دکتر روانشناس مصطفی تبریزی

 
helpkade
دکتر روانشناس مصطفی تبریزی
دکتر روانشناس مصطفی تبریزی

دکتر مصطفی تبریزی عضو هیات علمی و استاد دانشگاه علامه طباطبایی بوده و مؤسس مرکز مشاورۀ دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز مشاورۀ روزبه است که با گذشت زمان، فعالیت خود را گسترش داده و مرکز مشاوره روزبه 2و3 را نیز تاَسیس کرده‌اند.

ایشان تا به امروز 35 تألیف و ترجمه انجام داده‌ که تیراژ بعضی به 100000 چاپ رسیده‌است؛ کتاب‌های فریاد ناشنیده برای معنا، اینجا پسری است (درمان اوتیسم)، آزمون ادراک دیداری فراستیگ، مشاوره خانواده، درمان اختلالات خواندن، درمان اختلالات دیکته نویسی، درمان اختلالات ریاضی و روان خوانی تنها گوشه ای از آثار این روان‌شناس بزرگ است.

به گفته آقای وحید تمنا، آثار دکتر تبریزی درمقایسه با بسیاری از روان‌شناسان و مشاوران دیگر در ایران از امتیاز منحصر به فردی برخوردار است: «کتاب‌های دکتر تبریزی به ویژه کتاب درمان اختلالات خواندن به تیراژ 95000 و درمان اختلالات دیکته‌نویسی در ایران به تیراژ 140000 رسیده است و این موفقیت بزرگ مبین آن است که نویسندگان ایرانی چنانچه موضوعی خوب و کاربردی برای کتاب خود برگزینند و رسا و شیوا آن را پردازش کنند، می‌توانند نظر حداکثری مخاطبان را به خود جلب نمایند و به موفقیت‌های چشمگیری نائل شوند.»

ناگفته نماند که دکتر تبریزی آغازگر درمان اختلالات یادگیری به صورت عملی در ایران و مجری طرح آموزش زوج‌های جوان در 300 شهر ایران با همکاری وزارت کشور می‌باشد. در ادامه مصاحبۀ کوتاهی با این فرهیختۀ علوم انسانی خواهیم داشت؛

دکتر روانشناس مصطفی تبریزی

دیپلم بنده «رشتۀ طبیعی» بوده که در نظام جدید به آن «علوم تجربی» می‌گویند. با وجود آنکه من دیپلم طبیعی داشتم بدون نیاز به تغییر رشته وارد روانشناسی شدم، چراکه در آن زمان همه رشته‌ها میتوانستند در کنکور علوم انسانی شرکت کنند.
پس از دریافت مدرک دیپلم خود معلم شدم و پس از دوسال معلمی، بورسیۀ آموزش و پرورش شدم. لیسانسم را از دانشگاه ابوریحان و فوق لیسانسم را از دانشگاه تربیت معلم و مدرک دکتری را از دانشگاه علامه طباطبائی دریافت کرده‌ام و توانستم در همان دانشگاه در مقام استادی به تدریس بپردازم و از اعضای هیئت علمی دانشگاه شوم.

سابق بر این در زمینۀ آموزشی، به تدریس «نظریه های پیشرفتۀ خانواده درمانی» ، «زوج درمانی» و «تمرین عملی مشاوره» در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پرداخته‌ام و راهنمایی، مشاوره و داوری بیش از 100 مورد پایان نامۀ کارشناسی ارشد و دکتری را برعهده گرفته‌ام و کارگاه‌های خانواده درمانی ، زوج درمانی ، مشاورۀ پیش از ازدواج و اختلالات یادگیری برای متخصصان تشکیل داده‌ام. در گذشته عضو انجمن روان‌شناسی و انجمن مشاورۀ ایران بودم و در حال حاضر کارگاه‌های گروهی برگزار می‌کنم. همچنین برای اینجانب مایۀ مباهات است که دراکثرِ قریب به اتفاق مراکز استان‌ها بیش از هزار درمانگرِ اختلالاتِ یادگیری آموزش داده‌ام.

من از فعالیت در حوزه علوم‌انسانی به ویژه رشتۀ روان‌شناسی لذت می‌برم.

دیدگاه عامۀ مردم در رابطه با علوم‌انسانی متفاوت است. برخی از مردم، حوزۀ علوم‌انسانی را بی‌فایده قلمداد می‌کنند و تحصیل کردگان این حوزه را افراد بی مهارتی می‌دانند که صرفاً تئوری حفظ کرده‌اند، در مقابل عده‌ای از مردم نگاه متفاوتی به علوم‌انسانی ندارند.

در حوزۀ علوم‌انسانی و به ویژه در رشتۀ روان‌شناسی کسانی‌که شاخص و حرفه‌ای هستند، به درآمدهای مقبولی دست یافته‌اند ولی به طور کلی در این حوزه درآمدزایی نسبتا محدود است.

فرصت کارآفرینی چندان برای علوم‌انسانی مهیا نیست، چراکه سیستم اقتصادی جامعه به تحصیل کردگان و متخصصان این حوزه بها نمی‌دهد. این در حالی است که مهم‌ترین رشته‌ها از جمله «مدیریت» در حوزۀ علوم‌انسانی می‌گنجند و باید به دست متخصصان علوم‌انسانی صورت پذیرند. چنانچه به علوم‌انسانی در جامعه بها داده شود یقینا در سطح گسترده‌ای شاهد کارآفرینی خواهیم بود.

برای آنکه کارآفرینی و فرصت شغلی برای علوم‌انسانی در کشور مهیا شود، سیستم اقتصادی_اجتماعی ایران باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و سیاست گذاری نماید که علوم‌انسانی‌ها مهم‌ترین مشاغل را به دست بگیرند و اگر این مهم، محقق شود دانش‌آموزان بیشتر تمایل پیدا می‌کنند که به رشته‌های علوم‌انسانی راه یابند.

من تا اندازه‌ای به روانشناسی علاقه‌مندم که اگر به عقب بازگردم همچنان بی تردید همین حوزه را برای تحصیل و کار انتخاب می‌کنم. علاقه‌مندی من به رشتۀ روان‌شناسی و مشاوره سبب شده که من همواره در حال تولید علمی و پویایی باشم که شاهد مثال من انتشار دو کتابِ جدید به نام‌های پرورش هوش هیجانی کودکان و 110 بازی برای پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان می‌باشد.

علاقه من به روان‌شناسی به قدری زیاد بوده که بر روی فرزندانم نیز تاثیر گذاشته است. پسرم ،علیرضا، دفتر مشاوره دارد و درهمین حوزه فعالیت جدی می‌نماید. فرزند دیگرم ،نرگس، نیز صاحب چندین تالیف در زمینۀ مشاوره و روانشناسی استاز جمله کتاب همه می‌تونن زرنگ باشن که در راستای پرورش استعدادهای کودکان نگاشته‌شده‌است. همچنین نخستین نوۀ من ،نگین سلطانی، دانشجوی ترم سوم روانشناسی است و خوشبختانه در خانوادۀ ما، این راه همچنان ادامه دارد و فرزندانم همچون خودِ من از فعالیت در این حوزه احساس رضایت می‌کنند.

من اگر صد بار دیگر هم متولد شوم همچنان روانشناسی و معلمی را انتخاب خواهم کرد، چرا که روح من را سیراب می‌کند. از آنجا که ورودِ من به حوزۀ علوم‌انسانی با علاقه‌مندی همراه بوده همواره از فعالیت در آن احساس رضایت می‌کنم.

 

با سلام آیا می توانم ایمیل دکتر مصطفی تبریزی را داشته باشم ؟
چگونه می توانم دز زمینه مشاوره با ذکتر در ارتباط باشم
با تشکر خانم ذاکری

سلام. متأسفانه ما ایمیل دکتر تبریزی رو نداریم. شما میتونید از طریق “مرکز مشاورۀ روزبه” که متعلق به خود دکتر تبریزی و پسر بزرگوار ایشونه با دکتر ارتباط برقرار کنید.
شعبه سعادت آباد: 88569282-021
شعبه ولیعصر: 88647952-021
موفق و پایدار باشید.

سلام و احترام
ممنون از توصیه خوبتون.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام*

ایمیل*

وبگاه

۴۵ ۲۷ ۹۶ ۶۶ –  ۰۲۱

شماره تماس خارج وقت اداری :

۰۹۰۳۰۴۱۸۱۴۶

اینستاگرام:

@workshopday3

آپارات : www.aparat.com/workshopday

توییتر : https://twitter.com/Workshopday_ir

قوانین و مقررات سایت

ثبت شکایات

مشاوران آموزش

سایت های پیشنهادی:

مرکز مشاوره تحصیلی شهداد

انتشارات افراز

کتاب زبان با تخفیف ویژه

امتیاز کاربران:

امتیاز کاربران

مطب 1

آدرس : تهران – خیابان فاطمی – خیابان کاج جنوبی – پلاک 33

وقت دهی اینترنتی برای این مطب فعال نیست. شما می‌توانید از طریق تماس با شماره‌ زیر از ایشان وقت رزرو کنید.

دکتر روانشناس مصطفی تبریزی

تلفن مطب:021-8897****برای نمایش کامل شماره تلفن کلیک کنید

امتیاز شما

برای ثبت نظر خود ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده‌اید، وارد حساب کاربری خود شوید. از نظرات شما برای بهبود خدمات پزشک خوب و متخصص مورد نظر استفاده می‌شود.

جستجو بر حسب نام متخصص

لیست تخصص ها

آیا شما یک پزشک خوب هستید؟

تمامی حقوق این وب‌سایت محفوظ است و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می‌باشد

  کاربر گرامی؛ لطفا در صورت بروز هرگونه مشکل در خصوص ثبت نام سایت، از طریق پشتیبانی به مدیر سایت اطلاع دهید.
 

برای ارتباط با پشتیبانی سایت اینجا کلیک کنید

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی روزبه می باشد.

دکتر روانشناس مصطفی تبریزی

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Roozbeh Psychological Counseling Center

Designed & Developed by : Yektaweb


Downloads-icon

مصطفی تبریزی (متولد ۱۳۲۴ در بجنورد) متخصص روانشناسی و مشاوره می‌باشد.

او استاد دانشگاه علامه طباطبایی و مدیر مرکز مشاوره روزبه می‌باشد. همچنین وی اولین نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی پس از انقلاب اسلامی بوده است.

متاسفانه نوبت دهی اینترنتی برای این پزشک فعال نمی باشد

هر زمان نوبت دهی اینترنتی فعال شد به من خبر بده

دکترای تخصصی روان درمانی و روانشناس بالینی در تهران

دکترای تخصصی روان درمانی و روانشناس بالینی

دکترای تخصصی روان درمانی و روانشناس بالینی

دکتر روانشناس مصطفی تبریزی

دکترای تخصصی روان درمانی و روانشناس بالینی

دکترای تخصصی روان درمانی و روانشناس بالینی

loading…

مقالات :

سلامتی24 ارائه دهنده خدمات نوبت دهی آنلاین پزشکان و تسهیل کننده ارتباط بین پزشک و بیمار بوده و اطلاعات کاملی نظیر آدرس و شماره تلفن و همچنین تخصص ها ، سوابق و تجربیات پزشکان و نظرات مراجعه کنندگان را نمایش می دهد.

لیست کاملی از تخصص های مختلف وجود دارد که متخصص تمرینات ورزشی ، متخصص مغز و اعصاب (نورولوژی) ، متخصص بیماری های چشمی (چشم پزشک) ، متخصص تغذیه ، متخصص قلب و عروق ، روانپزشک و متخصص بیماری های روانپزشکی ، روانشناس و مشاور ، متخصص گوش و حلق و بینی ، متخصص اطفال ، متخصص زیبایی و متخصص ارتوپدی ، متخصص زنان و زایمان و بیماری های پوستی ، متخصص بیماری های ادراری و تناسلی ، دندانپزشک و روماتولوژیست ، جراح و متخصص بیماری های داخلی تعدادی از این تخصص ها هستند.

علاوه بر اطلاعات پزشکان و امکان دریافت نوبت ویزیت حضوری و یا مشاوره تلفنی ، اطلاعات درمانگاه ها ، بیمارستان ها ، آزمایشگاه و کلینیک و همچنین داروخانه ها گردآوری شده و کاربران می توانند در هر زمان و مکانی از این اطلاعات استفاده کنند.

مرجع اطلاعات دارو ها در سایت سلامتی24 کامل ترین منبع اطلاعات دارویی بوده و کاربران می توانند برای اطلاع از موارد مصرف دارو ، عوارض جانبی ، تداخلات دارویی ، موارد منع مصرف و … از بخش داروها در سایت سلامتی24 کسب اطلاعات نمایند.

تجربه شما در رابطه با دکتر مصطفی تبریزی چیست ؟

نظر شما به دیگر بیماران کمک میکند

چه ‌مشکلی ‌داشتید و چه ‌نتیجه‌ای حاصل ‌شد؟

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه سلامتی 24 می باشد. هرگونه کپی برداری از محتوا و طرح های بکار رفته در سایت، طبق قوانین حقوق مولفین پیگرد قانونی خواهد داشت.

دکتر روانشناس مصطفی تبریزی
دکتر روانشناس مصطفی تبریزی
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *