فرانکل از وضعیت خود و سایر قربانیان اردوگاه‌های کار اجباری آلمان در خلال جنگ دوم جهانی است. فرانکل در این کتاب به عنوان یک روانشناس اگزیستانسیالیت (هستی‌گرا) به اهمیت جستجوی معنا برای زندگی، در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌پردازد و ضمن روایت خاطراتش از اردوگاه‌های کار اجباری، تلاش می‌کند که نگرش جدیدش را در روان‌شناسی لوگوتراپی تبیین کند.

جملات جذاب کتاب انسان در جستجوی معنا:

کسی که چرایی زندگی را یافته است، با هرچگونگی خواهد ساخت

رنج وقتی معنا یافت، معنایی چون گذشت و فداکاری، دیگر آزار دهنده نیست.

 

کتاب تافته های جدا بافته نوشته ی آقای مالوکوم گلدول است که به بررسی موفق ترین افراد در رشته ی های مختلف پرداخته است.

آقای مالکوم گلدول به بررسی زندگی افراد موفق و مشهور در حوزه ی تجارت،موسیقی و نابغه های علمی پرداخته است.

معروف ترین موضوع این کتاب  قانون ۱۰۰۰۰ساعت است که می گوید:

برای متخصص جهانی شدن در زمینه به صرف ۱۰۰۰۰ساعت وقت و تمرین درست در آن زمینه نیاز دارید.

در پشت جلد کتاب نوشته شده: چرا برخی از مردم بیش ازدیگران موفق می شوند؟

آیا آن ها تافته های جدا بافته ای هستند؟

 

این کتاب اثر خانم باربارا دی آنجلس است.

کتابی کوچک که به بررسی  روش ها افزایش اعتماد به نفس و  خودباوری می پردازد.این کتاب در ۶ فصل نوشته شده است.

برای خواندن معرفی کامل می توانید به این پست مراجعه کنید:

كتاب اعتماد به نفس-باربارا دي آنجلس

 

 

کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) نوشته‌ی آقای دارن هاردی است.دارن هاردی سردبیر  سابق مجله‌ی موفقیت در آمریکا است. کتاب اثر مرکب جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز است.

کتاب اثر مرکب برای تغییر در هر زمینه از زندگی مناسب است.در کتاب توضیح داده می‌شود که برای رسیدن به هر هدفی باید پیوستگی داشت و کارهای کوچکی را برای مدت معینی انجام داد تا به موفقیت در آن زمینه رسید.

دارن هاردی با استفاده از اصول این کتاب به موفقیت‌های بسیاری دست پیداکرده است و اکنون یک میلیاردر است و کسب‌وکار شخصی خودش را دارد.

ویدیو ی معرفی کتاب اثر مرکب را مشاهده کنید:

اگر به دنبال کتابی کم حجم و پر محتوا در لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت هستید کتاب علم ثروتمند شدن ( The Science of Getting Rich) اثر والاس وتلز (Wallace Wattles) یکی از بهترین انتخاب ها است.

اگر مستند راز را دیده باشید در ابتدای کتاب خانم راندا برن می گوید که زندگی اش از زمانی متحول شد که یک کتاب قدیمی به دستش رسید.دقیقا در مورد کتاب علم ثروتمند شدن صحبت می کرد. کتاب کتابی که باعث اینجاد طرز فکری عالی در راندا برن شد به طوری که بعد از خواندن آن به موفقیت های بسیاری رسید.

کتاب بسیار قدیمی است و حدودا یک قرن پیش نوشته شده است اما بعد از خواندن آن به شما طرز فکری عالی برای موفقیت و فعالیت در کار داده می شود.

برای مثال در یکی از قسمت های کتاب می گوید:

باید بیشتر از پولی که می گیرید برای مشتری ارزش ایجاد کنید،یعنی اگر از فرد یا سازمانی ۵میلیون تومان گرفتید برای آن ها به اندازه ی ۶ میلیون تومان ارزش ایجاد کنید،فرض کنید کسب و کاری با این یک ویژگی ایجاد کنید،به نظرتان این کسب و کار دچار رکود یا کمبود مشتری مشتری می شود؟

این کتاب در مورد ذهنیت ثروت تأکید به پرهیز از اندیشه رقابت می‌پردازد به‌گونه‌ای که با تکنیک‌های بسیار ساده و بدیهی‌اش این امکان را به عموم مردم می‌دهد که در زندگی‌شان در جستجوی ثروتی بی‌پایان باشند.

منابع ثروت تمام‌ نشدنی هستند و جریانی از فراوانی جهان هستی را در برگرفته است. در جهان این کتاب جزو پرفروش‌ترین کتاب ها در حوزه پول و ثروت می‌باشد که ۲ قرن قبل، از مکتبی در کشور هند نشات گرفته است. کلیه آثار والاس وتلز ۴ کتاب تأثیرگذار و پایه‌ای است که در کشور ایران فقط این کتاب ترجمه‌شده است و سه کتاب دیگر در سایت های خارجی قابل دسترسی می باشد.

 

کتاب کلید را بزن (Switch) جزو کتاب های عالی برای پیشرفت و شناخت عوامل تغییر است.کلید را بزن جزو عالی ترین کتاب های روانشناسی و موفقیت است که  قبلا هم در سایت معرفی کرده ایم که می توانید اطلاعات بیشتر را همراه با خلاصه چند فصل کتاب از لینک زیر دانلود کنید:

کلید را بزن

 

هفدهمین شماره از لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت ما متعلق به کتاب آقای آنتونی رابینز تعلق دارد.

کتاب به سوی کامیابی پرفروش ترین کتاب سال ۱۹۹۲ بوده و به ۲۶ سال پیش تعلق دارد.اما اصول آن قدیمی نشده و برخی اصول پایه ای آن هنوز هم کاربرد دارد.

بسیاری از افراد داخل کشور خودمان با خواندن کتاب به سوی کامیابی متحول شده اند و به موفقیت های بسیار بزرگی دست پیدا کرده اند.

باید قبول کنیم که آنتونی رابینز زمان نوشتن کتاب جوان بوده و تا به امروز بسیار عقایدش تغییر کرده اما کتاب هم چنان کارساز و پرفروش است.

به سوی کامیابی جلد یک که من دارم تا سال ۱۳۹۲به چاپ ۴۱ام رسیده بود و از آمار چاپش تا امسال خبر ندارم.

در این کتاب به تمام راه هایی که شما را به موفقیت می رساند پرداخته شده است.

در کتاب به عوامل ذهنی،تغذیه،باورها،تسلط بر ذهن،تجسم خلاق و .. پرداخته شده است.

خواندن کتاب های روانشناسی و موفقیت موجود در این لیست را به شما پیشنهاد می کنیم.

در ادامه قسمتی جالب از متن کتاب را با یک عکس نمایش داده ایم:

 

جف اولسون هم مانند دارن هاردی به بررسی عوامل کوچک و تاثیر گذار بر زندگی در اثر زمان پرداخته است.

راستش را بخواهید دارن هاردی مانند جف اولسون به این امر پرداخته است.جف اولسون کتاب برتری خفیف را در سال ۲۰۰۵ نوشت و نسخه های آن در سراسر جهان طرفدار پید کرد.یعنی چند سال قبل از نوشته شدن کتاب اثر مرکب توسط دارن هاردی.

خود شخص جف اولسون اثر کارهای کوچکی که در زندگی ما تاثیر بسیار زیادی را دارند تجربه کرده است.

در قسمتی از کتاب جف اولسون توضیح می دهد که یک شرکت راه اندازی می کند و با تمرکز هر روزه بر روی ده مورد اساسی در سال اول به فروش ۱۰۰ میلیون دلار می رسد.

کتاب را بجز در لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت قبلا هم جداگانه در سایت معرفی کرده ایم

معرفی کتاب برتری خفیف

 

 

choice-theory

نوزدهمین مورد ما  یکی بهترین تاثیر گذارترین کتاب های روانشناس ی و موفقیت دنیا است.کتاب تئوری انتخاب نوشته‌ی آقای دکتر ویلیام گلسر است و با ترجمه‌ی زیبای دکتر علی صاحبی در ایران قابل تهیه است.دکتر علی صاحبی،این چهره‌ی علمی دوست‌داشتنی کشور عزیزمان،خودش مربی ارشد و عضو هیئت‌علمی موسسه است. این مقدمات را نوشتیم تا این مفهوم را منتقل کنیم که کتاب تئوری انتخاب تحت نظر یک کارشناس کار بلد ترجمه‌شده است.شخص ویلیام گلسر در یک نامه از ترجمه زیبا و اصیل این کتاب به زبان فارسی از دکتر علی صاحبی تشکر می‌کند.آن را بخوانید و لذت ببرید.

ویلیام گلسر با ارائه‌ی تئوری انتخاب می‌گوید:منشأ رفتارها،انگیزه‌ها و احساسات انسان منشأ درونی دارد.در این کتاب اشاره می‌شود که :«تئوری انتخاب» یک تئوری مبتنی بر روانشناسی کنترل درونی است که معتقد است گذشته‌ها بر زندگی کنونی ما اثر شگرفی داشته است ولی تعیین‌کننده رفتار کنونی ما نیست. میزان مسئولیت‌پذیری و به رسمیت شناختن و احترام به واقعیت موجود و شیوه‌ای که برای ارضای نیازهایمان – با توجه به دو عامل پیشین- انتخاب می‌کنیم است که رفتار کنونی ما را تعیین می‌کند.

تئوری انتخاب در ۳ بخش و ۱۳ فصل نوشته‌شده است:

۱- نظریه• نیاز ما به روانشناسی جدید• نیازهای بنیادین و احساسات• دنیای مطلوب شما• رفتار کلی• همخوانی در شخصیت و قدرت نیازها• تعارض و واقعیت درمانی• خلاقیت۲- کاربست تئوری در عمل• عشق و ازدواج• خانواده شما و اعتماد• آموزش تحمیلی، آموزش‌وپرورش و مدارس کیفی• تئوری انتخاب در محیط کار۳- کاربست• اجتماع مطلوب و شایسته• تعریفی دوباره از آزادی شخصی شما

 

کتاب آخرین سخنرانی برای مدت‌ها یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا بود و در کشور خودمان هم به‌شدت مورد اقبال قرار گرفت.برخلاف اسم کتاب به‌هیچ‌وجه در مورد آموزش سخنرانی نیست.کتاب سرگذشت رندی پاش دانشمند علوم کامپیوتر و هم‌چنین دارای سابقه‌ی همکاری در شرکت والت دیزنی و گوگل است.در سال ۲۰۰۷ رندی پاش ۴۷ ساله متوجه سرطان می‌شود و پزشکان به او خبر می‌دهند که ۶ ماه بیشتر زنده نخواهد بود.او استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کارنگی ملون است و دارای سه فرزند.از رندی پاش دعوت می‌شود به‌عنوان یک مراسم نمادین در دانشگاه سخنرانی‌ای برگزار کند با عنوان آخرین سخنرانی.او که می‌داند این آخرین سخنرانی عمرش خواهد بود به دنبال موضوعی می‌گردد تا بتواند علاوه بر یک سخنرانی برای فرزندان خود هم وصیت‌نامه‌ای برجای بگذارد.او در این کتاب در مورد اهمیت رویاها صحبت می‌کند.او در مورد اهمیت تلاش و پشتکار برای رسیدن به رویاها و هم‌چنین دیوارها صحبت می‌کند.قسمتی از متن کتاب:«دیوارهای بلند را نساخته‌اند تا مانع رسیدن ما به رویاهایمان شوند. دیوارها را ساخته‌اند تا با سخت‌کوشی و عبور از آن‌ها، به خود و دیگران نشان دهیم که رویاهایمان چقدر برایمان مهم هستند. دیوارها مانع ما نیستند. دیوارها وجود دارند تا مانع کسانی شوند که به‌اندازه‌ی ما، رویاهایشان را دیوانه‌وار دنبال نمی‌کنند…»

کتاب آخرین سخنرانی کتابی است که پنجره‌ی جدید از تلاش برای رسیدن به اهداف را به روی ما باز می‌کند،آن را از دست ندهید.

 

شماره ی بیست و یکم از  لیست بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت ما کتابی است که تقریبا در ایران با هر کسی که در مورد موفقیت کمی جستجو کرده باشد نام آشنا است.حتی این کتاب را در زمانی که کسب و کارهای هرمی در داخل کشور فعالیت می کرد اعضا آن شبکه ها با این کتاب بسیار آشنا هستند.

برخلاف نام کتاب که همه شنیده اند مطالب بسیار کاربردی و عالی ای در زمینه ی غلبه بر تنبلی و افزایش عملکرد است.

در این کتاب به تشریح ۲۱ روش بسیار عالی و کاربردی برای افزایش عملکرد و غلبه بر تنبلی پرداخته شده است.اگر بخواهیم کل کتاب را در چند جمله خلاصه کنیم به نتیجه ی زیر می رسیم:

اگر قرار باشد اولین کاری که هر صبح انجام می دهید خوردن یک قورباغه ی زنده باشد در بقیه ی روز خیالتان راحت است که سخت ترین کار  روز خود را انجام داده اید.

قورباغه شما در واقع مهم ترین و سخت ترین کار آن روزتان است که باید انجام دهید،همان کاری که اگر الان فکری به حالش نکنید به احتمال زیاد تنبلی خواهید کرد.

در ضمن کار مورد نظر همان کاری است که انجام دادن آن در حال حاضر بیشترین تاثیر مثبت را در زندگی شما خواهد داشت.

کتاب قدرت عادت یکی از کتاب هایی است که به حض این که شروع به خواندنش می کنید از همان صفحات اول جذب کتاب می شوید. ازتعریف داستان فردی که با ترک سیگار زندگی اش تغیر کرد  این کتاب مهیج شروع می شود.

کتاب قدرت برای ۶۲ هفته  پس از انتشار در صدر جدول پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز و همچنین جزو پر فروش ترین کتاب های آمازون بوده است.

کتاب دید بسیار جالبی در مورد تغیر در زندگی و تغییر عادت ها به ما می دهد.

 

شیب،کتابی کم حجم است که در  لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت قرار دارد.

نوشته ی آقای ست گادین است که کتاب های بسیار پرفروشی را به رشته ی تحریر درآورده که
می توان به کتاب گاو بنفش اشاره کرد که در ایران بسیار معروف است.

این بار نویسنده ی گاو بنفش کتاب کم حجمی را نوشته است که علارقم حجم کم اش اطلاعات عالی به ما می دهد.

افراد کمی شجاعانه انتخاب می‌کنند و به بهترین افراد در جهان تبدیل می‌شوند

معرفی ای که برای کتاب شیب در نظر گرفته اند را در زیر می خوانیم:

کتاب کوچکی که به شما یاد می دهد چه موقع کار را ول کنید و چه موقع به کار بچسبید.

شیب چیست؟

شیب پنجمین مصاحبه ای است که مصاحبه کننده هرگز با شما تماس نمی گیرد.

شیب گروه موسیقی ای ست که در یک سالن خالی از تماشاگر در مکانی نا معلوم مشغول اجراست.

شیب هفتمین باری است که هنگام تمرین اسکی زمین می خورید.

شیب نیمه مسیر ماراتن است، وقتی که هیجان شلیک شروع مسابقه خاطره ای مبهم است و
شوق رسیدن به خط پایان رویایی دست نیافتنی است

کتاب هنر شفاف اندیشیدن یکی از کتاب های روانشناسی و موفقیت است که دید متفاوتی به ما
می دهد.

در کتاب در مورد خطاهای شناختی اطلاعات عالی به ما می دهد،طوری که بعد از خواندن کتاب دیگر مثل قبل فکر نمی کنید.

در  پایان مقدمه ی کتاب، رولف دوبلی می نویسد:

در واقع آرزوی من کاملا ساده است:اگر ما بتوانیم بزرگ ترین خطاهای فکری را بشناسیم و از آن ها در زندگی شخصی،شغلی یا دولت مان پرهیز کنیم،ممکن است شاهد جهشی در موفقیت خود باشیم.نیازی به حیله های جدید،طرح هاین نوین،ابزار غیرغیر ضروری و کارهای طاقت فرسا نیست،تمام آنچه ما بدان نیاز داریم پرهیز از بی خردی است.

 

در نگاه اول شاید این فکر به ذهنتان برسد که کتاب دیوانگان ثروت ساز ربطی به کتاب های روانشناسی و موفقیت ندارد،حقیقت این است که کتاب در مورد مفاهیم روانشناسی به صورت دانشگاهی صحبتی به میان نیاورده است.

در عوض یکی از تاثیر گذارترین کتاب ها در زمینه ی راه اندازی کسب و کار و موفقیت در کسب و کار است و درصد  بالایی از افرادی که این کتاب را مطالعه کرده اند آن را بسیار تاثیر گذار معرفی کرده اند.

در ضمن خود من هم زمان مطالعه این کتاب بسیار دیدگاه ارزشمندی نسبت به کارآفرینی پیدا کردم،یکی از جالب ترین دیگاه های کتاب دیوانگان ثروت ساز که در نخستین فصل های آن به چشم می خورد رها کردن شغلی است که عاشقش نیستیم

 

کتاب ایده ی عالی مستدام در زمینه ی ماندگار کردن ایده های نوشته شده است.
برادران دن هیث و چیپ هیث همیشه کتاب های عالی می نویسند.

کتاب در هشت فصل نوشته شده است و شامل ۳۷۱ صفحه است.اگر به دنبال این هستید
که ایده های عالی تان را به گوش افراد زیادی برسانید و ماندگار شوید ماین کتاب را به شما
پیشنهاد می کنم.

“کتاب ذهن کامل نو” نوشته ی دنیل پینک است که هنگام مطالعه آن یک دیدگاه جدید به دست
می آورید.دنیل پبنک  درمورد گذر از عصر اطلاعات به عصر مفهومی(مفهوم پردازی) در این کتاب
به ما اطلاعاتی را می دهد.این که در عصر جدید چطور باید موفق باشیم.

دنیا عوض شده است و باید شیوه ی تفکر خود را از  شیوه عصر اطلاعات به شیوه عصر
مفهومی تغییر دهیم. در کتاب درمورد معیار های موفقیت در عصر مفهومی سخن گفته
شده است.مهارت همدلی،داستان سازی و.. در این کتاب بررسی می شود.

کتاب ذهن کامل نو را بدون این که بیشتر در موردش تحقیق کنید بخرید و مطالعه کنید که
بسیار دید جالبی به شما خواهد داد.

 

 

کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی از جمله کتاب هایی است که جدید نوشته
شده است،یعنی در مقایسه با کتاب هایی  مانند بیندیشید و ثروتمند شوید یا جادوی فکر بزرگ
که سال های سال از انتشار آن ها می گذرد،کتاب تو کله خر هستی برو پیش موفق می شوی از جمله کتاب های جدید و تازه است.

کتاب نوشته ی جین سینسرو است.نویسنده در کتاب بیشتر از اصول ذهنی ای صحبت می کند که اگر به آن ها معتقد باشیم دست به عمل زده و کاری را برای موفقیت و پولدار شدن خودمان انجام
می دهیم.

در بیشتر متن کتاب نویسنده از داستان خودش و دوستانش صحبت می کند و داستان ها بسیبار جذاب هستند،نویسنده ی کتاب که قبلا هم نویسنده  با رعایت کردن اصولی که خود در این کتاب
به آن ها اشاره می کند به موفقیت دست پیدا کرده است.

 

این کتاب را به افرادی که به تازگی خواندن کتاب های روانشناسی موفقیت را شروع کرده اند توصیه می کنم.

 

کتاب چهار میثاق از آن دسته از کتاب هایی است می توان آن را در یکی دو ساعت مطالعه کرد اما عمل کردن به آن شاید زمان بسیار بیشتری را طلب کند.این کتاب شامل ۱۱۴ ضفحه است که قبلا در سایت مفصل  آن را معرفی کرده ایم حتی خلاصه ای از آن هم در سایت قرار دارد که می توانید با کلیک روی لینک زیر به صفحه کتاب هدایت شوید:

سی اُمین جایگاه از لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت متعلق به کتاب قدرت نامحدود یا unlimited power نوشته ی آنتونی رابینز است.کتاب قدرت نامحدود هنوز هم جرو پرفروش ترین کتاب های بهبود فردی و موفقیت در ایران است.کتاب قدرت نامحدود را به صورت جداگانه در سایت معرفی کرده ایم.برای آشنایی بیشتر با این کتاب روی لینک زیر کلیک کنید:

قدرت نامحدود

 

کتاب راهبی که فراری اش را فروخت یکی از کتاب های عالی خواندنی است که پر از مطالب آموختنی است.

از آن جایی که یکی از نویسندگان مورد علاقه ی من پائولو کوئلیو است، همین که در صفحه ی تقدیرهایی که از این کتاب شده نام او را دیدم مشتاق شدم این کتاب را تهیه کنم. 

این کتاب در مورد وکیلی موفقی است که بعد از سکته ی قلبی ماشین فراری خود را می فروشد و به کوه های هیمالیا می رود،کتاب راهبی که فراری اش را فروخت در قالب یک داستان و مکالمه بین دو دوست است که اگر سبک کتاب هایی مانند “کیمیاگر” را می پسندید این کتاب را از دست ندهید. رابین شارما نویسنده ی کانادایی موفقی است که در سخنرانی هایش هم بسیار خوش درخشیده. 

در آینده در یک مطلب جداگانه به بررسی این کتاب می پردازیم.

 

کتاب خوش بینی آموخته شده یا همان Learned Optimism  نوشته ی مارتین سلیگمن است. کتاب خوشبینی آموخته شده را فردی نوشته که زمانی رئیس انجمن روانشناسی آمریکا بوده است. کتاب بر اساس تحقیقات علمی نوشته شده است، البته فکر می کنم وقتی نام مارتین سلیگمن را می آوریم دیگر نیازی به تعریف از کتاب نیست. 

در این کتاب در مورد خوش بینی و  تفکر مثبت و تاثیر آن بر زندگی افراد اطلاعات زیادی می گیریم و آزمایشات جالب را می خوانیم، حتما خواندن این کتاب را به  عزیزانی که به دنبال کتاب هایی با منابع علمی معتبر هستند پیشنهاد می کنم

ممنون از معرفی این کتاب های خوب
موفق باشین

سلام آقا حجت عزیز ممنون از نظر زیبا و انرژی دهنده ی شما
موفق باشید

سلام لطفا کتابهاي وين داير و برايان تريسي راهم به اين ليست اضافه كنيد

سلام، تشکر میکنیم بابت نظر خوبتون،حتما کتاب های این اساتید بزرگ هم به تریت اضافه می شوند به این لیست

به نام خدا
عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
ممنونم از این اطلاعاتی که در اختیار من گذاشتین

سلام جناب عباسی
خوشحالیم که براتون مفید بود

سلام اگر اکان خرید از شما وجود داشت ممنو ن میشدم

سلام تشکر بابت نظر زیبای شما
برای تهیه ی کتاب می توانید به سایت های معتبر کتاب فروشی مراجعه کنید

سلام آقای محمدیان من با شماره تماسی که در بالا نوشته شده تماس گرفتم ولی کسی جوابگو نبود دو تا سوال داشتم اولا که میخواستم بیینم تخصص خود شما چیست و دوم اینکه من دارم روی یه پروژه کار میکنم میخواستم ببینم شما میتونید کمکی به من بکنید؟

سلام خانم لطفی وقت بخیر،از طریق آی دی تلگرام زیر می توانید با ما در ارتباط باشید:
poshtiban021@
تلگرام در حال حاضر در دسترس تر و سریع تر از سایر روش های ارتباطی است. هر چند ما تمام تلاشمان را میکنیم که پاسخ تمام عزیزان را بدهیم اما گاهی به دلیل حجم کاری بالا یا به دلیل حضور نداشتن در محل،تلفن ها پاسخ داده نمی شوند که مطمئن هستم این موضوع را درک می کنید.تمام پیام ها و ایمیل ها چون ثبت می شوند راحت تر قابل پاسخگویی و پیگیری هستند.اگر از طریق ایمیل یا آیدی تلگرام که در بالا معرفی کردم پیام بگذارید حتما پاسخگو خواهم بود.در مورد پاسخ ندادن هم عذر خواهی ما را پذیرا باشید.

روان شناسی موفق کسی یه که شناخت خوبی از عمل کرد مغز انسان داشته باشه. نسلا شما تنها با یه هفته فرصت میتونی کسی رو دیوانه کنی کافیه شک به خود تحریک اعصاب عصبی کردن صرصدا ناامیدی و هزاران بلا میتونی توی یه هفته سر کسی بیاری تا جایی که حتی زمان رو هم گم کته.چند تا کتاب بخونید حله.یه روان شناس مشهور میگه تحربک اعصاب ازز چیز های دست نیافتنی ایجاد میشه مسلا سرصدا در محیط برای افراد دست نیافتنی هست یا وقتی مسی با ویندوز کار میکنه تغییر رنگ روی مانیتور بسیار تحریک کننده و دست نیافتنی هست شیب رو به تدربج بالا ببرید البته از این گفته ها درست استفاده کنید.یا علی مدد.

بسیار مطلب پر محتوایی بود استفاده کردم، با اینکه خودم در زمینه کتاب فعالیت می کنم و از پیشنهاداتی که برای کتاب ها داشتید موافق بودم و لذت بردم.

ممنون از شما آقای عاقلی بابت نظر خوب خوبتون

سلام اقای محمدیان ، من دنبال یک نقشه راه واسه ادامه مطالعه هام میگردم ( در زمینه رشد شخصی ، جهان بینی بهتر و … ) با اکثر این کتاب هایی که معرفی کردید اشنایی داشتم میشه لطفا کتاب های بیشتری رو بهم معرفی کنید

سلا،تبریک می گم به شما و خودم چون شما دنبال یادگیری هستید و من ما هم افتخار می کنیم که همراهانی چون شما با ما هستند،به مرور این لیست کامل تر می شود و اطلاع رسانی خواهد شد.
موفق و پیروز باشید

باسلام
نزدیک به ۲۰دقیقه هست که انواع و اقسام سایت هارو دیدم و دنبال کتب روانشناسی،انگیزشی بودم….
کم کم قطع امید کردم از سرچ کردن و تصمیم گرفتم برم شهرکتاب نزدیک منزلمون تا از آقای باشخصیتی که متصدی اونجاست راهنمایی بگیرم….
تا اینکه وارد سایت شما شدم و انقدر جذاب و لذت بخش بود که نمیدونم به چه زبانی از زحماتی که کشیدید و وقت ای که گذاشتید برای معرفی کتابها تشکر کنم
۱.جدول نام کتابها که با یک نگاه باعث تشخیص خیلی سریع کتابهای مورد نظر میشه و
۲.سپس توضیحات مختصر و مفید درباره هرکتاب و دوری از هجویات باعث ترغیبِ بیشتر برای خواندن میشه

۱دنیا ممنون بابت سایت خوب،مفید و تاثیرگذارتون

سلام کیمیا خانم
خیلی خوشحالم که معرفی این کتاب برای شما مفید بودند و واقعا با این پیامتون حال ما رو خوب کردین.
وقتی پیام های هر یک از اعضا سایت رو دریافت می کنیم و متوجه می شیم که مطالب براشون مفید بوده واقعا انرژی می گیریم.
موفق و پیروز باشید

سلام.مرسی از اینکه این کتاب های عالی رو معرفی کردید و امیدوارم بتونم در این ایام وقت بزارم و بخوانمشون و تصمیم دارم از کتاب جادوی فکر بزرگ شروع کنم.از پیشنهادات شما متشکرم.

با سلام و احترام و با تشکر از مطلب فوق‌ العاده مفید و زیباتون .
گتاب شماره ۲۸ و ۵ یکی است.

سلام امیر حسین عزیز
از شما بابت این دقت نظر تشکر می کنیم.
موردی که فرمودید اصلاح شد.
موفق و پیروز باشید.

با سلام
بهترین کتابی که خوندم کتاب زندگی خود را طراحی کنید، تالیف دیوید ایوانس و بیل بورنت با ترجمه روان رضا جمشیدی صفا بود. این کتاب فوق العادست. واقعا ذهن و دید من رو نسبت به کار و زندگی باز کرد. پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونید. در ضمن من کتاب رو از وبسایت با تخفیف خریدم

فرهاد جان ممنون بابت معرفی این کتاب

سلام بسیار عالی بود سپاسگزارم .

سلام دستتون درد کنه بخاطر اشتراک گذاریتون در زمینه موسیقی و ارتباطش با روانشناسی هم کتاب های زیادی بذارین استفاده کنیم خدا خیرتون بده

سلام ممنون بابت معرفی این کتاب‌های عالی من دنبال یه کتابم که حالمو خوب کنه… من خیلی درگیری فکری دارمو برای ادامه ی زندگی بی انگیزم لطفا یه کتابی که منو از مرده ی متحرک بودن دربیاره بهم معرفی کنید ممنونم

سلام فاطمه خانم وقت بخیر
در مورد هر متاب توضیحاتی داده شده که اگر بررسی کنید می توانید کتاب مناسب خودتون رو پیدا کنید.اما کتاب صبح جادویی هم کتاب خوبی هست که به زودی معرفی می شود

کتاب چهار اثر خانم فلورانس اسکاول شین رو به شما پیشنهاد میکنم هم انگیزشی است و هم تفسیر تعالیم انجیل با صدها نمونه موارد حقیقی که ایشون در طی عمر حرفه ای خود با آنها سرو کار داشته

سلام پرمهر خدمت شما بنظر من کتاب ۱۲ ستون موفقیت اثر جیم ران فوق العادست همینطور کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

با عرض سلام..به نظر من کتاب آقا خوبه بی آقا خوبه کتاب روانشناسی فوق العاده خوبیه…برام عجیب بود که تو این لیست قرار نداشت.

واقعا مطلب فوق العاده ای بود و حتما باید این کتاب هارو مطالعه کنم.به شدت ازتون ممنونم اقای محمدیان.
درضمی یکی از کتاب هایی که بنده خوندم و به نظرم خیلی مناسب و به دردبخور هست یکی دیگه از کتاب های اقای دارن هاردی به نام بهترین سال زندگی شما هستش که درمورد ارزش و چگونگی هدف گذاری و برنامه ریزی هستش و به نظرم کتاب واقعا تاثیر گذاری هست.
بازم تشکر میکنم ازتون

جناب کوچکیان ممنون از شما بابت این نظر خوبتون
بله کتاب بهترین سال زندگی تان یکی از کتاب های عالی ای هست که باید مطالعه کرد اما خوب، در مقابل کتاب اثر مرکب و دیوانگان ثروت ساز که از همین نویسنده منتشر شده است، این کتاب کمی ضعیف جلوه می کند.

سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
با اجازتون منم چندتا کتاب معرفی میکنم
در زمینه روابط : آیین دوست یابی رو معرفی کردید اما بعد از اون ،روش برخورد با افراد دشوار، چگونه با هرکسی صحبت کنیم،و اگه کسی بازم دوس داشت بخونه کتاب هنر گفتگو هم خوبه ، اگه کسی هست که در روابط با بقیه زیاد توپرش میزنن و یسری ادم اعصابشو بهم میریزن کتاب ادم های سمی براش خیلی خوبه ،قطعا کتاب های دیگه ای هم ممکنه باشه که من اطلاعی ازشون ندارم ممنون میشم اگه کسی معرفی کنه
اگه کسی روابطش بهم ریختست و گوشه گیر شده واجبه که این کتاب هارو بخونه برای همه ارزوی موفقیت میکنم و ممنونم از سایت قشنگتون و کتاب هایی که معرفی کردید قطعا خوندن همشون رو تو برنامم قرار میدم

آقای یونس عزیز خیلی خوشحالیم که افرادی مثل شما در سایت ما هستند و ممنون بابت معرفی کتاب هایی که انجام دادید

سلام من شغلم کتابداری است ممنون از زحماتتون

ممنون از شما هلیا خانم
خیلی خوشحالم که این مطلب تونسته نظرتون رو جلب کنه

سلام. بسیار عالی بود. فقط ممنون میشم اگر امکان داره ناشر ها یا مترجم های بهتر هر کتاب هم اگر میدونید اعلام کنید که اگر قصد خرید داشتیم اولویت رو بزاریم با اون ترجمه مخصوصا برای کتاب آیین دوست یابی. چون شخصا چند کتاب خوب با ترجمه ضعیف مطالعه کردم و اصلا منظور و هدف اصلی کتابو متوجه نشدم از بس دوست نداشتنی ترجمه شده بود.

سلام محمد عزیز
ممنون بابت این پیشنهاد خوبتون سعی می کنیم حتما این موضوع رو هم اگر در انشالله در روند کار قرار بدیم اما فعلا با توجه به حجم بالای کارهای سایت، انجام این کار برای کتاب هایی که قبلا در سایت معرفی شده اند، مقدور نیست
موفق و پیروز باشید.

سلام خسته نباشید من مدتی بود دنبال کتاب هایی میگشتم که بتونه بهم در هر زمینه ای کمک کنه و امروز اون کتاب هارو با محتوای خوب در سایت شما پیدا کردم واقعا ممنونم ازتون بخاطر معرفی این کتاب ها

سلام
خیلی خوشحالم که این مطالب تونسته به شما کمک کنه
مرسی از شما بابت نظر خوبتون

کتاب کیمیاگر پایلو کوییلو جزو بهترین آثار انگیزشی در زمینه دستابی به اهداف و آرزوهاست که به زیبایی در غالب داستان نکته های بسیار ظریف و قشنگی رو مطرح میکنه. از اون سری کتابهایی که باید بارها خوانده بشه

سینا ممنون بابت نظر خوبت

سلام..میخواسم بدونم بهترین برا کسی که اعتیادو ترک کرده و فرد عصبی بوده و میخواد که همه چیو درست کنه بهترین کتاب چیه؟؟

سلام ببخشید کانال ندارین توی تلگرام که بشه کتاب ها رواونجا دانلود کرد و یه چیز دیگ سایت تون عالیه واقعا ممنون

سلام نجمه، ممنون بابت این نظر خوب و انرژی دهنده ی شما
فعلا فعالیت پر رنگی در تلگرام نداریم اما کانال ما در تلکرام با آی دی زیر در دسترس است:
@alimohammadiancom1

سلام وقت به خیر شما که کتابهای خوب معرفی میکنید لطفا فروشگاههای اینترنتی که این کتابها رو دارن و قیمت مناسبن هم معرفی کنید که همرمان با تماشای لیست بتونیم تهیه کنیم ممنون از لطف شما

سلام کتاب های خوبی معرفی شد ولی حیف ک کتاب راز از راندابرن در این مجموعه نیست چون واقعا در حد این کتاب ها شاید هم بیشتر باشد این کتاب

سلام نگین
بله کتاب راز هم جزو کتاب های خوب و تاثیر گذار هستند

درود برشما .ممنون ازمعرفی بسیار کامل و خوبتان.

سلام دانیال عزیز
ممنون از شما و نظر خوبتون

درود…هرکدام از این کتاب هارا چندین انتشارات به چاپ رسانده اند گاهی باتفاوت تعداد صفحات زیاد نسبت به هم …من موقع خرید نمی دونم کدوم انتشارات رو باید تهیه کنم اگر نام انتشارات مورد تایید رو هم ذکر میکردید بهتر بود…سپاس

سلام فرزانه
با نظر شما موافقم،اما این که کدوم ترجمه خوبه به نظر شخص من سلیقه ای هست، من سه تا ترجمه از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید دارم با سه تا نام، فقط یه ترجمه اش به دلم نشست و ترجمه ای که اصلا باهاش ارتباط برقرار نکردم رو هدیه دادم به دوستم و کلی با اون ترجمه ارتباط خوب گرفت و ازم کلی تشکر کرد. ما فعلا فقط معرفی می کنیم، با یه جستجوی ساده می شه ترجمه ی خوب هر کتاب رو پیدا کرد و البته اگر اهل خرید حضوری کتاب هم باشی می تونی چند صفحه اول کتاب ها رو بخونی و بببینی آیا به دلت می شینه این ترجمه یا نه
موفق و پیروز باشی

قدرت عادت اثر چارلز دوهیگ عالیه

عالی بود ممنونم

ممنون بابت ارسال نظرخوبتون

به نظرم جا داره کتاب کفش باز از فیل نایت رو هم به لیست اضافه کنید.
ممنونم

بله کتاب کفش باز هم واقعا خواندنی و جذاب است، مخصوصا قسمت های مسافرت موسس شرکت نایک به کشور ژاپن

بسیار مفید بود ممنون
خوشحال میشم از سایتم دیدن کنید
تازه اول راهیم اما به امید خدای مهربونم بزودی پیشرفت عظیمی خواهیم کرد

عالی بودند ممنون از زمانی که گذاشتید !

ممنون بابت نظر خوبتون در مورد کتاب های موفقیت و روانشناسی
به زودی سعی می کنیم اطلاعات بیشتری رو در این قسمت با شما به اشتراک بگذاریم

با سلام ممنون بابت مطالب خوب شما تشکر

سلام خیلی ممنون بابت مععرفی این کتاب های عالی
منم کتاب های زیر رو پیشنهاد می کنم
ماندن در وضعیت آخر ترجمه اسماعیل فصیح
چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ترجمه حبیب آتش پنجه
و کتاب های برایان تریسی

خانم حیدری ممنون بابت کتاب هایی که معرفی کردین

خیلی ممنون از سایت خوب و مطالب عالیتون. من حداقل ده تا از کتاب هایی که توی این لیست بود رو خوندم و می‌تونم بگم این یکی از بهترین لیست هایی بوه که دیدم. به شخصه کتاب اثرمرکب دارن هاردی و جادوی فکر بزرگ رو از این لیست بهتون پیشنهاد می‌کنم….باتشکر

سلام علی عزیز ممنون از شما
اثر مرکب یکی از بهترین کتاب هایی است که اگر دستورات آن اجرا شود نتایج بزرگی را برای خواننده به ارمغان می آورد.
در یک مطلب جداگانه کتاب اثر مرکب را با ویدیو معرفی کرده ایم، کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:اثر مرکب

با سلام و وقت بخیر
ممنون از کتاب های خوبی که معرفی کردید لطفا کتاب شفای زندگی لوییز هی و انسان کامل را هم به لیست اضافه کنید

سلام
ممنون از نظر خوب شما و ممنون بابت معرفی کتاب

ممنون بابت معرفی کتاب ها
بسیار مفید هستند

ممنون از شما جناب بازیار گرامی و بزرگوار
همچنان پر قدرت به معرفی کتاب ادامه خواهیم داد

معرفی کتاب ها به اینگونه بسیار عالی و موثر بودند.
سپاس

با سلام: ممنون بابت زحمات و کتاب های خوبتون دوست ارجمند همه این کتاب ها را میشه یکجا پیدا کرد که قصد خریدشون دارم اگه هست همون انتشارات یا کتابخونه را معرفی بفرمائید ممنونت میشم .
دوباره بسیار سپاسگزارم .
پرتوان باشید

سلام ممنون از شما جناب سردار بزرگوار
برای خرید کتاب ها می توانید از سایت های کتاب فروشی بزرگ اینترنتی مثل دیجی کالا یا آدینه بوک تهیه نمایید.
اگر هم تمایل به خرید حضوری دارید که می توانید از شهرکتاب هر منظقه یا کتاب فروشی های معتبر آن محل تهیه نمایید.
البته باید توجه داشته باشید که ممکن است همه ی کتاب های معرفی شده را یک کتاب فروشی موجود نداشته باشد.
همان طور که من خودم هم این کتاب ها از کتاب فروشی های مختلف و سایت های مختلف تهیه کرده ام.
موفق و پیروز باشید

سلام جناب محمدیان.از جنابعالی به خاطر معرفی کتابهای فوق العاده مفید تشکر میکنم و به دوستان هم پیشنهاد میکنم هر کتابی رو که مطالعه میکنن از مطالبی که براشون مهم و جالبه نت برداری کنن.چون وقتی که میخوان مطالب کتابی رو که قبلا مطالعه کردن رو به یاد بیارن به دفتر یادداشت خودشون مراجعه میکنن و با یه مرور چند دقیقه یا چند ساعته انگار که دوباره اون کتاب رو خوندن و از مطالبش استفاده کردن و لازم نیس که همه مطالب یه کتاب چند صد صفحه ای رو دوباره بخونن که خیلی وقت گیر هستش..یه جمله معروف است که میگه ضعیف ترین نوشته ها و یادداشت ها از قوی ترین حافظه ها قوی تر است…

سلام بابک عزیز
ابتدا تشکر می کنم از شما بابت نظر خوبتون، پیشنهاد جالبی بود، کاری که خودم انجام می دم در مورد کتاب هایی که مطالعه می کنم، یک سری استیکی نوت و یک مداد یا خودکار کنارم دارم و نکات مهمی که به ذهنم می رسه و کارهایی که قراره عمل کنم رو داخل کتاب می نویسم و زیر متن کتاب خط می کشم. این جوری بعد از این که کتاب ها رو مجدد می خونم یا تورق می کنم نکات مهم برام یادآوری می شه

ممنون بابت پیشنهاد خوبتون

سلام من واسه چهارمین سال میخوام کنکور بدم..با اینکه مدرسه تیزهوشان بودم ولی یه عامل درونی …یه پرتی حواس…یا نمیدونم شاید هدفو گم کردن مانعم میشه…کدوم از کتابارو توصیه میکنید؟؟

با تشکر از مطالب خوب و پربارتان.

به نظر من کتاب شهامت اثر دبی فورد هم یکی از بهترینها در زمینه روانشناسی هست از نظر من فوق العاده هست تو تک تک کلمه هاشمی یه نیروی خاصی نهفته هست که نویسنده به آدم منتقلش میکنه

کتاب شهامت هم واقعا جزو کتاب های خوب هست، ممنون بابت معرفی

ممنون از کتابهای خوبی که معرفی کردین عالی هستن مخصوصا ثروتمند ترین مرد بابل و آیین دوست یابی

ممنون بابت نظر خوبتون مهسا خانم
واقعا کتاب آیین دوست یابی یکی از بهترین کتاب هاییه که در زمینه ی روابط انسانی نوشته شده، نویسندگی فوق العاده ی دیل کارنگی با دقت بالا و کلام موثرش باعث شده این کتاب بعد از گذشت چند دهه هنوز هم یکی از بهترین کتاب ها باشه.

کتاب ثروتمند ترین مرد بابل هم که واقعا آدم تحت تاثیر خودش قرار می ده که چطور میشه چندین قرن پیش اینقدر نظام مند اصول مالی رو رعایت کرد.
واقعا کتاب خوب خوندن نعمته
موفق باشی

کتاب حکایت دولت و فرزانگی از مارک فیشر هم بسیار کتاب عالی هست

بله کتاب حکایت دولت و فرزانگی هم واقعا عالیه که قبلا در لینک زیر معرفیش کردیم، ممنون از شماکتاب حکایت دولت و فرزانگی

چند کتاب دیگه هم که میتونم معرفی کنم:
بادبادک باز
وقتی نیچه گریست
اسپینوزا
بار هستی
جز از کل
دنیای سوفی
سه تفنگدار
بانوی نیل
مدارس بدون شکست
من پیش از تو
شازده کوچولو

مسیح عزیز ممنون از شما بابت کتاب هایی که معرفی کردید.
کتاب شازده کوچولو واقعا فوق العادس و یکی از بهترین کتاب هایی است که در سراسر جهان شناخته شدس.
زمان جز ار کل هم خیلی خوبه هر چند هنوز نتونستم اون رو کامل بخونم اما تا جایی که خوندم واقعا جذاب بود

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

از سایت خوب تان ممنوم ! جالب بود !

ممنون از شما

ممنون از سایت خوبتون
لینک کانال ما برای علاقمندان به موضوعات موفقیت و خودشناسی

ممنونم عالی بودن
لطفا کتابای برایان تریسی رو هم بهش اضافه کنید

حتما، ممنون از راهنمایی شما

۶ تا از کتاب های فوق را کامل خوندم و ۳ تا رو نیمه کاره. کاربردی ترینشون اثر مرکبه . اما یک کتابی اخیرا بدستم رسید که به جرات می تونم بگم بسیار بهم کمک کرده تا عادت های جدید را به راحتی در زندگی روزمره بوجود بیارم و اون کتاب” ریزعادت ها” اثر استفان گایز و چاپ نشر تعالی هست.توصیه می کنم حتما بخونید. از زمان مطالعه ی این کتاب از شش ماه پیش ، برنامه ی روزانه ام را به شکل پیوسته و مدام اجرا کرده ام. بسیار کاربردی است.

سلام وقت بخیر
ممنون از شما بابت نظر خوبتون. در این لیست سعی شده تاثیر گذارترین کتاب ها در سراسر جهان رو معرفی کنیم تا مخاطبین ما اگر به دنبال خرید کتاب هستند با یک لیست گلچین شده روبرو باشند. اثر مرکب یکی از کتاب های خوب در زمینه گرفتن انگیزه و اهسته و پیوسته ادامه دادن است.
ممنون از شما بابت معرفی این کتاب. راستش کتابی که معرفی کردین رو هنوز نخوندم، اگر یک خلاصه برای ما بنویسید واقعا عالی می شه. هم ما و هم تمام افرادی که در سایت هستند از اون استفاده می کنند.
موفق و پیروز باشید.

ممنون، مطالب خوب بود.

ممنون از شما پژمان عزیز بابت مطالعه ی این مطلب

خیلی از ساییتون لذت و بهره بردم

ممنون از شما سودابه خانم
باعث افتخار ماست که کاربرانی مثل شما داریم

ممنون عالی بود

سلام . حتی خوندن خلاصه کتابها هم به من انگیزه میداد.

سلام
مطالعه ی خلاصه کتاب ها هم واقعا تاثیر گذار هست و انرژی و انگیزه به ما می دهد.
اما خلاصه کتاب ها به اندازه خواندن کامل کتاب تاثیر ندارند، کتاب را وقتی کامل می خوانی انگار چیزی در وجود ما ته نشین می شود. شاید بتوان اصل حرف یک کتاب را در یک جمله یا یک صفحه گفت اما برای انتقال کامل مطلب نیاز است که مطلب در ۲۰۰ یا ۶۰۰ صفحه پخته و پرداخته شود.

ممنون از شما بابت نظر خوبتون
موفق و پیروز باشید

سلام.
ممنون از مطلب خوبتون.
نظرتون درباره کتاب «پله پله تا اوج» و «قدرت فکر مثبت» چیه؟

عالی بود
tank you

سلام. از کتابهای خوبی که خیلی رو من تاثیر مثبتی داشت، کتاب از فرش خاکی تا عرش خوشبختی ابدی بود. نوشته خانم کیمیا مظفریان. . پیشنهاد می کنم بخونیدش

سلام
ممنون بابت معرفی کتاب

ممنون بابت كتابهاي كه معرفي كردين
ميشه كتاب راجع به شناخت عواطف هم معرفي كنيدمن فرق احساس با عاطفه رو ميخوام متوجه بشم ممنون

همه ی کتاب هایی که نام بردید رو من مطالعه کردم واقعا عالی هستن مخصوصا کتاب های انتونی رابینز ولی جا داره کتاب قدرت شگفت انگیز احساسات ازجری و استر هیکس هم اضافه کنید نیاز به درک بالا داره ولی واقعا کلمه ای در وصف بی نظیریش پیدا نمیشه
ممنون.

به شما تبریک می گم بابت مطالعه ی این کتاب های عالی و از شما ممنونم بابت معرفی کتاب.
موفق و پیروز باشید

با عرض سلام و تشکر فراوان
جای کتاب فلورانس اسکاول شین- کتاب های خانم کاترین پاندر (قانون توانگری- چشم دل بگشا- قانون شفا) – کتاب های وین دایر (قدرت مشی الهی — ندای دورن__))

درباره آشکار شدن رسالت الهی که دا ما رو با استعداد و رسالت خاص آریده کتاب یا مطلب اگر دارید معرفی کنید ممنون میشم

ببخشید اصلاح داره: خدا ما رو (نوشتم دا)- رسالت خاص آفریده نوشتم خاص آریده

سلام و احترام آقای صباغ عزیز
ممنون از شما بابت معرفی کتاب های عالی
کتاب هایی که معرفی کردین واقعا جزو پرفروش ترین کتاب ها و پر مخاطب ترین کتاب ها هستند که سال های سال است در سرار دنیا چاپ می شوند.
ما تمام سعیمون رو می کنیم که این مطلب رو مدام به روز نگه داریم اما همونطور که می دونید سخت است و همراهی کاربران عزیزی مثل شما باعث شده که به مرور لیست کتاب های معرفی شده برای خواندن بیشتر و بهتر شوند.
ممنون از شما بابت مشارکتتون

سلام استاد
سپاس از محتوای خوبتان
موفق و پیروز باشید

با سلام و تشکر بابت معرفی این همه کتاب جذاب و تاثیر گذار

کتاب سرمایه روانشناختی لوتانز هم کتاب جذابی است که در تمام زمینه های زندگی میتونه به ادمی کمک کنه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

همانطور که یافتن روانشناس خوب محتاج جست‌وجوی زیاد است، خرید بهترین کتاب‌های روانشناسی هم کار راحتی نیست. در این مطلب معرفی کتاب شما را با ۵ کتاب روانشناسی معروف و معتبر آشنا می‌کنیم که هر کدام در یک حوزه جزو بهترین‌هاست.

این روزها مشکلات زندگی مدرن باعث شده که مردم بیش از پیش به نیازهای روانی خودشان توجه کنند. مشکلات حادی مثل افسردگی یا حتی بیماری‌های روان‌تنی اغلب محصول همین زندگی مدرن است. همه‌ی این‌ها باعث شده در سال‌های اخیر، هم کسب و کار روانشناسان رونق بگیرد و هم کتاب‌های روانشناسی متنوعی منتشر شود.

اما ابتدا باید ببینید که دقیقا در چه حوزه‌ای می‌خواهید توانایی‌های روحی خود را تقویت کنید. یک سری از کتاب‌ها بیشتر شما را متوجه خودآگاه و ناخودآگاه می‌کنند و یک سری دیگر به صورت کاربردی به شما آموزش می‌دهند که چطور به چیزهایی که در زندگی می‌خواهید دست پیدا کنید. ولی شاید بهترین کتاب‌های روانشناسی آن‌هایی باشند که شما را متوجه درون خودتان می‌کنند.

کتاب «فوتبال علیه دشمن» اولین کتابی بود که عادل فردوسی پور ترجمه کرد و با استقبال زیادی هم مواجه شد؛ تا جایی که کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن هم با صدای خود عادل فردوسی‌پور منتشر شد.بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

«هنر شفاف اندیشیدن» بعد از «فوتبال علیه دشمن» کتاب دیگری بود که عادل فردوسی‌پور ترجمه کرد و البته به کلی متفاوت با آن بود و هیچ ربطی به فوتبال نداشت. کتاب هنر شفاف اندیشیدن نوشته رولف روبلی نویسنده سوییسی است  که در فصل‌های کوتاه ۹۹ مدل رایج در اشتباه فکر کردن را شرح می‌دهد. کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن هم به تازگی با صدای عادل فردوسی‌پور منتشر شده است.

رولف روبلی البته روانشناس نیست. او نویسنده و تاجر است. کارش را سال ۲۰۰۲ به عنوان رمان‌نویس شروع کرد. اما «هنر شفاف اندیشیدن» پرفروش‌ترین و مهم‌ترین کتابش است. روبلی مدیریت MBA خوانده و دکترایش را در زمینه فلسفه اقتصاد گرفته و درنتیجه در کتاب‌هایش موفق می‌شود بین موضوعات مختلف پیوند برقرار کند.

«هنر شفاف اندیشیدن» به شما نشان می‌دهد که چطور ممکن است افکارتان به بیراهه برود. از تفکر برمبنای دانسته‌های از پیش تعیین شده بگیرید تا عناصری مثل حسادت و انحراف‌های اجتماعی باعث می‌شود که شیوه تفکری یک نفر اشتباه از کار دربیاید. این کتاب در اصل ستون‌های هفتگی روزنامه‌ای در آلمان بود که بعد جمع‌آوری شد و به شکل یک کتاب منتشر شد.

عادل فردوسی‌پور در مقدمه کتاب نوشته است:‌ «تصور کنید در زمین فوتبال هیچ خطایی اتفاق نمی‌افتاد. آن وقت واژه‌ای به نام پنالتی، اخطار و اخراج هم معنا نداشت. اشک‌ها و لبخندها محو می‌شدند و زیبایی فوتبال هم رنگ می‌باخت. آدم‌ها شبیه ربات‌های برنامه‌ریزی شده‌ای بودند که وظیفه‌شان بردن بدون کوچک‌ترین اشتباه بود. حالا تصور کنید در این جهان پهناور که هزاران زمین فوتبال را در خود جای داده، قرار می‌شد هیچ انسانی دچار خطا و اشتباه نشود؛ آیا جهان بهتری داشتیم؟ جنگ‌افروزی‌ها به پایان می‌رسید؟ جرم و جنایت از صفحه روزگار محو می‌شد؟ انسان‌ها با همدیگر روابط بهتری برقرار می‌کردند؟ پاسخ به این پرسش‌ها و پیش‌بینی جهانی که هرگز تجربه‌اش نکرده‌ایم، کار دشواری است؛ اما آنچه قابل پیش‌بینی است، آن است که هر چه بیشتر خطاهای خود را بشناسیم، رویکرد بهتری به زندگی خود خواهیم داشت. از آنجا که خطاهای بشری در طول حیاتش از الگوهای مشابهی پیروی می‌کنند، امکان شناختن آن‌ها نیز امری ممکن است.»

کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» قرار است به شما کمک کند که رویکرد بهتری به زندگی داشته باشید.

خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن از دیجی‌کالا

خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن از فیدیبو

اثر دیگری از رولف روبلی در فهرست ما قرار دارد که باز هم توسط گروه مترجمانی که عادل فردوسی‌پور هم در میان‌شان حضور دارد ترجمه شده است. این کتاب البته مستقیم یک اثر روانشناسی محسوب نمی‌شود. بیشتر اثری در حوزه علوم انسانی است اما از آنجا که راهکارهایی برای مدیریت زندگی‌تان در اختیارتان قرار می‌دهد می‌شود تا حدی آن را به عنوان یک کتاب خوب و متفاوت روانشناسی برشمرد. شاید چکیده کتاب را بشود در یکی از جملات خودش پیدا کرد: « موفق بودن یعنی تزلزل ناپذیر بودن فارغ از این که در اوج پرواز باشید یا در حضیض سقوط.»

این کتاب پنجاه و دو روش میان‌بر ذهنی برای تفکر و تصمیم‌گیری به شما آموزش می‌دهد که شما را در مسیر یک زندگی خوب قرار خواهد داد. ترجمه روان سه مترجم کتاب هم کمک می‌کند تا کتاب را راحت‌ بخوانید و از خواندنش لذت ببرید.

خرید کتاب هنر خوب زندگی کردن از دیجی‌کالا

خرید کتاب هنر خوب زندگی کردن از فیدیبو

تامس ای. هریس این کتاب را با استفاده از نظریه‌های زیگموند فروید نوشت. کتابی که از زمان انتشارش تا امروز یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ها در حوزه روانشناسی است و بسیاری از روانشناسان از مطالب این کتاب برای تحلیل و درمان مراجعان‌شان استفاده می‌کنند. اسم اصلی کتاب «من خوبم، شما خوبید» است. نویسنده با توجه به مشاهدات و تجربه سی ساله‌اش متد جدیدی برای روانکاری ارائه می‌کند. او سه نقش برای انسان‌ها قائل می‌شود: بالغ، والد و کودک.

این سه بخش در وجود هر آدمی یافت می‌شود. وقتی با کودک‌تان تصمیم می‌گیرید مثل بچه‌ها پافشاری می‌کنید. احساساتی عمل می‌کنید و جوانب کار را در نظر نمی‌گیرد. بخش والد وجود غالبا امر و نهی می‌کند و گاهی شما را از انجام دادن کارهایی که دوست دارید به دلیل انطباق نداشتن با فرهنگ یا عرف باز می‌دارد. اما این بالغ است که تصمیم‌گیری درست انجام می‌دهد.

خواندن کتاب «وضعیت آخر» به شما کمک می‌کند که بتوانید بهتر تصمیم‌ها و حالات روحی خودتان را تحلیل کنید.

در بخشی از کتاب آمده است: «این که بنشینیم و بگوییم گرفتاری داریم، دردی را دوا نمی‌کند. نکته اینجاست که بیشتر انرژی زندگی روزمره ما صرف تصمیم‌گیری می‌شود. بیماران اغلب می‌گویند: «نمی‌توانم برای هیچ کاری تصمیم بگیرم. به من بگویید چه بکنم؟ همه‌اش می‌ترسم کاری که دارم می‌کنم یا تصمیمی که می‌خواهم بگیرم غلط باشد.» یا در مواردی که خود را اصلا قادر به تصمیم‌گیری نمی‌بینند، می‌گویند: «احساس می‌کنم دیگر دارم خل می‌شوم و عقلم را از دست می‌دهم… از خودم بدم می‌آید. انگار هیچ کار درستی از دستم بر نمی‌آید. زندگی‌ام شده یک مشت شکست و بدبختی.» کتاب هریس به شما کمک می‌کند از این وضعیت بیرون بیایید.

نکته جذاب دیگر کتاب ترجمه آن است. اسماعیل فصیح نویسنده رمان‌های درخشانی مثل «زمستان ۶۲» و «ثریا در اغما» این کتاب را با همان نثر روان شیرین درجه یکش ترجمه کرده است.

خرید کتاب وضعیت آخر از دیجی‌کالا

زیگموند فروید بنیان‌گذار روانشناسی مدرن است. او برای اولین‌بار برای تحلیل مشکلات مراجعانش به ناخودآگاه آنها نقب زد و از اهمیت بخش ناخودآگاه گفت. و یکی از مهم‌ترین مواردی که نقب به ناخودآگاه آدم‌ها می‌زند خواب است. فروید در کتاب تفسیر خوابش به شما کمک می‌کند به جهان پیچیده ناخودآگاه ذهن‌تان دست پیدا کنید.

کتاب را نشر مرکز منتشر کرده که جزو انتشارات مطرح است و کتاب‌هایی که چاپ می‌کند از لحاظ صفحه‌آرایی و فونت و طرح جلد قابل توجه هستند. شیوا رویگریان مترجم کتاب است و جزو کتاب‌های خواندنی است که حتی برای مشاوران هم راهگشاست که بتوانند به ناخودآگاه مخاطبان‌شان دست پیدا کنند.

خرید کتاب تفسیر خواب از دیجی‌کالا

این هم یکی دیگر از کتاب‌های درخشان روانشناسی است که در آن اریک برن راه جدیدی برای تحلیل روان انسان‌ها ارائه داده است. او روان انسان‌ها را در تقابل‌شان با یکدیگر تحلیل می‌کند. معتقد است که انسان‌ها وقتی روبه‌روی هم قرار می‌گیرند در جلد جلاد، قربانی یا معصوم ظاهر می‌شوند. و هر کدام از ما با انتخاب اینکه کدام نقش را در چه رابطه‌ای بپذیریم سرنوشت خودمان را رقم می‌زنیم.

کتاب «تحلیل رفتار متقابل» کمک می‌کند که به نقش‌هایی که بازی می‌کنید آگاه شوید و در تله‌هایی که خودتان انتخاب می‌کنید نیفتید. اریک برن روان‌درمانگر کانادایی بود که خودش مبدع تحلیل رفتار متقابل بود.

تحلیل رفتار متقابل آنقدر روش ساده‌ای است که خیلی از روانشناسان به این ماجرا ایراد گرفته‌اند که برن بیش از اندازه ساده‌انگاری کرده است ولی با این حال برای اولین قدم‌های روانشناسی مفید است.

خرید کتاب تحلیل رفتار متقابل از دیجی‌کالا

 + 
3
 = 
دوازده

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

درود بر شما

بابت اطلاع رسانی و معرفی کتب

سپاس فراوان

سربلند و پیروز باشید.

با سلام و تشکر
لطفا کتابهای بیشتری در این زمینه معرفی کنیدبهترین کتاب های روانشناسی جوانان

۴ کتاب از این ۵ کتاب رو خوندم غیر از تفسیر خواب و واقعا اگر من هم میخواستم کتاب روانشناسی معرفی کنم حتما اینها رو معرفی میکردم

من این کتاب ها رو خوندم و به نظرم بعضی هاش خیلی عامیانه است.. و تیتر بهترین کتاب های روانشناسی مناسبش نیست.. به نظرم کتاب های دکتر د یالم و حتی آلن دوباتن بهتر از این لیسته

جای کتاب تئوری انتخاب دکتر ویلیام گلسر تو این لیست خالیه

اسماعیل فصیح برعکس چیزی که نوشتید، در کتاب وضعیت آخر، اصلا روان ترجمه نکرده و برای هرکسی مناسب نیست.

درود بر دیجیکالای خوب که مرز های کیفیت محتوی اینترنت رو یک تنه جابجا کرده

من کتاب روان درمانی اگزیستانسیال رو هم معرفی می‌کنم
فوق العاده کتاب باارزش و آموزنده‌ایه
اگر به مباحث روانشناسی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعش کنید.

تصویر این مقاله شامل قانون کپی رایت هست.هنر دوستان! سرقت اثار هنری نکنید!
کپی رایت socialwrench

ورود


نام کاربری:


رمز عبور:


وبلاگ

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید

اگر شما هم بدنبال لیستی از بهترین فیلم های انگیزشی ، بهترین کتابهای حوزه موفقیت و کسب ثرت هستید، من سجاد زمانی در این مقاله به بهترین آثار مکتوب دنیا که زندگی شما را دگرگون می کند، خواهم پرداخت. پس از اینكه لیست بهترین کتابهای NLP را منتشر كردم، كاربران زیادی پیشنهاد دادند تا بهترین كتاب های موفقیت را نیز معرفی كنم. امروزه بازار كتابهای روانشناسی و خودشناسی و خودیاری بسیار گرم است و افراد زیادی با ولع خاصی بدنبال كتاب های معروف هستند تا بتوانند به موفقیت برسند. اما كدامیك از آنها میتوانند باعث افزایش انگیزه و انرژی جهت ادامه زندگی شوند؟

چگونه میتوانیم از طریق خواندن این کتاب ها به خودشناسی و مدیریت ذهن و فکر خود بپردازیم؟ کتابهای تاثیر گذاری که افراد ثروتمند و معروف مانند جف بزوس، استیو جابز، بیل گیتس و… توصیه می کنند چیست؟ کسب ثروت با کتاب ها و دوره های هدفگذاری چگونه ممکن است؟ پرفروش ترین کتاب های قانون جذب و کائنات، انگیزشی، مدیریت زمان و خشم و… که زندگی شما را برای همیشه متحول خواهد کرد، اینک در این لیست وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم کتاب هایی که سبک زندگی و طرز تفکر شما را تغییر میدهد را معرفی کنیم. کتاب هایی از نویسندگان مشهور دنیا مانند آنتونی رابینز، رابرت کیوساکی، ناپلئون هیل، جک کنفیلد، برایان تریسی، دیل کارنگی، فلورانس اسکاولشین، پائولو کوئلیو و… را معرفی خواهیم کرد. پس از سالها مطالعه در زمینه روانشناسی عمق نگر و حوزه موفقیت به این نتیجه رسیدم كه هريك از ما باید ابتدا ذائقه كتابخوانی خود را مشخص كنیم و بعد به مطالعه هدفمند بپردازیم. از این طریق میتوانیم در یك زمینه خاص به اطلاعات مفید دست پیدا كنیم. لطفا این کتابها را جدی بگیرید شاید نشانه ای باشد برای تغییر سرنوشت شما برای همیشه…

دانلود كتاب زمانی برای تغییر

در این لیست به بررسی بهترین كتابهای موفقیت دنيا كه توسط نویسندگان مشهور منتشر شده اند، و 20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

نویسنده ناپلئون هیل – ترجمه مهین خالصی

یكی از خاص ترین كتابهای موفقیت كه در سالهای اخير نه تنها در ایران بلكه در لیست ده كتاب پرفروش دنیا قرا گرفته است، شاهكار ناپلئون هیل است. او كه از 10 سالگی مادرش را از دست داد و روزهای سختی را در كنار پدر بی مسئولیت خود سر كرد،‌ در بزرگسالی تغییر سرنوشت را بدست گرفت و یكی از ماندگارترین نویسنده های حوزه خودیاری شد.

او این اثر را در روزهایی نوشت كه دنیا درگیر جنگ جهانی و ناامیدی بود. در این سالها نوشتن چنین كتابهایی رواج نداشت و او با انتشار آن جان تازه ای به جامعه داد. او جمله معروفی دارد كه می گوید قبل از اینكه جيب هایتان پر از پول باشد،‌باید ذهن ثروتمندی داشته باشید.

در جای دیگری از كتاب به يك راز عجيب ثروتمند شدن اشاره می كند و آن كمك به دیگران و اثری است كه از خود بجای‌می‌گذارید. او اعتقاد دارد اگر بدون منت به مردم كمك كن‍ید نه تنها چیزی را از دست نمی دهید، بلكه بر ثروت شما نیز افزوده می شود. من در حال خواندن اين موضوع ياد آيه ای از قرآن افتادم ” فمن یعمل مثقال ذره خیره يره” اگر كوچكترین خیری به عالم برسانید حساب خواهد شد و نتيجه آنرا خواهید دید. این نگرش بسیار مقدس و مهم است و او اين اصل را یكی از موثر ترین راههای موفقیت می داند.

این كتاب در 13 فصل به اصول كلي ثروت اندوزی و موفقیت می پردازد كه پس از مطالعه زندگی 500 نفر از افراد موفق دنیا صورت پذيرفته است:

فصل اول: اشتیاق – فصل دوم: ایمان به عمل – فصل سوم: پیشنهاد – فصل چهارم: علم و تخصص – فصل پنجم: نحوه تصویر سازی – فصل ششم: برنامه ریزی و ساماندهی – فصل هفتم: تصمیم گیری – فصل هشتم: پافشاری – فصل نهم: قدرت ذهن – فصل دهم: راز میل جنسی – فصل يازدهم: قدرت ضمیر ناخودآگاه – فصل دوازدهم: مغز – فصل سيزدهم: حس ششم

این مطلب را هم بخوانید: قانون جذب چیست؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

5 گانه موفق رابینز در دهه 90 میلادی منتشر شد و یكی از ماندگارترین آثار او در زمينه روانشناسی موفقیت لقب گرفت. فردی كه در جوانی تصمیمی سازنده گرفت به یكی از گرانترین مشاوران بهبود فردی تبدیل شد. جمله معروفی از رابینز همیشه در خاطره ها خواهد ماند” اگر فكر مي كنید كاری را می توانید انجام دهید و یا نمی توانید، در هر صورت درست فكر كرده اید”.

شاید بتوان این كتاب را سرآغاز ورود كتابهای موفقیت و خودیاری حداقل در ایران دانست زیرا كمتر ایرانی را پیدا می كنید كه علاقمند به این حوزه باشد و كتابهای رابینز را نخوانده باشد. گویی یك قانون نانوشته است كه هر فردی كه میخواهد وارد دنیای روانشناسی موفقیت شود ابتدا باید از این دروازه عبور كند.

او در این كتاب به موارد زیر اشاره كرده است:

احساس درماندگی و رفع آن – شكست وجود ندارد – شما دائما در حال تصميم گیری هستید – باورهای خود را بسازید – هرچه ببینید همان می شود – پرسش خوب – ابزار تغییر روحیه و…

یک فرصت عالی، دوره موفقیت و کنترل ذهن:

برای شرکت در دوره تخصصی آموزش NLP بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

مشاهده بخشی از دوره – چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟ (خاطره جدایی، از دست دادن، تصادف و…)

نویسنده رابرت كیوساكی  robertkiyosaki  ترجمه مامك بهادر زاده

رابرت كیوساكی داستان دو پدر را در این كتاب ذكر می كند كه هریك با القاء نگرش خود به فرزندان باعث موفقیت يا عدم موفقیت آنان می شوند. در واقع نویسنده تلاش دارد نقش باورها و تربیت والدین در شكل گیری توانمندی های ما را متذكر شود. او اعتقاد دارد در مدارس به ما گفته می شود درس بخوانيد اما در مورد پول و ثروت حرفي نمی گویند. نتيجه این می شود كه ما در بزرگسالی برای پول كار می كنیم نه اینكه فرصت پیدا كنیم كه پول برای ما كار كند.

این كتاب در سال 2001 یكی از 10 كتاب برتر سال جهان شد و در سالهای گذشته نيز در ایران با استقبال خوبی مواجه شده است. او به پدران و مادران ياد می دهد چگونه دل به تربیت ذهن فرزندان در مدارس نبندند و آنها را برای ورود به جامعه آماده كنند. او میگوید بیشتر افراد همانند موشهایی هستند كه در گردونه در حال چرخش گیر كرده اند و فقط در حال دویدن هستند اما هيچگاه به مقصد نمی رسند.

او مهارت های حسابداری و هوش مالي و ریسك كردن و دوری از تنبلی و غرور را از عوامل موفقیت خود می داند. او بشدت مخالف وام و قرض گرفتن پول است زیرا این عوامل بازهم باعث می شود ما برای پول كار كنیم و نتوانیم به رویاهای خود بپردازيم.

 

نویسنده برایان تریسي briantracy – ترجمه اشرف رحمانی

اگر سبك فكری برایان تریسی را شناخته باشید، او فردیست كه شما را با مدیرت زمان و انرژی آشنا می كند تا از این طریق بتوانید بر روی اهداف خود متمركز شوید. او اعتقاد دارد اگر می خواهید از ابتدای روز به انجام كارهای خود بپردازید،‌ ابتدا به سراغ سخت ترین آنها بروید. این كار برای اغلب افراد آنقدر سخت است كه آنر ابه خوردن قورباغه تشبیه می كنند.

اگر بتوانید چنین قدم بزرگی را در زندگی برداید و عادات مثبت بسازید، اكثر كارهای سخت و زمانبر را به دقيقه 90 موكول نكرده و به موفقیت های بیشماری می رسيد. او اظهار می كند برای انجام كارها به سه آیتم نیاز دارید:بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

تصمیم گیری

اراده

انظباط

اگر بتوانید كارهای خود را از روز قبل برنامه ریزی كنید و پيامد كارها را در نظر بگیرید و روی اهداف اصلی متمركز شوید،‌ به نظم شخصی دست خواهید یافت كه شما را از سایرین متمایز می كند.

او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی هایتان نمایان شود.

نویسنده كاترین پاندر – ترجمه گیتی خوشدل

خانم پاندر در این كتاب به دیدی معنوی به معقوله تحول فردی می نگرد. او به بهانه هایی كه افراد برای عدم قبول مسئولیت زندگی خود می آورند اشاره می كند و میگوید بجای بهانه تراشی به ظور مستقیم به سمت آنها حركت كنید.

او قدرت كلام و استفاده از عبارات تاكیدی وتجسم خلاق را كلید ارتباط با نظام كائنات و جهان می داند.

این كتاب در 16 فصل به اصول توانگری می پردازد:

حقيقت تكان دهنده در مورد توانگری – قانون خلاء – قانون خلاقیت – قانون تخیل – قانون فرمان – قانون افزايش – نگرشی نو نسبت به پول – استقلال مالی – اعتماد به نفس – دعا و…

نویسنده جورج كلاسون – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

كتاب با نقل داستانی شروع می شود كه در آن دو نفر به ديدار مرد ثروتمندی كه آركاد نام داشت رفتند و راز ثروت وی را سئوال كردند. اوهم داستان آشنایی خود با فردی را می گوید كه در ازاء نوشتن كتیبه قبول كرد تا راز ثروتمند شدن را به من بیاموزد.

قوانین مالی این كتاب در حدود 8000 سال قدمت دارد و بسیاری از شركت های بيمه، بانك ها و سازمانها از آن استفاده كرده اند. او می گوید یك راز ثروتمند شدن آن است كه بدانیم بخشی از درآمد ما متعلق به خودمان است و نباید كمتر از 0.1 درآمدمان باشد. همچنان كه درخت از دانه اي كوچك بوجود می آيد،‌ ثروت و موفقیت نیز از برداشتن قدم هاي كوچك ماننند پس انداز حاصل می شود.

سه اصل ثروتمند شدن:

اصل اول: اينكه باید با مبلغی كمتر از درآمد خود زندگی كنید

اصل دوم: راهنمایی گرفتن از افراد صاحب علم و تجربه

اصل سوم: به خدمت گرفتن اندوخته خویش

در اين كتاب به موارد زير در 18 فصل پرداخته شده است:

ثروتمندترین مرد بابل – مردی در آرزوی طلا

هفت راه برای حل مشكلات مالی – به پر كردن كیسه هاي خود ادامه دهید

از گنجینه خود حفاظت كنید – تامین آتیه

دیوارهای بابل – 5 قانون طلایی و…

همچنین این مطلب را هم بخوانید:  معرفی بهترین کتاب های مدیریت

 

Chicken Soup for the Soul

نویسنده جك كنفیلد – ترجمه علی اكبر راستكار

جك كنفیلد یكی از مربیان توسعه فردی است كه با نوشتن این به شهرت جهانی رسید. او با نوشتن 70 داستان آموزنده به ما كمك میكند تا به برقراری ارتباط با روح و ضمیر ناخودآگاه خود بپردازيم و از مواهب خود بخوبی استفاده كنیم. برخی از داستانها غم انگیز و برخی مسرت بخش هستند اما در هر صورت انسان را به تفکر وا میدارند.

این داستان ها همچون سوپی است که قاشقی از آن بر می داری فوت می کنی، مزمزه می کنی، می بلعی و صبر می کنی و قاشق بعدی…

او در جایی از كتاب می گوید: ما نمیتوانیم فقط برای خودمان زندگی كنیم، هزاران رشته ما را به همنوعان متصل می كند.

 

دانلود بهترین کتاب های موفقیت

 

نویسنده مایکل لوسیر – ترجمه نفیسه معتکف

قانون جذب یکی از متدهایی است که در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و همواره بر این اصل تاکید دارد که به هر چیزی که توجه و خواسته خود را معطوف کنید، آنرا در دنیای بیرون ملاقات خواهید کرد. پس از اینکه فیلم راز به بررسی ابعاد موفقیت و نحوه نگرش به اهداف را مطرح کرد، نویسنده هایی مانند راندا برن و لوسیر کتاب های مفیدی را منتشر کردند.

در این کتاب به ابعاد مختلف قانون جذب پرداخته شده است که با انجام آنان می توانید خواسته های خود را مشخص کنید و پیام روشنی به کائنات ارسال کنید. او افراد بی هدف را مانند کشتی هایی میداند که نمی دانند به کجا بروند. راز افراد موفق دانستن اهداف و متمرکز شدن بر خواسته است.

نویسنده وین دایر – ترجمه

وین دایر در این کتاب امید ر ابه ما باز می گرداند و می گوید تا زمانی که نغمه ای در وجودتان هست، با زندگی وداع نکنید.

او دنیا را دارای نظام هوشمندی می داند که دارای نظم است و بهای هر تلاش و نگرش مثبت را بخوبی جبران می کند. او چند سال قبل از دنیا رفت و بسیاری از طرفداران و خوانندگان خود را اندوهگین ساخت. فردی که با امید سالها با بیماری مهلک خود دست و پنجه نرم می کرد و همواره به آینده امیدوار بود.

او همواره از امید و قدرت پنهان ضمیر ناخودآگاه می گفت و به انسانها توصیه می کرد با مراقبه و ایمان به خداوند می توانند به آرامش محض دست یابند.

 

نویسنده دارن هاردی – ترجمه

اگر بدنبال کتابی مملو از تمرینات مختلف برای ساختن عادات سازنده هستید این اثر دارن هاردی بهترین انتخاب است. اما اگر بدنبال موفقیت یک شبه هستید، این کتاب را نخوانید زیرا استراتژی نویسنده این است که قدم های کوچک برداریم تا به نتایج بزرگ و دائمی برسیم. دارن هاردی مدیر مجله موفقیت آمریکا و یکی از مشاوران بزرگ تعالی فردی و سازمانی است.

او در توضیح این کتاب می گوید هنگامی که پیام های اقوا کننده ای یا عنوان پولدار شدن، لاغر شدن سریع، جوان تر شدن، جذاب تر شدن و… را دیدم که روزانه از طریق رسانه های مختلف با آن ذهن ما بمباران می شود، تصمیم گرفتم از طریق فرمول جادویی کار، نظم و تعهد نگرش جدیدی در انسانها بوجود بیاورم.

او فرمول خوش شانسی را به ترتیب زیر بیان می کند:

شانس= آمادگی + نگرش + فرصت + اقدام

او اصرار زیادی به ساختن عادات جدید دارد که در مدت زمان معینی روند زندگی ما را تغییر می دهد. اگر قصد دارید وزن خود را کم کنید کافیست برنامه ای مشخص تدوین کنید و با یک شیب ملایم روزانه کمی از کالری ورودی به بدن را کاهش دهید. خواهید دید در مدت 6 ماه به وزن ایده آل خود دست یافته اید. اما بسیاری از افراد بدلیل عجله در دستیابی به اهداف و تاثیر منفی پیام های بازرگانی، از انجام چنین تغییرات کمی سرباز می زنند و بدنبال یک فرمول جادویی هستند تا وقتی صبح از خواب بیدار شدند، به فرد دیگری تبدیل شده باشند.

او چنین تفکری را رویکرد مایکروویوی و فست فودی میداند و انسانهایی را نام می برد که بدنبال برنده شدن بلیط و یا قرعه کشی هستند تا یک شبه میلیاردر شوند. او تضمین می کند اگر در یک مدت مشخصی کارهای به ظاهر معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج را بصورت مداوم انجام دهیم، به موفقیت پایدار دست خواهیم یافت.

خلاصه کتاب اثر مرکب

نویسنده پائلو کوئلیو – ترجمه حسین نعیمی

شما را دعوت می کنم به بزرگترین سفر زندگی . سفری که در آن اتفاقات مختلف رقم می خورد تا شما به حکمت زندگی پی ببرید. سانتیاگو جوانی است که با دیدن یک رویا بدنبال یافتن گنجی تا دور دستها می رود تا به آن دست یابد. در این راه با کیمیاگری آشنا می شود که او را در این راه یاری می کند. پائلو نویسنده برزیلی با الهام از داستانهای ایرانی که در مثنوی نوشته شده، این کتاب را نوشته است. داستانها و حوادث تو در تو شما را وارد سیر خود شناس می کند تا دریابید که چگونه طلای درون را پیدا کنید و به گنج واقعی برسید. در صفحات انتهایی کتاب هنگامی که جوان خود را در همان کلیسایی که گوسفندان را رها کرده بود میابد، و در زیر درختی به گنج دست میابد، ناگهان تمام معادلات ما بهم می خورد و گویی در پستوی ذهن خود به حقایق دست یافته ایم.

یکی از جملات ماندگار کتاب که بین جوان و کیمیاگر رد و بدل می شود این است که جوان می پرسد: بزرگترین نیرنگ دنیا چیست؟ و او پاسخ می دهد اینکه اختیار زندگیمان از دستمان خارج شود و از آن پس سرنوشت بر زندگی حاکم شود.

بله ما تمام گنج ها را در اختیار داریم فقط باید آنرا کشف کنیم. وقتی این داستان را می خواندم بیاد این بیت افتادم ” بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هست،  از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی”.

بسیاری از ما بدنبال کتاب یا فردی هستیم که ما را به سر منزل مقصود برساند اما اگر بتوانیم بر روی توانمدی های خود متمرکز شویم و به شغل خود عشق بورزیم، گنج درونی را پیدا خواهیم کرد. بیاد دارم هنگامی که تایگر وودز که یک از بزرگترین گلف بازان دنیاست، هنگامی که جایزه قهرمانی خود را دریافت می کرد پس از آن به گوشه ای می رفت و بازهم به تمرین خود ادامه می داد. در هر نقطه از زندگی اگر متوقف شویم به رویاهای خود ادامه ندهیم، نمی توانیم مانند سانتیاگو به گنج دست یابیم. اولین قدم را برای سفر زندگی بردارید، بعد خواهید دید کیمیاگران زیادی در سر راه شما قرار می گیرند تا کمکتان کنند.

نویسنده چارلز دوهینگ – ترجمه پروین بیات

در سال 2012 مجله نیویورک تایمز کتابی در زمینه روانشناسی موفقیت با عنوان قدرت عادت معرفی کرد که با خواندن آن می توان عادات جدید ساخت و به نتایج جدیدی رسید. ذهن ما مملو از الگوهایی است که بدلیل تقلید کور کورانه از اطرافیان شکل گرفته است و اکنون مانع تصمیم گیری درست می شود. ما چنان با این الگوهای غلط خو کرده ایم که خود نمی دانیم در چه مواردی ما را از موفقیت باز دارد.

مطالعات نشان میدهد بسیار از عادات را می توان با قدرت اراده تغییر داد. بطور مثال در تحقیقی که در سال 2005 میلادی بر روی ضریب هوشی دانش آموزان صورت پذیرفت مشخص گردید دانش آموزانی که سطح اراده بالاتری نسبت به بقیه بودند از نمرات بهتری برخوردار بوده و در نتیجه در مدارس بهتری قبول می شدند. آنها کمتر غیبت داشتند و کمتر به تماشای تلویزیون می پرداختند.

این تحقیق نشان داد دانش آموزانی که بیشتر پیرو امیال خود بودند و خویشتن داری نداشتند، کمتر به موفقیت دست می یافتند و افرادی که دارای انظباط شخصی و اراده بودند حتی از دانش آموزانی که ضریب هوشی بالاتری داشتند هم موفق تر بودند.

 

نویسنده ملکوم گلادول – ترجمه میترا معتضد

اگر بدنبال ستاره ها و نوابغ هستید این کتاب را بخوانید. در این کتاب داستان زندگی افراد مشهور را خوانده و وجه مشترک آنان را خواهید یافت. نوابغی مانند بیل گیتس، استیو جابز و بسیاری از ورزشکاران و مخترعان دارای مشخصات منحصر بفردی هستند که با مطالعه این کتاب می توان به این راز پی برد.

این کتاب در 9 فصل به موارد زیر اشاره دارد:

اثر متیو – راز رزه تو – قانون 10000 ساعت – مشکل نابغه ها – سه درس از جو فلوم – هارلن – نظریه قومی سقوط هواپیماها – شالیزارهای برنج و آزمون ریاضی – معامله ماریتا.

رمز موفقیت و ثروت تافته های جدا بافته چیست؟ چرا برخی از مردم بیش از دیگران به موفقیت و شهرت می رسند؟

 

نویسنده استفان کاوی – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب مطالب ارائه شده در سمینار آقای کاوی است که در سال 1992 برگزار گردید و در آن به عادات افراد نابغه و تاثیرگذار پرداخته شد. افرادی که خواهان دستیابی به موفقیت مالی و ارتباطی هستند با انجام این هفت عادت می توانند متمایز تر از دیگران عمل کنند.

او هفت عادت را به شکل زیر ارائه می کند:

عادت اول عامل باشید

عادت دوم ذهنا از پایان شروع کنید

عادت سوم نخست امور نخست را قرار دهدید

عادت چهارم برنده برنده بیندیشید

عادت پنجم نخست گوش فرا دهید

عادت ششم انرژی گروهی جمع کنید

عادت هفتم اره را تیز کنید

این کتاب با ترجمه روان خانم خوش دل یکی از نقشه راههای مفید در زندگی ماست.

نویسنده جوزف شوارتز – ترجمه ژنا بخت آور

شوارتز از ایمان بعنوان اصلی ترین پایه موفقیت نام می برد و آنرا بدین صورت تعریف می کند: ایمان یعنی اعتقاد به اینکه من از عهده این کار بر می آیم و همین فکر باعث می شود قدرت، مهارت و انرژی لازم برای حرکت را بدست آوریم. هرگاه باور داشته باشیم می توانیم کاری را انجام دهیم، روش انجام دادن آن پیدا می شود.

در این کتاب به سه روش تقویت نیروی ایمان اشاره شده است:

الف- به پیروزی بیندیشید و هرگز به شکست فکر نکنید

ب- دائما به خود گوشزد کنید که از چیزی که فکر می کنید بهتر هستید

ج- بزرگ اندیش باشید

نویسنده جیم کالینز – ترجمه ناهید سپهرپور

شعار اصلی کتاب این است که خوب دشمن عالی است. او اعتقاد دارد که چرا از خوب به عالی نرسیم؟ چرا افرادی که در وضعیت خوب هستند برای تثبیت وضعیت خود و رسیدن به وضعیت عالی تلاش نمی کنند؟

کالینز برای بررسی این موضوع تیم 21 نفری تشکیل داد که به مدت 5 سال بر روی روند موفقیت شرکت های بزرگ تمرکز کنند. در این کتاب با عملکرد مدیران موفق کمپانی های بزرگ آشنا می شوید و با مفاهیم مدیریتی نحوه این جهش را در میابید. شرکت ها و مدیران ارشد می توانند از آن بعنوان ابزار استراتژیک استفاده کنند.

نویسنده چیپ هیس – ترجمه میترا معتضد

اگر خواهان تغییر در زمینه شخصی هستید این کتاب را حتما بخوانید. در این کتاب برای مدیریت تغییر سه مولفه در نظر گرفته شده است. جنبه احساسی و هیچانی – جنبه منطقی و جنبه محیطی تغییر.

نویسنده منطق را به فیل سوار تشبیه می کند که مسیر را مشخص میکند و فیل را نماد احساسات و هیجان می داند که اگر مسیر و هدفی نباشد، به هر سو می رود. مسیر حرکت را نیز می توان شرایط در نظر گرفت. مثال های کاربردی به همراه نتایج تحقیقات دانشمندان این کتاب را به جعبه ابزاری سودمند برای تغییرات فردی تبدیل کرده است.

دیای امروز ما میان کشمکش منطق و خواسته است و هر یک به سوی خود می کشد. ذهن احساسی شکلات و لذت و استراحت را می خواهد و ذهن منطقی تغییر روند زندگی و کاری. در این راه کدام پیروز خواهد بود؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه فریبا جعفری

رابینز تمرین های این کتاب ر ابرای 4 هفته یا 21 روز تدارک دیده است و سئوال می کند آیا رسیدن به موفقیت و ثروت در یکماه ممکن است؟ آیا در شش سال می توان جوانتر و شادتر شد؟ آیا می توان به تمام موفقیت های جهان با نیروی درونی رسید؟ اگر جواب بله است پس چرا همه به آنها نمی رسند؟

باید بدانیم که گذشته با آینده برابر نیست. او با برخی از تکنیک های NLP و کنترل ذهن به کمک ما می آید و فهرستی از کارهایی که در 21 روز طلایی باید انجام دهیم را ارائه می کند.

نویسنده دیل کارنگی – ترجمه علی ضرغام

کارنگی یکی از اولین مربیان سخنوری و فن بیان است که پس از استقبال از این کتاب بر آن شد تا اصول دوستیابی را نیز منتشر کند. او با این سئوال شروع می کند که چرا افراد موفق و مشهور دنیا سخنوران خوبی هستند؟ آیا فن بیان و قدرت متقاعدسازی یکی از ارکان موفقیت است؟

چرا درباره موضوعات مختلف برای دوستان خود می توانیم صحبت کنیم اما آنرا نمی توانیم برای جمع بزرگی ارائه کنیم؟ او با ارائه تجربیات سخرانی های خود بخوبی مخاطب را با فضای سخنرانی آشنا می کند. تمرینات بسیار کاربردی و مفید آنرا به کتابی بینظیر تبدیل کرده است که خواندن آنرا به شما توصیه می کنم.

نویسنده جیمز آلن – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب بر قدرت اندیشه بر ذهن، کلام، سلامتی، در تحقق رویاها و… بررسی شده است. هرکس آنچنان است که در دل خود فکر می کند. اندیشه همه هستی انسان را در بر می گیرد. به راستی آدمی همانی است که فکر می کند. پس باور کنید تا ببینید که منش او حاصل جمع تمام اندیشه های اوست.

اگر ذهن آدمی از اندیشه های پلید آلوده باشد، به درد گرفتار آید همانگونه که چرخ از پس گاو نر…

رفتارهای ما شکوفه های اندیشه ما و رنج و لذت، میوه های آن است.انسان هر لحظه در حال انبار کردن و پروراندن میوه های تلخ و شیرین اندیشه است.

کتاب ملت عشق نوشته خانم الیف شافاک یکی از رمان های بینظیر است که داستان گره خوردن عشق یک زن نویسده به مولانا را رقم میزند. در این کتاب دو روایت همزمان باهم پیش میروند. داستان اول مربوط به اللا قهرمان داستان است که خانه و کاشانه خود را رها میکند تا در سفری عجیب، گمشده خود را بیابد. او خود را در هیاهوی زندگی امروزی گم کرده بود و با همسر خود رابطه خوبی نداشت، تا اینکه با داستان عشق شمس و مولانا آشنا میشود. این داستان چنان او ار بی تاب میکند که دست از زندگی مسترک میکشد و برای یافتن طلای درونش به سفری عجیب میرود.

داستان دوم این رمان نیز مربوط به آشنایی شمس و مولانا میباشد. مولانا که در شهر خود بعنوان یک عارف بزرگ شناخته میشود، پس از دیدن چند خواب عجیب، تصمیم میگیرد آنرا برای شیخ برهان الدین تعریف کند. این چنین تعبیر میشود که علیرغم خطرات جانی،  شمس برای دیدن مولانا باید به دیدار او برود…. اگر علاقمند به داسان های فلسفی و معنای زندگی هستید، این کتاب بهترین گزینه خواهد بود. این کتاب جزء پرفروش ترین کتاب های ترکیه و نویسنده آن خانم الیف شافاک بعنوان یکی از 12 فرد که توانسته اند بر زندگی مردم اثرات مثبت داشته باشند، شناخته شده است.

کتاب ملت عشق در 5 فصل گردآوری شده است:

فصل اول: خاک – عمق و آرامشفصل دوم: آب – تغییر و جریان یافتنفصل سوم: باد – رفتن و کوچ کردنفصل چهارم: آتش – گرما و نابودیفصل پنجم: خلاء – تاثیر نبود چیزها

فلورانس اسکاولشین نقاش و نویسنده مشهور آمریکایی است که با زبانی ساده، طنز و صمیمی به اصول اصلی تغییرات فردی میپردازد. او در واقع چکیده 4 کتاب خود را در یک اثر گنجانده است. این کتاب از نضر پیکان است و مترجم آن خانم گیتی خوشدل است.

او در بخشی از کتاب میگوید: اکثر مردم زندگی را پیکار می انگارند اما زندگی پیکار نیست بلکه بازی است. اما بدانید بدون آگاهی از قانون معنویت نمیتوان در این بازی برنده شد. عیسی مسیح آموخت که زندگی بازی بزرگ داد و ستد است زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد.

 

در پایان اعلام میکنم کتاب هایی مانند راز شاد زیستن، هدف، راز موفقیت ، آئین زندگی، دیوانگان ثروت ساز، چه كسی پنیر مرا جابجا كرد، مدير يك دقیقه ای،  سنگفرش خیابان از طلاست ، آئین دوستیابی و… نیز می توانستند در این لیست باشند اما بدلیل محدودیت از تحلیل آنها صرف نظر شد. اگر نظری در رابطه با کتابهای مختلف حوزه روانشناسی موفقیت دارید در قسمت کامنت ها اعلام نمایید.

 

پیشنهاد ویژه: بخشی از دوره آموزش NLP

 

کلیک کنید:

 

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر خودم

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

خانه ان ال پی ایران توسعه فردی و سازمانی با روش NLP ، تحلیل رفتار متقابل و قانون جذب . مخاطبان اصلی ما افرادی هستند که می خواهند روند زندگی و برنامه ریزی ذهن را تغییر دهند و به رسالت فردی خود در طول سفر زندگی دست یابند. تکنیک های ان ال پی طبق استاندارد جهانی با تدریس سجاد زمانی مربی تحول فردی میباشد.


دانلود اپلیکیشنDownloads-icon

ورود


نام کاربری:


رمز عبور:


وبلاگ

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید

اگر شما هم بدنبال لیستی از بهترین فیلم های انگیزشی ، بهترین کتابهای حوزه موفقیت و کسب ثرت هستید، من سجاد زمانی در این مقاله به بهترین آثار مکتوب دنیا که زندگی شما را دگرگون می کند، خواهم پرداخت. پس از اینكه لیست بهترین کتابهای NLP را منتشر كردم، كاربران زیادی پیشنهاد دادند تا بهترین كتاب های موفقیت را نیز معرفی كنم. امروزه بازار كتابهای روانشناسی و خودشناسی و خودیاری بسیار گرم است و افراد زیادی با ولع خاصی بدنبال كتاب های معروف هستند تا بتوانند به موفقیت برسند. اما كدامیك از آنها میتوانند باعث افزایش انگیزه و انرژی جهت ادامه زندگی شوند؟

چگونه میتوانیم از طریق خواندن این کتاب ها به خودشناسی و مدیریت ذهن و فکر خود بپردازیم؟ کتابهای تاثیر گذاری که افراد ثروتمند و معروف مانند جف بزوس، استیو جابز، بیل گیتس و… توصیه می کنند چیست؟ کسب ثروت با کتاب ها و دوره های هدفگذاری چگونه ممکن است؟ پرفروش ترین کتاب های قانون جذب و کائنات، انگیزشی، مدیریت زمان و خشم و… که زندگی شما را برای همیشه متحول خواهد کرد، اینک در این لیست وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم کتاب هایی که سبک زندگی و طرز تفکر شما را تغییر میدهد را معرفی کنیم. کتاب هایی از نویسندگان مشهور دنیا مانند آنتونی رابینز، رابرت کیوساکی، ناپلئون هیل، جک کنفیلد، برایان تریسی، دیل کارنگی، فلورانس اسکاولشین، پائولو کوئلیو و… را معرفی خواهیم کرد. پس از سالها مطالعه در زمینه روانشناسی عمق نگر و حوزه موفقیت به این نتیجه رسیدم كه هريك از ما باید ابتدا ذائقه كتابخوانی خود را مشخص كنیم و بعد به مطالعه هدفمند بپردازیم. از این طریق میتوانیم در یك زمینه خاص به اطلاعات مفید دست پیدا كنیم. لطفا این کتابها را جدی بگیرید شاید نشانه ای باشد برای تغییر سرنوشت شما برای همیشه…

دانلود كتاب زمانی برای تغییر

در این لیست به بررسی بهترین كتابهای موفقیت دنيا كه توسط نویسندگان مشهور منتشر شده اند، و 20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

نویسنده ناپلئون هیل – ترجمه مهین خالصی

یكی از خاص ترین كتابهای موفقیت كه در سالهای اخير نه تنها در ایران بلكه در لیست ده كتاب پرفروش دنیا قرا گرفته است، شاهكار ناپلئون هیل است. او كه از 10 سالگی مادرش را از دست داد و روزهای سختی را در كنار پدر بی مسئولیت خود سر كرد،‌ در بزرگسالی تغییر سرنوشت را بدست گرفت و یكی از ماندگارترین نویسنده های حوزه خودیاری شد.

او این اثر را در روزهایی نوشت كه دنیا درگیر جنگ جهانی و ناامیدی بود. در این سالها نوشتن چنین كتابهایی رواج نداشت و او با انتشار آن جان تازه ای به جامعه داد. او جمله معروفی دارد كه می گوید قبل از اینكه جيب هایتان پر از پول باشد،‌باید ذهن ثروتمندی داشته باشید.

در جای دیگری از كتاب به يك راز عجيب ثروتمند شدن اشاره می كند و آن كمك به دیگران و اثری است كه از خود بجای‌می‌گذارید. او اعتقاد دارد اگر بدون منت به مردم كمك كن‍ید نه تنها چیزی را از دست نمی دهید، بلكه بر ثروت شما نیز افزوده می شود. من در حال خواندن اين موضوع ياد آيه ای از قرآن افتادم ” فمن یعمل مثقال ذره خیره يره” اگر كوچكترین خیری به عالم برسانید حساب خواهد شد و نتيجه آنرا خواهید دید. این نگرش بسیار مقدس و مهم است و او اين اصل را یكی از موثر ترین راههای موفقیت می داند.

این كتاب در 13 فصل به اصول كلي ثروت اندوزی و موفقیت می پردازد كه پس از مطالعه زندگی 500 نفر از افراد موفق دنیا صورت پذيرفته است:

فصل اول: اشتیاق – فصل دوم: ایمان به عمل – فصل سوم: پیشنهاد – فصل چهارم: علم و تخصص – فصل پنجم: نحوه تصویر سازی – فصل ششم: برنامه ریزی و ساماندهی – فصل هفتم: تصمیم گیری – فصل هشتم: پافشاری – فصل نهم: قدرت ذهن – فصل دهم: راز میل جنسی – فصل يازدهم: قدرت ضمیر ناخودآگاه – فصل دوازدهم: مغز – فصل سيزدهم: حس ششم

این مطلب را هم بخوانید: قانون جذب چیست؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

5 گانه موفق رابینز در دهه 90 میلادی منتشر شد و یكی از ماندگارترین آثار او در زمينه روانشناسی موفقیت لقب گرفت. فردی كه در جوانی تصمیمی سازنده گرفت به یكی از گرانترین مشاوران بهبود فردی تبدیل شد. جمله معروفی از رابینز همیشه در خاطره ها خواهد ماند” اگر فكر مي كنید كاری را می توانید انجام دهید و یا نمی توانید، در هر صورت درست فكر كرده اید”.

شاید بتوان این كتاب را سرآغاز ورود كتابهای موفقیت و خودیاری حداقل در ایران دانست زیرا كمتر ایرانی را پیدا می كنید كه علاقمند به این حوزه باشد و كتابهای رابینز را نخوانده باشد. گویی یك قانون نانوشته است كه هر فردی كه میخواهد وارد دنیای روانشناسی موفقیت شود ابتدا باید از این دروازه عبور كند.

او در این كتاب به موارد زیر اشاره كرده است:

احساس درماندگی و رفع آن – شكست وجود ندارد – شما دائما در حال تصميم گیری هستید – باورهای خود را بسازید – هرچه ببینید همان می شود – پرسش خوب – ابزار تغییر روحیه و…

یک فرصت عالی، دوره موفقیت و کنترل ذهن:

برای شرکت در دوره تخصصی آموزش NLP بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

مشاهده بخشی از دوره – چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟ (خاطره جدایی، از دست دادن، تصادف و…)

نویسنده رابرت كیوساكی  robertkiyosaki  ترجمه مامك بهادر زاده

رابرت كیوساكی داستان دو پدر را در این كتاب ذكر می كند كه هریك با القاء نگرش خود به فرزندان باعث موفقیت يا عدم موفقیت آنان می شوند. در واقع نویسنده تلاش دارد نقش باورها و تربیت والدین در شكل گیری توانمندی های ما را متذكر شود. او اعتقاد دارد در مدارس به ما گفته می شود درس بخوانيد اما در مورد پول و ثروت حرفي نمی گویند. نتيجه این می شود كه ما در بزرگسالی برای پول كار می كنیم نه اینكه فرصت پیدا كنیم كه پول برای ما كار كند.

این كتاب در سال 2001 یكی از 10 كتاب برتر سال جهان شد و در سالهای گذشته نيز در ایران با استقبال خوبی مواجه شده است. او به پدران و مادران ياد می دهد چگونه دل به تربیت ذهن فرزندان در مدارس نبندند و آنها را برای ورود به جامعه آماده كنند. او میگوید بیشتر افراد همانند موشهایی هستند كه در گردونه در حال چرخش گیر كرده اند و فقط در حال دویدن هستند اما هيچگاه به مقصد نمی رسند.

او مهارت های حسابداری و هوش مالي و ریسك كردن و دوری از تنبلی و غرور را از عوامل موفقیت خود می داند. او بشدت مخالف وام و قرض گرفتن پول است زیرا این عوامل بازهم باعث می شود ما برای پول كار كنیم و نتوانیم به رویاهای خود بپردازيم.

 

نویسنده برایان تریسي briantracy – ترجمه اشرف رحمانی

اگر سبك فكری برایان تریسی را شناخته باشید، او فردیست كه شما را با مدیرت زمان و انرژی آشنا می كند تا از این طریق بتوانید بر روی اهداف خود متمركز شوید. او اعتقاد دارد اگر می خواهید از ابتدای روز به انجام كارهای خود بپردازید،‌ ابتدا به سراغ سخت ترین آنها بروید. این كار برای اغلب افراد آنقدر سخت است كه آنر ابه خوردن قورباغه تشبیه می كنند.

اگر بتوانید چنین قدم بزرگی را در زندگی برداید و عادات مثبت بسازید، اكثر كارهای سخت و زمانبر را به دقيقه 90 موكول نكرده و به موفقیت های بیشماری می رسيد. او اظهار می كند برای انجام كارها به سه آیتم نیاز دارید:بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

تصمیم گیری

اراده

انظباط

اگر بتوانید كارهای خود را از روز قبل برنامه ریزی كنید و پيامد كارها را در نظر بگیرید و روی اهداف اصلی متمركز شوید،‌ به نظم شخصی دست خواهید یافت كه شما را از سایرین متمایز می كند.

او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی هایتان نمایان شود.

نویسنده كاترین پاندر – ترجمه گیتی خوشدل

خانم پاندر در این كتاب به دیدی معنوی به معقوله تحول فردی می نگرد. او به بهانه هایی كه افراد برای عدم قبول مسئولیت زندگی خود می آورند اشاره می كند و میگوید بجای بهانه تراشی به ظور مستقیم به سمت آنها حركت كنید.

او قدرت كلام و استفاده از عبارات تاكیدی وتجسم خلاق را كلید ارتباط با نظام كائنات و جهان می داند.

این كتاب در 16 فصل به اصول توانگری می پردازد:

حقيقت تكان دهنده در مورد توانگری – قانون خلاء – قانون خلاقیت – قانون تخیل – قانون فرمان – قانون افزايش – نگرشی نو نسبت به پول – استقلال مالی – اعتماد به نفس – دعا و…

نویسنده جورج كلاسون – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

كتاب با نقل داستانی شروع می شود كه در آن دو نفر به ديدار مرد ثروتمندی كه آركاد نام داشت رفتند و راز ثروت وی را سئوال كردند. اوهم داستان آشنایی خود با فردی را می گوید كه در ازاء نوشتن كتیبه قبول كرد تا راز ثروتمند شدن را به من بیاموزد.

قوانین مالی این كتاب در حدود 8000 سال قدمت دارد و بسیاری از شركت های بيمه، بانك ها و سازمانها از آن استفاده كرده اند. او می گوید یك راز ثروتمند شدن آن است كه بدانیم بخشی از درآمد ما متعلق به خودمان است و نباید كمتر از 0.1 درآمدمان باشد. همچنان كه درخت از دانه اي كوچك بوجود می آيد،‌ ثروت و موفقیت نیز از برداشتن قدم هاي كوچك ماننند پس انداز حاصل می شود.

سه اصل ثروتمند شدن:

اصل اول: اينكه باید با مبلغی كمتر از درآمد خود زندگی كنید

اصل دوم: راهنمایی گرفتن از افراد صاحب علم و تجربه

اصل سوم: به خدمت گرفتن اندوخته خویش

در اين كتاب به موارد زير در 18 فصل پرداخته شده است:

ثروتمندترین مرد بابل – مردی در آرزوی طلا

هفت راه برای حل مشكلات مالی – به پر كردن كیسه هاي خود ادامه دهید

از گنجینه خود حفاظت كنید – تامین آتیه

دیوارهای بابل – 5 قانون طلایی و…

همچنین این مطلب را هم بخوانید:  معرفی بهترین کتاب های مدیریت

 

Chicken Soup for the Soul

نویسنده جك كنفیلد – ترجمه علی اكبر راستكار

جك كنفیلد یكی از مربیان توسعه فردی است كه با نوشتن این به شهرت جهانی رسید. او با نوشتن 70 داستان آموزنده به ما كمك میكند تا به برقراری ارتباط با روح و ضمیر ناخودآگاه خود بپردازيم و از مواهب خود بخوبی استفاده كنیم. برخی از داستانها غم انگیز و برخی مسرت بخش هستند اما در هر صورت انسان را به تفکر وا میدارند.

این داستان ها همچون سوپی است که قاشقی از آن بر می داری فوت می کنی، مزمزه می کنی، می بلعی و صبر می کنی و قاشق بعدی…

او در جایی از كتاب می گوید: ما نمیتوانیم فقط برای خودمان زندگی كنیم، هزاران رشته ما را به همنوعان متصل می كند.

 

دانلود بهترین کتاب های موفقیت

 

نویسنده مایکل لوسیر – ترجمه نفیسه معتکف

قانون جذب یکی از متدهایی است که در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و همواره بر این اصل تاکید دارد که به هر چیزی که توجه و خواسته خود را معطوف کنید، آنرا در دنیای بیرون ملاقات خواهید کرد. پس از اینکه فیلم راز به بررسی ابعاد موفقیت و نحوه نگرش به اهداف را مطرح کرد، نویسنده هایی مانند راندا برن و لوسیر کتاب های مفیدی را منتشر کردند.

در این کتاب به ابعاد مختلف قانون جذب پرداخته شده است که با انجام آنان می توانید خواسته های خود را مشخص کنید و پیام روشنی به کائنات ارسال کنید. او افراد بی هدف را مانند کشتی هایی میداند که نمی دانند به کجا بروند. راز افراد موفق دانستن اهداف و متمرکز شدن بر خواسته است.

نویسنده وین دایر – ترجمه

وین دایر در این کتاب امید ر ابه ما باز می گرداند و می گوید تا زمانی که نغمه ای در وجودتان هست، با زندگی وداع نکنید.

او دنیا را دارای نظام هوشمندی می داند که دارای نظم است و بهای هر تلاش و نگرش مثبت را بخوبی جبران می کند. او چند سال قبل از دنیا رفت و بسیاری از طرفداران و خوانندگان خود را اندوهگین ساخت. فردی که با امید سالها با بیماری مهلک خود دست و پنجه نرم می کرد و همواره به آینده امیدوار بود.

او همواره از امید و قدرت پنهان ضمیر ناخودآگاه می گفت و به انسانها توصیه می کرد با مراقبه و ایمان به خداوند می توانند به آرامش محض دست یابند.

 

نویسنده دارن هاردی – ترجمه

اگر بدنبال کتابی مملو از تمرینات مختلف برای ساختن عادات سازنده هستید این اثر دارن هاردی بهترین انتخاب است. اما اگر بدنبال موفقیت یک شبه هستید، این کتاب را نخوانید زیرا استراتژی نویسنده این است که قدم های کوچک برداریم تا به نتایج بزرگ و دائمی برسیم. دارن هاردی مدیر مجله موفقیت آمریکا و یکی از مشاوران بزرگ تعالی فردی و سازمانی است.

او در توضیح این کتاب می گوید هنگامی که پیام های اقوا کننده ای یا عنوان پولدار شدن، لاغر شدن سریع، جوان تر شدن، جذاب تر شدن و… را دیدم که روزانه از طریق رسانه های مختلف با آن ذهن ما بمباران می شود، تصمیم گرفتم از طریق فرمول جادویی کار، نظم و تعهد نگرش جدیدی در انسانها بوجود بیاورم.

او فرمول خوش شانسی را به ترتیب زیر بیان می کند:

شانس= آمادگی + نگرش + فرصت + اقدام

او اصرار زیادی به ساختن عادات جدید دارد که در مدت زمان معینی روند زندگی ما را تغییر می دهد. اگر قصد دارید وزن خود را کم کنید کافیست برنامه ای مشخص تدوین کنید و با یک شیب ملایم روزانه کمی از کالری ورودی به بدن را کاهش دهید. خواهید دید در مدت 6 ماه به وزن ایده آل خود دست یافته اید. اما بسیاری از افراد بدلیل عجله در دستیابی به اهداف و تاثیر منفی پیام های بازرگانی، از انجام چنین تغییرات کمی سرباز می زنند و بدنبال یک فرمول جادویی هستند تا وقتی صبح از خواب بیدار شدند، به فرد دیگری تبدیل شده باشند.

او چنین تفکری را رویکرد مایکروویوی و فست فودی میداند و انسانهایی را نام می برد که بدنبال برنده شدن بلیط و یا قرعه کشی هستند تا یک شبه میلیاردر شوند. او تضمین می کند اگر در یک مدت مشخصی کارهای به ظاهر معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج را بصورت مداوم انجام دهیم، به موفقیت پایدار دست خواهیم یافت.

خلاصه کتاب اثر مرکب

نویسنده پائلو کوئلیو – ترجمه حسین نعیمی

شما را دعوت می کنم به بزرگترین سفر زندگی . سفری که در آن اتفاقات مختلف رقم می خورد تا شما به حکمت زندگی پی ببرید. سانتیاگو جوانی است که با دیدن یک رویا بدنبال یافتن گنجی تا دور دستها می رود تا به آن دست یابد. در این راه با کیمیاگری آشنا می شود که او را در این راه یاری می کند. پائلو نویسنده برزیلی با الهام از داستانهای ایرانی که در مثنوی نوشته شده، این کتاب را نوشته است. داستانها و حوادث تو در تو شما را وارد سیر خود شناس می کند تا دریابید که چگونه طلای درون را پیدا کنید و به گنج واقعی برسید. در صفحات انتهایی کتاب هنگامی که جوان خود را در همان کلیسایی که گوسفندان را رها کرده بود میابد، و در زیر درختی به گنج دست میابد، ناگهان تمام معادلات ما بهم می خورد و گویی در پستوی ذهن خود به حقایق دست یافته ایم.

یکی از جملات ماندگار کتاب که بین جوان و کیمیاگر رد و بدل می شود این است که جوان می پرسد: بزرگترین نیرنگ دنیا چیست؟ و او پاسخ می دهد اینکه اختیار زندگیمان از دستمان خارج شود و از آن پس سرنوشت بر زندگی حاکم شود.

بله ما تمام گنج ها را در اختیار داریم فقط باید آنرا کشف کنیم. وقتی این داستان را می خواندم بیاد این بیت افتادم ” بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هست،  از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی”.

بسیاری از ما بدنبال کتاب یا فردی هستیم که ما را به سر منزل مقصود برساند اما اگر بتوانیم بر روی توانمدی های خود متمرکز شویم و به شغل خود عشق بورزیم، گنج درونی را پیدا خواهیم کرد. بیاد دارم هنگامی که تایگر وودز که یک از بزرگترین گلف بازان دنیاست، هنگامی که جایزه قهرمانی خود را دریافت می کرد پس از آن به گوشه ای می رفت و بازهم به تمرین خود ادامه می داد. در هر نقطه از زندگی اگر متوقف شویم به رویاهای خود ادامه ندهیم، نمی توانیم مانند سانتیاگو به گنج دست یابیم. اولین قدم را برای سفر زندگی بردارید، بعد خواهید دید کیمیاگران زیادی در سر راه شما قرار می گیرند تا کمکتان کنند.

نویسنده چارلز دوهینگ – ترجمه پروین بیات

در سال 2012 مجله نیویورک تایمز کتابی در زمینه روانشناسی موفقیت با عنوان قدرت عادت معرفی کرد که با خواندن آن می توان عادات جدید ساخت و به نتایج جدیدی رسید. ذهن ما مملو از الگوهایی است که بدلیل تقلید کور کورانه از اطرافیان شکل گرفته است و اکنون مانع تصمیم گیری درست می شود. ما چنان با این الگوهای غلط خو کرده ایم که خود نمی دانیم در چه مواردی ما را از موفقیت باز دارد.

مطالعات نشان میدهد بسیار از عادات را می توان با قدرت اراده تغییر داد. بطور مثال در تحقیقی که در سال 2005 میلادی بر روی ضریب هوشی دانش آموزان صورت پذیرفت مشخص گردید دانش آموزانی که سطح اراده بالاتری نسبت به بقیه بودند از نمرات بهتری برخوردار بوده و در نتیجه در مدارس بهتری قبول می شدند. آنها کمتر غیبت داشتند و کمتر به تماشای تلویزیون می پرداختند.

این تحقیق نشان داد دانش آموزانی که بیشتر پیرو امیال خود بودند و خویشتن داری نداشتند، کمتر به موفقیت دست می یافتند و افرادی که دارای انظباط شخصی و اراده بودند حتی از دانش آموزانی که ضریب هوشی بالاتری داشتند هم موفق تر بودند.

 

نویسنده ملکوم گلادول – ترجمه میترا معتضد

اگر بدنبال ستاره ها و نوابغ هستید این کتاب را بخوانید. در این کتاب داستان زندگی افراد مشهور را خوانده و وجه مشترک آنان را خواهید یافت. نوابغی مانند بیل گیتس، استیو جابز و بسیاری از ورزشکاران و مخترعان دارای مشخصات منحصر بفردی هستند که با مطالعه این کتاب می توان به این راز پی برد.

این کتاب در 9 فصل به موارد زیر اشاره دارد:

اثر متیو – راز رزه تو – قانون 10000 ساعت – مشکل نابغه ها – سه درس از جو فلوم – هارلن – نظریه قومی سقوط هواپیماها – شالیزارهای برنج و آزمون ریاضی – معامله ماریتا.

رمز موفقیت و ثروت تافته های جدا بافته چیست؟ چرا برخی از مردم بیش از دیگران به موفقیت و شهرت می رسند؟

 

نویسنده استفان کاوی – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب مطالب ارائه شده در سمینار آقای کاوی است که در سال 1992 برگزار گردید و در آن به عادات افراد نابغه و تاثیرگذار پرداخته شد. افرادی که خواهان دستیابی به موفقیت مالی و ارتباطی هستند با انجام این هفت عادت می توانند متمایز تر از دیگران عمل کنند.

او هفت عادت را به شکل زیر ارائه می کند:

عادت اول عامل باشید

عادت دوم ذهنا از پایان شروع کنید

عادت سوم نخست امور نخست را قرار دهدید

عادت چهارم برنده برنده بیندیشید

عادت پنجم نخست گوش فرا دهید

عادت ششم انرژی گروهی جمع کنید

عادت هفتم اره را تیز کنید

این کتاب با ترجمه روان خانم خوش دل یکی از نقشه راههای مفید در زندگی ماست.

نویسنده جوزف شوارتز – ترجمه ژنا بخت آور

شوارتز از ایمان بعنوان اصلی ترین پایه موفقیت نام می برد و آنرا بدین صورت تعریف می کند: ایمان یعنی اعتقاد به اینکه من از عهده این کار بر می آیم و همین فکر باعث می شود قدرت، مهارت و انرژی لازم برای حرکت را بدست آوریم. هرگاه باور داشته باشیم می توانیم کاری را انجام دهیم، روش انجام دادن آن پیدا می شود.

در این کتاب به سه روش تقویت نیروی ایمان اشاره شده است:

الف- به پیروزی بیندیشید و هرگز به شکست فکر نکنید

ب- دائما به خود گوشزد کنید که از چیزی که فکر می کنید بهتر هستید

ج- بزرگ اندیش باشید

نویسنده جیم کالینز – ترجمه ناهید سپهرپور

شعار اصلی کتاب این است که خوب دشمن عالی است. او اعتقاد دارد که چرا از خوب به عالی نرسیم؟ چرا افرادی که در وضعیت خوب هستند برای تثبیت وضعیت خود و رسیدن به وضعیت عالی تلاش نمی کنند؟

کالینز برای بررسی این موضوع تیم 21 نفری تشکیل داد که به مدت 5 سال بر روی روند موفقیت شرکت های بزرگ تمرکز کنند. در این کتاب با عملکرد مدیران موفق کمپانی های بزرگ آشنا می شوید و با مفاهیم مدیریتی نحوه این جهش را در میابید. شرکت ها و مدیران ارشد می توانند از آن بعنوان ابزار استراتژیک استفاده کنند.

نویسنده چیپ هیس – ترجمه میترا معتضد

اگر خواهان تغییر در زمینه شخصی هستید این کتاب را حتما بخوانید. در این کتاب برای مدیریت تغییر سه مولفه در نظر گرفته شده است. جنبه احساسی و هیچانی – جنبه منطقی و جنبه محیطی تغییر.

نویسنده منطق را به فیل سوار تشبیه می کند که مسیر را مشخص میکند و فیل را نماد احساسات و هیجان می داند که اگر مسیر و هدفی نباشد، به هر سو می رود. مسیر حرکت را نیز می توان شرایط در نظر گرفت. مثال های کاربردی به همراه نتایج تحقیقات دانشمندان این کتاب را به جعبه ابزاری سودمند برای تغییرات فردی تبدیل کرده است.

دیای امروز ما میان کشمکش منطق و خواسته است و هر یک به سوی خود می کشد. ذهن احساسی شکلات و لذت و استراحت را می خواهد و ذهن منطقی تغییر روند زندگی و کاری. در این راه کدام پیروز خواهد بود؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه فریبا جعفری

رابینز تمرین های این کتاب ر ابرای 4 هفته یا 21 روز تدارک دیده است و سئوال می کند آیا رسیدن به موفقیت و ثروت در یکماه ممکن است؟ آیا در شش سال می توان جوانتر و شادتر شد؟ آیا می توان به تمام موفقیت های جهان با نیروی درونی رسید؟ اگر جواب بله است پس چرا همه به آنها نمی رسند؟

باید بدانیم که گذشته با آینده برابر نیست. او با برخی از تکنیک های NLP و کنترل ذهن به کمک ما می آید و فهرستی از کارهایی که در 21 روز طلایی باید انجام دهیم را ارائه می کند.

نویسنده دیل کارنگی – ترجمه علی ضرغام

کارنگی یکی از اولین مربیان سخنوری و فن بیان است که پس از استقبال از این کتاب بر آن شد تا اصول دوستیابی را نیز منتشر کند. او با این سئوال شروع می کند که چرا افراد موفق و مشهور دنیا سخنوران خوبی هستند؟ آیا فن بیان و قدرت متقاعدسازی یکی از ارکان موفقیت است؟

چرا درباره موضوعات مختلف برای دوستان خود می توانیم صحبت کنیم اما آنرا نمی توانیم برای جمع بزرگی ارائه کنیم؟ او با ارائه تجربیات سخرانی های خود بخوبی مخاطب را با فضای سخنرانی آشنا می کند. تمرینات بسیار کاربردی و مفید آنرا به کتابی بینظیر تبدیل کرده است که خواندن آنرا به شما توصیه می کنم.

نویسنده جیمز آلن – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب بر قدرت اندیشه بر ذهن، کلام، سلامتی، در تحقق رویاها و… بررسی شده است. هرکس آنچنان است که در دل خود فکر می کند. اندیشه همه هستی انسان را در بر می گیرد. به راستی آدمی همانی است که فکر می کند. پس باور کنید تا ببینید که منش او حاصل جمع تمام اندیشه های اوست.

اگر ذهن آدمی از اندیشه های پلید آلوده باشد، به درد گرفتار آید همانگونه که چرخ از پس گاو نر…

رفتارهای ما شکوفه های اندیشه ما و رنج و لذت، میوه های آن است.انسان هر لحظه در حال انبار کردن و پروراندن میوه های تلخ و شیرین اندیشه است.

کتاب ملت عشق نوشته خانم الیف شافاک یکی از رمان های بینظیر است که داستان گره خوردن عشق یک زن نویسده به مولانا را رقم میزند. در این کتاب دو روایت همزمان باهم پیش میروند. داستان اول مربوط به اللا قهرمان داستان است که خانه و کاشانه خود را رها میکند تا در سفری عجیب، گمشده خود را بیابد. او خود را در هیاهوی زندگی امروزی گم کرده بود و با همسر خود رابطه خوبی نداشت، تا اینکه با داستان عشق شمس و مولانا آشنا میشود. این داستان چنان او ار بی تاب میکند که دست از زندگی مسترک میکشد و برای یافتن طلای درونش به سفری عجیب میرود.

داستان دوم این رمان نیز مربوط به آشنایی شمس و مولانا میباشد. مولانا که در شهر خود بعنوان یک عارف بزرگ شناخته میشود، پس از دیدن چند خواب عجیب، تصمیم میگیرد آنرا برای شیخ برهان الدین تعریف کند. این چنین تعبیر میشود که علیرغم خطرات جانی،  شمس برای دیدن مولانا باید به دیدار او برود…. اگر علاقمند به داسان های فلسفی و معنای زندگی هستید، این کتاب بهترین گزینه خواهد بود. این کتاب جزء پرفروش ترین کتاب های ترکیه و نویسنده آن خانم الیف شافاک بعنوان یکی از 12 فرد که توانسته اند بر زندگی مردم اثرات مثبت داشته باشند، شناخته شده است.

کتاب ملت عشق در 5 فصل گردآوری شده است:

فصل اول: خاک – عمق و آرامشفصل دوم: آب – تغییر و جریان یافتنفصل سوم: باد – رفتن و کوچ کردنفصل چهارم: آتش – گرما و نابودیفصل پنجم: خلاء – تاثیر نبود چیزها

فلورانس اسکاولشین نقاش و نویسنده مشهور آمریکایی است که با زبانی ساده، طنز و صمیمی به اصول اصلی تغییرات فردی میپردازد. او در واقع چکیده 4 کتاب خود را در یک اثر گنجانده است. این کتاب از نضر پیکان است و مترجم آن خانم گیتی خوشدل است.

او در بخشی از کتاب میگوید: اکثر مردم زندگی را پیکار می انگارند اما زندگی پیکار نیست بلکه بازی است. اما بدانید بدون آگاهی از قانون معنویت نمیتوان در این بازی برنده شد. عیسی مسیح آموخت که زندگی بازی بزرگ داد و ستد است زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد.

 

در پایان اعلام میکنم کتاب هایی مانند راز شاد زیستن، هدف، راز موفقیت ، آئین زندگی، دیوانگان ثروت ساز، چه كسی پنیر مرا جابجا كرد، مدير يك دقیقه ای،  سنگفرش خیابان از طلاست ، آئین دوستیابی و… نیز می توانستند در این لیست باشند اما بدلیل محدودیت از تحلیل آنها صرف نظر شد. اگر نظری در رابطه با کتابهای مختلف حوزه روانشناسی موفقیت دارید در قسمت کامنت ها اعلام نمایید.

 

پیشنهاد ویژه: بخشی از دوره آموزش NLP

 

کلیک کنید:

 

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر خودم

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

خانه ان ال پی ایران توسعه فردی و سازمانی با روش NLP ، تحلیل رفتار متقابل و قانون جذب . مخاطبان اصلی ما افرادی هستند که می خواهند روند زندگی و برنامه ریزی ذهن را تغییر دهند و به رسالت فردی خود در طول سفر زندگی دست یابند. تکنیک های ان ال پی طبق استاندارد جهانی با تدریس سجاد زمانی مربی تحول فردی میباشد.


دانلود اپلیکیشنDownloads-icon

ورود


نام کاربری:


رمز عبور:


وبلاگ

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید

اگر شما هم بدنبال لیستی از بهترین فیلم های انگیزشی ، بهترین کتابهای حوزه موفقیت و کسب ثرت هستید، من سجاد زمانی در این مقاله به بهترین آثار مکتوب دنیا که زندگی شما را دگرگون می کند، خواهم پرداخت. پس از اینكه لیست بهترین کتابهای NLP را منتشر كردم، كاربران زیادی پیشنهاد دادند تا بهترین كتاب های موفقیت را نیز معرفی كنم. امروزه بازار كتابهای روانشناسی و خودشناسی و خودیاری بسیار گرم است و افراد زیادی با ولع خاصی بدنبال كتاب های معروف هستند تا بتوانند به موفقیت برسند. اما كدامیك از آنها میتوانند باعث افزایش انگیزه و انرژی جهت ادامه زندگی شوند؟

چگونه میتوانیم از طریق خواندن این کتاب ها به خودشناسی و مدیریت ذهن و فکر خود بپردازیم؟ کتابهای تاثیر گذاری که افراد ثروتمند و معروف مانند جف بزوس، استیو جابز، بیل گیتس و… توصیه می کنند چیست؟ کسب ثروت با کتاب ها و دوره های هدفگذاری چگونه ممکن است؟ پرفروش ترین کتاب های قانون جذب و کائنات، انگیزشی، مدیریت زمان و خشم و… که زندگی شما را برای همیشه متحول خواهد کرد، اینک در این لیست وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم کتاب هایی که سبک زندگی و طرز تفکر شما را تغییر میدهد را معرفی کنیم. کتاب هایی از نویسندگان مشهور دنیا مانند آنتونی رابینز، رابرت کیوساکی، ناپلئون هیل، جک کنفیلد، برایان تریسی، دیل کارنگی، فلورانس اسکاولشین، پائولو کوئلیو و… را معرفی خواهیم کرد. پس از سالها مطالعه در زمینه روانشناسی عمق نگر و حوزه موفقیت به این نتیجه رسیدم كه هريك از ما باید ابتدا ذائقه كتابخوانی خود را مشخص كنیم و بعد به مطالعه هدفمند بپردازیم. از این طریق میتوانیم در یك زمینه خاص به اطلاعات مفید دست پیدا كنیم. لطفا این کتابها را جدی بگیرید شاید نشانه ای باشد برای تغییر سرنوشت شما برای همیشه…

دانلود كتاب زمانی برای تغییر

در این لیست به بررسی بهترین كتابهای موفقیت دنيا كه توسط نویسندگان مشهور منتشر شده اند، و 20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

نویسنده ناپلئون هیل – ترجمه مهین خالصی

یكی از خاص ترین كتابهای موفقیت كه در سالهای اخير نه تنها در ایران بلكه در لیست ده كتاب پرفروش دنیا قرا گرفته است، شاهكار ناپلئون هیل است. او كه از 10 سالگی مادرش را از دست داد و روزهای سختی را در كنار پدر بی مسئولیت خود سر كرد،‌ در بزرگسالی تغییر سرنوشت را بدست گرفت و یكی از ماندگارترین نویسنده های حوزه خودیاری شد.

او این اثر را در روزهایی نوشت كه دنیا درگیر جنگ جهانی و ناامیدی بود. در این سالها نوشتن چنین كتابهایی رواج نداشت و او با انتشار آن جان تازه ای به جامعه داد. او جمله معروفی دارد كه می گوید قبل از اینكه جيب هایتان پر از پول باشد،‌باید ذهن ثروتمندی داشته باشید.

در جای دیگری از كتاب به يك راز عجيب ثروتمند شدن اشاره می كند و آن كمك به دیگران و اثری است كه از خود بجای‌می‌گذارید. او اعتقاد دارد اگر بدون منت به مردم كمك كن‍ید نه تنها چیزی را از دست نمی دهید، بلكه بر ثروت شما نیز افزوده می شود. من در حال خواندن اين موضوع ياد آيه ای از قرآن افتادم ” فمن یعمل مثقال ذره خیره يره” اگر كوچكترین خیری به عالم برسانید حساب خواهد شد و نتيجه آنرا خواهید دید. این نگرش بسیار مقدس و مهم است و او اين اصل را یكی از موثر ترین راههای موفقیت می داند.

این كتاب در 13 فصل به اصول كلي ثروت اندوزی و موفقیت می پردازد كه پس از مطالعه زندگی 500 نفر از افراد موفق دنیا صورت پذيرفته است:

فصل اول: اشتیاق – فصل دوم: ایمان به عمل – فصل سوم: پیشنهاد – فصل چهارم: علم و تخصص – فصل پنجم: نحوه تصویر سازی – فصل ششم: برنامه ریزی و ساماندهی – فصل هفتم: تصمیم گیری – فصل هشتم: پافشاری – فصل نهم: قدرت ذهن – فصل دهم: راز میل جنسی – فصل يازدهم: قدرت ضمیر ناخودآگاه – فصل دوازدهم: مغز – فصل سيزدهم: حس ششم

این مطلب را هم بخوانید: قانون جذب چیست؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

5 گانه موفق رابینز در دهه 90 میلادی منتشر شد و یكی از ماندگارترین آثار او در زمينه روانشناسی موفقیت لقب گرفت. فردی كه در جوانی تصمیمی سازنده گرفت به یكی از گرانترین مشاوران بهبود فردی تبدیل شد. جمله معروفی از رابینز همیشه در خاطره ها خواهد ماند” اگر فكر مي كنید كاری را می توانید انجام دهید و یا نمی توانید، در هر صورت درست فكر كرده اید”.

شاید بتوان این كتاب را سرآغاز ورود كتابهای موفقیت و خودیاری حداقل در ایران دانست زیرا كمتر ایرانی را پیدا می كنید كه علاقمند به این حوزه باشد و كتابهای رابینز را نخوانده باشد. گویی یك قانون نانوشته است كه هر فردی كه میخواهد وارد دنیای روانشناسی موفقیت شود ابتدا باید از این دروازه عبور كند.

او در این كتاب به موارد زیر اشاره كرده است:

احساس درماندگی و رفع آن – شكست وجود ندارد – شما دائما در حال تصميم گیری هستید – باورهای خود را بسازید – هرچه ببینید همان می شود – پرسش خوب – ابزار تغییر روحیه و…

یک فرصت عالی، دوره موفقیت و کنترل ذهن:

برای شرکت در دوره تخصصی آموزش NLP بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

مشاهده بخشی از دوره – چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟ (خاطره جدایی، از دست دادن، تصادف و…)

نویسنده رابرت كیوساكی  robertkiyosaki  ترجمه مامك بهادر زاده

رابرت كیوساكی داستان دو پدر را در این كتاب ذكر می كند كه هریك با القاء نگرش خود به فرزندان باعث موفقیت يا عدم موفقیت آنان می شوند. در واقع نویسنده تلاش دارد نقش باورها و تربیت والدین در شكل گیری توانمندی های ما را متذكر شود. او اعتقاد دارد در مدارس به ما گفته می شود درس بخوانيد اما در مورد پول و ثروت حرفي نمی گویند. نتيجه این می شود كه ما در بزرگسالی برای پول كار می كنیم نه اینكه فرصت پیدا كنیم كه پول برای ما كار كند.

این كتاب در سال 2001 یكی از 10 كتاب برتر سال جهان شد و در سالهای گذشته نيز در ایران با استقبال خوبی مواجه شده است. او به پدران و مادران ياد می دهد چگونه دل به تربیت ذهن فرزندان در مدارس نبندند و آنها را برای ورود به جامعه آماده كنند. او میگوید بیشتر افراد همانند موشهایی هستند كه در گردونه در حال چرخش گیر كرده اند و فقط در حال دویدن هستند اما هيچگاه به مقصد نمی رسند.

او مهارت های حسابداری و هوش مالي و ریسك كردن و دوری از تنبلی و غرور را از عوامل موفقیت خود می داند. او بشدت مخالف وام و قرض گرفتن پول است زیرا این عوامل بازهم باعث می شود ما برای پول كار كنیم و نتوانیم به رویاهای خود بپردازيم.

 

نویسنده برایان تریسي briantracy – ترجمه اشرف رحمانی

اگر سبك فكری برایان تریسی را شناخته باشید، او فردیست كه شما را با مدیرت زمان و انرژی آشنا می كند تا از این طریق بتوانید بر روی اهداف خود متمركز شوید. او اعتقاد دارد اگر می خواهید از ابتدای روز به انجام كارهای خود بپردازید،‌ ابتدا به سراغ سخت ترین آنها بروید. این كار برای اغلب افراد آنقدر سخت است كه آنر ابه خوردن قورباغه تشبیه می كنند.

اگر بتوانید چنین قدم بزرگی را در زندگی برداید و عادات مثبت بسازید، اكثر كارهای سخت و زمانبر را به دقيقه 90 موكول نكرده و به موفقیت های بیشماری می رسيد. او اظهار می كند برای انجام كارها به سه آیتم نیاز دارید:بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

تصمیم گیری

اراده

انظباط

اگر بتوانید كارهای خود را از روز قبل برنامه ریزی كنید و پيامد كارها را در نظر بگیرید و روی اهداف اصلی متمركز شوید،‌ به نظم شخصی دست خواهید یافت كه شما را از سایرین متمایز می كند.

او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی هایتان نمایان شود.

نویسنده كاترین پاندر – ترجمه گیتی خوشدل

خانم پاندر در این كتاب به دیدی معنوی به معقوله تحول فردی می نگرد. او به بهانه هایی كه افراد برای عدم قبول مسئولیت زندگی خود می آورند اشاره می كند و میگوید بجای بهانه تراشی به ظور مستقیم به سمت آنها حركت كنید.

او قدرت كلام و استفاده از عبارات تاكیدی وتجسم خلاق را كلید ارتباط با نظام كائنات و جهان می داند.

این كتاب در 16 فصل به اصول توانگری می پردازد:

حقيقت تكان دهنده در مورد توانگری – قانون خلاء – قانون خلاقیت – قانون تخیل – قانون فرمان – قانون افزايش – نگرشی نو نسبت به پول – استقلال مالی – اعتماد به نفس – دعا و…

نویسنده جورج كلاسون – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

كتاب با نقل داستانی شروع می شود كه در آن دو نفر به ديدار مرد ثروتمندی كه آركاد نام داشت رفتند و راز ثروت وی را سئوال كردند. اوهم داستان آشنایی خود با فردی را می گوید كه در ازاء نوشتن كتیبه قبول كرد تا راز ثروتمند شدن را به من بیاموزد.

قوانین مالی این كتاب در حدود 8000 سال قدمت دارد و بسیاری از شركت های بيمه، بانك ها و سازمانها از آن استفاده كرده اند. او می گوید یك راز ثروتمند شدن آن است كه بدانیم بخشی از درآمد ما متعلق به خودمان است و نباید كمتر از 0.1 درآمدمان باشد. همچنان كه درخت از دانه اي كوچك بوجود می آيد،‌ ثروت و موفقیت نیز از برداشتن قدم هاي كوچك ماننند پس انداز حاصل می شود.

سه اصل ثروتمند شدن:

اصل اول: اينكه باید با مبلغی كمتر از درآمد خود زندگی كنید

اصل دوم: راهنمایی گرفتن از افراد صاحب علم و تجربه

اصل سوم: به خدمت گرفتن اندوخته خویش

در اين كتاب به موارد زير در 18 فصل پرداخته شده است:

ثروتمندترین مرد بابل – مردی در آرزوی طلا

هفت راه برای حل مشكلات مالی – به پر كردن كیسه هاي خود ادامه دهید

از گنجینه خود حفاظت كنید – تامین آتیه

دیوارهای بابل – 5 قانون طلایی و…

همچنین این مطلب را هم بخوانید:  معرفی بهترین کتاب های مدیریت

 

Chicken Soup for the Soul

نویسنده جك كنفیلد – ترجمه علی اكبر راستكار

جك كنفیلد یكی از مربیان توسعه فردی است كه با نوشتن این به شهرت جهانی رسید. او با نوشتن 70 داستان آموزنده به ما كمك میكند تا به برقراری ارتباط با روح و ضمیر ناخودآگاه خود بپردازيم و از مواهب خود بخوبی استفاده كنیم. برخی از داستانها غم انگیز و برخی مسرت بخش هستند اما در هر صورت انسان را به تفکر وا میدارند.

این داستان ها همچون سوپی است که قاشقی از آن بر می داری فوت می کنی، مزمزه می کنی، می بلعی و صبر می کنی و قاشق بعدی…

او در جایی از كتاب می گوید: ما نمیتوانیم فقط برای خودمان زندگی كنیم، هزاران رشته ما را به همنوعان متصل می كند.

 

دانلود بهترین کتاب های موفقیت

 

نویسنده مایکل لوسیر – ترجمه نفیسه معتکف

قانون جذب یکی از متدهایی است که در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و همواره بر این اصل تاکید دارد که به هر چیزی که توجه و خواسته خود را معطوف کنید، آنرا در دنیای بیرون ملاقات خواهید کرد. پس از اینکه فیلم راز به بررسی ابعاد موفقیت و نحوه نگرش به اهداف را مطرح کرد، نویسنده هایی مانند راندا برن و لوسیر کتاب های مفیدی را منتشر کردند.

در این کتاب به ابعاد مختلف قانون جذب پرداخته شده است که با انجام آنان می توانید خواسته های خود را مشخص کنید و پیام روشنی به کائنات ارسال کنید. او افراد بی هدف را مانند کشتی هایی میداند که نمی دانند به کجا بروند. راز افراد موفق دانستن اهداف و متمرکز شدن بر خواسته است.

نویسنده وین دایر – ترجمه

وین دایر در این کتاب امید ر ابه ما باز می گرداند و می گوید تا زمانی که نغمه ای در وجودتان هست، با زندگی وداع نکنید.

او دنیا را دارای نظام هوشمندی می داند که دارای نظم است و بهای هر تلاش و نگرش مثبت را بخوبی جبران می کند. او چند سال قبل از دنیا رفت و بسیاری از طرفداران و خوانندگان خود را اندوهگین ساخت. فردی که با امید سالها با بیماری مهلک خود دست و پنجه نرم می کرد و همواره به آینده امیدوار بود.

او همواره از امید و قدرت پنهان ضمیر ناخودآگاه می گفت و به انسانها توصیه می کرد با مراقبه و ایمان به خداوند می توانند به آرامش محض دست یابند.

 

نویسنده دارن هاردی – ترجمه

اگر بدنبال کتابی مملو از تمرینات مختلف برای ساختن عادات سازنده هستید این اثر دارن هاردی بهترین انتخاب است. اما اگر بدنبال موفقیت یک شبه هستید، این کتاب را نخوانید زیرا استراتژی نویسنده این است که قدم های کوچک برداریم تا به نتایج بزرگ و دائمی برسیم. دارن هاردی مدیر مجله موفقیت آمریکا و یکی از مشاوران بزرگ تعالی فردی و سازمانی است.

او در توضیح این کتاب می گوید هنگامی که پیام های اقوا کننده ای یا عنوان پولدار شدن، لاغر شدن سریع، جوان تر شدن، جذاب تر شدن و… را دیدم که روزانه از طریق رسانه های مختلف با آن ذهن ما بمباران می شود، تصمیم گرفتم از طریق فرمول جادویی کار، نظم و تعهد نگرش جدیدی در انسانها بوجود بیاورم.

او فرمول خوش شانسی را به ترتیب زیر بیان می کند:

شانس= آمادگی + نگرش + فرصت + اقدام

او اصرار زیادی به ساختن عادات جدید دارد که در مدت زمان معینی روند زندگی ما را تغییر می دهد. اگر قصد دارید وزن خود را کم کنید کافیست برنامه ای مشخص تدوین کنید و با یک شیب ملایم روزانه کمی از کالری ورودی به بدن را کاهش دهید. خواهید دید در مدت 6 ماه به وزن ایده آل خود دست یافته اید. اما بسیاری از افراد بدلیل عجله در دستیابی به اهداف و تاثیر منفی پیام های بازرگانی، از انجام چنین تغییرات کمی سرباز می زنند و بدنبال یک فرمول جادویی هستند تا وقتی صبح از خواب بیدار شدند، به فرد دیگری تبدیل شده باشند.

او چنین تفکری را رویکرد مایکروویوی و فست فودی میداند و انسانهایی را نام می برد که بدنبال برنده شدن بلیط و یا قرعه کشی هستند تا یک شبه میلیاردر شوند. او تضمین می کند اگر در یک مدت مشخصی کارهای به ظاهر معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج را بصورت مداوم انجام دهیم، به موفقیت پایدار دست خواهیم یافت.

خلاصه کتاب اثر مرکب

نویسنده پائلو کوئلیو – ترجمه حسین نعیمی

شما را دعوت می کنم به بزرگترین سفر زندگی . سفری که در آن اتفاقات مختلف رقم می خورد تا شما به حکمت زندگی پی ببرید. سانتیاگو جوانی است که با دیدن یک رویا بدنبال یافتن گنجی تا دور دستها می رود تا به آن دست یابد. در این راه با کیمیاگری آشنا می شود که او را در این راه یاری می کند. پائلو نویسنده برزیلی با الهام از داستانهای ایرانی که در مثنوی نوشته شده، این کتاب را نوشته است. داستانها و حوادث تو در تو شما را وارد سیر خود شناس می کند تا دریابید که چگونه طلای درون را پیدا کنید و به گنج واقعی برسید. در صفحات انتهایی کتاب هنگامی که جوان خود را در همان کلیسایی که گوسفندان را رها کرده بود میابد، و در زیر درختی به گنج دست میابد، ناگهان تمام معادلات ما بهم می خورد و گویی در پستوی ذهن خود به حقایق دست یافته ایم.

یکی از جملات ماندگار کتاب که بین جوان و کیمیاگر رد و بدل می شود این است که جوان می پرسد: بزرگترین نیرنگ دنیا چیست؟ و او پاسخ می دهد اینکه اختیار زندگیمان از دستمان خارج شود و از آن پس سرنوشت بر زندگی حاکم شود.

بله ما تمام گنج ها را در اختیار داریم فقط باید آنرا کشف کنیم. وقتی این داستان را می خواندم بیاد این بیت افتادم ” بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هست،  از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی”.

بسیاری از ما بدنبال کتاب یا فردی هستیم که ما را به سر منزل مقصود برساند اما اگر بتوانیم بر روی توانمدی های خود متمرکز شویم و به شغل خود عشق بورزیم، گنج درونی را پیدا خواهیم کرد. بیاد دارم هنگامی که تایگر وودز که یک از بزرگترین گلف بازان دنیاست، هنگامی که جایزه قهرمانی خود را دریافت می کرد پس از آن به گوشه ای می رفت و بازهم به تمرین خود ادامه می داد. در هر نقطه از زندگی اگر متوقف شویم به رویاهای خود ادامه ندهیم، نمی توانیم مانند سانتیاگو به گنج دست یابیم. اولین قدم را برای سفر زندگی بردارید، بعد خواهید دید کیمیاگران زیادی در سر راه شما قرار می گیرند تا کمکتان کنند.

نویسنده چارلز دوهینگ – ترجمه پروین بیات

در سال 2012 مجله نیویورک تایمز کتابی در زمینه روانشناسی موفقیت با عنوان قدرت عادت معرفی کرد که با خواندن آن می توان عادات جدید ساخت و به نتایج جدیدی رسید. ذهن ما مملو از الگوهایی است که بدلیل تقلید کور کورانه از اطرافیان شکل گرفته است و اکنون مانع تصمیم گیری درست می شود. ما چنان با این الگوهای غلط خو کرده ایم که خود نمی دانیم در چه مواردی ما را از موفقیت باز دارد.

مطالعات نشان میدهد بسیار از عادات را می توان با قدرت اراده تغییر داد. بطور مثال در تحقیقی که در سال 2005 میلادی بر روی ضریب هوشی دانش آموزان صورت پذیرفت مشخص گردید دانش آموزانی که سطح اراده بالاتری نسبت به بقیه بودند از نمرات بهتری برخوردار بوده و در نتیجه در مدارس بهتری قبول می شدند. آنها کمتر غیبت داشتند و کمتر به تماشای تلویزیون می پرداختند.

این تحقیق نشان داد دانش آموزانی که بیشتر پیرو امیال خود بودند و خویشتن داری نداشتند، کمتر به موفقیت دست می یافتند و افرادی که دارای انظباط شخصی و اراده بودند حتی از دانش آموزانی که ضریب هوشی بالاتری داشتند هم موفق تر بودند.

 

نویسنده ملکوم گلادول – ترجمه میترا معتضد

اگر بدنبال ستاره ها و نوابغ هستید این کتاب را بخوانید. در این کتاب داستان زندگی افراد مشهور را خوانده و وجه مشترک آنان را خواهید یافت. نوابغی مانند بیل گیتس، استیو جابز و بسیاری از ورزشکاران و مخترعان دارای مشخصات منحصر بفردی هستند که با مطالعه این کتاب می توان به این راز پی برد.

این کتاب در 9 فصل به موارد زیر اشاره دارد:

اثر متیو – راز رزه تو – قانون 10000 ساعت – مشکل نابغه ها – سه درس از جو فلوم – هارلن – نظریه قومی سقوط هواپیماها – شالیزارهای برنج و آزمون ریاضی – معامله ماریتا.

رمز موفقیت و ثروت تافته های جدا بافته چیست؟ چرا برخی از مردم بیش از دیگران به موفقیت و شهرت می رسند؟

 

نویسنده استفان کاوی – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب مطالب ارائه شده در سمینار آقای کاوی است که در سال 1992 برگزار گردید و در آن به عادات افراد نابغه و تاثیرگذار پرداخته شد. افرادی که خواهان دستیابی به موفقیت مالی و ارتباطی هستند با انجام این هفت عادت می توانند متمایز تر از دیگران عمل کنند.

او هفت عادت را به شکل زیر ارائه می کند:

عادت اول عامل باشید

عادت دوم ذهنا از پایان شروع کنید

عادت سوم نخست امور نخست را قرار دهدید

عادت چهارم برنده برنده بیندیشید

عادت پنجم نخست گوش فرا دهید

عادت ششم انرژی گروهی جمع کنید

عادت هفتم اره را تیز کنید

این کتاب با ترجمه روان خانم خوش دل یکی از نقشه راههای مفید در زندگی ماست.

نویسنده جوزف شوارتز – ترجمه ژنا بخت آور

شوارتز از ایمان بعنوان اصلی ترین پایه موفقیت نام می برد و آنرا بدین صورت تعریف می کند: ایمان یعنی اعتقاد به اینکه من از عهده این کار بر می آیم و همین فکر باعث می شود قدرت، مهارت و انرژی لازم برای حرکت را بدست آوریم. هرگاه باور داشته باشیم می توانیم کاری را انجام دهیم، روش انجام دادن آن پیدا می شود.

در این کتاب به سه روش تقویت نیروی ایمان اشاره شده است:

الف- به پیروزی بیندیشید و هرگز به شکست فکر نکنید

ب- دائما به خود گوشزد کنید که از چیزی که فکر می کنید بهتر هستید

ج- بزرگ اندیش باشید

نویسنده جیم کالینز – ترجمه ناهید سپهرپور

شعار اصلی کتاب این است که خوب دشمن عالی است. او اعتقاد دارد که چرا از خوب به عالی نرسیم؟ چرا افرادی که در وضعیت خوب هستند برای تثبیت وضعیت خود و رسیدن به وضعیت عالی تلاش نمی کنند؟

کالینز برای بررسی این موضوع تیم 21 نفری تشکیل داد که به مدت 5 سال بر روی روند موفقیت شرکت های بزرگ تمرکز کنند. در این کتاب با عملکرد مدیران موفق کمپانی های بزرگ آشنا می شوید و با مفاهیم مدیریتی نحوه این جهش را در میابید. شرکت ها و مدیران ارشد می توانند از آن بعنوان ابزار استراتژیک استفاده کنند.

نویسنده چیپ هیس – ترجمه میترا معتضد

اگر خواهان تغییر در زمینه شخصی هستید این کتاب را حتما بخوانید. در این کتاب برای مدیریت تغییر سه مولفه در نظر گرفته شده است. جنبه احساسی و هیچانی – جنبه منطقی و جنبه محیطی تغییر.

نویسنده منطق را به فیل سوار تشبیه می کند که مسیر را مشخص میکند و فیل را نماد احساسات و هیجان می داند که اگر مسیر و هدفی نباشد، به هر سو می رود. مسیر حرکت را نیز می توان شرایط در نظر گرفت. مثال های کاربردی به همراه نتایج تحقیقات دانشمندان این کتاب را به جعبه ابزاری سودمند برای تغییرات فردی تبدیل کرده است.

دیای امروز ما میان کشمکش منطق و خواسته است و هر یک به سوی خود می کشد. ذهن احساسی شکلات و لذت و استراحت را می خواهد و ذهن منطقی تغییر روند زندگی و کاری. در این راه کدام پیروز خواهد بود؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه فریبا جعفری

رابینز تمرین های این کتاب ر ابرای 4 هفته یا 21 روز تدارک دیده است و سئوال می کند آیا رسیدن به موفقیت و ثروت در یکماه ممکن است؟ آیا در شش سال می توان جوانتر و شادتر شد؟ آیا می توان به تمام موفقیت های جهان با نیروی درونی رسید؟ اگر جواب بله است پس چرا همه به آنها نمی رسند؟

باید بدانیم که گذشته با آینده برابر نیست. او با برخی از تکنیک های NLP و کنترل ذهن به کمک ما می آید و فهرستی از کارهایی که در 21 روز طلایی باید انجام دهیم را ارائه می کند.

نویسنده دیل کارنگی – ترجمه علی ضرغام

کارنگی یکی از اولین مربیان سخنوری و فن بیان است که پس از استقبال از این کتاب بر آن شد تا اصول دوستیابی را نیز منتشر کند. او با این سئوال شروع می کند که چرا افراد موفق و مشهور دنیا سخنوران خوبی هستند؟ آیا فن بیان و قدرت متقاعدسازی یکی از ارکان موفقیت است؟

چرا درباره موضوعات مختلف برای دوستان خود می توانیم صحبت کنیم اما آنرا نمی توانیم برای جمع بزرگی ارائه کنیم؟ او با ارائه تجربیات سخرانی های خود بخوبی مخاطب را با فضای سخنرانی آشنا می کند. تمرینات بسیار کاربردی و مفید آنرا به کتابی بینظیر تبدیل کرده است که خواندن آنرا به شما توصیه می کنم.

نویسنده جیمز آلن – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب بر قدرت اندیشه بر ذهن، کلام، سلامتی، در تحقق رویاها و… بررسی شده است. هرکس آنچنان است که در دل خود فکر می کند. اندیشه همه هستی انسان را در بر می گیرد. به راستی آدمی همانی است که فکر می کند. پس باور کنید تا ببینید که منش او حاصل جمع تمام اندیشه های اوست.

اگر ذهن آدمی از اندیشه های پلید آلوده باشد، به درد گرفتار آید همانگونه که چرخ از پس گاو نر…

رفتارهای ما شکوفه های اندیشه ما و رنج و لذت، میوه های آن است.انسان هر لحظه در حال انبار کردن و پروراندن میوه های تلخ و شیرین اندیشه است.

کتاب ملت عشق نوشته خانم الیف شافاک یکی از رمان های بینظیر است که داستان گره خوردن عشق یک زن نویسده به مولانا را رقم میزند. در این کتاب دو روایت همزمان باهم پیش میروند. داستان اول مربوط به اللا قهرمان داستان است که خانه و کاشانه خود را رها میکند تا در سفری عجیب، گمشده خود را بیابد. او خود را در هیاهوی زندگی امروزی گم کرده بود و با همسر خود رابطه خوبی نداشت، تا اینکه با داستان عشق شمس و مولانا آشنا میشود. این داستان چنان او ار بی تاب میکند که دست از زندگی مسترک میکشد و برای یافتن طلای درونش به سفری عجیب میرود.

داستان دوم این رمان نیز مربوط به آشنایی شمس و مولانا میباشد. مولانا که در شهر خود بعنوان یک عارف بزرگ شناخته میشود، پس از دیدن چند خواب عجیب، تصمیم میگیرد آنرا برای شیخ برهان الدین تعریف کند. این چنین تعبیر میشود که علیرغم خطرات جانی،  شمس برای دیدن مولانا باید به دیدار او برود…. اگر علاقمند به داسان های فلسفی و معنای زندگی هستید، این کتاب بهترین گزینه خواهد بود. این کتاب جزء پرفروش ترین کتاب های ترکیه و نویسنده آن خانم الیف شافاک بعنوان یکی از 12 فرد که توانسته اند بر زندگی مردم اثرات مثبت داشته باشند، شناخته شده است.

کتاب ملت عشق در 5 فصل گردآوری شده است:

فصل اول: خاک – عمق و آرامشفصل دوم: آب – تغییر و جریان یافتنفصل سوم: باد – رفتن و کوچ کردنفصل چهارم: آتش – گرما و نابودیفصل پنجم: خلاء – تاثیر نبود چیزها

فلورانس اسکاولشین نقاش و نویسنده مشهور آمریکایی است که با زبانی ساده، طنز و صمیمی به اصول اصلی تغییرات فردی میپردازد. او در واقع چکیده 4 کتاب خود را در یک اثر گنجانده است. این کتاب از نضر پیکان است و مترجم آن خانم گیتی خوشدل است.

او در بخشی از کتاب میگوید: اکثر مردم زندگی را پیکار می انگارند اما زندگی پیکار نیست بلکه بازی است. اما بدانید بدون آگاهی از قانون معنویت نمیتوان در این بازی برنده شد. عیسی مسیح آموخت که زندگی بازی بزرگ داد و ستد است زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد.

 

در پایان اعلام میکنم کتاب هایی مانند راز شاد زیستن، هدف، راز موفقیت ، آئین زندگی، دیوانگان ثروت ساز، چه كسی پنیر مرا جابجا كرد، مدير يك دقیقه ای،  سنگفرش خیابان از طلاست ، آئین دوستیابی و… نیز می توانستند در این لیست باشند اما بدلیل محدودیت از تحلیل آنها صرف نظر شد. اگر نظری در رابطه با کتابهای مختلف حوزه روانشناسی موفقیت دارید در قسمت کامنت ها اعلام نمایید.

 

پیشنهاد ویژه: بخشی از دوره آموزش NLP

 

کلیک کنید:

 

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر خودم

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

خانه ان ال پی ایران توسعه فردی و سازمانی با روش NLP ، تحلیل رفتار متقابل و قانون جذب . مخاطبان اصلی ما افرادی هستند که می خواهند روند زندگی و برنامه ریزی ذهن را تغییر دهند و به رسالت فردی خود در طول سفر زندگی دست یابند. تکنیک های ان ال پی طبق استاندارد جهانی با تدریس سجاد زمانی مربی تحول فردی میباشد.


دانلود اپلیکیشنDownloads-icon

ورود


نام کاربری:


رمز عبور:


وبلاگ

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید

اگر شما هم بدنبال لیستی از بهترین فیلم های انگیزشی ، بهترین کتابهای حوزه موفقیت و کسب ثرت هستید، من سجاد زمانی در این مقاله به بهترین آثار مکتوب دنیا که زندگی شما را دگرگون می کند، خواهم پرداخت. پس از اینكه لیست بهترین کتابهای NLP را منتشر كردم، كاربران زیادی پیشنهاد دادند تا بهترین كتاب های موفقیت را نیز معرفی كنم. امروزه بازار كتابهای روانشناسی و خودشناسی و خودیاری بسیار گرم است و افراد زیادی با ولع خاصی بدنبال كتاب های معروف هستند تا بتوانند به موفقیت برسند. اما كدامیك از آنها میتوانند باعث افزایش انگیزه و انرژی جهت ادامه زندگی شوند؟

چگونه میتوانیم از طریق خواندن این کتاب ها به خودشناسی و مدیریت ذهن و فکر خود بپردازیم؟ کتابهای تاثیر گذاری که افراد ثروتمند و معروف مانند جف بزوس، استیو جابز، بیل گیتس و… توصیه می کنند چیست؟ کسب ثروت با کتاب ها و دوره های هدفگذاری چگونه ممکن است؟ پرفروش ترین کتاب های قانون جذب و کائنات، انگیزشی، مدیریت زمان و خشم و… که زندگی شما را برای همیشه متحول خواهد کرد، اینک در این لیست وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم کتاب هایی که سبک زندگی و طرز تفکر شما را تغییر میدهد را معرفی کنیم. کتاب هایی از نویسندگان مشهور دنیا مانند آنتونی رابینز، رابرت کیوساکی، ناپلئون هیل، جک کنفیلد، برایان تریسی، دیل کارنگی، فلورانس اسکاولشین، پائولو کوئلیو و… را معرفی خواهیم کرد. پس از سالها مطالعه در زمینه روانشناسی عمق نگر و حوزه موفقیت به این نتیجه رسیدم كه هريك از ما باید ابتدا ذائقه كتابخوانی خود را مشخص كنیم و بعد به مطالعه هدفمند بپردازیم. از این طریق میتوانیم در یك زمینه خاص به اطلاعات مفید دست پیدا كنیم. لطفا این کتابها را جدی بگیرید شاید نشانه ای باشد برای تغییر سرنوشت شما برای همیشه…

دانلود كتاب زمانی برای تغییر

در این لیست به بررسی بهترین كتابهای موفقیت دنيا كه توسط نویسندگان مشهور منتشر شده اند، و 20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

نویسنده ناپلئون هیل – ترجمه مهین خالصی

یكی از خاص ترین كتابهای موفقیت كه در سالهای اخير نه تنها در ایران بلكه در لیست ده كتاب پرفروش دنیا قرا گرفته است، شاهكار ناپلئون هیل است. او كه از 10 سالگی مادرش را از دست داد و روزهای سختی را در كنار پدر بی مسئولیت خود سر كرد،‌ در بزرگسالی تغییر سرنوشت را بدست گرفت و یكی از ماندگارترین نویسنده های حوزه خودیاری شد.

او این اثر را در روزهایی نوشت كه دنیا درگیر جنگ جهانی و ناامیدی بود. در این سالها نوشتن چنین كتابهایی رواج نداشت و او با انتشار آن جان تازه ای به جامعه داد. او جمله معروفی دارد كه می گوید قبل از اینكه جيب هایتان پر از پول باشد،‌باید ذهن ثروتمندی داشته باشید.

در جای دیگری از كتاب به يك راز عجيب ثروتمند شدن اشاره می كند و آن كمك به دیگران و اثری است كه از خود بجای‌می‌گذارید. او اعتقاد دارد اگر بدون منت به مردم كمك كن‍ید نه تنها چیزی را از دست نمی دهید، بلكه بر ثروت شما نیز افزوده می شود. من در حال خواندن اين موضوع ياد آيه ای از قرآن افتادم ” فمن یعمل مثقال ذره خیره يره” اگر كوچكترین خیری به عالم برسانید حساب خواهد شد و نتيجه آنرا خواهید دید. این نگرش بسیار مقدس و مهم است و او اين اصل را یكی از موثر ترین راههای موفقیت می داند.

این كتاب در 13 فصل به اصول كلي ثروت اندوزی و موفقیت می پردازد كه پس از مطالعه زندگی 500 نفر از افراد موفق دنیا صورت پذيرفته است:

فصل اول: اشتیاق – فصل دوم: ایمان به عمل – فصل سوم: پیشنهاد – فصل چهارم: علم و تخصص – فصل پنجم: نحوه تصویر سازی – فصل ششم: برنامه ریزی و ساماندهی – فصل هفتم: تصمیم گیری – فصل هشتم: پافشاری – فصل نهم: قدرت ذهن – فصل دهم: راز میل جنسی – فصل يازدهم: قدرت ضمیر ناخودآگاه – فصل دوازدهم: مغز – فصل سيزدهم: حس ششم

این مطلب را هم بخوانید: قانون جذب چیست؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

5 گانه موفق رابینز در دهه 90 میلادی منتشر شد و یكی از ماندگارترین آثار او در زمينه روانشناسی موفقیت لقب گرفت. فردی كه در جوانی تصمیمی سازنده گرفت به یكی از گرانترین مشاوران بهبود فردی تبدیل شد. جمله معروفی از رابینز همیشه در خاطره ها خواهد ماند” اگر فكر مي كنید كاری را می توانید انجام دهید و یا نمی توانید، در هر صورت درست فكر كرده اید”.

شاید بتوان این كتاب را سرآغاز ورود كتابهای موفقیت و خودیاری حداقل در ایران دانست زیرا كمتر ایرانی را پیدا می كنید كه علاقمند به این حوزه باشد و كتابهای رابینز را نخوانده باشد. گویی یك قانون نانوشته است كه هر فردی كه میخواهد وارد دنیای روانشناسی موفقیت شود ابتدا باید از این دروازه عبور كند.

او در این كتاب به موارد زیر اشاره كرده است:

احساس درماندگی و رفع آن – شكست وجود ندارد – شما دائما در حال تصميم گیری هستید – باورهای خود را بسازید – هرچه ببینید همان می شود – پرسش خوب – ابزار تغییر روحیه و…

یک فرصت عالی، دوره موفقیت و کنترل ذهن:

برای شرکت در دوره تخصصی آموزش NLP بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

مشاهده بخشی از دوره – چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟ (خاطره جدایی، از دست دادن، تصادف و…)

نویسنده رابرت كیوساكی  robertkiyosaki  ترجمه مامك بهادر زاده

رابرت كیوساكی داستان دو پدر را در این كتاب ذكر می كند كه هریك با القاء نگرش خود به فرزندان باعث موفقیت يا عدم موفقیت آنان می شوند. در واقع نویسنده تلاش دارد نقش باورها و تربیت والدین در شكل گیری توانمندی های ما را متذكر شود. او اعتقاد دارد در مدارس به ما گفته می شود درس بخوانيد اما در مورد پول و ثروت حرفي نمی گویند. نتيجه این می شود كه ما در بزرگسالی برای پول كار می كنیم نه اینكه فرصت پیدا كنیم كه پول برای ما كار كند.

این كتاب در سال 2001 یكی از 10 كتاب برتر سال جهان شد و در سالهای گذشته نيز در ایران با استقبال خوبی مواجه شده است. او به پدران و مادران ياد می دهد چگونه دل به تربیت ذهن فرزندان در مدارس نبندند و آنها را برای ورود به جامعه آماده كنند. او میگوید بیشتر افراد همانند موشهایی هستند كه در گردونه در حال چرخش گیر كرده اند و فقط در حال دویدن هستند اما هيچگاه به مقصد نمی رسند.

او مهارت های حسابداری و هوش مالي و ریسك كردن و دوری از تنبلی و غرور را از عوامل موفقیت خود می داند. او بشدت مخالف وام و قرض گرفتن پول است زیرا این عوامل بازهم باعث می شود ما برای پول كار كنیم و نتوانیم به رویاهای خود بپردازيم.

 

نویسنده برایان تریسي briantracy – ترجمه اشرف رحمانی

اگر سبك فكری برایان تریسی را شناخته باشید، او فردیست كه شما را با مدیرت زمان و انرژی آشنا می كند تا از این طریق بتوانید بر روی اهداف خود متمركز شوید. او اعتقاد دارد اگر می خواهید از ابتدای روز به انجام كارهای خود بپردازید،‌ ابتدا به سراغ سخت ترین آنها بروید. این كار برای اغلب افراد آنقدر سخت است كه آنر ابه خوردن قورباغه تشبیه می كنند.

اگر بتوانید چنین قدم بزرگی را در زندگی برداید و عادات مثبت بسازید، اكثر كارهای سخت و زمانبر را به دقيقه 90 موكول نكرده و به موفقیت های بیشماری می رسيد. او اظهار می كند برای انجام كارها به سه آیتم نیاز دارید:بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

تصمیم گیری

اراده

انظباط

اگر بتوانید كارهای خود را از روز قبل برنامه ریزی كنید و پيامد كارها را در نظر بگیرید و روی اهداف اصلی متمركز شوید،‌ به نظم شخصی دست خواهید یافت كه شما را از سایرین متمایز می كند.

او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی هایتان نمایان شود.

نویسنده كاترین پاندر – ترجمه گیتی خوشدل

خانم پاندر در این كتاب به دیدی معنوی به معقوله تحول فردی می نگرد. او به بهانه هایی كه افراد برای عدم قبول مسئولیت زندگی خود می آورند اشاره می كند و میگوید بجای بهانه تراشی به ظور مستقیم به سمت آنها حركت كنید.

او قدرت كلام و استفاده از عبارات تاكیدی وتجسم خلاق را كلید ارتباط با نظام كائنات و جهان می داند.

این كتاب در 16 فصل به اصول توانگری می پردازد:

حقيقت تكان دهنده در مورد توانگری – قانون خلاء – قانون خلاقیت – قانون تخیل – قانون فرمان – قانون افزايش – نگرشی نو نسبت به پول – استقلال مالی – اعتماد به نفس – دعا و…

نویسنده جورج كلاسون – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

كتاب با نقل داستانی شروع می شود كه در آن دو نفر به ديدار مرد ثروتمندی كه آركاد نام داشت رفتند و راز ثروت وی را سئوال كردند. اوهم داستان آشنایی خود با فردی را می گوید كه در ازاء نوشتن كتیبه قبول كرد تا راز ثروتمند شدن را به من بیاموزد.

قوانین مالی این كتاب در حدود 8000 سال قدمت دارد و بسیاری از شركت های بيمه، بانك ها و سازمانها از آن استفاده كرده اند. او می گوید یك راز ثروتمند شدن آن است كه بدانیم بخشی از درآمد ما متعلق به خودمان است و نباید كمتر از 0.1 درآمدمان باشد. همچنان كه درخت از دانه اي كوچك بوجود می آيد،‌ ثروت و موفقیت نیز از برداشتن قدم هاي كوچك ماننند پس انداز حاصل می شود.

سه اصل ثروتمند شدن:

اصل اول: اينكه باید با مبلغی كمتر از درآمد خود زندگی كنید

اصل دوم: راهنمایی گرفتن از افراد صاحب علم و تجربه

اصل سوم: به خدمت گرفتن اندوخته خویش

در اين كتاب به موارد زير در 18 فصل پرداخته شده است:

ثروتمندترین مرد بابل – مردی در آرزوی طلا

هفت راه برای حل مشكلات مالی – به پر كردن كیسه هاي خود ادامه دهید

از گنجینه خود حفاظت كنید – تامین آتیه

دیوارهای بابل – 5 قانون طلایی و…

همچنین این مطلب را هم بخوانید:  معرفی بهترین کتاب های مدیریت

 

Chicken Soup for the Soul

نویسنده جك كنفیلد – ترجمه علی اكبر راستكار

جك كنفیلد یكی از مربیان توسعه فردی است كه با نوشتن این به شهرت جهانی رسید. او با نوشتن 70 داستان آموزنده به ما كمك میكند تا به برقراری ارتباط با روح و ضمیر ناخودآگاه خود بپردازيم و از مواهب خود بخوبی استفاده كنیم. برخی از داستانها غم انگیز و برخی مسرت بخش هستند اما در هر صورت انسان را به تفکر وا میدارند.

این داستان ها همچون سوپی است که قاشقی از آن بر می داری فوت می کنی، مزمزه می کنی، می بلعی و صبر می کنی و قاشق بعدی…

او در جایی از كتاب می گوید: ما نمیتوانیم فقط برای خودمان زندگی كنیم، هزاران رشته ما را به همنوعان متصل می كند.

 

دانلود بهترین کتاب های موفقیت

 

نویسنده مایکل لوسیر – ترجمه نفیسه معتکف

قانون جذب یکی از متدهایی است که در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و همواره بر این اصل تاکید دارد که به هر چیزی که توجه و خواسته خود را معطوف کنید، آنرا در دنیای بیرون ملاقات خواهید کرد. پس از اینکه فیلم راز به بررسی ابعاد موفقیت و نحوه نگرش به اهداف را مطرح کرد، نویسنده هایی مانند راندا برن و لوسیر کتاب های مفیدی را منتشر کردند.

در این کتاب به ابعاد مختلف قانون جذب پرداخته شده است که با انجام آنان می توانید خواسته های خود را مشخص کنید و پیام روشنی به کائنات ارسال کنید. او افراد بی هدف را مانند کشتی هایی میداند که نمی دانند به کجا بروند. راز افراد موفق دانستن اهداف و متمرکز شدن بر خواسته است.

نویسنده وین دایر – ترجمه

وین دایر در این کتاب امید ر ابه ما باز می گرداند و می گوید تا زمانی که نغمه ای در وجودتان هست، با زندگی وداع نکنید.

او دنیا را دارای نظام هوشمندی می داند که دارای نظم است و بهای هر تلاش و نگرش مثبت را بخوبی جبران می کند. او چند سال قبل از دنیا رفت و بسیاری از طرفداران و خوانندگان خود را اندوهگین ساخت. فردی که با امید سالها با بیماری مهلک خود دست و پنجه نرم می کرد و همواره به آینده امیدوار بود.

او همواره از امید و قدرت پنهان ضمیر ناخودآگاه می گفت و به انسانها توصیه می کرد با مراقبه و ایمان به خداوند می توانند به آرامش محض دست یابند.

 

نویسنده دارن هاردی – ترجمه

اگر بدنبال کتابی مملو از تمرینات مختلف برای ساختن عادات سازنده هستید این اثر دارن هاردی بهترین انتخاب است. اما اگر بدنبال موفقیت یک شبه هستید، این کتاب را نخوانید زیرا استراتژی نویسنده این است که قدم های کوچک برداریم تا به نتایج بزرگ و دائمی برسیم. دارن هاردی مدیر مجله موفقیت آمریکا و یکی از مشاوران بزرگ تعالی فردی و سازمانی است.

او در توضیح این کتاب می گوید هنگامی که پیام های اقوا کننده ای یا عنوان پولدار شدن، لاغر شدن سریع، جوان تر شدن، جذاب تر شدن و… را دیدم که روزانه از طریق رسانه های مختلف با آن ذهن ما بمباران می شود، تصمیم گرفتم از طریق فرمول جادویی کار، نظم و تعهد نگرش جدیدی در انسانها بوجود بیاورم.

او فرمول خوش شانسی را به ترتیب زیر بیان می کند:

شانس= آمادگی + نگرش + فرصت + اقدام

او اصرار زیادی به ساختن عادات جدید دارد که در مدت زمان معینی روند زندگی ما را تغییر می دهد. اگر قصد دارید وزن خود را کم کنید کافیست برنامه ای مشخص تدوین کنید و با یک شیب ملایم روزانه کمی از کالری ورودی به بدن را کاهش دهید. خواهید دید در مدت 6 ماه به وزن ایده آل خود دست یافته اید. اما بسیاری از افراد بدلیل عجله در دستیابی به اهداف و تاثیر منفی پیام های بازرگانی، از انجام چنین تغییرات کمی سرباز می زنند و بدنبال یک فرمول جادویی هستند تا وقتی صبح از خواب بیدار شدند، به فرد دیگری تبدیل شده باشند.

او چنین تفکری را رویکرد مایکروویوی و فست فودی میداند و انسانهایی را نام می برد که بدنبال برنده شدن بلیط و یا قرعه کشی هستند تا یک شبه میلیاردر شوند. او تضمین می کند اگر در یک مدت مشخصی کارهای به ظاهر معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج را بصورت مداوم انجام دهیم، به موفقیت پایدار دست خواهیم یافت.

خلاصه کتاب اثر مرکب

نویسنده پائلو کوئلیو – ترجمه حسین نعیمی

شما را دعوت می کنم به بزرگترین سفر زندگی . سفری که در آن اتفاقات مختلف رقم می خورد تا شما به حکمت زندگی پی ببرید. سانتیاگو جوانی است که با دیدن یک رویا بدنبال یافتن گنجی تا دور دستها می رود تا به آن دست یابد. در این راه با کیمیاگری آشنا می شود که او را در این راه یاری می کند. پائلو نویسنده برزیلی با الهام از داستانهای ایرانی که در مثنوی نوشته شده، این کتاب را نوشته است. داستانها و حوادث تو در تو شما را وارد سیر خود شناس می کند تا دریابید که چگونه طلای درون را پیدا کنید و به گنج واقعی برسید. در صفحات انتهایی کتاب هنگامی که جوان خود را در همان کلیسایی که گوسفندان را رها کرده بود میابد، و در زیر درختی به گنج دست میابد، ناگهان تمام معادلات ما بهم می خورد و گویی در پستوی ذهن خود به حقایق دست یافته ایم.

یکی از جملات ماندگار کتاب که بین جوان و کیمیاگر رد و بدل می شود این است که جوان می پرسد: بزرگترین نیرنگ دنیا چیست؟ و او پاسخ می دهد اینکه اختیار زندگیمان از دستمان خارج شود و از آن پس سرنوشت بر زندگی حاکم شود.

بله ما تمام گنج ها را در اختیار داریم فقط باید آنرا کشف کنیم. وقتی این داستان را می خواندم بیاد این بیت افتادم ” بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هست،  از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی”.

بسیاری از ما بدنبال کتاب یا فردی هستیم که ما را به سر منزل مقصود برساند اما اگر بتوانیم بر روی توانمدی های خود متمرکز شویم و به شغل خود عشق بورزیم، گنج درونی را پیدا خواهیم کرد. بیاد دارم هنگامی که تایگر وودز که یک از بزرگترین گلف بازان دنیاست، هنگامی که جایزه قهرمانی خود را دریافت می کرد پس از آن به گوشه ای می رفت و بازهم به تمرین خود ادامه می داد. در هر نقطه از زندگی اگر متوقف شویم به رویاهای خود ادامه ندهیم، نمی توانیم مانند سانتیاگو به گنج دست یابیم. اولین قدم را برای سفر زندگی بردارید، بعد خواهید دید کیمیاگران زیادی در سر راه شما قرار می گیرند تا کمکتان کنند.

نویسنده چارلز دوهینگ – ترجمه پروین بیات

در سال 2012 مجله نیویورک تایمز کتابی در زمینه روانشناسی موفقیت با عنوان قدرت عادت معرفی کرد که با خواندن آن می توان عادات جدید ساخت و به نتایج جدیدی رسید. ذهن ما مملو از الگوهایی است که بدلیل تقلید کور کورانه از اطرافیان شکل گرفته است و اکنون مانع تصمیم گیری درست می شود. ما چنان با این الگوهای غلط خو کرده ایم که خود نمی دانیم در چه مواردی ما را از موفقیت باز دارد.

مطالعات نشان میدهد بسیار از عادات را می توان با قدرت اراده تغییر داد. بطور مثال در تحقیقی که در سال 2005 میلادی بر روی ضریب هوشی دانش آموزان صورت پذیرفت مشخص گردید دانش آموزانی که سطح اراده بالاتری نسبت به بقیه بودند از نمرات بهتری برخوردار بوده و در نتیجه در مدارس بهتری قبول می شدند. آنها کمتر غیبت داشتند و کمتر به تماشای تلویزیون می پرداختند.

این تحقیق نشان داد دانش آموزانی که بیشتر پیرو امیال خود بودند و خویشتن داری نداشتند، کمتر به موفقیت دست می یافتند و افرادی که دارای انظباط شخصی و اراده بودند حتی از دانش آموزانی که ضریب هوشی بالاتری داشتند هم موفق تر بودند.

 

نویسنده ملکوم گلادول – ترجمه میترا معتضد

اگر بدنبال ستاره ها و نوابغ هستید این کتاب را بخوانید. در این کتاب داستان زندگی افراد مشهور را خوانده و وجه مشترک آنان را خواهید یافت. نوابغی مانند بیل گیتس، استیو جابز و بسیاری از ورزشکاران و مخترعان دارای مشخصات منحصر بفردی هستند که با مطالعه این کتاب می توان به این راز پی برد.

این کتاب در 9 فصل به موارد زیر اشاره دارد:

اثر متیو – راز رزه تو – قانون 10000 ساعت – مشکل نابغه ها – سه درس از جو فلوم – هارلن – نظریه قومی سقوط هواپیماها – شالیزارهای برنج و آزمون ریاضی – معامله ماریتا.

رمز موفقیت و ثروت تافته های جدا بافته چیست؟ چرا برخی از مردم بیش از دیگران به موفقیت و شهرت می رسند؟

 

نویسنده استفان کاوی – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب مطالب ارائه شده در سمینار آقای کاوی است که در سال 1992 برگزار گردید و در آن به عادات افراد نابغه و تاثیرگذار پرداخته شد. افرادی که خواهان دستیابی به موفقیت مالی و ارتباطی هستند با انجام این هفت عادت می توانند متمایز تر از دیگران عمل کنند.

او هفت عادت را به شکل زیر ارائه می کند:

عادت اول عامل باشید

عادت دوم ذهنا از پایان شروع کنید

عادت سوم نخست امور نخست را قرار دهدید

عادت چهارم برنده برنده بیندیشید

عادت پنجم نخست گوش فرا دهید

عادت ششم انرژی گروهی جمع کنید

عادت هفتم اره را تیز کنید

این کتاب با ترجمه روان خانم خوش دل یکی از نقشه راههای مفید در زندگی ماست.

نویسنده جوزف شوارتز – ترجمه ژنا بخت آور

شوارتز از ایمان بعنوان اصلی ترین پایه موفقیت نام می برد و آنرا بدین صورت تعریف می کند: ایمان یعنی اعتقاد به اینکه من از عهده این کار بر می آیم و همین فکر باعث می شود قدرت، مهارت و انرژی لازم برای حرکت را بدست آوریم. هرگاه باور داشته باشیم می توانیم کاری را انجام دهیم، روش انجام دادن آن پیدا می شود.

در این کتاب به سه روش تقویت نیروی ایمان اشاره شده است:

الف- به پیروزی بیندیشید و هرگز به شکست فکر نکنید

ب- دائما به خود گوشزد کنید که از چیزی که فکر می کنید بهتر هستید

ج- بزرگ اندیش باشید

نویسنده جیم کالینز – ترجمه ناهید سپهرپور

شعار اصلی کتاب این است که خوب دشمن عالی است. او اعتقاد دارد که چرا از خوب به عالی نرسیم؟ چرا افرادی که در وضعیت خوب هستند برای تثبیت وضعیت خود و رسیدن به وضعیت عالی تلاش نمی کنند؟

کالینز برای بررسی این موضوع تیم 21 نفری تشکیل داد که به مدت 5 سال بر روی روند موفقیت شرکت های بزرگ تمرکز کنند. در این کتاب با عملکرد مدیران موفق کمپانی های بزرگ آشنا می شوید و با مفاهیم مدیریتی نحوه این جهش را در میابید. شرکت ها و مدیران ارشد می توانند از آن بعنوان ابزار استراتژیک استفاده کنند.

نویسنده چیپ هیس – ترجمه میترا معتضد

اگر خواهان تغییر در زمینه شخصی هستید این کتاب را حتما بخوانید. در این کتاب برای مدیریت تغییر سه مولفه در نظر گرفته شده است. جنبه احساسی و هیچانی – جنبه منطقی و جنبه محیطی تغییر.

نویسنده منطق را به فیل سوار تشبیه می کند که مسیر را مشخص میکند و فیل را نماد احساسات و هیجان می داند که اگر مسیر و هدفی نباشد، به هر سو می رود. مسیر حرکت را نیز می توان شرایط در نظر گرفت. مثال های کاربردی به همراه نتایج تحقیقات دانشمندان این کتاب را به جعبه ابزاری سودمند برای تغییرات فردی تبدیل کرده است.

دیای امروز ما میان کشمکش منطق و خواسته است و هر یک به سوی خود می کشد. ذهن احساسی شکلات و لذت و استراحت را می خواهد و ذهن منطقی تغییر روند زندگی و کاری. در این راه کدام پیروز خواهد بود؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه فریبا جعفری

رابینز تمرین های این کتاب ر ابرای 4 هفته یا 21 روز تدارک دیده است و سئوال می کند آیا رسیدن به موفقیت و ثروت در یکماه ممکن است؟ آیا در شش سال می توان جوانتر و شادتر شد؟ آیا می توان به تمام موفقیت های جهان با نیروی درونی رسید؟ اگر جواب بله است پس چرا همه به آنها نمی رسند؟

باید بدانیم که گذشته با آینده برابر نیست. او با برخی از تکنیک های NLP و کنترل ذهن به کمک ما می آید و فهرستی از کارهایی که در 21 روز طلایی باید انجام دهیم را ارائه می کند.

نویسنده دیل کارنگی – ترجمه علی ضرغام

کارنگی یکی از اولین مربیان سخنوری و فن بیان است که پس از استقبال از این کتاب بر آن شد تا اصول دوستیابی را نیز منتشر کند. او با این سئوال شروع می کند که چرا افراد موفق و مشهور دنیا سخنوران خوبی هستند؟ آیا فن بیان و قدرت متقاعدسازی یکی از ارکان موفقیت است؟

چرا درباره موضوعات مختلف برای دوستان خود می توانیم صحبت کنیم اما آنرا نمی توانیم برای جمع بزرگی ارائه کنیم؟ او با ارائه تجربیات سخرانی های خود بخوبی مخاطب را با فضای سخنرانی آشنا می کند. تمرینات بسیار کاربردی و مفید آنرا به کتابی بینظیر تبدیل کرده است که خواندن آنرا به شما توصیه می کنم.

نویسنده جیمز آلن – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب بر قدرت اندیشه بر ذهن، کلام، سلامتی، در تحقق رویاها و… بررسی شده است. هرکس آنچنان است که در دل خود فکر می کند. اندیشه همه هستی انسان را در بر می گیرد. به راستی آدمی همانی است که فکر می کند. پس باور کنید تا ببینید که منش او حاصل جمع تمام اندیشه های اوست.

اگر ذهن آدمی از اندیشه های پلید آلوده باشد، به درد گرفتار آید همانگونه که چرخ از پس گاو نر…

رفتارهای ما شکوفه های اندیشه ما و رنج و لذت، میوه های آن است.انسان هر لحظه در حال انبار کردن و پروراندن میوه های تلخ و شیرین اندیشه است.

کتاب ملت عشق نوشته خانم الیف شافاک یکی از رمان های بینظیر است که داستان گره خوردن عشق یک زن نویسده به مولانا را رقم میزند. در این کتاب دو روایت همزمان باهم پیش میروند. داستان اول مربوط به اللا قهرمان داستان است که خانه و کاشانه خود را رها میکند تا در سفری عجیب، گمشده خود را بیابد. او خود را در هیاهوی زندگی امروزی گم کرده بود و با همسر خود رابطه خوبی نداشت، تا اینکه با داستان عشق شمس و مولانا آشنا میشود. این داستان چنان او ار بی تاب میکند که دست از زندگی مسترک میکشد و برای یافتن طلای درونش به سفری عجیب میرود.

داستان دوم این رمان نیز مربوط به آشنایی شمس و مولانا میباشد. مولانا که در شهر خود بعنوان یک عارف بزرگ شناخته میشود، پس از دیدن چند خواب عجیب، تصمیم میگیرد آنرا برای شیخ برهان الدین تعریف کند. این چنین تعبیر میشود که علیرغم خطرات جانی،  شمس برای دیدن مولانا باید به دیدار او برود…. اگر علاقمند به داسان های فلسفی و معنای زندگی هستید، این کتاب بهترین گزینه خواهد بود. این کتاب جزء پرفروش ترین کتاب های ترکیه و نویسنده آن خانم الیف شافاک بعنوان یکی از 12 فرد که توانسته اند بر زندگی مردم اثرات مثبت داشته باشند، شناخته شده است.

کتاب ملت عشق در 5 فصل گردآوری شده است:

فصل اول: خاک – عمق و آرامشفصل دوم: آب – تغییر و جریان یافتنفصل سوم: باد – رفتن و کوچ کردنفصل چهارم: آتش – گرما و نابودیفصل پنجم: خلاء – تاثیر نبود چیزها

فلورانس اسکاولشین نقاش و نویسنده مشهور آمریکایی است که با زبانی ساده، طنز و صمیمی به اصول اصلی تغییرات فردی میپردازد. او در واقع چکیده 4 کتاب خود را در یک اثر گنجانده است. این کتاب از نضر پیکان است و مترجم آن خانم گیتی خوشدل است.

او در بخشی از کتاب میگوید: اکثر مردم زندگی را پیکار می انگارند اما زندگی پیکار نیست بلکه بازی است. اما بدانید بدون آگاهی از قانون معنویت نمیتوان در این بازی برنده شد. عیسی مسیح آموخت که زندگی بازی بزرگ داد و ستد است زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد.

 

در پایان اعلام میکنم کتاب هایی مانند راز شاد زیستن، هدف، راز موفقیت ، آئین زندگی، دیوانگان ثروت ساز، چه كسی پنیر مرا جابجا كرد، مدير يك دقیقه ای،  سنگفرش خیابان از طلاست ، آئین دوستیابی و… نیز می توانستند در این لیست باشند اما بدلیل محدودیت از تحلیل آنها صرف نظر شد. اگر نظری در رابطه با کتابهای مختلف حوزه روانشناسی موفقیت دارید در قسمت کامنت ها اعلام نمایید.

 

پیشنهاد ویژه: بخشی از دوره آموزش NLP

 

کلیک کنید:

 

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر خودم

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

خانه ان ال پی ایران توسعه فردی و سازمانی با روش NLP ، تحلیل رفتار متقابل و قانون جذب . مخاطبان اصلی ما افرادی هستند که می خواهند روند زندگی و برنامه ریزی ذهن را تغییر دهند و به رسالت فردی خود در طول سفر زندگی دست یابند. تکنیک های ان ال پی طبق استاندارد جهانی با تدریس سجاد زمانی مربی تحول فردی میباشد.


دانلود اپلیکیشنDownloads-icon

ورود


نام کاربری:


رمز عبور:


وبلاگ

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید

اگر شما هم بدنبال لیستی از بهترین فیلم های انگیزشی ، بهترین کتابهای حوزه موفقیت و کسب ثرت هستید، من سجاد زمانی در این مقاله به بهترین آثار مکتوب دنیا که زندگی شما را دگرگون می کند، خواهم پرداخت. پس از اینكه لیست بهترین کتابهای NLP را منتشر كردم، كاربران زیادی پیشنهاد دادند تا بهترین كتاب های موفقیت را نیز معرفی كنم. امروزه بازار كتابهای روانشناسی و خودشناسی و خودیاری بسیار گرم است و افراد زیادی با ولع خاصی بدنبال كتاب های معروف هستند تا بتوانند به موفقیت برسند. اما كدامیك از آنها میتوانند باعث افزایش انگیزه و انرژی جهت ادامه زندگی شوند؟

چگونه میتوانیم از طریق خواندن این کتاب ها به خودشناسی و مدیریت ذهن و فکر خود بپردازیم؟ کتابهای تاثیر گذاری که افراد ثروتمند و معروف مانند جف بزوس، استیو جابز، بیل گیتس و… توصیه می کنند چیست؟ کسب ثروت با کتاب ها و دوره های هدفگذاری چگونه ممکن است؟ پرفروش ترین کتاب های قانون جذب و کائنات، انگیزشی، مدیریت زمان و خشم و… که زندگی شما را برای همیشه متحول خواهد کرد، اینک در این لیست وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم کتاب هایی که سبک زندگی و طرز تفکر شما را تغییر میدهد را معرفی کنیم. کتاب هایی از نویسندگان مشهور دنیا مانند آنتونی رابینز، رابرت کیوساکی، ناپلئون هیل، جک کنفیلد، برایان تریسی، دیل کارنگی، فلورانس اسکاولشین، پائولو کوئلیو و… را معرفی خواهیم کرد. پس از سالها مطالعه در زمینه روانشناسی عمق نگر و حوزه موفقیت به این نتیجه رسیدم كه هريك از ما باید ابتدا ذائقه كتابخوانی خود را مشخص كنیم و بعد به مطالعه هدفمند بپردازیم. از این طریق میتوانیم در یك زمینه خاص به اطلاعات مفید دست پیدا كنیم. لطفا این کتابها را جدی بگیرید شاید نشانه ای باشد برای تغییر سرنوشت شما برای همیشه…

دانلود كتاب زمانی برای تغییر

در این لیست به بررسی بهترین كتابهای موفقیت دنيا كه توسط نویسندگان مشهور منتشر شده اند، و 20 کتاب روانشناسی موفقیت كه حتما باید بخوانید خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

نویسنده ناپلئون هیل – ترجمه مهین خالصی

یكی از خاص ترین كتابهای موفقیت كه در سالهای اخير نه تنها در ایران بلكه در لیست ده كتاب پرفروش دنیا قرا گرفته است، شاهكار ناپلئون هیل است. او كه از 10 سالگی مادرش را از دست داد و روزهای سختی را در كنار پدر بی مسئولیت خود سر كرد،‌ در بزرگسالی تغییر سرنوشت را بدست گرفت و یكی از ماندگارترین نویسنده های حوزه خودیاری شد.

او این اثر را در روزهایی نوشت كه دنیا درگیر جنگ جهانی و ناامیدی بود. در این سالها نوشتن چنین كتابهایی رواج نداشت و او با انتشار آن جان تازه ای به جامعه داد. او جمله معروفی دارد كه می گوید قبل از اینكه جيب هایتان پر از پول باشد،‌باید ذهن ثروتمندی داشته باشید.

در جای دیگری از كتاب به يك راز عجيب ثروتمند شدن اشاره می كند و آن كمك به دیگران و اثری است كه از خود بجای‌می‌گذارید. او اعتقاد دارد اگر بدون منت به مردم كمك كن‍ید نه تنها چیزی را از دست نمی دهید، بلكه بر ثروت شما نیز افزوده می شود. من در حال خواندن اين موضوع ياد آيه ای از قرآن افتادم ” فمن یعمل مثقال ذره خیره يره” اگر كوچكترین خیری به عالم برسانید حساب خواهد شد و نتيجه آنرا خواهید دید. این نگرش بسیار مقدس و مهم است و او اين اصل را یكی از موثر ترین راههای موفقیت می داند.

این كتاب در 13 فصل به اصول كلي ثروت اندوزی و موفقیت می پردازد كه پس از مطالعه زندگی 500 نفر از افراد موفق دنیا صورت پذيرفته است:

فصل اول: اشتیاق – فصل دوم: ایمان به عمل – فصل سوم: پیشنهاد – فصل چهارم: علم و تخصص – فصل پنجم: نحوه تصویر سازی – فصل ششم: برنامه ریزی و ساماندهی – فصل هفتم: تصمیم گیری – فصل هشتم: پافشاری – فصل نهم: قدرت ذهن – فصل دهم: راز میل جنسی – فصل يازدهم: قدرت ضمیر ناخودآگاه – فصل دوازدهم: مغز – فصل سيزدهم: حس ششم

این مطلب را هم بخوانید: قانون جذب چیست؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

5 گانه موفق رابینز در دهه 90 میلادی منتشر شد و یكی از ماندگارترین آثار او در زمينه روانشناسی موفقیت لقب گرفت. فردی كه در جوانی تصمیمی سازنده گرفت به یكی از گرانترین مشاوران بهبود فردی تبدیل شد. جمله معروفی از رابینز همیشه در خاطره ها خواهد ماند” اگر فكر مي كنید كاری را می توانید انجام دهید و یا نمی توانید، در هر صورت درست فكر كرده اید”.

شاید بتوان این كتاب را سرآغاز ورود كتابهای موفقیت و خودیاری حداقل در ایران دانست زیرا كمتر ایرانی را پیدا می كنید كه علاقمند به این حوزه باشد و كتابهای رابینز را نخوانده باشد. گویی یك قانون نانوشته است كه هر فردی كه میخواهد وارد دنیای روانشناسی موفقیت شود ابتدا باید از این دروازه عبور كند.

او در این كتاب به موارد زیر اشاره كرده است:

احساس درماندگی و رفع آن – شكست وجود ندارد – شما دائما در حال تصميم گیری هستید – باورهای خود را بسازید – هرچه ببینید همان می شود – پرسش خوب – ابزار تغییر روحیه و…

یک فرصت عالی، دوره موفقیت و کنترل ذهن:

برای شرکت در دوره تخصصی آموزش NLP بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

مشاهده بخشی از دوره – چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟ (خاطره جدایی، از دست دادن، تصادف و…)

نویسنده رابرت كیوساكی  robertkiyosaki  ترجمه مامك بهادر زاده

رابرت كیوساكی داستان دو پدر را در این كتاب ذكر می كند كه هریك با القاء نگرش خود به فرزندان باعث موفقیت يا عدم موفقیت آنان می شوند. در واقع نویسنده تلاش دارد نقش باورها و تربیت والدین در شكل گیری توانمندی های ما را متذكر شود. او اعتقاد دارد در مدارس به ما گفته می شود درس بخوانيد اما در مورد پول و ثروت حرفي نمی گویند. نتيجه این می شود كه ما در بزرگسالی برای پول كار می كنیم نه اینكه فرصت پیدا كنیم كه پول برای ما كار كند.

این كتاب در سال 2001 یكی از 10 كتاب برتر سال جهان شد و در سالهای گذشته نيز در ایران با استقبال خوبی مواجه شده است. او به پدران و مادران ياد می دهد چگونه دل به تربیت ذهن فرزندان در مدارس نبندند و آنها را برای ورود به جامعه آماده كنند. او میگوید بیشتر افراد همانند موشهایی هستند كه در گردونه در حال چرخش گیر كرده اند و فقط در حال دویدن هستند اما هيچگاه به مقصد نمی رسند.

او مهارت های حسابداری و هوش مالي و ریسك كردن و دوری از تنبلی و غرور را از عوامل موفقیت خود می داند. او بشدت مخالف وام و قرض گرفتن پول است زیرا این عوامل بازهم باعث می شود ما برای پول كار كنیم و نتوانیم به رویاهای خود بپردازيم.

 

نویسنده برایان تریسي briantracy – ترجمه اشرف رحمانی

اگر سبك فكری برایان تریسی را شناخته باشید، او فردیست كه شما را با مدیرت زمان و انرژی آشنا می كند تا از این طریق بتوانید بر روی اهداف خود متمركز شوید. او اعتقاد دارد اگر می خواهید از ابتدای روز به انجام كارهای خود بپردازید،‌ ابتدا به سراغ سخت ترین آنها بروید. این كار برای اغلب افراد آنقدر سخت است كه آنر ابه خوردن قورباغه تشبیه می كنند.

اگر بتوانید چنین قدم بزرگی را در زندگی برداید و عادات مثبت بسازید، اكثر كارهای سخت و زمانبر را به دقيقه 90 موكول نكرده و به موفقیت های بیشماری می رسيد. او اظهار می كند برای انجام كارها به سه آیتم نیاز دارید:بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

تصمیم گیری

اراده

انظباط

اگر بتوانید كارهای خود را از روز قبل برنامه ریزی كنید و پيامد كارها را در نظر بگیرید و روی اهداف اصلی متمركز شوید،‌ به نظم شخصی دست خواهید یافت كه شما را از سایرین متمایز می كند.

او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی هایتان نمایان شود.

نویسنده كاترین پاندر – ترجمه گیتی خوشدل

خانم پاندر در این كتاب به دیدی معنوی به معقوله تحول فردی می نگرد. او به بهانه هایی كه افراد برای عدم قبول مسئولیت زندگی خود می آورند اشاره می كند و میگوید بجای بهانه تراشی به ظور مستقیم به سمت آنها حركت كنید.

او قدرت كلام و استفاده از عبارات تاكیدی وتجسم خلاق را كلید ارتباط با نظام كائنات و جهان می داند.

این كتاب در 16 فصل به اصول توانگری می پردازد:

حقيقت تكان دهنده در مورد توانگری – قانون خلاء – قانون خلاقیت – قانون تخیل – قانون فرمان – قانون افزايش – نگرشی نو نسبت به پول – استقلال مالی – اعتماد به نفس – دعا و…

نویسنده جورج كلاسون – ترجمه مهدی مجرد زاده كرمانی

كتاب با نقل داستانی شروع می شود كه در آن دو نفر به ديدار مرد ثروتمندی كه آركاد نام داشت رفتند و راز ثروت وی را سئوال كردند. اوهم داستان آشنایی خود با فردی را می گوید كه در ازاء نوشتن كتیبه قبول كرد تا راز ثروتمند شدن را به من بیاموزد.

قوانین مالی این كتاب در حدود 8000 سال قدمت دارد و بسیاری از شركت های بيمه، بانك ها و سازمانها از آن استفاده كرده اند. او می گوید یك راز ثروتمند شدن آن است كه بدانیم بخشی از درآمد ما متعلق به خودمان است و نباید كمتر از 0.1 درآمدمان باشد. همچنان كه درخت از دانه اي كوچك بوجود می آيد،‌ ثروت و موفقیت نیز از برداشتن قدم هاي كوچك ماننند پس انداز حاصل می شود.

سه اصل ثروتمند شدن:

اصل اول: اينكه باید با مبلغی كمتر از درآمد خود زندگی كنید

اصل دوم: راهنمایی گرفتن از افراد صاحب علم و تجربه

اصل سوم: به خدمت گرفتن اندوخته خویش

در اين كتاب به موارد زير در 18 فصل پرداخته شده است:

ثروتمندترین مرد بابل – مردی در آرزوی طلا

هفت راه برای حل مشكلات مالی – به پر كردن كیسه هاي خود ادامه دهید

از گنجینه خود حفاظت كنید – تامین آتیه

دیوارهای بابل – 5 قانون طلایی و…

همچنین این مطلب را هم بخوانید:  معرفی بهترین کتاب های مدیریت

 

Chicken Soup for the Soul

نویسنده جك كنفیلد – ترجمه علی اكبر راستكار

جك كنفیلد یكی از مربیان توسعه فردی است كه با نوشتن این به شهرت جهانی رسید. او با نوشتن 70 داستان آموزنده به ما كمك میكند تا به برقراری ارتباط با روح و ضمیر ناخودآگاه خود بپردازيم و از مواهب خود بخوبی استفاده كنیم. برخی از داستانها غم انگیز و برخی مسرت بخش هستند اما در هر صورت انسان را به تفکر وا میدارند.

این داستان ها همچون سوپی است که قاشقی از آن بر می داری فوت می کنی، مزمزه می کنی، می بلعی و صبر می کنی و قاشق بعدی…

او در جایی از كتاب می گوید: ما نمیتوانیم فقط برای خودمان زندگی كنیم، هزاران رشته ما را به همنوعان متصل می كند.

 

دانلود بهترین کتاب های موفقیت

 

نویسنده مایکل لوسیر – ترجمه نفیسه معتکف

قانون جذب یکی از متدهایی است که در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و همواره بر این اصل تاکید دارد که به هر چیزی که توجه و خواسته خود را معطوف کنید، آنرا در دنیای بیرون ملاقات خواهید کرد. پس از اینکه فیلم راز به بررسی ابعاد موفقیت و نحوه نگرش به اهداف را مطرح کرد، نویسنده هایی مانند راندا برن و لوسیر کتاب های مفیدی را منتشر کردند.

در این کتاب به ابعاد مختلف قانون جذب پرداخته شده است که با انجام آنان می توانید خواسته های خود را مشخص کنید و پیام روشنی به کائنات ارسال کنید. او افراد بی هدف را مانند کشتی هایی میداند که نمی دانند به کجا بروند. راز افراد موفق دانستن اهداف و متمرکز شدن بر خواسته است.

نویسنده وین دایر – ترجمه

وین دایر در این کتاب امید ر ابه ما باز می گرداند و می گوید تا زمانی که نغمه ای در وجودتان هست، با زندگی وداع نکنید.

او دنیا را دارای نظام هوشمندی می داند که دارای نظم است و بهای هر تلاش و نگرش مثبت را بخوبی جبران می کند. او چند سال قبل از دنیا رفت و بسیاری از طرفداران و خوانندگان خود را اندوهگین ساخت. فردی که با امید سالها با بیماری مهلک خود دست و پنجه نرم می کرد و همواره به آینده امیدوار بود.

او همواره از امید و قدرت پنهان ضمیر ناخودآگاه می گفت و به انسانها توصیه می کرد با مراقبه و ایمان به خداوند می توانند به آرامش محض دست یابند.

 

نویسنده دارن هاردی – ترجمه

اگر بدنبال کتابی مملو از تمرینات مختلف برای ساختن عادات سازنده هستید این اثر دارن هاردی بهترین انتخاب است. اما اگر بدنبال موفقیت یک شبه هستید، این کتاب را نخوانید زیرا استراتژی نویسنده این است که قدم های کوچک برداریم تا به نتایج بزرگ و دائمی برسیم. دارن هاردی مدیر مجله موفقیت آمریکا و یکی از مشاوران بزرگ تعالی فردی و سازمانی است.

او در توضیح این کتاب می گوید هنگامی که پیام های اقوا کننده ای یا عنوان پولدار شدن، لاغر شدن سریع، جوان تر شدن، جذاب تر شدن و… را دیدم که روزانه از طریق رسانه های مختلف با آن ذهن ما بمباران می شود، تصمیم گرفتم از طریق فرمول جادویی کار، نظم و تعهد نگرش جدیدی در انسانها بوجود بیاورم.

او فرمول خوش شانسی را به ترتیب زیر بیان می کند:

شانس= آمادگی + نگرش + فرصت + اقدام

او اصرار زیادی به ساختن عادات جدید دارد که در مدت زمان معینی روند زندگی ما را تغییر می دهد. اگر قصد دارید وزن خود را کم کنید کافیست برنامه ای مشخص تدوین کنید و با یک شیب ملایم روزانه کمی از کالری ورودی به بدن را کاهش دهید. خواهید دید در مدت 6 ماه به وزن ایده آل خود دست یافته اید. اما بسیاری از افراد بدلیل عجله در دستیابی به اهداف و تاثیر منفی پیام های بازرگانی، از انجام چنین تغییرات کمی سرباز می زنند و بدنبال یک فرمول جادویی هستند تا وقتی صبح از خواب بیدار شدند، به فرد دیگری تبدیل شده باشند.

او چنین تفکری را رویکرد مایکروویوی و فست فودی میداند و انسانهایی را نام می برد که بدنبال برنده شدن بلیط و یا قرعه کشی هستند تا یک شبه میلیاردر شوند. او تضمین می کند اگر در یک مدت مشخصی کارهای به ظاهر معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج را بصورت مداوم انجام دهیم، به موفقیت پایدار دست خواهیم یافت.

خلاصه کتاب اثر مرکب

نویسنده پائلو کوئلیو – ترجمه حسین نعیمی

شما را دعوت می کنم به بزرگترین سفر زندگی . سفری که در آن اتفاقات مختلف رقم می خورد تا شما به حکمت زندگی پی ببرید. سانتیاگو جوانی است که با دیدن یک رویا بدنبال یافتن گنجی تا دور دستها می رود تا به آن دست یابد. در این راه با کیمیاگری آشنا می شود که او را در این راه یاری می کند. پائلو نویسنده برزیلی با الهام از داستانهای ایرانی که در مثنوی نوشته شده، این کتاب را نوشته است. داستانها و حوادث تو در تو شما را وارد سیر خود شناس می کند تا دریابید که چگونه طلای درون را پیدا کنید و به گنج واقعی برسید. در صفحات انتهایی کتاب هنگامی که جوان خود را در همان کلیسایی که گوسفندان را رها کرده بود میابد، و در زیر درختی به گنج دست میابد، ناگهان تمام معادلات ما بهم می خورد و گویی در پستوی ذهن خود به حقایق دست یافته ایم.

یکی از جملات ماندگار کتاب که بین جوان و کیمیاگر رد و بدل می شود این است که جوان می پرسد: بزرگترین نیرنگ دنیا چیست؟ و او پاسخ می دهد اینکه اختیار زندگیمان از دستمان خارج شود و از آن پس سرنوشت بر زندگی حاکم شود.

بله ما تمام گنج ها را در اختیار داریم فقط باید آنرا کشف کنیم. وقتی این داستان را می خواندم بیاد این بیت افتادم ” بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هست،  از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی”.

بسیاری از ما بدنبال کتاب یا فردی هستیم که ما را به سر منزل مقصود برساند اما اگر بتوانیم بر روی توانمدی های خود متمرکز شویم و به شغل خود عشق بورزیم، گنج درونی را پیدا خواهیم کرد. بیاد دارم هنگامی که تایگر وودز که یک از بزرگترین گلف بازان دنیاست، هنگامی که جایزه قهرمانی خود را دریافت می کرد پس از آن به گوشه ای می رفت و بازهم به تمرین خود ادامه می داد. در هر نقطه از زندگی اگر متوقف شویم به رویاهای خود ادامه ندهیم، نمی توانیم مانند سانتیاگو به گنج دست یابیم. اولین قدم را برای سفر زندگی بردارید، بعد خواهید دید کیمیاگران زیادی در سر راه شما قرار می گیرند تا کمکتان کنند.

نویسنده چارلز دوهینگ – ترجمه پروین بیات

در سال 2012 مجله نیویورک تایمز کتابی در زمینه روانشناسی موفقیت با عنوان قدرت عادت معرفی کرد که با خواندن آن می توان عادات جدید ساخت و به نتایج جدیدی رسید. ذهن ما مملو از الگوهایی است که بدلیل تقلید کور کورانه از اطرافیان شکل گرفته است و اکنون مانع تصمیم گیری درست می شود. ما چنان با این الگوهای غلط خو کرده ایم که خود نمی دانیم در چه مواردی ما را از موفقیت باز دارد.

مطالعات نشان میدهد بسیار از عادات را می توان با قدرت اراده تغییر داد. بطور مثال در تحقیقی که در سال 2005 میلادی بر روی ضریب هوشی دانش آموزان صورت پذیرفت مشخص گردید دانش آموزانی که سطح اراده بالاتری نسبت به بقیه بودند از نمرات بهتری برخوردار بوده و در نتیجه در مدارس بهتری قبول می شدند. آنها کمتر غیبت داشتند و کمتر به تماشای تلویزیون می پرداختند.

این تحقیق نشان داد دانش آموزانی که بیشتر پیرو امیال خود بودند و خویشتن داری نداشتند، کمتر به موفقیت دست می یافتند و افرادی که دارای انظباط شخصی و اراده بودند حتی از دانش آموزانی که ضریب هوشی بالاتری داشتند هم موفق تر بودند.

 

نویسنده ملکوم گلادول – ترجمه میترا معتضد

اگر بدنبال ستاره ها و نوابغ هستید این کتاب را بخوانید. در این کتاب داستان زندگی افراد مشهور را خوانده و وجه مشترک آنان را خواهید یافت. نوابغی مانند بیل گیتس، استیو جابز و بسیاری از ورزشکاران و مخترعان دارای مشخصات منحصر بفردی هستند که با مطالعه این کتاب می توان به این راز پی برد.

این کتاب در 9 فصل به موارد زیر اشاره دارد:

اثر متیو – راز رزه تو – قانون 10000 ساعت – مشکل نابغه ها – سه درس از جو فلوم – هارلن – نظریه قومی سقوط هواپیماها – شالیزارهای برنج و آزمون ریاضی – معامله ماریتا.

رمز موفقیت و ثروت تافته های جدا بافته چیست؟ چرا برخی از مردم بیش از دیگران به موفقیت و شهرت می رسند؟

 

نویسنده استفان کاوی – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب مطالب ارائه شده در سمینار آقای کاوی است که در سال 1992 برگزار گردید و در آن به عادات افراد نابغه و تاثیرگذار پرداخته شد. افرادی که خواهان دستیابی به موفقیت مالی و ارتباطی هستند با انجام این هفت عادت می توانند متمایز تر از دیگران عمل کنند.

او هفت عادت را به شکل زیر ارائه می کند:

عادت اول عامل باشید

عادت دوم ذهنا از پایان شروع کنید

عادت سوم نخست امور نخست را قرار دهدید

عادت چهارم برنده برنده بیندیشید

عادت پنجم نخست گوش فرا دهید

عادت ششم انرژی گروهی جمع کنید

عادت هفتم اره را تیز کنید

این کتاب با ترجمه روان خانم خوش دل یکی از نقشه راههای مفید در زندگی ماست.

نویسنده جوزف شوارتز – ترجمه ژنا بخت آور

شوارتز از ایمان بعنوان اصلی ترین پایه موفقیت نام می برد و آنرا بدین صورت تعریف می کند: ایمان یعنی اعتقاد به اینکه من از عهده این کار بر می آیم و همین فکر باعث می شود قدرت، مهارت و انرژی لازم برای حرکت را بدست آوریم. هرگاه باور داشته باشیم می توانیم کاری را انجام دهیم، روش انجام دادن آن پیدا می شود.

در این کتاب به سه روش تقویت نیروی ایمان اشاره شده است:

الف- به پیروزی بیندیشید و هرگز به شکست فکر نکنید

ب- دائما به خود گوشزد کنید که از چیزی که فکر می کنید بهتر هستید

ج- بزرگ اندیش باشید

نویسنده جیم کالینز – ترجمه ناهید سپهرپور

شعار اصلی کتاب این است که خوب دشمن عالی است. او اعتقاد دارد که چرا از خوب به عالی نرسیم؟ چرا افرادی که در وضعیت خوب هستند برای تثبیت وضعیت خود و رسیدن به وضعیت عالی تلاش نمی کنند؟

کالینز برای بررسی این موضوع تیم 21 نفری تشکیل داد که به مدت 5 سال بر روی روند موفقیت شرکت های بزرگ تمرکز کنند. در این کتاب با عملکرد مدیران موفق کمپانی های بزرگ آشنا می شوید و با مفاهیم مدیریتی نحوه این جهش را در میابید. شرکت ها و مدیران ارشد می توانند از آن بعنوان ابزار استراتژیک استفاده کنند.

نویسنده چیپ هیس – ترجمه میترا معتضد

اگر خواهان تغییر در زمینه شخصی هستید این کتاب را حتما بخوانید. در این کتاب برای مدیریت تغییر سه مولفه در نظر گرفته شده است. جنبه احساسی و هیچانی – جنبه منطقی و جنبه محیطی تغییر.

نویسنده منطق را به فیل سوار تشبیه می کند که مسیر را مشخص میکند و فیل را نماد احساسات و هیجان می داند که اگر مسیر و هدفی نباشد، به هر سو می رود. مسیر حرکت را نیز می توان شرایط در نظر گرفت. مثال های کاربردی به همراه نتایج تحقیقات دانشمندان این کتاب را به جعبه ابزاری سودمند برای تغییرات فردی تبدیل کرده است.

دیای امروز ما میان کشمکش منطق و خواسته است و هر یک به سوی خود می کشد. ذهن احساسی شکلات و لذت و استراحت را می خواهد و ذهن منطقی تغییر روند زندگی و کاری. در این راه کدام پیروز خواهد بود؟

نویسنده آنتونی رابینز – ترجمه فریبا جعفری

رابینز تمرین های این کتاب ر ابرای 4 هفته یا 21 روز تدارک دیده است و سئوال می کند آیا رسیدن به موفقیت و ثروت در یکماه ممکن است؟ آیا در شش سال می توان جوانتر و شادتر شد؟ آیا می توان به تمام موفقیت های جهان با نیروی درونی رسید؟ اگر جواب بله است پس چرا همه به آنها نمی رسند؟

باید بدانیم که گذشته با آینده برابر نیست. او با برخی از تکنیک های NLP و کنترل ذهن به کمک ما می آید و فهرستی از کارهایی که در 21 روز طلایی باید انجام دهیم را ارائه می کند.

نویسنده دیل کارنگی – ترجمه علی ضرغام

کارنگی یکی از اولین مربیان سخنوری و فن بیان است که پس از استقبال از این کتاب بر آن شد تا اصول دوستیابی را نیز منتشر کند. او با این سئوال شروع می کند که چرا افراد موفق و مشهور دنیا سخنوران خوبی هستند؟ آیا فن بیان و قدرت متقاعدسازی یکی از ارکان موفقیت است؟

چرا درباره موضوعات مختلف برای دوستان خود می توانیم صحبت کنیم اما آنرا نمی توانیم برای جمع بزرگی ارائه کنیم؟ او با ارائه تجربیات سخرانی های خود بخوبی مخاطب را با فضای سخنرانی آشنا می کند. تمرینات بسیار کاربردی و مفید آنرا به کتابی بینظیر تبدیل کرده است که خواندن آنرا به شما توصیه می کنم.

نویسنده جیمز آلن – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب بر قدرت اندیشه بر ذهن، کلام، سلامتی، در تحقق رویاها و… بررسی شده است. هرکس آنچنان است که در دل خود فکر می کند. اندیشه همه هستی انسان را در بر می گیرد. به راستی آدمی همانی است که فکر می کند. پس باور کنید تا ببینید که منش او حاصل جمع تمام اندیشه های اوست.

اگر ذهن آدمی از اندیشه های پلید آلوده باشد، به درد گرفتار آید همانگونه که چرخ از پس گاو نر…

رفتارهای ما شکوفه های اندیشه ما و رنج و لذت، میوه های آن است.انسان هر لحظه در حال انبار کردن و پروراندن میوه های تلخ و شیرین اندیشه است.

کتاب ملت عشق نوشته خانم الیف شافاک یکی از رمان های بینظیر است که داستان گره خوردن عشق یک زن نویسده به مولانا را رقم میزند. در این کتاب دو روایت همزمان باهم پیش میروند. داستان اول مربوط به اللا قهرمان داستان است که خانه و کاشانه خود را رها میکند تا در سفری عجیب، گمشده خود را بیابد. او خود را در هیاهوی زندگی امروزی گم کرده بود و با همسر خود رابطه خوبی نداشت، تا اینکه با داستان عشق شمس و مولانا آشنا میشود. این داستان چنان او ار بی تاب میکند که دست از زندگی مسترک میکشد و برای یافتن طلای درونش به سفری عجیب میرود.

داستان دوم این رمان نیز مربوط به آشنایی شمس و مولانا میباشد. مولانا که در شهر خود بعنوان یک عارف بزرگ شناخته میشود، پس از دیدن چند خواب عجیب، تصمیم میگیرد آنرا برای شیخ برهان الدین تعریف کند. این چنین تعبیر میشود که علیرغم خطرات جانی،  شمس برای دیدن مولانا باید به دیدار او برود…. اگر علاقمند به داسان های فلسفی و معنای زندگی هستید، این کتاب بهترین گزینه خواهد بود. این کتاب جزء پرفروش ترین کتاب های ترکیه و نویسنده آن خانم الیف شافاک بعنوان یکی از 12 فرد که توانسته اند بر زندگی مردم اثرات مثبت داشته باشند، شناخته شده است.

کتاب ملت عشق در 5 فصل گردآوری شده است:

فصل اول: خاک – عمق و آرامشفصل دوم: آب – تغییر و جریان یافتنفصل سوم: باد – رفتن و کوچ کردنفصل چهارم: آتش – گرما و نابودیفصل پنجم: خلاء – تاثیر نبود چیزها

فلورانس اسکاولشین نقاش و نویسنده مشهور آمریکایی است که با زبانی ساده، طنز و صمیمی به اصول اصلی تغییرات فردی میپردازد. او در واقع چکیده 4 کتاب خود را در یک اثر گنجانده است. این کتاب از نضر پیکان است و مترجم آن خانم گیتی خوشدل است.

او در بخشی از کتاب میگوید: اکثر مردم زندگی را پیکار می انگارند اما زندگی پیکار نیست بلکه بازی است. اما بدانید بدون آگاهی از قانون معنویت نمیتوان در این بازی برنده شد. عیسی مسیح آموخت که زندگی بازی بزرگ داد و ستد است زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد.

 

در پایان اعلام میکنم کتاب هایی مانند راز شاد زیستن، هدف، راز موفقیت ، آئین زندگی، دیوانگان ثروت ساز، چه كسی پنیر مرا جابجا كرد، مدير يك دقیقه ای،  سنگفرش خیابان از طلاست ، آئین دوستیابی و… نیز می توانستند در این لیست باشند اما بدلیل محدودیت از تحلیل آنها صرف نظر شد. اگر نظری در رابطه با کتابهای مختلف حوزه روانشناسی موفقیت دارید در قسمت کامنت ها اعلام نمایید.

 

پیشنهاد ویژه: بخشی از دوره آموزش NLP

 

کلیک کنید:

 

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر خودم

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

خانه ان ال پی ایران توسعه فردی و سازمانی با روش NLP ، تحلیل رفتار متقابل و قانون جذب . مخاطبان اصلی ما افرادی هستند که می خواهند روند زندگی و برنامه ریزی ذهن را تغییر دهند و به رسالت فردی خود در طول سفر زندگی دست یابند. تکنیک های ان ال پی طبق استاندارد جهانی با تدریس سجاد زمانی مربی تحول فردی میباشد.


دانلود اپلیکیشنDownloads-icon

کتاب‌ها برای ما ثروت عظیمی از حمایت، دانش و الهام در بخش‌های زیادی از زندگی‌مان فراهم می‌کنند. من دو تا از بهترین کتاب های روانشناسی خودسازی محبوبم را به‌یاد می‌آورم: آیین دوست‌یابی اثر دیل کارنگی و روانشناسی عزت نفس اثر ناتانائیل براندن. این کتاب‌ها من را در مسیر خود-شفابخشی قرار دادند و به درک باورها و نگرش‌هایی رساندند که نیاز داشتم برای حرکت رو به موفقیت در همۀ برنامه‌های زندگی‌ام به‌کار بگیرم. برای آشنایی با فهرست بهترین کتاب های روانشناسی دنیا با ما همراه باشید.

 

فهرست بهترین کتاب های روانشناسی را ابتدا با معرفی کتاب های رشد فردی آغاز می‌کنیم. برای آشنایی با این کتاب‌ها همراه‌مان باشید.

 

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

این کتاب اولین‌بار سال 1930 منتشر شد. اثر دیل کارنگی کتابی پیشرو و برجسته است که خیلی زود به موفقیت رسید. این کتاب یکی از بهترین کتاب های خودیاری محسوب می‌شود، اگر بهترین کتابی که تاکنون در این حوزه چاپ شده، نباشد. یکی از اصول کتاب آئین دوست یابی این است که ما با واکنشی که به رفتار دیگران نشان می‌دهیم، می‌توانیم رفتار آن‌ها را تغییر دهیم.

 

یکی از بهترین کتاب های خودشناسی «ایگو دشمن من است» اثر رایان هالیدی است. رایان هالیدی در این کتاب ثابت می‌کند دشمن واقعی ما در راه رسیدن به عظمت و بزرگی در جهان خارج نیست؛ بلکه در درون ما پیدا می‌شود؛ در شکل ایگو (ایگو یا خود در روانشناسی به بخشی از شخصیت که مسئول مواجهه با واقعیت است، گفته می‌شود).

درس‌های این کتاب به ما کمک می‌کنند که خود را از اثر قریب‌الوقوع ایگو آزاد کنیم و به کار بسیار تأثیرگذاری که باید انجام بدهیم، دست یابیم.

 

یکی از بهترین کتاب های روانشناسی کتاب روانشناسی عزت نفس اثر ناتانائیل براندن است. کتاب براندن برای کسانی که به‌سبب علاقۀ شخصی یا حرفه‌شان به موضوع عزت‌نفس علاقه دارند، جزء کتاب‌هایی است که حتماً باید خوانده شود. براندن در این کتاب شش ستون – شش تمرین فعالیت‌مبنا – را شرح می‌دهد که باید روزانه انجام شوند تا اساس عزت‌نفس در وجود شخص شکل بگیرد.

 

هیچ اغراقی دربارۀ این کتاب در کار نیست. نویسندۀ هنر ظریف بی‌خیالی جسورانه اشاره می‌کند که ما مقدار کمتری از ترس‌ها، خطاها و شک‌هایمان را می‌پذیریم و با حقیقت‌های دردناکی که ممکن است در زندگی پیدا شوند، مواجه می‌شویم. پس ما قادر هستیم تا ویژگی‌هایی چون شجاعت، استقامت و بخشش را به‌دست آوریم. هنر ظریف بی‌خیالی کتابی حاوی یک گفت‌وگوی واقعی است؛ کتابی زمینی و تازه و الهام‌بخش.

 

کتاب چهار میثاق در ایران با نام‌های چهار پیمان، چهار توافق و زندگی بر اساس خرد سرخ‌پوستان تولتک هم منتشر شده است. نویسندۀ کتاب اهل مکزیک و از سرخ‌پوستان تولتک است. او معلمی شمنی و شفادهنده است که رموز ساده و مؤثر سلوکی را که از اجداد تولتک خود آموخته، در کتابش به اشتراک گذاشته است.

میگل روئیز در چهار میثاق می‌گوید: کلمات را کامل و بدون عیب‌ونقص بر زبان بیاور. تردید نکن. فرضیه‌ها و گمان‌ها را کنار بگذار و همیشه بهترین کار ممکن را انجام بده.

این کتاب باورهای خودمحدودگر آدمی را آشکار می‌کند.

 

این کتاب با نام کامل «حدومرزها: چه زمانی بگوییم بله و چطور نه بگوییم تا بر زندگی خود مسلط شویم» یکی از بهترین کتاب های روانشناسی و خودشناسی است. نویسندگان این کتاب کوشیده‌اند به سؤالاتی چون «آیا می‌توانم محدودیت‌هایی برای خودم بگذارم و همچنان شخصی دوست‌داشتنی باشم؟» و «حدومرزهای مشروع و قانونی کدامند؟» پاسخ‌هایی بر مبنای کتاب مقدس بدهند. از این جهت شما در فهمیدن معنای تعریف «مرزهای سالم» حمایت می‌شوید.

 

کتاب «آدم بسیار حساس: راهی برای شکوفا شدن، وقتی دنیا در هم می‌شکندتان» از کتاب های خودیاری مفید برای بخش بزرگی از انسان‌ها است. مطابق نظر نویسنده، انسان‌های بسیار حساس 15 تا 20 درصد جوامع را تشکیل می‌دهند. کتاب آرون پنجره‌ای رو به دنیای آن‌ها باز می‌کند و می‌آموزد که چگونه تأثیر حساسیت بر بخش‌های مختلف زندگی‌مان را درک کنیم؛ همان‌طور که تأثیر استعدادها و قریحه‌مان را درک می‌کنیم.

 

همان‌طور که از نام کتاب برمی‌آید، «تو خفن هستی، به بزرگی خودت شک نکن تا یک زندگی فوق‌العاده داشته باشی» این کتاب یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است و لحنی طنزگونه دارد.

اگر می‌خواهید فراتر از چارچوب فکر کنید و زندگی‌ای را که سزاوارش هستید شروع کنید، این کتاب مناسب شماست. نویسندۀ کتاب در 27 فصل توصیه‌هایی رک‌وراست، بی‌پرده و طنزآمیز ارائه می‌دهد تا منتقد درونی‌مان را ساکت کنیم و زندگی‌مان را باقدرت شروع کرده و ادامه دهیم.

 

یکی دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی «کامیابی: سومین معیار برای تعریف دوبارۀ موفقیت و ساختن یک زندگی خوب، عاقلانه و شگفت‌انگیز» نوشتۀ آریانا هافینگتون، روزنامه‌نگار و مفسر آمریکایی است.

خانم هافینگتون در این کتاب با ترسیم مسیر شخصی زندگی‌اش، نشان می‌دهد مسیر موفقیت اجتماعی – که عموماً با پول و قدرت تعریف شده است – ذاتاً طوری طراحی شده که افراد جامعه را نامتعادل و گاه شدیداً سخت‌گیر و نیازمند ترمیم و متعادل شدن رها کند. او در کتابش، یافته‌های علمی و داستان‌های شخصی‌اش را ترکیب می‌کند تا این پدیده را شرح دهد.

 

نام کامل کتاب این نویسندۀ آمریکایی-بلاروسی‌تبار «#ازگری‌بپرس – یک کارآفرین در رهبری، شبکه‌های اجتماعی و خودآگاهی موفق می‌شود» است. گری وینرچاک شخصی با صراحت لهجه و نابغه‌ای در کسب‌وکار و بازاریابی است. او در استفاده از شبکه‌های اجتماعی‌ای مثل فیسبوک و توییتر با آینده‌نگری عمل کرد تا به مخاطبانی به‌دردبخور دست پیدا کند.

او در این کتاب، توصیه‌هایی به‌هنگام و ارزشمند دربارۀ کارآفرینی، بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی به مخاطبانش ارائه می‌دهد.

 

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

کتاب رایان بلیر با نام انگلیسی Rock Bottom to Rock Star از درس‌های کسب‌وکاری سخن می‌گوید که رایان از بدبیاری‌ها و سخت‌کوشی‌هایش آموخته است. رایان بیلر می‌داند چه می‌گوید. او در جوانی به‌شیوه‌ای خطرناک می‌زیست و درون خانه‌ای که می‌توانیم آن را دخمه بنامیم، زندگی می‌کرد.

اکنون بلیر کارآفرینی به‌شدت موفق است و توصیه‌های ارزشمندی را که در این راه یاد گرفته، در کتابش گلچین کرده است، به این امید که دیگران بتوانند از برخی از اشتباه‌هایی که او مرتکب شده، خودداری کنند و از طریقی که او بهره‌مند شده، بهره‌مند شوند.

 

«قانون 5 ثانیه‌ای: روشی برای متحول کردن زندگی، کار و اعتمادبه‌نفس با شهامت هرروزه» اثر مل رابینز یکی از بهترین کتاب های روانشناسی در حوزۀ سلامت فردی است.

خانم رابینز کارش را به‌عنوان وکیل جنایی شروع کرد و اکنون کسب‌وکار درس می‌دهد. او در کتابش توضیح داده است که چطور عاداتِ منجر به بی‌اعتمادبه‌نفسی را بشکنیم و فردی شجاع و دارای اعتمادبه‌نفس شویم. کتاب قانون 5 ثانیه‌ای به این موضوع می‌پردازد که ما چطور خودمان را عقب نگه می‌داریم.

 

این دفتر تعاملی از جدول، نوشته و نقاشی استفاده می‌کند تا تفکر و تأمل را تشویق کند. این دفتر با ارائۀ نقل‌قول‌هایی از هنرمندان، نویسندگان و دیگر انسان‌های خلاق ما را به تلاش برای شناخت خود و کشف رویاهای واقعی‌مان ترغیب می‌کند.

 

این کتاب در سطح جهانی از پرفروش ترین کتاب ها بوده است. قدرت تفکر مثبت به مردان و زنان زیادی در جهان کمک کرده تا بتوانند اهداف و آرزوهایشان را جامۀ عمل بپوشانند. این کتاب توصیه‌هایی واقعاً مؤثر و شگفت‌انگیز برای باور کردن خود، کارهایمان و توسعۀ قدرت دستیابی به اهداف دارد.

 

نویسنده در این کتاب شرح می‌دهد که مثبت بودن از شکست‌ها حاصل می‌شود. با تغییر نگاه به شکست‌ها به ابزاری برای یادگیری که می‌توان از طریق آن به اهداف بالاتر دست یافت، بار منفی شکست از بین می‌رود. رالف هیث در کتابش گام‌هایی کاربردی برای تغییر نگرش‌ها به شکست و ریسک کردن ارائه می‌دهد.

 

جان ماکسول نویسنده و سخنران مشهوری که سابقۀ کارآفرینی و کشیش بودن را در زندگی خود دارد، یکی از بهترین کتاب های روانشناسی را به‌نام «شکست سرآغاز پیروزی: از اشتباهات خود به‌عنوان پلکانی برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید» نوشته است.

او در این کتاب فرض را بر این گذاشته است که تفاوت بین انسان‌های متوسط و کامیاب، رابطۀ آن‌ها با شکست است. کلید اصلی چگونگی درک و واکنش نشان دادن به شکست است. ماکسول یاد می‌دهد که چطور شکست را دوست خود بگیریم و حرکت روبه‌جلویمان را حفظ کنیم.

 

خانم هفینگتون در این کتاب با توجه به تجربه‌های شخصی‌اش، شهامت، استقامت و انعطاف‌پذیری را شرح می‌دهد و گام‌هایی را برای مغلوب کردن ترس‌ها تعیین می‌کند.

 

رایان بیلر در این کتاب داستان زندگی‌اش را از زمانی که عضو یک گنگ بود تا اکنون که کارآفرینی مولتی‌میلیونر است، تعریف می‌کند و تجربه‌هایش را از تبدیل شدن از جوانی با مشکلات فراوان به یک فرد بسیار ثروتمند به اشتراک می‌گذارد. او جزئیات چشمگیری را که از تجربۀ مربی‌گری به‌دست آورده و موجب بهبود اوضاع و احوالش شده، در کتابش بیان می‌کند.

 

الیزابت گیلبرت نویسندۀ مشهوری است که در کتاب جادوی بزرگ، سخنان حکمت‌آمیزی دربارۀ چگونگی دستیابی به خلاقیت، رویکردها، نگرش‌ها و عاداتی که خلاقیت را آشکار می‌کنند و رسیدن به شگفتی و لذت بردن بیان می‌کند.

 

لس براون یک سخنران انگیزشی و نویسندۀ یکی از بهترین کتاب های روانشناسی این فهرست «بازی تمام نمی‌شود تا شما برنده شوید: چگونه شخصی شویم که همیشه می‌خواستیم باشیم، مهم نیست چه مانع‌هایی وجود دارد» است.

او در این کتاب نوشته است که چگونه بر موانع غلبه کرده و چطور دوباره می‌تواند این کار را انجام دهد. اجازه ندهید نظر دیگران دربارۀ شما به واقعیت شما تبدیل شود. مردم می‌خواهند شکست بخورید و این مشکل آن‌هاست نه شما. پس کاری را انجام دهید که می‌خواهید، یا همیشه فقط رویای آن را در سر بپرورانید.

 

در ادامه به معرفی بهترین کتاب های موفقیت از فهرست بهترین کتاب های روانشناسی خواهیم پرداخت.

 

ناپلئون هیل در این کتاب می‌گوید: «آنچه ذهن انسان می‌تواند تصور و باور کند، می‌تواند به‌دست بیاورد.» کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» اولین‌بار سال 1937 منتشر شده است. این کتاب قواعد مشهور کارنگی را برای پول درآوردن بر مبنای 13 مرحلۀ ثابت‌شده آموزش می‌دهد.

 

این کتاب پیشنهادهای زیادی برای درآوردن بیشترین پول در کمترین زمان ارائه می‌دهد و بر اساس اصولی است که یک اقتصاددان ایتالیایی فراموش‌شده بیان کرده است. نویسنده توانسته از درآمد چهل‌هزار دلار در سال به‌ازای 80 ساعت کار در هفته به چهل‌هزار دلار در ماه در مقابل چهار ساعت کار در هفته برسد.

 

این کتاب روش‌های تفکر و رفتاری را شرح می‌دهد که کمک می‌کنند به موفقیت و رضایتی بزرگ برسیم.

 

استارت‌آپ 100 دلاری، یکی از بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت که با نام «راهنمایی برای استارت‌آپ‌های کوچک» هم در ایران چاپ شده، نوشتۀ کریس گیلبو است؛ شخصی که در تبدیل ایده‌ها به درآمد نبوغ دارد.

او در این کتاب از مردمی می‌گوید که علاقۀ شخصی خودشان را کشف کرده و توانسته‌اند آن را به راهی برای پول درآوردن تبدیل کنند و سپس زندگی‌شان را طوری شکل داده‌اند که به آزادی عمل و تحقق خواسته‌های بیشتری دست یابند.

 

منبع الهام این کتاب فلسفۀ ستاوندی یا رواقی‌گری‌ست. رواقی‌گری به‌طور خاص به چیزهایی که تحت تسلط ما هستند، می‌پردازد. فلسفۀ ستاوندی می‌گوید چیزهایی را که نمی‌توان کنترل کرد، باید رها کرد و موانع را به فرصت تبدیل کرد تا بهتر، قوی‌تر و محکم‌تر شویم.

 

«خود غیر عادی‌ات را پیدا کن – بزرگ‌تر رویاپردازی کن، شادتر زندگی کن و با شرایط خودت به موفقیت برس» نام کامل کتاب خانم هرین است. چگونه یک‌نفر زندگی‌اش را از حالت عادی و معمول آن خارج و تبدیل به یک زندگی خارق‌العاده کند؟ با پرورش دادن روحیۀ کارآفرینی، که موجب می‌شود فردیت خودمان را بپذیریم. این کتاب دربارۀ این موضوع صحبت می‌کند.

 

کتاب خانم لاپورته با نام کامل «جلسات آغازین آتش: یک راهنمای روحی و عملی برای ساختن موفقیت با توجه به شرایط خودتان» یکی از کتاب های موفقیت است. لاپورته در این کتاب با عقاید بسیار مستقل، صریح و صادقانۀ خود، مفاهیم مشهور خودیاری و موفقیت را بازتعریف می‌کند. برای مثال تعادل زندگی را یک اسطوره و جامع بودن را مبالغۀ افراد دربارۀ زندگی‌شان می‌داند.

 

این قوانین از فلسفۀ ماکیاولی و سن‌تزو الهام گرفته شده‌اند و اگرچه ممکن است بسیار متفاوت باشند، در یک چیز مشترکند؛ علاقه به سلطۀ کلی.

 

یکی‌دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی در زمینۀ موفقیت قوانین طلایی ناپلئون هیل است. این کتاب که قبل از کتاب معروف هیل، بیندیش و ثروتمند شو، نوشته شده است، کمک می‌کند بفهمیم چرا برخی افراد اندکی از دیگران بهترند.

 

جیم ران در کتاب فصل های زندگی شباهت و توازی بین تغییر فصل‌ها و زندگی را شرح می‌دهد و می‌گوید چگونه می‌توان با موفقیت از هر فصل استفاده کرد. این کتاب برای هرکسی که در دوران سختی از زندگی‌اش به‌سر می‌برد عالی‌ست؛ چون کمک می‌کند به این درک برسیم که هیچ‌چیز حتی چیزهای بد برای همیشه نمی‌مانند و بالاخره، بعد از زمستان بهار خواهد آمد. این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینۀ خودیاری است که در زمان‌های سخت به کمکمان می‌آید.

 

کتاب‌های بعدی‌ای که معرفی خواهند شد، به بخش عزت نفس از فهرست بهترین کتاب های روانشناسی اختصاص دارند.

 

برنی در کتابش یک راه را برای تعامل با جهان از جایگاه شایستگی‌مان، بدون اهمیت دادن به آنچه از عشق و تعلق سزاوارش هستیم، توصیف می‌کند.

 

بر طبق فرضیۀ هنردرمانی، این کتاب با تصاویر پیچیده‌ای که نویسنده کشیده، پر شده است.

 

دیوید برنز در کتاب احساس کامیابی روش های درمان افسردگی را بدون استفاده از مخدرها با تکنیک‌های عالی ثابت‌شده از نظر علمی توضیح می‌دهد.

 

یکی از بهترین کتاب های روانشناسی زنان کتاب دکتر کریل مک‌براید «آیا من هرگز به‌اندازۀ کافی خوب خواهم بود؟ درمان دخترانِ مادران خودشیفته» است. مادران خودشیفته به دخترانشان می‌آموزند که عشق بی‌قیدوشرط نیست. این کتاب توضیح می‌دهد که در نتیجۀ این طرز تفکر احساس ناکافی بودن، ناامیدی، ناراحتی و… به وجود می‌آید.

 

مل رابینز فرد بسیار جالبی است که دربارۀ کنار زدن محدودیت‌های خوداعمال آموزش می‌دهد. کتاب او راجع‌به راه‌حل‌های آسان و پیش‌پاافتاده نیست و می‌تواند شما را به‌سمت یک زندگی بهتر پرتاب کند.

 

آنتونی رابینز از نویسندگان مشهور کتاب های روانشناسی است و کتاب قدرت بیکران او در ایران با نام‌های قدرت بی‌پایان و به‌سوی کامیابی نیز چاپ شده است. او در کتاب قدرت بیکران از مهار کردن قدرت ذهن سخن گفته است؛ این‌که چگونه چیزهایی را که برای زندگی و در زندگی می‌خواهیم، داشته باشیم، به‌دست آوریم و بسازیم.

 

استفان کاوی با این کتاب خوانندگانش را در 25 سال گذشته راهنمایی کرده است. کتاب هفت عادت مردمان مؤثر برنامه‌ای همه‌جانبه است که کمک می‌کند به این آگاهی برسیم که ادراکات و گمان‌های ما مانع رسیدنمان به موفقیت می‌شوند.

 

جیم ران از سخنرانان انگیزشی محبوب و نویسندۀ بهترین کتاب های روانشناسی و انگیزشی است. او استعداد تبدیل اصول بی‌سروته و پیچیده به اصولی ساده را دارد. او در این کتاب فلسفۀ خود «شش مرحله برای رهبری و زندگی فراعادت» و چیزهای دیگری را شرح داده است.

 

این کتاب جیم ران پرفروش‌ترین راهنمای بینش و ایده برای کسانی‌ست که به‌دنبال زندگی بهتری هستند. با خواندن این کتاب نگاه عمیقی به علت‌های موفقیت برخی افراد و عدم موفقیت برخی دیگر خواهیم انداخت. این کتاب شامل مؤلفه‌های اصلی موفقیت است: فلسفه، نگرش، فعالیت، نتیجه و سبک زندگی.

 

این کتاب با همۀ کتاب‌های دوستیابی‌ای که تا به حال خوانده‌اید، متفاوت است. این کتاب شما را به دوست داشتن خودتان از درون و بیرون و اصلاح کردن عادت‌های بد در روابطتان ترغیب می‌کند. کتاب زن ایده‌آل جالب و شخصی است و می‌آموزد که چگونه پیش از همه خودمان را دوست داشته باشیم.

 

نوبت به مرور کتاب های یافتن عشق و هدف در زندگی از سری بهترین کتاب های روانشناسی رسید. هم‌چنان با ما همراه باشید.

 

این کتاب بر اساس داستان زندگی شخصی نویسنده است؛ ماجراهای او در قلمروی عشق، جادو و دیگر ابعاد بدن، ذهن و روح انسان.

 

آنتونی رابینز در این کتاب به‌عنوان رهبری در اوج کارایی و علم، راهبردها و تکنیک‌هایی برای به کنترل درآوردن احساسات، روابط و دیگر بخش‌های زندگی ارائه می‌دهد.

 

این مجموعه کتاب، یکی‌دیگر از بهترین کتاب های روانشناسی این فهرست با بیش از 250 عنوان است که داستان‌هایی متعالی‌کننده و الهام‌بخش را شامل می‌شود؛ داستان‌هایی متنوع، از «قدرت سپاس‌گزاری» تا «بازی دوستیابی».

 

این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های روانشناسی است که به با توصیف قدرت نگرش ذهنی مثبت به‌عنوان کلید موفقیت شخصی، به میلیون‌ها نفر کمک کرده است.

 

در این کتاب نویسنده از ملاقاتش با مردمی سخن می‌گوید که طی سفرهایش به‌قصد دیدن کشورهای مختلف کرۀ زمین با آن‌ها آشنا شده بود؛ افرادی عادی که می‌کوشیدند به اهدافی فوق‌العاده دست یابند.

 

این کتاب ترغیب‌کننده و الهام‌بخش است و خوانندگانش را به بهبود دادن خود و حرفه‌شان توصیه می‌کند.

 

در مقابل ایدۀ مطلوب بودن برون‌گرایی و نفوذ آن در فرهنگ ما، این کتاب از ارزش و مشارکت درون‌گرایان تجلیل می‌کند.

 

دارن هاردی به‌عنوان یک ناشر مجله های موفقیت در کتاب اثر مرکب نظام عملیاتی آسان، کاربردی و گام‌به‌گامی را ارائه می‌کند که موجب می‌شود موفقیتمان را تکثیر کنیم.

 

نویسنده در این کتاب از دانش‌های جدید در حوزۀ عادت و چگونگی تأثیر عادات ما در کسب‌وکار، جوامع و زندگی‌هایمان سخن می‌گوید.

 

نوشتن همۀ کتاب های خودیاری به فهرستی بی‌پایان از این کتاب‌ها منجر خواهد شد که ما می‌توانیم همۀ زندگی‌مان را با توجه به مطالب آن‌ها بگذرانیم؛ اما در برخی زمان‌های حیاتی در زندگی، انتخاب کتاب درست می‌تواند مسیر زندگی‌مان را برای همیشه عوض کند. نه‌تنها برای ما، که خواندن بهترین کتاب های روانشناسی کودک ما را نیز در زندگی آینده، با تأثیری که بر نگرش او می‌گذاریم، بهره‌مند خواهد کرد. همچنین بهترین کتاب های روانشناسی نوجوانان در انتخاب شیوۀ درست زندگی به آن‌ها کمک می‌کند.

دانش می‌تواند فقر، تردید و منفی‌نگری را پایان دهد و مسیر ما به‌سمت اهداف و علایقمان را روشن کند. پس چرا هر روز ساعتی را به مطالعه اختصاص ندهیم؟ با مطالعۀ این کتاب‌ها، آنچه دربارۀ بهترین کتاب های خودیاری در این مطلب خواندید، در زندگی‌تان ببینید. شاید اکتشاف‌های ادامه‌دارتان در زندگی لذت و رضایتمندی بیشتری نصیبتان کند.

نظر شما درباره بهترین کتاب های روانشناسی چیست؟ آیا این کتاب‌های معرفی‌شده را خوانده‌اید؟ تاثیری بر مسیر زندگی‌تان گذاشته‌اند؟ لطفا تجربیات خود را در این زمینه با ما و خوانندگان فانیبو درمیان بگذارید. شما هم‌چنین می‌توانید کتاب‌های دیگری را که مطالعه کرده‌اید، در بخش نظرات به‌اشتراک بگذارید.

 

منبع: Pinch Of Attitudes

نام و ایمیل من را برای دیدگاه‌های آینده‌ام در این مرورگر ذخیره کن.

بهترین سریال های کره ای – معرفی کامل 24 سریال برتر کره‌جنوبی

کارتون باربی – معرفی مجموعه کامل 38 فیلم Barbie

بهترین فیلم های کودکانه – معرفی 50 عنوان مناسب بچه‌ها و خانواده‌ها

بهترین بازی های چند نفره اندروید را بشناسید – معرفی 33 بازی

بهترین فیلم های عاشقانه 2018 – عاشقانه‌ترین فیلم‌های سینما در سال 2018

بهترین فیلم های جهان کدام‌اند و چگونه باید از میان آن‌ها انتخاب کنیم؟

فیلم سینمایی جدید چی ببینیم؟ [معرفی جدیدترین فیلم های سینمای جهان]

سریال خارجی کمدی چی ببینیم؟! [معرفی بهترین سریال های کمدی جهان]

دانلود فیلم را با بهترین سایت ها و ابزارها تجربه کنید

سریال خارجی را با این راهنمای حرفه ای انتخاب و تماشا کنید

سریال جدید چی ببینیم؟ معرفی بهترین سریال های جدید ایران و جهان

سریال ترکی عاشقانه – این سریال ها را حتما باید ببینیدبهترین سریال های کره ای – معرفی کامل 24 سریال برتر کره‌جنوبی

کارتون باربی – معرفی مجموعه کامل 38 فیلم Barbie

بهترین فیلم های کودکانه – معرفی 50 عنوان مناسب بچه‌ها و خانواده‌ها

کدام شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات پزشکی برای خرید مناسب هستند؟

دلایل ریزش مو در ناحیه ابرو و روش درمان آن

علائم سرطان سینه و نحوه مقابله با آن

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت بنتک می‌باشد

وبلاگ طاقچه


معرفی و بررسی کتاب و رمان

کتاب‌های روانشناسی از آن دسته کتاب‌ها هستند که همیشه و همیشه مشتری خود را دارند. مردم در پی دستیابی به حال بهتر و روزگار خوش همواره در پی این دسته کتاب‌ها هستند. امید و ناامیدی، افسردگی، تنش‌های روزانه و راه‌های مقابله با آن و علاقه‌ی افراد به ساختن زندگی بهتر برای خود، همه و همه از عواملی هستند که افراد مختلف جامعه را به سمت این گروه از کتاب های انگیزشی سوق می‌دهد و بااینکه خواندن تنها کافی نیست و اثرپذیری این مطالب علاوه بر زمان‌بر بودن نیاز به مداومت در خواندن مطالب گوناگون، یادداشت‌برداری و در نهایت عملیاتی کردن مطالب دارد، باز هم از مشتاقان این کتاب‌ها کاسته نمی‌شود. تغییر سرنوشت کاری بس دشوار است اما هنوز هستند کسانی که میل انجام چنین تغییر مثبتی در آنها بیدار باشد. این پست را برای همان دسته آدم‌ها نوشته‌ام. آن‌هایی که زندگی را دوست دارند و یا به دنبال بهانه‌ای برای این دوست داشتن هستند، آنها که سرنوشتشان برایشان مهم است و به دنبال توصیه‌های درست و حساب‌شده می‌گردند و آنها که فارغ از همه حرف‌ها و برخلاف رشته تحصیلی و تخصص حرفه‌ای‌شان، از علاقه‌مندان این حوزه‌اند؛ درست مثل خودم. این یادداشت پرفروش ترین کتاب های روانشناسی را به شما معرفی می‌کند.

دانلود کتاب
انسان امروزی به‌طور واضح و مشخص به این اصل رسیده است که برای ماندن و برقرار بودن به یک مفهوم، یک تعریف و یا معنایی مستحکم نیازمند است. او می‌داند که ادامه دادن زندگی و زندگی کردن و نه‌فقط زنده ماندن به این مهم گره‌خورده است و در بسیاری از اوقات حتی به حضور موثر چنین چیزی در زندگی خویش اعتراف کرده است. چیزی که سبب ادامه دادن زندگی و تحمل تمام رنج‌ها، مشقت‌ها و ناراحتی‌ها است. این مهم می‌تواند شخصی از بستگان و آشنایان، توانایی فرد در انجام کارها و امور خود در مقیاس خرد و کلان و یا حتی خاطراتی در ذهن او باشند. دکتر «ویکتور فرانکل» کتاب رواانشناسی «انسان در جستجوی معنا» را با تکیه‌بر همین نگاه و بر بستر تعریف‌شده‌ی این نیاز انسان مدرن نگاشته است. او که تجربه حضور در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و نیز تجربه از دست دادن پدر، مادر، همسر و برادرش را در همان دوره داشته است، با درک عمیقی از فشار، درد، رنج و فقدان، معتقد بود اختلال‌هایی که فرد دچار آنها می‌شود ناشی از عدم توانایی او در یافتن معنایی برای زندگی است. روشی که دکتر فرانکلین در این کتاب پیش‌گرفته تاکید بر آینده و توجه به آن در کنار معنا و هدفی است که چشم‌انداز پیش روی انسان تعریف می‌کند. او «اراده‌ی معطوف به معنا» را محرکی قوی برای انسان‌ها برمی‌شمرد و به قدرت این انگیزه در پیش بردن روزگار افراد معتقد است. این کتاب جزو بسیاری از لیست‌های معرفی کتاب پرفروش فارغ از ژانر قرار دارد.

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

انسان امروزی به‌طور واضح و مشخص به این اصل رسیده است که برای ماندن و برقرار بودن به یک مفهوم، یک تعریف و یا معنایی مستحکم نیازمند است. او می‌داند که ادامه دادن زندگی و زندگی کردن و نه‌فقط زنده ماندن به این مهم گره‌خورده است و در بسیاری از اوقات حتی به حضور موثر چنین چیزی در زندگی خویش اعتراف کرده است. چیزی که سبب ادامه دادن زندگی و تحمل تمام رنج‌ها، مشقت‌ها و ناراحتی‌ها است. این مهم می‌تواند شخصی از بستگان و آشنایان، توانایی فرد در انجام کارها و امور خود در مقیاس خرد و کلان و یا حتی خاطراتی در ذهن او باشند. دکتر «ویکتور فرانکل» کتاب رواانشناسی «انسان در جستجوی معنا» را با تکیه‌بر همین نگاه و بر بستر تعریف‌شده‌ی این نیاز انسان مدرن نگاشته است. او که تجربه حضور در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و نیز تجربه از دست دادن پدر، مادر، همسر و برادرش را در همان دوره داشته است، با درک عمیقی از فشار، درد، رنج و فقدان، معتقد بود اختلال‌هایی که فرد دچار آنها می‌شود ناشی از عدم توانایی او در یافتن معنایی برای زندگی است. روشی که دکتر فرانکلین در این کتاب پیش‌گرفته تاکید بر آینده و توجه به آن در کنار معنا و هدفی است که چشم‌انداز پیش روی انسان تعریف می‌کند. او «اراده‌ی معطوف به معنا» را محرکی قوی برای انسان‌ها برمی‌شمرد و به قدرت این انگیزه در پیش بردن روزگار افراد معتقد است. این کتاب جزو بسیاری از لیست‌های معرفی کتاب پرفروش فارغ از ژانر قرار دارد.

پیشنهاد می‌کنیم اگر اهل گوش دادن به کتاب‌های صوتی روانشناسی هستید، سری به صفحه «بهترین کتاب‌های صوتی روانشناسی» بزنید.

دانلود کتاب
دکتر «تامس ای هریس» روان‌پزشک مشهور آمریکایی، در این کتاب به شرح و توضیح کارکرد ذهن انسان پرداخته و رفتارهای مختلف انسانی را واکاوی می‌کند. او این روند را بر اساس پژوهش‌های واقعی پیش برده و به شرح و تفصیل آنها می‌پردازد. او در این کتاب تلاش کرده تا عوامل محرک روانی فرد را شناسایی کرده و بر اساس نوع رفتار، مسائل حل‌نشده‌ی پیشین را پاسخ گوید. «هریس» با تکیه‌بر اصل «کودک»، «والد»، «بالغ» که «اریک برن» پایه‌گذاری کرده بود، در این کتاب روانشناسی پرفروش تلاش کرده به خوانندگان راهکارهایی برای پیشبرد زندگی خود در خلال اتفاقات روزمره ارائه دهد. او معتقد است افراد مختلف و نه لزوما بیماران، با داشتن ابزار مناسب که همان روش‌های کاربری ارائه‌شده‌اند تا حدی می‌توانند خود از پس جریان‌های مختلف زندگی‌شان بربیایند. او با بهره‌گیری از روش «تحلیل رفتار متقابل» یا همان رویارویی با سه وجه مختلف یادشده فرد در موقعیت‌های مختلف، با زبانی ساده و روان روش‌هایی کاربردی ارائه می‌دهد.

دکتر «تامس ای هریس» روان‌پزشک مشهور آمریکایی، در این کتاب به شرح و توضیح کارکرد ذهن انسان پرداخته و رفتارهای مختلف انسانی را واکاوی می‌کند. او این روند را بر اساس پژوهش‌های واقعی پیش برده و به شرح و تفصیل آنها می‌پردازد. او در این کتاب تلاش کرده تا عوامل محرک روانی فرد را شناسایی کرده و بر اساس نوع رفتار، مسائل حل‌نشده‌ی پیشین را پاسخ گوید. «هریس» با تکیه‌بر اصل «کودک»، «والد»، «بالغ» که «اریک برن» پایه‌گذاری کرده بود، در این کتاب روانشناسی پرفروش تلاش کرده به خوانندگان راهکارهایی برای پیشبرد زندگی خود در خلال اتفاقات روزمره ارائه دهد. او معتقد است افراد مختلف و نه لزوما بیماران، با داشتن ابزار مناسب که همان روش‌های کاربری ارائه‌شده‌اند تا حدی می‌توانند خود از پس جریان‌های مختلف زندگی‌شان بربیایند. او با بهره‌گیری از روش «تحلیل رفتار متقابل» یا همان رویارویی با سه وجه مختلف یادشده فرد در موقعیت‌های مختلف، با زبانی ساده و روان روش‌هایی کاربردی ارائه می‌دهد.

دانلود کتاب
تغییر زندگی کار چندان آسانی نیست. به‌خصوص که جزءبه‌جزء آن با رشته‌هایی نه‌چندان ضعیف به الگوهای رفتاری هرکدام از ما گره‌خورده است. برای ایجاد تغییری هرچند کوچک و خرد بایستی به درون خویش رفته، سرنخ‌ها را پیدا کنیم. باید به ابزار مناسب مسلح باشیم تا بتوانیم گره‌های گاه کور این رشته‌ها را بازکرده و پیوندی نو برایشان خلق کنیم. این کار شدنی اما دشوار و زمان‌بر است.
مولفان این کتاب دو شناخت‌درمانگر هستند. «جفری یانگ» و «ژانت کلوسکو» در این کتاب ۱۱ الگوی مخرب رفتاری که تکرارشونده‌اند را بررسی کرده‌اند. الگوهایی که تاثیر آنها در امروز و در تمام بخش‌های فردی و اجتماعی زندگی ما تاثیرگذارند. آنها با بهره‌گیری از رویکردهای «شناخت‌درمانی» و «طرح‌واره‌درمانی» روشی موثر را در بهبود مشکلات اشخاص و بیماران، در پیش‌گرفته‌اند. بینش بالینی این دو به همراه تسلط و اشرافی که بر این علم داشتند، سبب شده محصول کار، کتابی کاربردی و قابل استفاده افراد مختلف باشد چراکه همواره این تله‌ها هستند که عوض ما زندگی می‌کنند، به‌جای ما تصمیم می‌گیرند و در مواقع مختلف و در برخوردها و گفتگوها، عکس‌العمل نشان می‌دهند و اینها همه در حالی است که اگر به این دانش مسلط نبوده و از آن آگاهی نداشته باشیم کلا از چنین جریانی بی‌خبریم. با خواندن این کتاب روانشناسی پرفروش روش‌های ردیابی تله‌های شخصیتی خود را فراگرفته، نحوه رویارویی و کنترل آن و در نهایت رهایی از آنها را می‌آموزیم.

تغییر زندگی کار چندان آسانی نیست. به‌خصوص که جزءبه‌جزء آن با رشته‌هایی نه‌چندان ضعیف به الگوهای رفتاری هرکدام از ما گره‌خورده است. برای ایجاد تغییری هرچند کوچک و خرد بایستی به درون خویش رفته، سرنخ‌ها را پیدا کنیم. باید به ابزار مناسب مسلح باشیم تا بتوانیم گره‌های گاه کور این رشته‌ها را بازکرده و پیوندی نو برایشان خلق کنیم. این کار شدنی اما دشوار و زمان‌بر است.

مولفان این کتاب دو شناخت‌درمانگر هستند. «جفری یانگ» و «ژانت کلوسکو» در این کتاب ۱۱ الگوی مخرب رفتاری که تکرارشونده‌اند را بررسی کرده‌اند. الگوهایی که تاثیر آنها در امروز و در تمام بخش‌های فردی و اجتماعی زندگی ما تاثیرگذارند. آنها با بهره‌گیری از رویکردهای «شناخت‌درمانی» و «طرح‌واره‌درمانی» روشی موثر را در بهبود مشکلات اشخاص و بیماران، در پیش‌گرفته‌اند. بینش بالینی این دو به همراه تسلط و اشرافی که بر این علم داشتند، سبب شده محصول کار، کتابی کاربردی و قابل استفاده افراد مختلف باشد چراکه همواره این تله‌ها هستند که عوض ما زندگی می‌کنند، به‌جای ما تصمیم می‌گیرند و در مواقع مختلف و در برخوردها و گفتگوها، عکس‌العمل نشان می‌دهند و اینها همه در حالی است که اگر به این دانش مسلط نبوده و از آن آگاهی نداشته باشیم کلا از چنین جریانی بی‌خبریم. با خواندن این کتاب روانشناسی پرفروش روش‌های ردیابی تله‌های شخصیتی خود را فراگرفته، نحوه رویارویی و کنترل آن و در نهایت رهایی از آنها را می‌آموزیم.

دانلود کتاب
پرورش یک انسان دیگر کار آسانی نیست. بخشی از مهارت‌ها را افراد به‌صورت غریزی دارند و در تربیت کودک خود از آن بهره می‌گیرند، برخی دیگر را اما باید آموخت. درون ما سرشار از احساسات مختلف است. برخی را می‌شناسیم، به وجودشان آگاهیم و در مقابله و یا در همراهی با آنها می‌دانیم باید چگونه باشیم و چه رفتاری از خود بروز دهیم. برخی دیگر را اما نه. برایمان احساساتی غریبه‌اند که در مواجهه با آنها نمی‌دانیم باید چه کنیم؟ دست و پایمان بسته می‌شود و در تنگنا می‌افتیم. راه اما بسته نیست. می‌توان آموخت. می‌توان از دانش و علم روان‌شناسی مدد گرفت و به ابزار مناسب تجهیز شد. کتاب «مادر خوب، مادر بد» در تلاش است تا به احساسات متناقض میان مادر و فرزند بپردازد. به همان احساساتی که مادرها را بر سر دوراهی قرار می‌دهد و گاه وجودشان را سرشار از عذاب وجدان می‌کند. چه مادر باشیم و چه بی‌آنکه مادر باشیم پرورش کودکی بر عهده‌مان باشد، خواندن این کتاب کمک شایانی برای آگاه شدن به این احساسات مختلف و مدیریت و کنترل آنهاست. این کتاب روانشناسی پرفروش یکی از بهترین گزینه‌ها برای خواندن هستند.

پرورش یک انسان دیگر کار آسانی نیست. بخشی از مهارت‌ها را افراد به‌صورت غریزی دارند و در تربیت کودک خود از آن بهره می‌گیرند، برخی دیگر را اما باید آموخت. درون ما سرشار از احساسات مختلف است. برخی را می‌شناسیم، به وجودشان آگاهیم و در مقابله و یا در همراهی با آنها می‌دانیم باید چگونه باشیم و چه رفتاری از خود بروز دهیم. برخی دیگر را اما نه. برایمان احساساتی غریبه‌اند که در مواجهه با آنها نمی‌دانیم باید چه کنیم؟ دست و پایمان بسته می‌شود و در تنگنا می‌افتیم. راه اما بسته نیست. می‌توان آموخت. می‌توان از دانش و علم روان‌شناسی مدد گرفت و به ابزار مناسب تجهیز شد. کتاب «مادر خوب، مادر بد» در تلاش است تا به احساسات متناقض میان مادر و فرزند بپردازد. به همان احساساتی که مادرها را بر سر دوراهی قرار می‌دهد و گاه وجودشان را سرشار از عذاب وجدان می‌کند. چه مادر باشیم و چه بی‌آنکه مادر باشیم پرورش کودکی بر عهده‌مان باشد، خواندن این کتاب کمک شایانی برای آگاه شدن به این احساسات مختلف و مدیریت و کنترل آنهاست. این کتاب روانشناسی پرفروش یکی از بهترین گزینه‌ها برای خواندن هستند.

در یادداشت «چگونه بهترین کتاب روانشناسی را انتخاب کنیم؟» درباره‌ی این کتاب صحبت کردیم. پیشنهاد می‌کنیم این یادداشت را هم بخوانید.

دانلود کتاب
از «زبان بدن» چه می‌دانیم؟ هیچ حواسمان هست که هنگام صحبت، کار، مراوده‌های ساده‌ی دوستانه، تعاملات اجتماعی مختلف، تجارت و… به‌جز زبانمان با دیگر اعضای بدنمان نیز در حال فرستادن اطلاعات مختلف به فرد مقابلمان هستیم؟ همین موضوع ساده می‌تواند دست‌مایه کتابی مفید باشد. «جرالد آی. نیرنبرگ» و «هنری اچ. کاسرو» نویسندگان کتاب «چگونه یک فرد را مثل یک کتاب بخوانیم» در این اثر به همین موضوع پرداخته‌اند. اهمیت خواندن این کتاب و در کل داشتن اطلاعاتی از این دست آنجا مشخص می‌شود که نه‌تنها بر حرکات و سکنات خود به‌خوبی آگاه می‌شویم که در تمامی رودررویی‌های روزانه، چه شخصی و چه غیر از آن، می‌توانیم با آگاهی از این ویژگی‌ها و داشتن اطلاعاتی که فرد ناخودآگاه به ما داده است؛ طرف مقابل خود را بهتر درک کنیم، از صحت‌وسقم حرف‌هایش مطمئن شویم و یا حتی بی‌آنکه به زبان بیاورد بتوانیم در برخی مواقع پشتیبان خوبی برای او باشیم. داشتن این اطلاعات به‌قدری شیرین و لذت‌بخش است که بی‌شک در ادامه به سراغ منابع دیگری که در این زمینه نوشته‌شده‌اند و یا فیلم‌هایی که با این موضوع ساخته‌شده‌اند، خواهید رفت.

از «زبان بدن» چه می‌دانیم؟ هیچ حواسمان هست که هنگام صحبت، کار، مراوده‌های ساده‌ی دوستانه، تعاملات اجتماعی مختلف، تجارت و… به‌جز زبانمان با دیگر اعضای بدنمان نیز در حال فرستادن اطلاعات مختلف به فرد مقابلمان هستیم؟ همین موضوع ساده می‌تواند دست‌مایه کتابی مفید باشد. «جرالد آی. نیرنبرگ» و «هنری اچ. کاسرو» نویسندگان کتاب «چگونه یک فرد را مثل یک کتاب بخوانیم» در این اثر به همین موضوع پرداخته‌اند. اهمیت خواندن این کتاب و در کل داشتن اطلاعاتی از این دست آنجا مشخص می‌شود که نه‌تنها بر حرکات و سکنات خود به‌خوبی آگاه می‌شویم که در تمامی رودررویی‌های روزانه، چه شخصی و چه غیر از آن، می‌توانیم با آگاهی از این ویژگی‌ها و داشتن اطلاعاتی که فرد ناخودآگاه به ما داده است؛ طرف مقابل خود را بهتر درک کنیم، از صحت‌وسقم حرف‌هایش مطمئن شویم و یا حتی بی‌آنکه به زبان بیاورد بتوانیم در برخی مواقع پشتیبان خوبی برای او باشیم. داشتن این اطلاعات به‌قدری شیرین و لذت‌بخش است که بی‌شک در ادامه به سراغ منابع دیگری که در این زمینه نوشته‌شده‌اند و یا فیلم‌هایی که با این موضوع ساخته‌شده‌اند، خواهید رفت.

دانلود کتاب
در مواجهه با اتفاقات مختلف زندگی خود چه می‌کنیم؟ وقتی به نقطه‌ای می‌رسیم که انگار ته خط است، وقتی به بن‌بستی می‌رسیم که دیگر زورمان به آن نمی‌رسد، راهکار چیست؟ بالاخره باید راهی پیدا کرد و از آن موضع رها شد. یک‌راه بهره بردن از سخنرانی‌ها و یا خواندن کتاب‌هایی است که آنها را به‌اصطلاح «انگیزشی» می‌نامند. گزینه بدی نیست اما همیشه جوابگو نیست چراکه گاه توان گرفتاری ما بیشتر از میزان آن انرژی برانگیخته‌شده است! راه دیگر این است که از پیش خود را برای چنین وضعیتی آماده کرده باشیم. بایستی به دانش و علم مربوط به آن مسلح بوده و در زمان مناسب از آن بهره جوییم. توانایی انسان در تغییر نحوه تفکرش امری ثابت‌شده است. بهره‌گیری از این توان امکان تغییر در نگرش و مواجهه درست و مناسب با اتفاق‌های پیش رو را مهیا می‌سازد. «مارتین سلیگمن» در کتاب روانشناسی پرفروش «خوش‌بینی آموخته‌شده» تلاش کرده تا چنین مهارتی را به ما بیاموزاند. او این اثر را بر پایه تحقیقات بی‌شماری که در طول سال‌ها داشته نگاشته است و همین امر موثق بودن داده‌ها و موثر بودن این روش در مواقع خاص را تایید می‌کند.

در مواجهه با اتفاقات مختلف زندگی خود چه می‌کنیم؟ وقتی به نقطه‌ای می‌رسیم که انگار ته خط است، وقتی به بن‌بستی می‌رسیم که دیگر زورمان به آن نمی‌رسد، راهکار چیست؟ بالاخره باید راهی پیدا کرد و از آن موضع رها شد. یک‌راه بهره بردن از سخنرانی‌ها و یا خواندن کتاب‌هایی است که آنها را به‌اصطلاح «انگیزشی» می‌نامند. گزینه بدی نیست اما همیشه جوابگو نیست چراکه گاه توان گرفتاری ما بیشتر از میزان آن انرژی برانگیخته‌شده است! راه دیگر این است که از پیش خود را برای چنین وضعیتی آماده کرده باشیم. بایستی به دانش و علم مربوط به آن مسلح بوده و در زمان مناسب از آن بهره جوییم. توانایی انسان در تغییر نحوه تفکرش امری ثابت‌شده است. بهره‌گیری از این توان امکان تغییر در نگرش و مواجهه درست و مناسب با اتفاق‌های پیش رو را مهیا می‌سازد. «مارتین سلیگمن» در کتاب روانشناسی پرفروش «خوش‌بینی آموخته‌شده» تلاش کرده تا چنین مهارتی را به ما بیاموزاند. او این اثر را بر پایه تحقیقات بی‌شماری که در طول سال‌ها داشته نگاشته است و همین امر موثق بودن داده‌ها و موثر بودن این روش در مواقع خاص را تایید می‌کند.

دانلود کتاب
در مورد جهان چه تصوری داریم؟ درباره آن چه فکر می‌کنیم؟ آیا دانش ما پاسخگوی نیازمان به دانستن در مورد جهان پیرامون هست؟ این کتاب با نام اصلی «واقعیت»، از پرفروش های فهرست نیویورک‌تایمز و آمازون بوده است. «هانس رزلینگ»، «اولا رزلینگ» و «آنا رزلینگ رونلاند» در این کتاب از جهان ما به‌گونه‌ای سخن گفته‌اند که بهتر از چیزی است که ما تصور می‌کنیم. آنها ۱۰ دلیل برای اثبات این حرف خویش ارائه کرده‌اند. علم پیشرفت کرده، بیماری‌های بسیاری درمان شده‌اند و… درحقیقت و بر مبنای دلایل ارائه‌شده جهان در روند گذار خود تا به امروز جایی به‌مراتب بهتر برای زندگانی نوع بشر شده است؛ بسیار بهتر از چیزی که در مخیله ما می‌گنجد و یا در تصورمان می‌آید. شاید این کتاب را نتوان به راحتی در فهرست روانشناسی قرار داد، اما به هر حال ما را با لایه‌های پنهانی از تصور و باورهایمان روبرو می‌کند.

در مورد جهان چه تصوری داریم؟ درباره آن چه فکر می‌کنیم؟ آیا دانش ما پاسخگوی نیازمان به دانستن در مورد جهان پیرامون هست؟ این کتاب با نام اصلی «واقعیت»، از پرفروش های فهرست نیویورک‌تایمز و آمازون بوده است. «هانس رزلینگ»، «اولا رزلینگ» و «آنا رزلینگ رونلاند» در این کتاب از جهان ما به‌گونه‌ای سخن گفته‌اند که بهتر از چیزی است که ما تصور می‌کنیم. آنها ۱۰ دلیل برای اثبات این حرف خویش ارائه کرده‌اند. علم پیشرفت کرده، بیماری‌های بسیاری درمان شده‌اند و… درحقیقت و بر مبنای دلایل ارائه‌شده جهان در روند گذار خود تا به امروز جایی به‌مراتب بهتر برای زندگانی نوع بشر شده است؛ بسیار بهتر از چیزی که در مخیله ما می‌گنجد و یا در تصورمان می‌آید. شاید این کتاب را نتوان به راحتی در فهرست روانشناسی قرار داد، اما به هر حال ما را با لایه‌های پنهانی از تصور و باورهایمان روبرو می‌کند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان


Proudly powered by WordPress |
Theme: Envo Blog

نویسنده : جادوی باور

بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۲۰

بازدید : 47,234

تعداد نظرات : ۲۱ نظر

قبل از معرفی بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت ، انگیزشی بد نیست بدانید یکی از بهترین راه های تغییر در زندگی خواندن کتاب است زیرا کتاب تاثیر عمیقی بر روی ذهن و فکر انسان ها می گذارد از اینرو خواندن کتابی که تاثیرات مثبت بر روی ما بگذارد و مطالب و آموزش هایش معتبر و واقعی باشد یکی از دغدغه های هر فردی است. در این بخش لیست کاملی از کتاب های روانشناسی و موفقیت در زندگی و کسب کار از دید مردم را برای شما آماد کرده ایم؛ پس در ادامه با جادوی باور همراه باشید.بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

 

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثری گرانبها از ناپلئون هیل ،کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید با تمامی کتاب هایی که تا به حال خوانده اید و دیده اید متفاوت است حاشیه هایی که قبل و بعد از انتشار این کتاب به وجود آمد مانند بمبی در جهان سروصدا کرد و این حواشی به ایران نیز کشیده شد.

۲۰ سال قبل از انتشار کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید مردی به نام اندرو کارنگی که ثروتمند ترین فرد در آمریکا در زمان خود بود با ناپلئون هیل که یک روزنامه نگار از سطح متوسط به پایین بود آشنا می شود.

اندور کارنگی به ناپلئون هیل ماموریت می دهد تا او یک تحقیق درباره باور ها و طرز افکار افراد موفق و ثروتمند جامعه و اینکه آنها چگونه به ثروت رسیده اند انجام دهد و برای این تحقیق مهم به ناپلئون هیل حدود ۲۰ سال فرصت میدهد. ناپلئون هیل در این ۲۰ سال با بیش از ۵۷۰ نفر از افراد مشهور و ثروتمند آن زمان که موفقیت های بیشماری در کارنامه خود داشتند مصاحبه کرد

در میان مصاحبه شوندگان اسامی افرادی مانند راکفلر، الکساندر گراهام بل، توماس ادیسون و هنری فورد (مالک کمپانی فورد) به چشم میخورد.
سرانجام پس از ۲۰ سال ناپلئون هیل تمام نقاط مشترکی که برای کسب ثروت در افراد ثروتمند و موفق مشاهده کرده و از آنها یادداشت برداری کرده بود را تبدیل به یک کتاب کرد به نام بیندیشید و ثروتمند شوید. این کتاب رازهایی را در خود دارد که فقط با چند بار خواندن می توان به آنها پی برد.

اگر واقعا به دنبال موفقیت هستید تا زمانی که یک فصل این کتاب را کاملاً درک نکرده اید فصل بعدی را شروع نکنید؛ در این صورت باور داشته باشید که آتشی در دلتان روشن خواهد شد که همه زندگی شما را تحت شعاع خود قرار خواهد داد و مانند میلیون ها انسان  دیگر  که با این کتاب متوحول شده اند.

کتاب دولت و فرزانگی از سری کتاب های موفقیت و روانشناسی محبوب مارک فیشر

 

اگر تازه تصمیم به خواندن کتاب های روانشناسی و موفقیت کرده اید یا علاقه به داستان های منقلب کننده دارید پس کتاب دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر برترین انتخاب برای شماست. مارک فیشر سعی بر این دارد که موضوعات مختلف را در قالب داستان برای خواننده کتاب مطرح کند به همین علت تاثیر مستقیم بر روی روان خواننده میگذارد به طوریکه پس از مطالعه کتاب تاثیرات و آثار آن را کاملاًً در خود حس خواهید کرد.

 کتاب های روانشناسی و موفقیت مارک فیشر به صورت کامل برای شما آورده شده است باور دارم هر کس این کتاب ها را مطالعه کند شاهد تحول و موفقیت های زیادی در زندگی خواهد شد.

 کتاب موفقیت یا انقلابی در هوش مالی از کیوساکی به نام پدر پولدرا و پدر بی پول

 

کتاب سوم در لیست یک از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت اثر رابرت کیوساکی است یا بهتر است بگوییم مجموعه کتاب های موفقیت و هوش مالی از رابرت کیوساکی است.

کتاب پدر پولدار و پدر بی پول برای بیشتر افراد شناخته شده است کتاب های هوش مالی طرفداران زیادی دارد به خصوص در ایران نیز این طرفداران کم نیستند. پکیج های موفقیت به نام هوش مالی با هزینه های میلیونی به فروش میرسد به طور که سلسله کتاب های رابرت کیوساکی می تواند شما تا حدودی از هر پکیج و کتاب هوش مالی بی نیاز کند.

لیست کتاب های موفقیت و هوش مالی رابرت کیوساکی به شرح زیر است:

 اگر اعتقاد دارید که کسب ثروت، موفقیت در زندگی، خوشبختی و تغییر زندگی از درون ذهن و با تغییر باورها آغاز می شود پیشنهاد میکنم فعلا این کتاب فعلا نخوانید. چون این اعتقاد شما میتواند محرک بسیار خوبی برای شما در زندگی باشد پس توصیه من این است با موضوعاتی عمیق تر و درونی تر آغاز کنید.

 

کتابی متفاوت از مارک منسون

 

کتاب موفقیت بعدی در لیست بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت با عنوان هنر ظریف بی خیالی اثر مارک منسون با یک نگرش و رویکرد غیر عادی برای به دست گرفتن افسار زندگی نوشته شده است.

مارک منسون نویسنده این کتاب پرفروش در ۲۵ سالگی زمانی که در دانشگاه بوستون مشغول به تحصیل بود شروع به وبلاگ نویسی کرد. مارک منسون میگوید از نظر برخی از مردم من یک احمق هستم ولی افراد زیادی هم هستند که معتقدند من زندگی آنها را نجات داده ام. چندین سال وبلگ نویسی منسون باعث شده تا کتاب هنر ظریف بی خیالی بیش از ۴ میلیون نسخه فروش داشته باشد.

مارک ممنسون یک شعار معروف دارد و شعار او این است که من روش ها و تکنیک هایی را در این کتاب به شما پیشنهاد میکنم که بدون اینکه خودتان را بکشید به موفقیت قطعی برسید.

ضمیر ناخودآگاه شما یک حالت خیلی عجیب دارد که اگر آن را آزاد بگذارید میتواند شما را کاملا دیوانه کند. این موضوع در بخش اول کتاب بود ولی در ادامه این کتاب، شما را به نقطه ای میرساند که اگر این باید هایی که برای خودت ضروری ساختید و جز آزار دادنتان سودی دیگری برایتان ندارد را کنار بگذارید به بخشی میرسیم که اهداف واقعیتان آنجا هستند جایی که میتوانید با تمرکز روی آن نتایج شگفت انگیزی را به دست بیاورید و انسانی خوشبخت و متعالی شوید جایی که تو را به ثروت و یک زندگی عالی میرساند. پس این کتاب خاص را هم میتوانید در برنامه مطالعه خود قرار دهید.

 

کتاب اثر مرکب دارن هاردی گزینه ای پیشنهاد بعدی در لیست برترین کتاب های رواشناسی و موفقیت است

این کتاب در ایران بسیار پر طرفدار و پرفروش بوده است. دارن هاردی فردی ثروتمند است که مطالب و موضوعات کتاب اثر مرکب را از راز موفقیت اش الهام گرفته است. به طور کلی در این کتاب دارن هاردی سعی دارد تا به خواننده این کتاب آموزش دهد که قدم های کوچک و متدوام در زندگی می تواند در طول زمان برای ما موفقیت های بزرگ و وصف نشدنی بسازد. احتمالاً این شعر از سعدی را شنیده اید که می گوید “رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود… رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود” این شعر از سعدی می تواند بیان کاملی از موضوع کتاب  دارن هاردی باشد.

بسیاری از منتقدین معتتقد هستند که دارن هاردی در آثارش انسان ها را تشویق می کند تا خود را در اختیار برنامه های روزانه خود قرار دهند همانطور که در کتابش نیز می گوید: “پدر من فردی بسیار منظم و دقیق بود به طوری که میتوان ساعت خود را بر اساس برنامه روزانه او تنظیم کرد” این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد به این باور برسند که دارن هاردی آزادی را از انسان ها می گیرد.

 

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

کتاب پیشنهادی کوین ترودو

کتاب جادوی فکر بزرگ یکی از کتاب هایی است که به صورت مثال محور شما را به سمت موفقیت سوق میدهد. در کتاب جادوی فکر بزرگ برای آنکه مفاهیم به طور کامل برای شما روشن شود مثال هایی فوق العاده مفهومی برای شما زده می شود. کتاب جادوی فکر بزرگ مورد تایید بسیاری از اساتید بزرگ جهانی است. کتاب های دکتر شوارتز به طور کامل به صورت زیر  است

 

 

کتاب قدرت فکر اثر ژوزف مورفی روانشناس نامدار آمریکایی است که به عنوان یک پدیده در عرصه جهانی شناخته شده است.

ژوزف مورفی نویسنده کتاب قدرت ذهن یا قدرت فکر آموزش هایی از آگاهی هایی در این کتاب درباره ذهن و ضمیر ناخودآگاه به شما میدهد که میتوانید زندگی خود را در دست بگیرید مورفی درباره این کتاب میگوید منظور از فکر آن بخش از فعالیت مغزی انسان است که کمک میکند تا با استفاده از اطلاعات گوناگون که از جهان در اختیار دارد به تجربه و تحلیل پدیده های طبیعی بپردازد.

این کتاب به صورت عمیق درباره فعالیت های مغز انسان با مواجه شدن با اتفاقات بزرگ و کوچک زدر زندگی میپردازد و علومی که در این کتاب می آموزید مانند این است که سالهاست با یک روانشناس درباره عملکرد مغز و ذهن ارتباط دارید.

 

آنتونی رابینز زندگی پر فرازو نشیبی داشته است؛ تونی  رابینز در ایام جوانی خود را در معاصره بدبختی و بیچارگی می دید و در آن زمان گزینه ای به جز تغییر و تحول به ذهنش خطور نمی کرد و  هیچ کس سخت کوش تر از انسانی نییست که نسبت به پدیده ای احساس نیاز کند.

در حال حاضر آنتونی رابینز قصری زیبا در ساحل سن دیگو دارد و چند طبقه از آن را به دفترکار خود اختصاص داده است. تونی رابینز اهداف معنوی را بسیار با ارزش تر از پول میداند کتاب ها و سمینار های آنتونی رابینز در رده پرطرفدارترین های جهان قرار دارد.

باب پراکتور زندگی خود را مدیون کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل میداند و می گوید ۵۵ سال است که این کتاب از من جدا نشده است. کتاب تو ثروتمند زاده شده ای باب پراکتور نکاتی را به شما می آموزد که بسیار قابل فکر و تامل است باب پراکتور در این کتاب اینطور آغاز میکند: “میخواهم واقعیتی را با شما به اشتراک بگذارم که از شنیدن آن تعجب خواهید کرد؛

آیا میدانستید که در لحظه وارد شدنتان به این سیاره چیزهایی را به صورت پیش فرض میدانستید ولی جوامع باعث شده تا آنها را از یاد ببرید. من در این کتاب پازل هایی را در کنار هم قرار داده ام که شاید به تنهایی مبهم به نظر بیایند ولی پس از در کنار هم قرار گرفتن معنی عجیبی برای شما پیدا میکنند و شما به حقایقی درباره این جهان و خودتان پی میبرد که جهان ما چگونه کار میکند”

اگر کتاب های باب پراکتور را به طور مداوم مطالعه کنید قطعا شاهد موفقیت های بسیاری در زندگیتان خواهید بود.

کتاب علم ثروتمند شدن اثری جادودانه از والاس واتلز است که کتابی نظیر آن نمی توان یافت. اگر در حوزه موفقیت مالی در زندگی قصد دارید تا فقط یک کتاب را مطالعه کنیم و همان را الگو قرار دهیم قطعا کتاب علم ثروتمند شدن بهترین انتخاب برای شماست. کتابی که زندگی سازنده فیلم و مستند راز یعنی خانم راندا برن را نیز متحول کرده  است.

در مقدمه کتاب علم ثروتمند شدن از والاس واتلز آمده است: “این کتاب فلسفه نظری یا مقاله نظری نیست بلکه یک کتاب موفقیت کاربردی و عملی می  باشد برای زنان و مردانی که در فشار مالی هستند. این کتاب موفقیت زمانی موفقیت کسانی را تضمین میکند  که خواننده این کتاب را با همان ایمان و باوری این کتاب را بخواند که جریان الکتریسته ادیسون رو باور کرده است”.

احتمالا نام کتاب کیمیاگر را شنیده باشید اثری ماندگار از پائولو کوئیلو که این نویسنده برزیلی حتی به ایران هم سفر کرده است این کتاب ممکن است در ابتدا یک داستان معمولی از یک شبان معمولی جوانی است که به دنبال رویای شخصی خود میرود ولی کتاب کیمیاگر به صورت نامحسوسی به لایه های ضمیر ناخودآگاه شما نفوذ میکند و نظام باور های شما را هدف قرار میدهد به طوریکه پس از خواندن یا گوش کردن به این کتاب طرز فکر شما به خیلی چیزها در زندگی تان تغییر میکند در نتیجه پیشنهاد میشود این کتاب را در لیست کتاب های روانشناسی خود قرار دهید و حتما این کتاب ارزشمند را مطالعه کنید.

دسته بندی : رشد فردی محتوای رایگان

برچسب ها: بهترین کتاب خودشناسی, بهترین کتاب های انگیزشی دنیا, کتابهای موفقیت و ثروت

عرض سلام به عوامل سایت جادوی باور و کاربران این سایت
من لیلا هستم از سوئد آیا کتابی هست که در زمینه روابط زناشویی که نویسنده غیر ایرانی باشه و من بتونم اینجا از کتاب فروشی ها تهیه کنم ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

سلام خانم لیلا . کتاب های استر هیکس میتونه خیلی خوب باشه که در همه کشورها با زبان های مختلف ترجمه شده. البته کاربران سایت ما هم اکثرا حرفه ای هستند و در این بخش میتونند شما رو با ارسال نظراتشون راهنمایی کنند . موفق باشید

سلام من پیشنهاد میکنم کتاب های دکتر باربارا دی آنجلیس رو بخونیدکتاب “آیا تو آن گمگشته ام هستی” فوق العاده هستش !!!!

سلام من پدر پولدار و اثر مرکب و بیندیشید و ثروتمند شوید رو خوندم بینظیرن

سلام دوست من
پیشنهاد میکنم جادوی فکر بزرگ رو هم مطالعه کنید کتاب خوبیه

سلام بی زحمت فایل همین کتاب هارو هم قرار بدید ممنون

سلام دوست من برخی از این کتاب ها در حال ترجمه هستند و به محض اینکه آماده شد لینک دانلود قرار میگیره

سلام من یک کتاب میخوام شما پیشنهاد بدی کوتاه و کاربردی چون میخوام ازش توی هدفم استفاده کنم

سلام جناب علی کتاب اسرار ذهن میلیونر از تی هارو اکر بی نظیره پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید تقریبا ۱۲ فصل هست

سلام
آیا شما جملات تاکیدی ی موسیقی انرژی مثبت توی سایت دارین اگر هست کجا مراجعه کنیم

سلام وقت جناب رضایی فعلا در این مورد چیزی منتشر نکردیم ولی به رودی اقدام میکنیم

سلام وقت شما بخیر.با تشکر از شما بابت این اطلاعات مفید و ارزشمند.میخواستم بپرسم آیا برنامه ای برای ارائه کتابهایی که کوین ترودو در سمینار ارزوی تو دستور توست معرفی کرد دارین؟

سلام وقت بخیر
به دلیل درخواست های زیاد کاربران سایت احتمالا در آینده این کتاب ها را در سایت قرار دهیم.

ممنون ازاینکه کتابهای خوب وتاثیرگزاررامعرفی میکنید.باسپاس فراوان

سلام عزیزم ممنون از شما ، امیدوارم موفق باشید

سلام کتاب سمفونی شادی را خیلی دوست داشتم به نظر خیلی روان و ساده با راهکارهای عملی نوشته شده بود.

سلام لطفا کتابهای خوب از نویسندگان ایرانی رو هم معرفی بفرمایید با تشکر

سلام راستش من اثرمرکب و کیمیاگر را خوندم و بنظرم تا زمانی که کتاب میخونم میتونم شرایطمو کنترل کنم و زمانی که تموم میشه سخت میشه کنترل کردن واسم…
اگر که راه حلی بنظرتون میرسه لطفا واسم بگید ممنون

سلام دوست من پیشنهاد میکنم دوره های کوین ترودو رو گوش کنید متوجه این موضوع میشوید که چرا ذهن علاقه داره شما رو به جای اولتون برگرداند و راهکار هم میده

سلام، وقت به خیر. چطور میتونم نسخه ی بدون دستکاری برای کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید تهیه کنم؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون.

سلام دوست من فعلا نسخه کامل کتاب بینیدشید و ثروتمند شوید رو به دست نیاوردیم ولی حتما به زودی در سایت منتشر میشود .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

قانون جذب تخصصی

تغییر نظام باورها

هوش مالی و روانشناسی ثروت

خودشناسی و رشد فردی

کوین ترودو ناپلئون هیل آنتونی رابینز استر هیکس بروس لیپتون جول اوستینتی هارو اکر

در صورتی که مشکلی در استفاده از خدمات سایت دارید میتوانید با ارسال پیامک مشکل خود را به راحتی حل کرده و پاسخ خود را دریافت کنید.
آدرس دفتر پشتیبانی: تهران، تهرانپارس، خیابان 196 خیابان 131 بین کوچه 208 و کوچه 210 پلاک 309
تماس با دفتر پشتیبانی:
021-77782814

سلام به همهاینم پارت آخر معرفی ارزشمندترین و بهترین کتاب های روانشناسی و انگیزشی دنیا؛این مطلب تاکنون در دو پست دنباله دار روی بلاگ قرار گرفته و در این قسمت آنرا به اتمام خواهیم رساند.لطفا با ما همراه باشید.

کتاب به سوی کامیابی پرفروش‌ترین کتاب سال ۱۹۹۲ بوده و به ۲۶ سال پیش تعلق دارد. اما اصول آن قدیمی نشده و برخی اصول پایه‌ای آن هنوز هم کاربرد دارد. بسیاری از افراد داخل کشور خودمان ادعا کرده‌اند که با خواندن کتاب به سوی کامیابی متحول شده‌اند و به موفقیت‌های بسیار بزرگی دست پیدا کرده‌اند. باید قبول کنیم که آنتونی رابینز زمان نوشتن کتاب جوان بوده و تا به امروز بسیاری از عقایدش تغییر کرده، اما این کتاب هم چنان کارساز و پرفروش است.

جف اولسون هم مانند دارن هاردی به بررسی عوامل کوچک و تاثیرگذار بر زندگی در اثر زمان پرداخته‌است. جف اولسون کتاب برتری خفیف را در سال ۲۰۰۵ نوشت و نسخه‌های آن در سراسر جهان طرفدار پیدا کرد. شخص جف اولسون اثر کارهای کوچکی که در زندگی ما تاثیر بسیار زیادی را دارند تجربه کرده‌است و تلاش می‌کند از منظر تجربی مخاطب را به انجام تغییرات مستمر، ولو با فعالیت‌های کوچک سوق دهد. در قسمتی از کتاب جف اولسون توضیح می‌دهد که چگونه یک شرکت راه‌اندازی می‌کند و با تمرکز هرروزه بر روی ده مورد اساسی در سال اول به فروش ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

کتاب تئوری انتخاب نوشته‌ی آقای دکتر ویلیام گلسر است. ویلیام گلسر با ارائه‌ی تئوری انتخاب می‌گوید: رفتارها، انگیزه‌ها و احساسات انسان منشأ درونی دارد.در این کتاب اشاره می‌شود که:تئوری انتخاب یک تئوری مبتنی بر روانشناسی کنترل درونی است که معتقد است گذشته‌ها بر زندگی کنونی ما اثر شگرفی داشته‌است ولی تعیین‌کننده رفتار کنونی ما نیست. میزان مسئولیت‌پذیری و به رسمیت شناختن و احترام به واقعیت موجود و شیوه‌ای که برای ارضای نیازهایمان – با توجه به دو عامل پیشین- انتخاب می‌کنیم است که رفتار کنونی ما را تعیین می‌کند.

کتاب آخرین سخنرانی برای مدت‌ها یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا بود و در کشور خودمان هم به‌شدت مورد اقبال قرار گرفت.برخلاف اسم کتاب به‌هیچ‌وجه در مورد آموزش سخنرانی نیست. کتاب سرگذشت رندی پاش دانشمند علوم کامپیوتر و هم‌چنین دارای سابقه‌ی همکاری در شرکت والت دیزنی و گوگل است.در سال ۲۰۰۷ رندی پاش ۴۷ ساله متوجه سرطان می‌شود و پزشکان به او خبر می‌دهند که ۶ ماه بیشتر زنده نخواهد بود.او استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کارنگی ملون و دارای سه فرزند بود. از رندی پاش دعوت می‌شود تا در یک مراسم نمادین در دانشگاه سخنرانی‌ برگزار کند، عنوان سخنرانی بدون آنکه دیگران بدانند علت انتخاب آن چه بوده است “آخرین سخنرانی” لقب گرفت. او که می‌دانست این آخرین سخنرانی عمر او خواهد بود به دنبال موضوعی رفت تا بتواند علاوه بر یک سخنرانی برای فرزندان خود هم وصیت‌نامه‌ای برجای بگذارد.او در این کتاب در مورد اهمیت و اصالت رویاها صحبت می‌کند. او در مورد اهمیت تلاش و پشتکار برای رسیدن به رویاها و هم‌چنین نقش دیوارها در زندگی صحبت کرد و در انتها شدیدا مورد تشویق قرار گرفت؛ بی‌آنکه کسی بداند این آخرین صحبت او با اهالی زمین است.بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

برخلاف نام کتاب که همه شنیده‌اند، صفحات این کتاب حاوی مطالبی بسیار کاربردی و عالی در زمینه‌ی غلبه بر تنبلی و افزایش عملکرد است. در این کتاب به تشریح ۲۱ روش بسیار عالی و کاربردی برای افزایش عملکرد و غلبه بر تنبلی پرداخته شده است. اگر بخواهیم کل کتاب را در چند جمله خلاصه کنیم به نتیجه‌ی زیر می‌رسیم:

اگر قرار باشد اولین کاری که هر صبح انجام می‌دهید خوردن یک قورباغه‌ی زنده باشد در بقیه ی روز خیالتان راحت است که سخت ترین کار روز خود را انجام داده اید. قورباغه شما در واقع مهم ترین و سخت ترین کار آن روزتان است که باید انجام دهید، همان کاری که اگر الان فکری به حالش نکنید به احتمال زیاد تنبلی خواهید کرد. در ضمن کار مورد نظر همان کاری است که انجام دادن آن در حال حاضر بیشترین تاثیر مثبت را در زندگی شما خواهد داشت.

شیب، کتابی کم حجم است که در لیست بهترین کتاب‌های روانشناسی و انگیزشی قرار دارد. این اثر از ست گادین از نویسندگان مشهور بوده و کتابهای بسیار پرفروشی را نوشته است. از جمله می‌توان به کتاب گاو بنفش اشاره کرد که در ایران نیز بسیار معروف است. این بار نویسنده‌ی گاو بنفش کتاب کم حجمی را نوشته‌است که بر خلاف حجم کم اطلاعات بسیار خوبی به ما می‌دهد. او معتقد است تنها دلیل تبدیل شدن گروهی از مردم جهان به افراد موفق، انتخاب‌های شجاعانه آنها است.

کتاب هنر شفاف اندیشیدن یکی از کتاب‌های روانشناسی و انگیزشی است که دید متفاوتی به ما می‌دهد. این کتاب در مورد خطاهای شناختی اطلاعات بی‌نظیری به ما می‌دهد، خطاهایی که در واقع تیپ های پرتکرار هستند و افکار آدمی در صورت عدم آگاهی از چرخه‌های عملکرد آنها، ممکن است در دام آن گرفتار شوند. این اثر در زمره کتاب‌هایی است که نمی‌توان با یکبار مطالعه به مطالب آن مسلط شد، اما اگر شاکله اصلی و محتوای آن در ذهن شما بنشیند می‌تواند در امور گسترده‌ای به کمک شما بیاد. در مقدمه‌ی کتاب، رولف دوبلی می‌نویسد:

در واقع آرزوی من کاملا ساده است: اگر ما بتوانیم بزرگ‌ترین خطاهای فکری را بشناسیم و از آن‌ها در زندگی شخصی، شغلی یا دولتمان پرهیز کنیم، ممکن است شاهد جهشی در موفقیت خود باشیم. نیازی به حیله‌های جدید، طرح‌های نوین، ابزارغیر ضروری و کارهای طاقت‌فرسا نیست، تمام آنچه ما بدان نیاز داریم پرهیز از بی‌خردی است.

در نگاه اول شاید این فکر به ذهنتان برسد که کتاب دیوانگان ثروت ساز ربطی به کتاب‌های روانشناسی و موفقیت ندارد، حقیقت هم این است که این  کتاب در مورد مفاهیم روانشناسی به صورت دانشگاهی صحبتی به میان نیاورده‌است. در عوض یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌ها در زمینه‌ی موفقیت در کسب‌وکار است و درصد بالایی از افرادی که این کتاب را مطالعه کردند آن را بسیار تاثیرگذار دانستند. شاید بتوان شاه بیت این کتاب را در این جمله خلاصه کرد که هرگز نباید به کاری که بدان عشق نداریم مبادرت ورزیم.

کتاب ایده‌ی عالی مستدام در زمینه‌ی ماندگار کردن ایده‌های نوشته شده‌است.برادران دن هیث و چیپ هیث همیشه کتاب‌های عالی می نویسند. این کتاب هم در راستای توهم‌زدایی از افراد در راه ایده پردازی نگارش شده و همزمان به بررسی فاکتورهای موفقیت ایده‌های ماندگار در کسب‌وکارها و یا عرصه‌های مختلف می‌پردازد. از آنجایی که متن کتاب برآمده از تجربه‌های عملی افراد است به خاطر سپردن جزئیات عملکرد آنها ساده و بسیار مفید است. این کتاب می‌تواند برای کسانیکه در بخش تولید محتوای تبلیغاتی فعالیت می‌کنند بسیار مفید باشد.

مارتین سلیگمن که یکی از شناخته شده‌ترین روان‌شناسان در دنیا و مولف این کتاب است به ما نشان می‌دهد که شادی و خوشبختی بیشتر نتیجه احساسات و نگرش‌های درونی ما هستند تا شرایط محیطی. کتاب خوشبختی واقعی نشان می‌دهد که چگونه ما می توانیم جوانب جدید و ناشناخته زندگی‌مان که اغلب از آن‌ها غافل هستیم را بوجود آوریم و روابطمان با دیگران را توسعه دهیم.

آیا ترجمه سایت شما ضعف دارد؟

معرفی ارزشمندترین کتاب های روانشناسی و انگیزشی (بخش دوم)

سلام علیکم و رحمه الله
بهترین کتاب انگیزشی که برای تلاش و موفقیت انگیزه زیادی ایجاد میکنه، کتاب کیمیا مظفریان هست. در وبلاگ این نویسنده قرار داده شده.https://Www.azemate-khodaye-mehraban.blogfa.com

متن نوشته شده در داخل وبلاگ را که خواندم ، به نظر کتاب سیاسی با جهت گیری مشخص و از پیش داوری شده میاد تا یک کتاب انگیزشی و معنوی

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !
ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


نام کاربری یا نشانی ایمیل


رمز

مرا به خاطر بسپارUsername


Email

Registration confirmation will be emailed to you.


ترنسیس اولین سرویس آنلاین ترجمه به صورت مناقصه ای در ایران است. ترنسیس بستری است که از طریق آن سفارش دهندگان ترجمه بدون واسطه با مترجمان ارتباط برقرار می کنند. در ترنسیس انواع محتواها نظیر کتاب، مقاله، نامه، زیرنویس فیلم، وب سایت، فایل صوتی و تصویری، متون دانشجویی و … از هر زبانی به هر زبانی ترجمه می شود. وجه تمایز ترنسیس با سایر سرویس ها “پیشتیبانی کامل و 24 ساعته”، “کیفیت بالا” و “قیمت پایین” است. در ترنسیس تا رضایت از ترجمه محتوا جلب نشود کار به اتمام نخواهد رسید، سفارش دهندگان ترجمه می توانند از میان مترجمانی که در مناقصه سفارش ترجمه آنها شرکت کرده اند به دلخواه یکی را انتخاب کنند، همچنین مترجمان می توانند با ثبت نام در ترنسیس به جمع مترجمان ترنسیس پیوسته و به صورت دورکاری درآمد میلیونی داشته باشند.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب روانشناسی نوجوانان نوشته سید سعید موسوی و حسن قربانی، حقایقی از علم و معرفت وسیع آدمی را مورد بحث قرار می‌دهد.

هر گونه رشد و تکامل، مستلزم تغییر و تحول است، و چگونگی رشد و تکامل طبعا از چگونگی این تغییر و تحول متأثر خواهد شد، پس تا زمانی که احساس تغییر می‌توانیم کنیم، و وضع نامطلوب خود را، از هر لحاظ یا در همه ابعاد رفتار، به وضع مطلوب تبدیل کنیم باید مطمئن باشیم که در حال رشد و تکامل هستیم و هر وقت احساس کردیم که نمی‌خواهیم یا نمی‌توانیم تغییراتی در خویشتن ایجاد کنیم، و خود را از هر لحاظ کامل پنداشتیم یعنی دیگر چیزی کم نداریم و از علم و قدرت کامل و کافی برخورداریم! باید مطمئن باشیم که دیگر از رشد و تکامل خبری نیست و ما در دریای بیکران پر خطر و فساد انگیز جهل مرکب غوطه وریم.

پس برای این که نشان دهیم و ثابت کنیم که انسان زنده‌ای هستیم و آگاهانه، هدفمندانه زندگی می‌کنیم و از رشد و تکامل سالم برخورداریم چاره‌ای نداریم جز این که:بهترین کتاب های روانشناسی جوانان

– بیشتر و بیشتر یاد بگیریم: از نوشته‌ها وگفته‌ها.
– درباره آنچه می‌شنویم و می‌خوانیم بیندیشیم و کورکورانه نپذیریم و از بزرگی اشخاص یا کتاب‌ها هراسی به خود راه ندهیم و فراموش نکنیم که همچنان که درست‌ها و خوب‌ها را از اشخاص می‌شنویم و یا در کتاب‌ها می‌خوانیم نادرست‌ها و بدها نیز از اشخاص شنیده می‌شوند و یا در کتاب‌ها نوشته می‌شوند.
– آن چه را که درست یافتیم و با عقل و ایمان سازگار بود مجددا و با دقت بیشتر بررسی کنیم که باز اندیشی و فراتر اندیشی از ویژگی‌های فرزانگان است.

پس همیشه باید یاد بگیریم و بر علم و معرفت و تجربه خویش بیفراییم که معرفت و تجربه نیرو می‌بخشد.

این بخش از روان‌شناسی چنان که از نامش پیداست، به بررسی کم و کیف تکامل انسان در دوران نوجوانی اختصاص دارد، با تأکید مکرر بر این اصل مهم: که زندگی انسان را نمی‌توان به مراحل دقیقا مشخص و مستقل تقسیم کرد و هر مرحله را، بدون توجه به مراحل قبل و مراحل بعدش، مورد مطالعه قرار داد، به عبارت دیگر، نوجوان امروز، بچه و کودک دیروز و بزرگسال و سالمند فرداست، هم چنان که سالمند و کهنسال امروز، کودک و نوجوان دیروز است، بنابراین، هر گونه توجه و تلاش و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش سالم کودکان جامعه، در واقع، به برخوردار ساختن جامعه فردا از نوجوانان و جوانان و سالمندان سالم و خوشبخت خواهد انجامید؛ شاید به همین سبب است که گفته‌اند، دنیای آموزش و پرورش فردا، یعنی امروز نوجوان وقتی از سلامت بدنی و روان شناختی بهره‌مند خواهد شد که دوران کودکی سالمی را گذارنده باشد؛ و شخص سالمند هنگامی از زندگی لذت بخش و امید بخش برخوردار خواهد شد که دوران نوجوانی و جوانی سالم و موفقی را پشت گذاشته باشد.

در بخشی از کتاب روانشناسی نوجوانان می‌خوانید:

مدیریت کردن نیازمند داشتن برنامه برای ادامه زندگی است. نمی‌توان با بی‌برنامگی مؤلفه‌های یک مدیریت موفق را شناخت و به نتایج مطلوبی رسید. بر اساس گروه پژوهشی آبگینه دل 1383، اظهار می‌دارند: کسی که برای اداره زندگی برنامه ندارد به دیگران وابستگی پیدا می‌کند. وابسته شدن به دیگران در اداره امور زندگی شخصی، دخالت‌های مختلف دیگران را در زندگی شخصی زمینه‌سازی می‌کند. در چنین وضعیتی این دیگران هستند که برای کلیه امور زندگی ما برنامه‌ریزی خواهند کرد و ما به عنوان فردی منفعل مجبور می‌شویم به اطاعت امر دیگران بپردازیم و مجری برنامه‌های آن‌ها باشیم.

شاید عده‌ای عقیده داشته باشند خود باید برای انجام امور زندگی‌شان برنامه‌ریزی کنند. اما به علت سهل انگاری و راهنمایی نگرفتن از دیگران در حاله‌ای از بی‌برنامگی و بی‌اطلاعی به سر می‌برند و با امروز و فردا کردن عملا زمان را از دست می‌دهند. عده‌ای برای این سهل انگاری خود دلایلی می‌کنند. مانند این که وقت برنامه‌ریزی ندارند. چنین فردی مانند راننده‌ای است که با خودرو معیوب مسافرت می‌کند. اگر از این راننده سؤال کنید که چرا با خودرو معیوب رانندگی می‌کنید، پاسخ می‌دهد وقت رسیدن به خودرو را ندارم، در حالی که اگر وی با اختصاص یک ساعت از وقت خود به بررسی معایب خودرو پردازد می‌تواند ساعت‌ها در وقت خود صرفه‌جویی کند.

پیشگفتار
فصل اول: نوجوانی
خصایص نوجوانی
امور رشد و تکامل نوجوانی
تغییرات بدنی و فیزیولوژیک دوران نوجوانی
تغییرات بیرونی
تغییرات درونی
جنبه‌های روان شناختی رشد و تکامل نوجوانی
فصل دوم: تکامل عاطفی و اجتماعی نوجوان
رشد عاطفی
عواطف مختلف دردوران نوجوانی
ترس
خشم
واکنش‌های خشم در نوجوانی
محبت
عوامل مؤثر در هیجان‌ها و عواطف نوجوان
رشد اجتماعی نوجوان
تغییرات اجتماعی در دوران نوجوانی
بعضی از رغبت‌های نوجوان
تغییرات اخلاقی در دوره‌ی نوجوانی
رغبت‌ها و رفتارهای جنسی در دوران نوجوانی
روابط خانوادگی در دوران نوجوانی
بهبودی روابط خانوادگی
تفاوت‌های جنسی در روابط خانوادگی
تغییرات شخصیت در دوران نوجوانی
خطرهای دوران نوجوانی
خوشبختی در نوجوانی
رابطه رشد اجتماعی با رشد ذهنی و بدنی
فصل سوم: نیاز به سلامت
بهداشت
اهمیت بهداشت نوجوانان و جوانان
اثر بهداشت در درمان
عوامل تعیین کننده در بهداشت و سلامت انسان‌ها
نکات برای سلامتی نوجوانان
فصل چهارم: نیاز به خود کنترلی
گام‌های خود – مدیریتی
مدیریت زمان و مراحل آن
اهداف و مؤلفه‌های آن
تدوین اهداف بر حسب زمان
فصل پنجم: نیاز به ارتباط با دیگران
اهمیت ارتباط
آغاز ارتباط از خویشتن
نیاز به شرکت در گروه
ارتباط بین فردی
موانع ایجاد ارتباط
پیشنهادهایی برای برقراری ارتباط
فصل ششم: نیاز به مدیریت رابطه
مدیریت تأثیرگذار بر رابطه با دیگران
مدیریت برای برقراری ارتباط با دیگران
مدیریت در سفر
سفر و بهداشت روان
سفر و اصلاح رفتار و تعالی شخصیت
سفر و توسعه‌ی کنش‌های ذهنی و خلاقیت فکری
فصل هفتم: نیاز به کسب مهارت‌ها
مهارت‌های زندگی
عواملی نزدیکی تصمیم‌گیری به موفقیت
پشتکار
مهارت حل مسئله
مهارت تفکر خلاق
مهارت تفکر انتقادی
مهارت همدلی
مهارت کنار آمدن با هیجان‌ها و فشارهای روانی
مهارت مقابله با استرس
مهارت در روابط بین فردی
مهارت نه گفتن
مهارت دوستیابی
گسترش مهارت‌های زندگی
مهارت‌هایی که خوشبختی را تامین می‌کنند
مهارت‌های اجتماعی
آموزش هوش هیجانی در افزایش کسب مهارت‌ها
فصل هشتم: نیاز به راهنمایی و مشاوره
راهنمایی به عنوان تعلیم و تربیت
نوجوانان به چه نوع راهنمایی نیاز دارند
نیاز به راهنمایی سازگار. /a>
سازگاری با همسالان
سازگاری با اولیای مدرسه
سالم سازی روابط دختر و پسر
نیاز به راهنمایی تحصیلی
راهنمایی و موفقیت تحصیلی
نیاز به راهنمایی شغلی
نقش خانواده در انتخاب شغل
نقش جنسیت در انتخاب شغل
نقش وراثت در انتخاب شغل
نقش مدرسه در انتخاب شغل
اهداف و ضرورت راهنمایی شغلی و حرفه‌ای
درباره ضرورت راهنمایی شغلی
راهنمایی شغلی و کار آفرینی
استفاده از هوش و استعداد
منابع

برای دانلود کتاب روانشناسی نوجوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

ارسال کتابراه به دوستان از طریق پیامک یا ایمیل

اشتراک در تلگرام

اشتراک در توییتر

اشتراک در فیسبوک

اشتراک در واتس آپ

اشتراک در لینکداین

اشتراک در گوگل پلاس

کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.


EPUBDownloads-icon

بهترین کتاب های روانشناسی جوانان
بهترین کتاب های روانشناسی جوانان
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *