مشاوره رایگان نقشه ساختمان

helpkade
مشاوره رایگان نقشه ساختمان
مشاوره رایگان نقشه ساختمان

​دپارتمان تخصصی طراحی پلان‌های ساختمانی در سراسر کشور

​​مرجع حرفه‌ای طراحی پلان‌های ​ساختمانی در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه

​مجموعه آسان طراح بهترین مهندسین با تجربه و به نام در صنعت ساختمان را برای تهیه نقشه ها و پلان‌های ساختمانی در تیم تخصصی خود بکار گرفته‌است؛ تا شما کارفرمایان و مالکان محترم را به آسانی و در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه به نتیجه دلخواه ​شما و مورد تایید شهرداری‌‌ها و سازمان نظام مهندسی در سراسر کشور برساند.

​دفتر خدمات طراحی و کارشناسان مجموعه آسان طراح این نوید را به شما کارفرمایان و سازندگان فعال در عرصه ساختمانی می‌دهد که مشاوران خوب و قابل اعتمادی برای پروژه های شما بوده و با حضور در محل پروژه های شما، بدون در نظر گرفتن بعد مسافت و در تمام ساعات کار اداری شما را در دستیابی به خواسته ها و ایده‌هایتان یاری می‌نمایند.

ارائه بالاترین کیفیت مورد انتظار در طراحی‌های انجام یافته توسط متخصصین دکوراتیو و مهندسین طراحی این مجموعه با سطوح کیفی متفاوت و متنوع؛ به شما این امکان را می‌دهد که با صرف حداقل هزینه ها نیز کلیه خواسته های شما در زمینه طراحی و جزئیات اجرایی برآورده گردیده و تا بهترین کیفیت ها و ایده های خاص نیز قابل ارتقاء ‌باشد.

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

آسان طراح با داشتن طراحان حرفه ای و همکاری با دیگر دفاتر معتبر طراحی، زمان انجام پروژه های طراحی را به حداقل رسانده و ​این نوید را به شما می‌دهد که طراحی های انجام شده توسط این دفتر بدلیل بهینه بودن، شما را از پرداخت هزینه های مضاعف برای ادیت و اصلاح طرح های معماری بی‌نیاز نماید.

​بسیارخوب! حالا با هم ​فرایند طراحی یک پلان ساختمانی تا اخذ جواز را بررسی می‌کنیم.

​​​1

کارشناسان و مشاوران تیم آسان طراح پس از کسب اطلاع از نوع درخواست و خدمات مورد نظر شما، به آسانی شما را در جریان چگونگی روند کار طراحی قرار داده و مقرون به صرفه ترین راهکارها را در کوتاه ترین زمان طراحی و شیوه‌های اجرایی به شما پیشنهاد خواهند داد.

2

پس از اینکه شما با شیوه کار مجموعه آسان طراح تا اندازه‌ای آشنا شدید، حالا میتونید به راحتی سفارش کاری خودتون رو هم از اپلیکیشن آسان طراح و هم از طریق  لینک مستقیم همین صفحه ثبت کنید؛ و شما هم یکی از برندگان باشگاه مشتریان آسان طراح باشید.

3

تیم پشتیبانی آسان طراح پس از بررسی نظرات و خواسته های شما و رایزنی های اولیه، تمام توان مهندسین خود را بکار می‌گیرند تا پس از تهیه اتد های نهایی و جلب رضایت کارفرما، طرح نهایی و جزئیات اجرایی را آماده کرده و در ​اختیار شما قرار می‌گیرد.

​“

​​مهندس ​​شیرازی – ​​طراحی ویلا

​بیش از ​۱۰ ساله با این مجموعه کار میکنم. از طراحی منزل پدری گرفته تا نقشه و جواز تمام پروژه های اجراییم و حتی ویلای شخصی خودم در انزلی رو تیم مهندس چراغی زحمتش رو کشیدند. میتونم بگم اصلا​ به دفتر دیگه‌ای فکر نمیکنیم.

​​مهندس ​عزیزی – ​​طراحی نما ویلا

​من بخاطر دقت و ریزبینی مهندس چراغی در دیتیل های اجرایی با ایشون قرارداد بستم و واقعا طراحی که برام انجام دادن بسیار زیبا و دلنشین بود و انقدر این تیم صبر به خرج دادند که طراحی انجام شده به طرح مورد نظر من تبدیل بشه.

​امیر کربلایی‌زاده – ​ویلا کرج

​من خیلی اتفاقی با مهندس چراغی ​آشنا شدم و احساس میکنم قبل از هر چیز، ایشون یک هنرمند متعهد هستند، چرا که یک هنرمند با تعهد خودش و عشق به کارش باعث ایجاد یک اثر میشه. اثری که در جان و روح مشتریان ثبت میشه.

یکی از امتیازات بزرگ مجموعه آسان طراح، تضمین ارائه خدمات طراحی تا زمان رضایت مشتری است؛ بدین صورت که ما طراحی های اولیه را بر اساس خواسته ها و نمونه های ذهنی شما طراحی می‌کنیم، و نتیجه را در کنار شما ادیت خواهیم کرد و در صورت لزوم نیز باز طراحی خواهیم نمود؛ که ادیت نهایی طرح همان طرح دلخواه شما باشد و برای تهیه نقشه‌ها و جزئیات اجرایی آماده شود.

به جهت تضمین اجرایی طرح نهایی و نقشه های اجرایی نیز ما تا انتهای پروژه در کنار شما خواهیم بود.

آخرین فرصت ثبت سفارش غیر حضوری با ۲۰٪ تخفیف

​با تکمیل فرم زیر از مشاوره‌ی رایگان ما در طراحی​ پلان خود بهره‌مند شوید.

در مجموعه آسان طراح ما برای شما قیمت تعیین نمی‌کنیم و این شما هستید که با توجه به کیفیت مورد نظر خودتون قیمت نهایی طراحی را مشخص و تعیین می‌کنید.

​​با ما در تماس باشید

​خدمات آسان طراح

مراحل اخذ جواز ساختمان

به آسانی کلیه مراحل اخذ جواز ساختمان را به ما می‌سپارید و نیازی به حضور شما در هیچکدام از مراحل زیر نیست.

نقشه ساختمانی یا به اصطلاح پلان ساختمان ( building plan ) اولین گام برای شروع هر پروژه عمرانی و ساختمانی است؛ که این روند در شهر های بزرگ از  اخذ دستور نقشه ساختمانی توسط مالک آغاز شده و با تهیه پلان معماری مناسب و متناسب با دستور و ظوابط شهرداری مربوطه ادامه یافته و با انجام آزمایشات مکانیک خاک و متعاقب آن با طراحی سازه و نقشه های مکانیکال و الکتریکال و طراحی نما و دکوراسیون داخلی پایان یافته و بانقشه های ریز جزییات آن وارد فاز اجرایی و عملیاتی می‌گردد.

به آسانی کلیه مراحل اخذ جواز ساختمان را به ما می‌سپارید و نیازی به حضور شما در هیچکدام از مراحل زیر نیست.

نقشه ساختمانی یا به اصطلاح پلان ساختمان ( building plan ) اولین گام برای شروع هر پروژه عمرانی و ساختمانی است؛ که این روند در شهر های بزرگ از  اخذ دستور نقشه ساختمانی توسط مالک آغاز شده و با تهیه پلان معماری مناسب و متناسب با دستور و ظوابط شهرداری مربوطه ادامه یافته و با انجام آزمایشات مکانیک خاک و متعاقب آن با طراحی سازه و نقشه های مکانیکال و الکتریکال و طراحی نما و دکوراسیون داخلی پایان یافته و بانقشه های ریز جزییات آن وارد فاز اجرایی و عملیاتی می‌گردد.

مراحل اخذ جواز ساختمان

​نظر به اینکه مواردی همچون: موقعیت ملک، تعداد طبقات، نوع دسترسی، نورگیری، تامین پارکینگ و عرض گذر اصلی و … برای مناطق مختلف شهرداری ها ملاک عمل ‌می‌باشند ، لذا رعایت اینگونه ضوابط از اصلی ترین ارکان تهیه پلانها و نقشه های معماری محسوب می‌‌شوند، که در مجموعه آسان طراح در چهارچوب این موارد تعیین شده بهترین پیشنهاد را نیز بر اساس نیازهای مالکین در طراحی خود لحاظ می‌کنند؛ و در عین حال این نوید را به شما مالکین محترم می‌دهد که شما را از پرداخت هزینه های چندباره طراحی پلان بی‌نیاز نماید.

​طراحی پلان

​طراحی پلان ویلایی

​ساختمان های یک طبقه، دو طبقه و سه طبقه و حیاط دار که زمین هایی در حدود 150 متر تا 800 متر دارن که شهرداری ها این مناطق رو جزو مناطق ویلایی و کم ارتفاع در نظر گرفته.در این نوع ساختمان ها برای پذیرایی و تعداد اتاق ها فضای مناسبی در نظر گرفته می‌شود و در حالت های خاص میتوان فضاهایی برای لابی، سالن اجتماعات، استخر و حتی فضای بازی در نظر گرفت که ما در دفتر آسان طراح تمام ملاحظات معماری رو بر اساس نظر مالک انجام میدیم و در اختیارشون قرار میدیم.

​طراحی پلان ساختمان‌های ویلایی یک طبقه، دو طبقه و یا دوبلکس امروزی؛ جزو بهترین نمونه های طراحی محسوب می‌شود؛ چرا که ساختمان هر ویلا از ابتدایی ترین مراحل طراحی نقشه و پلان، تا طراحی نما، محوطه سازی و طراحی های داخلی، هویت خود را از ذهن خلاق طراحان و متخصصین این حرفه اخذ نموده با سلایق و خواسته های کارفرمایان آن به واقعیت تبدیل می‌گرددند.ما در گروه مهندسین معماری آسان طراح به شما کارفرمایان محترم در زمینه طراحی پلان‌های ساختمانی ویلایی، پیشنهادات بسیار متنوع و ارزشمندی را آماده ارائه نموده ایم؛ که دریچه‌ای به جهان خواسته‌ها و سلایق شخصی شما باشند.

طراحی پلان ویلا

​​ساختمان شکوفه

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

​اخذ جواز و تهیه نقشه های معماری و سازه در مرحله اول

تهیه نقشه های طراحی نما و طراحی های داخلی و دیزاین فضاهای تفریحی و بازی در فاز دوم

​​

مکان پروژه:   ​همت، سردار جنگل، خ​ ایران زمین ​

​مالکین:        آقایان شیرازی و چاوشی

طراحی پلان کارخانه

​تیم متخصص آسان طراح ایده ها و نقطه نظارت به‌روز و جذابی در طراحی فضاهای اداری، کارگاهی، مدیریتی و بازرگانی برای شما مالکان و صاحبان ایده و حرفه های صنعتی دارند؛ که می‌توانند متناسب با نوع کاربری، اقلیم و محل احداث پروژه در سراسر کشور، شما عزیزان را در بازآفرینی کارگاه و محیط‌های تولیدی  به بهترین شکل ممکن یاری نمایند.

​این روز ها یکی از دغدغه های بسیاری از مالکان و سازندگان، اخذ مجوز تایید نما از کمیته نمای شهرداری ها است؛ چرا که انجام این کار و تهیه نقشه‌های طراحی نما زمان بر بوده و شروع کار ساختمانی را به تاخیر می‌اندازد.که در اصطلاح به روند طراحی نمای ساختمان معروف شده است. ولی مجموعه آسان طراح این مسئله را نه تنها با سرعت بخشیدن به کار و پیگیری های مستمر تیم مجرب خود مرتفع نموده، بلکه با ارائه طرح‌های ایده آل و مطابق با نیاز و سلیقه کارفرمایان و مراجعین خود با تهیه تمام مدارک لازم برای کمیته نما و دیتیل‌های اجرایی نما، باعث کاهش وقت و هزینه های باز طراحی نماهای ساختمانی نیز گردیده است.

​اخذ تاییدیه کمیته نما شهرداری

آسان اپ (به‌زودی)

​با اپلیکیشن آسان اپ ​سفارش‌های طراحی پلان و دیگر خدمات خود را ثبت کنید

​پلان ساختمانی

​به فرآیند جانمایی عناصر اصلی و شاخص هر ساختمان که بهترین دسترسی و سهولت کاربردی را داشته باشند، پلان یا نقشه ساختمانی گفته می‌شود. نقشه های معماری به تناسب نیاز و نوع کارکردشان اعم از مسکونی، ویلایی ، تجاری، تولیدی و یا درمانی و … تفاوت‌هایی در درون خود دارند که معماران و متخصصین طراحی فضا به بهترین نحوی می‌توانند مخاطب خود را به طرح های ایده آل و درخور تحسین هدایت و راهنمایی نمایند.

در پلان ها و نقشه های ساختمانی، گذشته از مبانی اولیه و اصولی طراحی پلان، قواعد و ساختارهایی مطرح می شوند که بسته به نوع کاربری فضا متفاوت خواهد بود؛ و با حضور سازمان‌هایی همچون سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها، این ضوابط و شرایط دوچندان خواهد بود؛ اما میتوان علل موثر در طراحی پلان‌های ساختمانی را به چند دسته زیر تقسیم کرد.

​نوع سازه و اسکلت اصلی بنا

​توجه به این موضوع که در طراحی اولیه، معماران از چه استراکچر و استخوان بندی برای نگه داشتن فضا در ارتفاع کمک خواهند گرفت، و آیا سازه اصلی میتواند با چه متریال پایه ساخته شود نیز حائز اهمیت است . عناصر سازه ای همچون : اسکلت فلزی و یا بتنی، قاب خمشی و یا دیوار برشی و…

نوع سقف و تکنولوژی پوشش فضا نیز از اهمیت فوق العاده ای در طراحی معماری دارد به گونه ای که در طی سال‌های اخیر و با ورود تکنولوژی های اجرایی نوین، طول دهانه های ساختمان و یا به زبان ساده فواصل محصور شده بین ستون‌ها به مراتب نسبت به سال‌های گذشته بازتر و کاربردی تر شده است و دیگر نیازی به اضافه کردن ستون های نگه دارنده در آکس ها و مراکز ثقل اصلی تیر ها نیست که از این دست میتوان به مواردی همچون: دال های مجوف، تیرهای پیش تنیده و یا پس کشیده، عرشه ها، کنسول‌ها اشاره کرد.

طراحی سازه سقف

طراحی پلان اداری

از دیگر موارد موثر در طراحی پلان‌های ساختمانی، نوع کاربری و یا به زبان دیگر کارکرد و استفاده ای است که در آینده از آن فضا خواهد شد؛ بطور مثال طراحی پلان ساختمان ویلایی به مراتب با طراحی پلان یک مرکز درمانی و یا یک هتل متفاوت خواهد بود؛ که به طبع آن دسترسی ها، دوری و نزدیکی فضا های اصلی به یکدیگر، محرمیت، سلسله مراتب، عمومی و خصوصی و سایر عوامل موثر در کاربری فضا.

​​از دیگر عوامل موثر بر طراحی یک پلان خوب و ارزشنمد را میتوان در میزان تطابق اصول طراحی فضا با نور، شرایط محیطی و اقلیم مکان پروژه دانست؛ چرا که هرچه میزان اطلاع معمار از شرایط ویژه آب و هوایی و نوع متریال و مصالح کاربردی و غالب مناطق مختلف بیشتر باشد، به همان میزان نیز میتوان انتظار پلانی با ارزش‌های بالاتر و کاربرد بیشتر را داشت.

​طراحی ویلا سنتی ایرانی

دفتر مرکزی: میدان شیخ‌بهایی‌شمالی، مجتمع تجاری سئول، پلاک ۱۳

​دفتر غرب تهران: کیلومتر ​۱۵ جاده مخصوص کرج، مقابل شرکت سایپا بلوار​ ۵۲

​دفتر همدان: خیابان بوعلی سینا، سیزده خانه مقابل برج تجاری آرین، کوچه یاری

دفتر دزفول: خیابان شریعتی، بین خیام و فتح المبین، ساختمان خورشید، طبقه ۱

​دفتر بندر عباس:     ​بندرعباس، بلوار امام، برج فناوری هرمز، طبقه سوم واحد ​۳۰۴دفتر زنجان:           به زودی

دفتر مشهد:           به زودی

دفتر تبریز:            به زودی

​​تماس: ​۰۲۱۸۸۲۰۱۵۰۴

تماس با مدیریت: ۰۹۱۲۲۷۷۳۷۷۸

​طراحی سایت و بهینه‌سازی سئو

​​آژانس دیجیتال مارکتینگ پاسارگاد

طراحی نقشه سه بعدی و دو بعدی و همچنین طراحی نما وکارهای سه بعدی انجام داده میشود

طراحی
نما،،طراحی ،نقشه ساختمان اتود،،طراحی نمای سه بعدی،مجری ، … میگیرد و خدمت شما اراسل میگردد


شرکت مهندسی ساختمان کلبه سازان

طراحی انواع نقشه های ساختمانی(سازه معماری برق مکانیک)مسکونی تجاری صنعتی سبک سازی شده
بکارگیری طراحان باتجربه و خلاق
با کمترین قیمت
طرح های استثنایی
مشاوره رایگان
اخذ پروانه رایگان
031-34389259
09133860609مهندس فتاحی
09132063161مهندس خدادادیان


گروه معماری و مهندسی مهنا طرح اماده ارائه خدمات زیر میباشد:
_ طراحی پلان مسکونی
_ طراحی و ترسیم نقشه ساختمان
_ طراحی و ارائه تصاویر سه بعدی
_ طراحی نما
_ طراحی ویلا دوبلکس مدرن و لاکچری
انجام سفارشات از سراسر کشور
بازدید و مشاوره رایگان

مشاوره رایگان نقشه ساختمان


گروه معماری و ساختمانی مهنا … :

– بازدید و مشاوره اولیه
– نقشه کشی و طراحی سه بعدی
– مطالعات و اجرای… فضاهای بیرونی ، محوطه سازی و فضای سبز
– طراحی تخصصی نما ساختمان ، اداری ، تجاری و …

این… رایگان
مهندس مهنانی
تلگرام


⚜⚜ دفتر فنی و مهندسی ساتال ⚜⚜
” طراحی ، نظارت ، اجرا ”
با بیش از 500 طرح اجرا شده

1 – طراحی نقشه های معماری ، سازه ، برق و مکانیک
2 – های ازبیلت
3 – طراحی و مدلینگ سازی داخلی و نمای ساختمان
4 – مجری پایه 2 ساختمانی
5 …
8 – مشارکت در ساخت پروزه های ساختمانی و ارایه مشاوره رایگان


طراحی نمای ساختمان
exterior design

. نما های آلومینیوم کامپوزیت
. طراحی نمای ساختمان با چوب
. نمای سیمان
. نمای سنگ
. نمای ترکیبی
. نمای … و برجستگی برای نما های خاص

– نقشه ساخت نمای ساختمان:

ارائه نقشه نصب

نقشه اتوکد نمای
… redering ****

برای دریافت dvd رایگان


پیش طرح معماری ( رایگان ) –
تهیه نقشه طراحی ، محاسبه انواع سازه های بتنی… معماری داخلی با متد روز.
اجرای ساختمان های مسکونی تجاری و صنعتی –
مقاوم سازی انواع بناها و سازه ها –


طراحی- نظارت- اجرا و سفت کاری و نازک کاری ساختمان–نقشه برداری-محاسبات-متره و برآورد-مشاوره رایگان-تفکیک-تجمیع-برداشت وضع موجود ساختمان توسط شرکت فنی مهندسی سیمین سقف نائین انجام می شود کارپردازی امور اداری ساختمان در تمامی ادارات و ارگانها-تهیه مصالح……. –


طراحی نقشه معماری ساختمان

طراحی
نقشه سازه ساختمان
محاسبه با … بنا
ساخت یا تعمیر ساختمان
ساخت ساختمان های بتنی فولادی کامپوزیت
تعمیر با ژاکت فولادی و الیاف اف آر پی

طراحی
معماری و نمای 3d داخلی و خارجی
با مشاوره رایگان


طراحی و اجرای نمای خارجی ساختمان (آنتیک و مدرن)

طراحی
نقشه (اتوکد) مشاوره باکارفرما هنگام … ساختمانها و شهر سازی

مشاوره رایگان در زمینه طراحی سه بعدی نما و دکوراسیون

ارسال… فایل pdf به پست الکترونیکی شما


دفتر طراحی ساختمان شماره : 668
-پیش طرح معماری (رایگان )
– تهیه نقشه طراحی محاسبه انواع سازه های بتنی فولاذی وصنعتی (سوله وخرپا )
– اجرا ی ساختمانهای مسکونی تجاری و صنعتی
– مقاوم سازی انواع بناها و سازه ها
– نقشه برداری و تفکیک
– اخذ مجوز نقشه و پروانه ساختمان از شهرداری


طراحی کلیه نقشه های اجرایی ساختمان
اخذ پایانکار و تاییدیه نقشه های اجرایی از شهرداری و نظام مهندسی
باز … سایت : www.azhand-co.com


مجرب در مشاوره ، نوآوری در… نماید:
•بازدید و ارایه کاتالوگ رایگان
•مشاوره اولیه
•نقشه کشی و طراحی سه بعدی
•مطالعات و اجرای… (طراحی فاز 1 معماری)
•تهیه نقشه های اجرایی معماری (طراحی فاز 2 معماری)
•نظارت و اجرای عالیه پروژه های معماری و … : 88559743
قیمت: تماس بگیرید!


تیم مهندسی تحکیم سازه آماده ارائه مشاوره رایگان در کلیه نقاط شهر مشهد می باشند.
مهندسین این شرکت با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی و اجرا صفر تا صد انواع پروژه های ساختمانی ، مدیریت پیمان ، بازسازی ، و اجرای نما ساختمان با سبک های به روز معماری (کلاسیک،مدرن و…)
مهندس صادقی نیا


دفتر خدمات مهندسی ساختمان پایا
اخذ دستور نقشه، کمترین … طرح های معماری، محاسبات سازه و نقشه های تاسیسات در کمترین زمان… به صورت رایگان با ما تماس بگیرید و از تجارب ما به نفع خود استفاده نمایید.
09177150195


اتلیه معماری هور به شماره ثبت54364 متشکل از مهندسین با تجربه در زمینه طراحی معماری،اجرا و نظارت ، تهیه و اخذ تاییدیه نقشه شهرداری و نظام مهندسی .
همچنین… درصورت خرید می توانید از مشاوره رایگان در طراحی برخوردار شوید.


• طراحی و تهیه کلیه نقشه های معماری – محاسب – برق و مکانیک ( فاز1 و فاز2 )
• … به کار نظام مهندسی استان تهران


شرکت خدمات مهندسی سازه معماری… نوین شما را در کلیه مراحل ساخت ساختمان از طرح اولیه و اجرا تا تجهیز… داخلی

نقشه برداری و تفکیک
تهیه
نقشه های 3d
شهرسازی
بازسازی… پایانکار)

(o) مشاوره اولیه رایگان در کلیه زمینه های فوق

(o) مشاوره


دفتر نقش جهان دارای 16000… های معماری

نقشه های سازه

نقشه های معماری
نقشه های برق و مکانیک
با مشاوره رایگان از ما، بهترین تصمیم را بگیرید… بیش از 2 دهه تجربه در زمینه طراحی و اجرای پروژه های ساختمان
… های ساختمان و طراحی و تهیه وضع موجود (ازبیلت)
–طراحی نما به همراه –


طراحی و اجرای باغ و ویلا و باغ-رستوران در شیراز
-ارائه نمونه های سه بعدی و نقشه های فنی قبل از اجرا
-مشاوره… دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان های موجود
…………….مشاوره… موجود در سایت:
gol20.blogsky.com


مشاوره رایگان نقشه ساختمان

اگر تصمیم به احداث ساختمان شیک و مقاوم ، گروه مهندسین… ساخت و ساز یاری نماید.
– پیگیری رایگان کلیه امور فنی و حقوقی از… تا پایان کار و تحویل کلید
– طراحی ساختمان در فاز های مختلف : معماری ، سازه ، تاسیسات ، نما به صورت رایگان
– نقشه های اجرایی و شهرداری و دفترچه… حضوری یا تلگرام »


گروه مهندسی معماری مهر با ارائه طراحی معماری، سازه و تاسیسات ونقشه برداری /اجرای ساختمان بامصالح ،متر مربعی ودستمزدی… صلاحیت طرح واجرا ونظارت
مشاوره رایگان وحضوری در محل

طراحی و
نقشه کشی و نظارت – اخذ پروانه
اجرا… بگیرید.09131284179


اخذ پروانه ساخت در کوتاهترین زمان،

طراحی نقشه های معماری، تاسیسات و سازه ساختمان

طراحی با بیشترین تراکم و استفاده از بیشترین زیربنا وحداکثر پارکینگ .

طراحی ساختمان با کمترین وزن سازه استاندارد .
مشاوره و طرح اولیه رایگان میباشد.


طراحی معماری و سازه ، آپارتمان،… متناسب با سلیقه کارفرما و ابعاد ساختمان و ملاحظات محیطی
2. طراحی سازه (فولادی و بتنی) و محاسبات سازه بر طبق آیین نامه های مصوب به همراه نقشه های محاسباتی برای ارائه به شهرداری
3. … یا
@alirezagolshan


بهساخت بایابنا
خدمات و مشاوره… و اطمینان بیشتر مشتریان
-مشاوره رایگان توسط مهندسین مجرب در رابطه… و هزینه مشتریان
-تسلط کامل بر طراحی نقشه های معماری (با بهترین طراحی های زیبا و مدرن)
– …


اخذ بالاترین ضابطه و بیشترین تراکم با تامین بیشترین پارکینگ
تهیه نقشه های معماری با کمترین فضای مرده همچنین نقشه های سازه و تاسیسات
برنامه ریزی و مدیریت اجرای پروژه

طراحی و اجرای نما و فضای خارجی و داخلی
بازاریابی موثر و مدیریت پروسه فروش
مشاوره اولیه رایگان میباشد


 در دسترس داشتن اساتید متخصص  و معتبر برای پرسش و پاسخ همواره یک دغدغه برای دانشجویان و مهندسان عمران و معماری کشورمان بوده است ، موسسه 808 مفتخر هست این امکان را با همکاری مدیران دپارتمان های خود برای پاسخ به سوالات کوتاه و ضروری مهندسان محترم به صورت رایگان فراهم آورده هست. 

با توجه به وجود سیستم پرس و پاسخ در بستر سایت 808 ، از تمامی اساتیدی که در زمینه های مختلف ، مایل به همکاری و به اشتراگ گذاشتن تجربیات خود  دارند، دعوت میکنیم تا در این انتقال تجربه و همچنین بوجود آمدن امکان همکاری با موسسه، سهیم باشند. (مشاهده لیست همه همکاران فعلی)

اگر عضو سایت هستید، رزومه خود را از طریق لینک روبرو ارسال کنید.ارسال رزومه

برای ارسال فایل به اکانت پشتیبانی تلگرامی، از لینک روبرو استفاده کنید.ارسال رزومه

.

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

آدرس دفتر مرکزی:    تهران ، پل گیشا ، ابتدای فروزانفر ، جنب بانک صادرات، پلاک ۱، واحد ۷

تلفن:
۸۸۲۷۲۶۹۴ 
– ۰۲۱ 
|
 تلفکس:
 ۸۸۲۷۵۲۵۳
 – ۰۲۱  |  
ایمیل: 
info civil808.com 
|  ایمیل:
saze808 gmail.com

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت پردیس علم و کاوش هزاره به شماره ثبت ۵۲۶۴۴۹ می‌باشد.


بروشور لیست دوره های ترم بهار 99Downloads-icon


کاتالوگ محصولات آموزشی زمستان 98Downloads-icon


بروشور نرم افزار های808 ،آپدیت زمستان 98Downloads-icon

از مرورگرهای مطمئن و بروز مانند کروم و فایرفاکس استفاده کنید.

0

0

مشاوره رایگان نقشه ساختمان


سلام کاربر میهمان


ورود و عضویت

آدرس: خوزستان – بهبهان – میدان حافظ-استودیو معماری ویلایی


پشتیبانی مشتریان : 52724107-061

vilai.ir.arc(at)gmail.com

© کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

0

0


سلام کاربر میهمان


ورود و عضویت

طراحی ساختمان و فروشگاه نقشه

‌‌BUILDING PLAN

 نقشه ساختمان شروع یک ساختمان است.نقشه ساختمان اساس و مبنای یک بنا می باشد. به همین دلیل کارفرمایان به نقشه های معماری فاز یک بسنده نمی کنند و متقاضی نقشه های فاز دو و طراحی نما و طراحی دکوراسیون داخلی هستند.

BUILDING FACADES

 نمای ساختمان ظاهر و لباس ساختمان است. امروزه معماران از سبک های متفاوتی جهت طراحی نمای یک ساختما ن استفاده می کنند. نمای مدرن و نمای کلاسیک از جمله شیوه هایی است که طراحان برای نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می دهند که انتخاب هر کدام به شیوه طراحی دکوراسیون و سلیقه شما وابسته است.

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

نقشه ساختمان دوبلکس برای پروژه هایی پیشنهاد می شود که خواسته کارفرما فوق العاده ایده آل و یا زمین آن کوچک باشد.عرصه بندی فضا در ساختمان دوبلکس در دو طبقه مرتبط به هم شکل می گیرد .به طوری که طبقه همکف را به فضای عمومی مثل سالن آشپزخانه و خواب مهمان اختصاص می دهند و طبقه اول را به فضای خصوصی مثل خوابها و سرویس های بهداشتی تخصیص می دهند.

نقشه کشی ساختمان مجموعه ای از استاندارد ها و قوانین حاکم بر طراحی نقشه ساختمان است.شناخت اصول و مراحل ترسیم و طراحی یک پروژه به خصوص بناهای مسکونی ،پروژه های عمومی بزرگ و کوچک نیز بستر را برای حضور پر رنگ همکاران خوب تر در گروه مهندسان طراح به دست می آورد.

نقشه ساختمان رایگان همواره مورد علاقه دانشجویان و دانش آموزان فنی و حرفه ای برای ارائه پروژه های درسی خود می باشد.خانه معمار نیز پلان های معماری زیادی را طراحی و ترسیم نموده و در اختیار کاربران خود قرار داده است.نقشه های ساختمانی رایگان کامل بوده و تمامی جزئیات مورد نیاز را به همراه دارد.

نمای مدرن از قدیم تا اکنون در کشورمان از جایگاه خاصی بهره مند بوده و با توسعه علوم و دستاورد ها در زمینه متریال و جنس مصالح ساختمانی شیوه های جدیدی در جهان معماری شاهد هستیم .نمای مدرن از جمله شیوه هایی است که از نوآوری ها و خلاقیت های معماران بهره میگیرد.نمای مدرن از قائده و قانون خاصی تبعبت نمیکند بلکه استفاده صحیح از مصالح و ترکیب به جای فرم و رنگ است.

نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره

شرایط و قوانین همکاری با ماهمکاری مهندسین دارای پروانهفروش نقشه  در خانه معمار

بازاریابی فروشهمکاری با ماقوامین بازاریابان

ثبت سفارش و خرید آنلاینشیوه‌های پرداخت آنلاینشرایط استفاده از سایت

مشاوره رایگان

برای مشاوره در مورد ساخت ویلا و ساختمان، بازسازی، نقاشی و برآورد هزینه، طراحی و … می توانید با شماره تلفن مندرج در سایت تماس بگیرید و یا در تلگرام و واتساپ پیام بگذارید، کارشناسان پردیس سازه در زمان تعیین شده راهنمایی های لازم را بطور رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

وب‌ سایت

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت شامل مطالب، محتوا و … متعلق به شرکت ساختمانی  پردیس سازه می‌باشد. هرگونه استفاده از محتوای  نوشتاری و اطلاعات این وب سایت یا هر گونه باز نشر آنها در رسانه‌های آنلاین، نشریات و … ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت شامل مطالب، محتوا و … متعلق به شرکت ساختمانی  پردیس سازه می‌باشد. هرگونه استفاده از محتوای  نوشتاری و اطلاعات این وب سایت یا هر گونه باز نشر آنها در رسانه‌های آنلاین، نشریات و … ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

لطفا برای براورد هزینه و دستمزد نقشه یا فایل مورد نظر را ارسال کنید
مهندسین پردیس سازه بعد از برسی به صورت پیامک فایل محاسبه شده برای شما ارسال خواهند کرد نام شما (الزامی) شماره همراه (الزامی) ایمیل شما ارسال نقشه یا … (الزامی) پیام شما

pricelist id=”1579878812″]

جدول براورد هزینه هر متر مربع ساختمان

ثبت تبلیغات در سایت پردیس سازه

– ارایه خدمات متنوع مشاوره جهت کلیه امور ساختمانی 

– یک جلسه بازدید از محل پروژه شما توسط کارشناسان شرکت

– در صورت لزوم عکس برداری و برداشت از محل شما با پیشرفته ترین تجهیزات مهندسی

– یک جلسه حضوری در محل شرکت جهت مشاوره و ارایه راه کارها

– خدمات مشاوره ای شامل :

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

– بر آورد دقیق متراژ قابل ساخت و هزینه های مربوط به ساخت و ساز

– مشاوره در زمینه انتخاب سازه مناسب و تاسیسات مکانیکی و برقی

– مشاوره در زمینه طراحی داخلی فضاهای مسکونی ، اداری و تجاری

– مشاوره در زمینه هوشمند سازی ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی

– مشاوره در زمینه گسترش ، بازسازی و مقاوم سازی ساختمان

– مشاوره در طراحی باغ ، ویلا و فضای سبز

– مشاوره در زمینه تهیه نقشه معماری

– مشاوره در طراحی نمای بیرونی ، داخلی

– مشاوره اخذ پروانه ساختمان

– مشاوره هنگام خرید زمین و ملک جهت ارزیابی و برآورد سرمایه گذاری ساخت و ساز

سلام وقت بخیر خواستم بدونم که آیا ورودی ساختمان باید از داخل پارکینگ صورت بگیره یعنی چون پارکینگ هم سطح میباشد و نقشه کش شهرداری ورودی به ساختمان را از همون داخل پارکینگ لحاظ کرده یعنی نه درب ورودی داره نه راه جدا هر چی باد گردو خاک خصوصا سرما از لای درب ورودی به آپارتمان وارد منزل میشه غیر ازون تمام راه پله در عرض مدت دو روز بعد از نظافت میشه پر گرد و خاک آیا این نقشه عیوب و ایرادی نداره؟ ممنونم اگر راهنمایی بفرمایید. فکری.


با یک مهندس ناظر مشورت کنید.

03:57:28
 

1398/11/9

موافق
(0)

مخالف
(0)

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

نقشه ساختمان
ورودی ساختمان

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه 34، پلاک 4

تلفن: 02188106553

ایمیل: info@dadrah.ir

ایمیل شکایات: report@dadrah.ir

© تمام حقوق این وبسایت برای مالک آن محفوظ می باشد. حق چاپ و نشر مطالب این وبسایت به صورت الکترونیکی یا غیر الکترونیکی محفوظ می باشد.


بازگشت

برای ذخیره‌ی جستجوی خود باید وارد سایت شوید

آیا می‌خواهید این جستجو ذخیره شود؟

روزانه آگهی‌های جدید مطابق با این جستجو به شما پیام رسانی می‌شود.

امکان دریافت پیام برای شما غیرفعال است. لطفا در مرورگر خود دسترسی پیام‌رسانی (notifications) را فعال کنید.

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

جهت دریافت پیام‌های جدید، لطفا در مرورگر خود دسترسی پیام‌رسانی (notifications) را فعال کنید


این جستجو قبلا ذخیره شده است

برای مشاهده جستجوهای ذخیره شده خود، روی دکمه مشاهده جستجوها بزنید

امکان دریافت پیام برای شما غیرفعال است. لطفا در مرورگر خود دسترسی پیام‌رسانی (notifications) را فعال کنید.

جهت دریافت پیام‌های جدید، لطفا در مرورگر خود دسترسی پیام‌رسانی (notifications) را فعال کنیدمازندران، ایزدشهر /
ساعاتی پیشسراسر استان تهران /
ساعاتی پیشتهران، قائم مقام /
ساعاتی پیشتهران، قائم مقام /
ساعاتی پیشتهران، قائم مقام /
ساعاتی پیشتهران، قائم مقام /
ساعاتی پیشتهران، صادقیه /
۱ روز پیشمشاوره رایگان نقشه ساختمان

اصفهان، تل واسکان /
۱ روز پیشتهران، اجاره دار /
۲ روز پیشالوند، نصرت اباد /
۲ روز پیشخراسان رضوی، قاسم آباد /
۲ روز پیشتهران، قائم مقام /
۲ روز پیشسیستان و بلوچستان، چابهار /
۳ روز پیش
اردبیل /
۳ روز پیشتهران، انقلاب – فلسطین /
۳ روز پیشتهران، انقلاب – فلسطین /
۳ روز پیش
تهران، هروی /
۴ روز پیشالبرز، شهر جدید هشتگرد /
۴ روز پیشاصفهان، آپادانا /
۵ روز پیشخراسان رضوی، تربت جام /
۶ روز پیشتهران، لواسان /
۶ روز پیشتهران، انقلاب – فلسطین /
۶ روز پیشتهران، سید خندان /
۶ روز پیشسیستان و بلوچستان، چابهار /
۱ هفته پیش

ثبت آگهی رایگان


بازگشت


بازگشت

به مرورگرتان اجازه‌ مکان‌یابی دهید.

دسترسی به موقعیت مکانی را در مرورگرتان فعال کنید.

این قابلیت به دلیل پشتیبانی نکردن مرورگر شما از موقعیت مکانی، غیر فعال است.

آگهی‌های عکس‌‌دار

حذف آگهی‌های سراسری

همه گروه‌ها

همه ایران
بازگشت


بازگشت


بازگشت


بازگشت


بازگشت


بازگشت


بازگشت

مشکلی در دریافت اطلاعات رخ داده است، لطفا صفحه را دوباره بارگذاری کنید.


بازگشت

برای ادامه لطفا کد زیر را وارد کنید.تغییر کد امنیتی


تایید

موردی یافت نشد.لطفا عبارت جستجو را تغییر دهید یا مکان خود را از لیست انتخاب کنید.

در بهبود لیست محله ها با ما مشارکت کنید.
تماس با پشتیبانی

موردی یافت نشد.لطفا عبارت جستجو را تغییر دهید یا گروه‌بندی خود را از لیست انتخاب کنید.

موردی یافت نشد.لطفا عبارت جستجو را تغییر دهید یا برند خود را از لیست انتخاب کنید.

تکنیکهای رفع ایرادات روی پارکت

ایراداتی مانند لکه ها، سوختگی، رنگ، خراش و…

 

1- ابتدا سنباده بزنید:

سطح آسیب دیده را به آرامی طوری که سطح چوب پارکت آسیب نبیند سابیده شود.

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

 

2- سپس تمیز کنید:

بعد از سنباده ذرات غبار را از روی پارکت پاک کنید.برای این منظور از شوینده های پلی یورتان استفاده کنید.

 

3- مجددا پلیش بزنید:

روی پلی یورتان را با پد فوم  رنگ جلا دهید و پلیش لبه هارا با یک قلم موی خشک نازک پلیش بزنید.

 

4- خراش های سطحی:

خراش هارا باموم استیک استتار  کنید.این موم ها در رنگ های مختلف وبه صورت سیر وروشن  موجودند.همچنین  برای روتوش  از مارکرهای مخصوص چوب  استفاده کنید.

 

5- لکه های تیره:

لکه های جوهر مدفوع حیوانات و لکه آب را با پشم فولاد برطرف کنید.

 

6- آدامس و شمع:

روی این لکه ها برای 5 دقیقه کیسه ی پر از یخ بگذارید.سپس با یک قاشق یا کارت بانکی باطل ماده چسبیده رابردارید.سپس از ماده شوینده پلی یورتان استفاده نمایید.

 

7- روغن:

قسمت مورد نظر را با پارچه آغشته به ماده پلی یورتان تمیز کنید.

 

8-  سوختگی کبریت و سیگار:

به آرامی جای سوختگی را با چاقو یا کاردک مخصوص  بتونه بتراشید.سپس مانند مراحل رفع لکه 3 و مرحله اول  را بر روی آن انجام دهید

 

با توجه به چیدمان خانه‌یتان، اتاق نشیمن می‌تواند دارای کارکردهای مختلفی باشد.اگر فضای نشیمن جدایی برای دور هم جمع شدن های خانوادگی در خانه دارید، اتاق نشیمن خانه شما جایی است که برای مطالعه، ایجاد آرامش، و پذیرایی از مهمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی اگر تنها یک فضای نشیمن در اختیار دارید، قطعا آنجا برای تماشای تلویزیون، بازی‌کردن، گذراندن وقت با خانواده و…… مورد استفاده قرار می‌گیرد. صرف‌نظر از هدف آن، هر فضای نشیمن خوب دارای یک کاناپه راحت، قسمتی برای استراحت، یک میز و یک نقطه کانونی مانند یک شومینه یا قسمت پذیرایی یا سرگرمی (حتی هر دو) است.

وقتی شروع به بازسازی اتاق نشیمن خود می‌کنید، به هدف کلی فضا فکر کنید. اگر می‌خواهید فضا دارای حسی رسمی باشد، اضافه‌کردن یک شومینه زیبا با طاقچه ای بالای آن ایده بسیار خوبی است، در حالی که یک مبلمان راحتی برای تلویزیون فضا را کمی خودمانی تر می کند. وقتی تم کلی را تعیین کردید، فضایی برای طبقه بندی و ذخیره سازی وسایل را مد نظر داشته باشید. کتاب‌خانه‌های توکار و کنسول های کشودار، صرف‌نظر از میزان رسمی یا غیررسمی بودن آن‌ها، جزئیات خوبی برای اضافه‌شدن به فضا هستند، در حالی که یک  میز  در یک فضای نشمین خصوصی فضای کافی را برای بازی‌های خانوادگی فراهم می‌کند. در پایان، با اضافه‌کردن فرش، آثار هنری، پرده، و نورپردازی به فضا شخصیت دهید.

کارکردهای اتاق نشمین چیست؟

اگر برای فعالیت‌های عادی از اتاق نشیمن خانوادگی استفاده می‌کنید، اتاق نشمین شما می‌تواند به‌عنوان فضایی ویژه‌تر برای پذیرایی از مهمان و سرگرمی عمل کند. برای رسیدن به چنین فضایی، یک میز چرخ‌دار مخصوص سرو نوشیدنی‌ها (bar cart)، مبلمان رسمی مانند مبل‌های دسته‌دار با پشتی‌های محکم و کاناپه‌های بزرگ به شکل نیمکت، و کتاب‌خانه‌هایی از چوب ماهون و میزهای پیش‌دستی خریداری کنید. با انتخاب یک طاقچه (mantel) بالای شومینه چشم‌گیر و خاص، از شومینه به‌عنوان نقطه کانونی فضای خود استفاده کنید. از سوی دیگر، اگر اتاق نشیمن فضای نشیمن اصلی شماست، باید بیشتر شبیه اتاق تماشای تلویزیون مورد استفاده قرار بگیرد که با یک کاناپه چندبخشی، میز تلویزیون، و فضای بازی کامل می‌شود. در نهایت، به نیازهایتان فکر کنید؛ خانواده‌ای که در آن چند کودک وجود دارند بیشتر نیازمند یک فضای بازی است تا یک اتاق نشیمن رسمی.

چه اجزایی را به اتاق نشیمن اضافه کنم؟

از آن‌جایی که این فضا اهداف مختلفی را دنبال می‌کند، از کافی‌بودن قفسه‌ها، میزهای کشویی، و دراورها برای جادادن وسایل تان مطمئن شوید. درست است که وسایل سفارشی (توکار) گران‌تر هستند، اما بهترین شیوه برای این منظور هستند، فضای کمتری می‌گیرند، و معمولا نیازها را به بهترین نحو برطرف می‌کنند. میزهای تلویزیون توکار مکان فوق‌العاده‌ای برای قرار گرفتن تلویزیون، دستگاه‌های پخش، کنسول‌های بازی، و ابزار الکترونیکی کوچک هستند، در حالی که قفسه‌ها، کتاب‌ها، تابلوها، و وسایل دیگر را در خود جای می‌دهند. یک میز بزرگ می‌توانند به‌عنوان فضایی برای انجام کارهای خانوادگی و کارهای شخصی مورد استفاده قرار بگیرند، حال آنکه نشیمن گاه جلوی پنجره به سرعت تبدیل به محلی برای مطالعه یا چرت روزانه         می شود.

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن چگونه باید باشد؟

هنگام طراحی دکوراسیون فضا نگران رنگ‌های روشن نباشید، اما در استفاده از آن‌ها زیاده‌روی نکنید. از کاناپه‌ها، صندلی‌ها، و مبل‌های عثمانی (ottoman) با رنگ‌های خنثی و لوازم جانبی برجسته استفاده کنید؛ با این شیوه می‌توانید اشیای کوچک را هنگام انجام طرح‌های جدید جابه‌جا کنید. تابلوها، فرش‌ها، کوسن‌ها، و پرده‌ها اشیای خوبی برای اضافه‌کردن رنگ هستند، در حالی که آینه‌ها، چراغ‌های رومیزی، و چراغ‌های سقفی برای ایجاد جریان نور در فضا بسیار مناسب هستند. می‌توانید کارهای هنری رنگی به دیوار نصب کنید، و حتی یک دیواراصلیبا انتخاب رنگی جدید اضافه کنید. 

شما می توانید ساختمان های جدید یا بازسازی ساختمان های قدیمی خود را با بهترین طرح و ساخت به ما بسپرید.

معمار، سازنده و مشتری با هم کار می کنیم و از کارمان لذت می بریم.

خانه ی رویایی خود را در ذهن خود تجسم کنید و ساخت آن را به ما بسپرید.

یا شما ممکن است طرح اولیه را به طراح دیگری سپرده باشین، در آن صورت ما خوشحال می شویم که با طراح شما کار کنیم.

اگر طراحی ساختمان را به خود ما بسپرید، هزینه های شما کمتر می شود.

مشاوره رایگان نقشه ساختمان

خانه های خود را با تغییرات در حمام یا آشپزخانه خود تغییر دهید، یا تغییر در محوطه منازل شما می تواند یک تغییر اساسی محسوب شود.

ما می توانیم همه ی این کارها را برای شما انجام دهبم.

شاید شما یک عضو جدید در خانواده تان دارید و می خواهید خانه ی خود را بزرگتر کنید یا به هر دلیل از خانه ی کوچک قبلی ناراضی هستید…

ما می توانیم تغییرات را طوری انجام دهیم که خانه ی شما بزرگتر و مناسب تر به نظر برسد. 

فاطری 09113135976

آجر فشاری:در بیشتر کارهای داخلی و خارجی ساختمان کاربرد دارد ابعاد : 5*11*22 یا 6*11*22

آجر خشتی:از نوع فشاری است ومعمولا برای کف سازی محوطه و فضاهایی به سبک سنتی مورد استفاده قرار میگیرد ابعاد ان 20*20*5 سانتی متر میباشد.

آجرهای قدیمی:ازنوع فشاری است و ابعاد 5*50*50 یا *40*40 را دارا میباشند و به اجرهای نظامی معروف هستند که امروزه کمتر متداول است

آجرنمای سفید 3 الی 5 سانتی یا بهمنی :بیشتر برای نماسازی ساختمان به کار میرود.

آجرسفالی:آجرهای سفالی به دو نوع تقسیم میشوند دیواری و سقفی که دیواری برای دیوار چینی به کار میرود و ابعاد ان 8*20*25 است مزایای سفال نسبت به آجر فشاری 1- عایق صوتی خوب 2- سبک بودن ان نسبت به اجر فشاری 3-سرعت در اجرا -بهتر است در ساختمانهای اسکلت فلزی و بتنی استفاده شود.

آجرهای صنعتی: در سقفهای تیرچه بلوک مورد استفاده قرار میگیرد.

بلوک سیمانی: قطعات بتنی پیش ساخته ایست که ماده اصلی ان از شن و ماسه و سیمان است به دو صورت کارخانه ای و یا قالب دستی تولید میشود و معمولا برای محوطه سازی و دیوارکشی مورد استفاده قرار میگیرد و ابعاد آن 6*10*20 و 10*20*40 میباشد.

بلوک سبک : مواد اولیه بتن سبک Clc ، ماسه بادی ،سیمان ،آب، مواد شیمیایی فوم زا است و برای دیوارهای داخلی و خارجی ساختمانها مورد استفاده میگیرد وعایق بسیار خوبی از نظر صدا به حساب میاید وهمچنین از وزن سبکی برخوردار میباشد علاوه بر آن سرعت چیدن بلوک نسبت به سفال بسیار چشم گیر است البته استفاده از بلوک سبک فقط در ساختمانهای دارای اسکلت بتنی و فلزی مجاز میباشد.

بلوک گچی:مواد تشکیل دهنده این بلوک از گچ بوده و برای تیغه بندی در داخل ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد بلوک های سیپورکس از مواد اهک و سلیس ساخته شده و عایق صوتی خوبی میباشد و برای تیغه کشی به کار میرود و معمولا ابعاد آن 60*75 سانتی متر و ضخامت ان 17.50 سانت متر است.

ماسه شکسته:این نوع ماسه از خرد کردن سنگ کوهی توسط دسنگاه سنگ شکن از سنگهای دارای مقاومت خوب در مقابل گرما و سرما و دارای تخلخل کم و ازدانه های کوارتزمیباشد شکل ظاهری آنها تیز گوشه بودن است ماسه شکسته به سه نوع کفی و معمولی و دوبارشور در کارهای ساختمانی به کار میرود ، موارد کاربرد ماسه کفی و معمولی بیشتر برای کارهای بنایی و سنگ کاری و کاشی کاری استفاده میشود و ماسه دوبارشوربه دلیل مرغوبیت برای ساخت بتن مورد استفاده قرار میگیرد.

ماسه رودخانه ای: از شکستن و فرسایش کوهها ودر مسیر رودخانه ها در طول میلیون ها سال و ته نشینی به لایه های مختلف ریز دانه تا درشت دانه به طور طبیعی تشکیل شده است و دارا ی گوشه های گرد میباشد و در ساخت بتن سفارش نمیشود.

شن: هم به صورت طبیعی یافت میشود مثل ماسه رودخانه ای وهم شکسته کوهی مرز بین شن و ماسه الک نمره 4 است که اندازه بعد شبکه های آن 76|4 میلیمتر میباشد یعنی اندازه اسمی بیشتر از سوراخ الک جز شن به حساب میاید و اندازه 75|4 و کمتر جز ماسه محسوب میگردد.,

آب:برای ساخت بتن و ملات بهتر است از آب شرب که دارای املاح کمتری است استفاده شود وزن آب مصرفی برای ساخت بتن 20%وزن سیمان میباشد.

انواع سیمان پرتلند : تیپ1 – تیپ 2 – تیپ 3 – تیپ 4 – تیپ 5 و انواع دیگر

1- سیمان تیپ I : سیمان معمولیست که برای مصارف عمومی ساختمان مناسب است.

2- سیمان تیپ II : . سیمان اصلاح شده ایستبا خصوصیات متوسط که نسبت به سیمان نوع 1 حرارت کمتری آزاد کرده و برای مصرف در محیط هایی که حمله ضعیفی از سولفاتها وجود دارد مناسب است همچنین برای پی هایی که در محل های با خاک بستر دارای نمک میباشد مناسب است

3- سیمان تیپ III : به سیمان زودگیر معروف است به صورتی که در 24 ساعت اول بتنی با مقاومت حدود 2 برابر مقامت بتن ساخته شده با سیمان نوع 1 تولید میکند از نوع سیمان پر خرارت محسوب میشود این نوع سیمان برای ساخت بتن در هوای سرد به جهت ازاد کردن گرمای بیش از حد و کم کردن دوره مراقبت مناسب است و در مواردی که نیاز به باز کردن قالب ها پیش از موعد مقرر باشد استفاده از این نوع سیمان توصیه میشود.

4- سیمان تیپ IV : این نوع سیمان کندگیر و کم حرارت محسوب میشود برای هوای گرم به دلیل تولید حرارت کم تر و و تسهیل در امر مراقبت بتن برای بتن ریزی های حجیم استفاده میشود چون حرارت زیاد در بتن های حجیم باعث ایجاد ترک میشود سیمان تیپ 4 این مشکل را ندارد.

5- سیمان تیپ V : به سیمان ضد سلفات معروف است و در مقابل حمله سلفات ها مقاوم میباشد تا حدودی خصوصیات دیرگیری داشته و نسبت به سیمان نوع 1 حرارت کمتری از خود آزاد میکند. علاوه بر سیمانهای فوق انواع دیگر سیمان تیپ 6 که همان تیپ 1 میباشد با خصوصیات هوازایی – سیمان تیپ 7 همانسیمان تیپ 2 میباشد با خصوصیات هوازایی – سیمان تیپ 8 همان سیمان تیپ 3 میباشد با خاصیت هوازایی و همچنین سیمان سفید ، سیمانهای رنگی ، سرباره ای ، سیمان پوزولانی که برای دیوار چینی مورد استفاده قرار میگیرد و در ساخت بتن سیمان پوزولانی مجاز نمیباشد .

یکی از مصالح قابل اهمیت که امروزه کاربرد بسیار دارد و درساختمان سازی یکی از مصالح اصلی به شمار میرود بتن است و مواد تشکیل دهنده بتن شن ، ماسه ، سیمان وآب است البته برای ساخت بتن هایی با کاربردهای گوناگون و مقاومت های مختلف افزودنی هایی را به آن اضافه میکنند.

برای به دست آوردن یک بتن خوب باید نسبت مصالح و ترکیب مصالح و جنس مصالح نسبت به شرایط و محل ساخت خوب باشد استفاده از دستگاه ویبراتور برای خارج کردن هوا از داخل بتن و متراکم کردن بتن و استفاده از عوامل فنی در ساخت بتن در کارگاه و بچینگ و نظارت دقیق در ساخت بتن واستفاده به موقع از افزودنی های بتن همه در ساخت بتن خوب و با دوام نقش سازنده ای را ایفا میکند همچنین برای رسیدن به بتن با کیفیت مراقبت پس از بتن ریزی نقشی انکار ناشدنی در ساخت بتنی باطول عمر زیاد است.

منظور از بتن با عیار 350 یعنی در یک متر مکعب بتن 350 کیلوگرم سیمان مصرف شده است. ترکیب شن و ماسه و سیمان در شرایط مختلف به شرح زیر است :

شن 1020 کیلوگرم در متر مکعب

ماسه 940 کیلوگرم در متر مکعب

سیمان 250 کیلوگرم در متر مکعب

آب 150 الی 80 لیتر در متر مکعب

شن شسته 970 کیلوگرم در متر مکعب

ماسه شسته 920 کیلوگرم در متر مکعب

سیمان 300 کیلو گرم در متر مکعب

آب 150 الی 80 لیتر در متر مکعب

شن 950 کیلوگرم در متر مکعب

ماسه 890 کیلوگرم در متر مکعب

سیمان 350 کیلوگرم در متر مکعب

آب 180 الی 85لیتر در متر مکعب

بتن سبک هبل (هبلکس) :

مواد افزودنی ماسه سیلیسی ، آهک ، سیمان ، پودر آلومینیوم(افزودنی حجم دهنده) و آب

بتن سبک سازه ای:

مواد افزودنی:

الف) شیل ، رس و اسلیت منبسط شده در کوره دوار

ب)سنگدانه هایی که از فرایندهای کلوخه شدن به دست می ایند

ج)روباره ایهای منبسط شده

د)پوکه های صنعتی

ه)خاکسترهای بادی پودر شده

مواد تشکیل دهنده سیمان ، ماسه بادی (ماسه نرم) ،آب و فوم (ماده شیمیایی تولید کننده کف)

ماده افزودنی ماده ای است به غیر از سیمان پرتلند سنگدانه و آب که به صورت گرده یا مایع به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده بتن و برای خواص بتن کمی قبل از اختلاط و یا در حین اختلاط به بتن افزوده میشود.

مواد افزودنی حباب زا :حباب های هوا پایایی بتن را در یخ و اب شدن مکررو رطوبت افزایش میابد کارایی بتن تازه و نفوذ ناپذیری بتن سخت شده به مقدار قابل توجهی بیشتر میشود

مواد افزودنی کاهنده آب:به منظور تقلیل مقدار آب مصرفی در شرایط یکسان روانی بتن یا افزایش روانب بتن در شرایط یکسان آب مصرفی بکار میرود.

مواد افزودنی کند گیر کننده،مواد افزودنی تسریع کننده ،مواد خمیر کننده و روان کننده ، افزودنی های معدنی ، پوزولان ها ، افزودنی های شبه سیمانی

سنگهای آذرین:

از گدازه های آتش فشان ماگماها و سرد شدن در لایه های مختلف زمین تشکیل میشوند و هر چه به سمت لایه های رویی زمین حرکت میکند به علت سرد شدن سریع ماگماها تشکیل بلورهای درشت تر داده و تراکم و مقاومت لایه های زیرین را ندارد سنگهای کوارتز از نوع سخت و سنگهای گرانیت که کاربرد فراوانی در ساختمان سازی به دست آورده است از نوع سنگهای آذرین است

سنگهای رسوبی:

از تجمع و رسوب خاکها در طی میلیون ها سال قبل با انباشت در محل هایی به صورت رسوب تشکیل سنگهای رسوبی را داده اند که در حال حاظر کاربرد فراوانی در ساختمانها به دلیل تنوع در رنگها و چسبندگی خوب با مصالح سیمانی جایگاه خوبی را به دست آورده است سنگهای تراورتن و مرمریت و لاشه سنگ و مالون از این دسته سنگ میباشد. .

سنگهای دگرگونی:

این نوع سنگها در اثر تغیرات شدید محیطی به دلیل گرمای بیش از حد در محل تشکیل رسوبات به دلیل نزدیکی با اتشفشانها و فشارزیاد لایه های رویی و تغیرات گرمایی در سنگهای رسوبی تشکیل سنگ دگرگونی میدهد سنگ مرمر از نوع سنگهای دگرگونی میباشد .

سنگ پله:

به علت عبور و مرور از پله ها و در نتیجه امکان سایش بهتر است از سنگهایی با ضخامت بیش از 3 سانتی متر استفاده شود و در صورت امکان از سنگهای ضخامت 4 سانت استفاده شود ابعاد معمولی پله ها 4*30*120 سانتی متر و جنس سنگها بهتر است از نوع سخت در برابر سایش انتخاب شود

سنگ قرنیز:

برای جلوگیری از نفوذ رطوبت داخل ساختمان از کف به دیوارها که گچ اندود شده است پای دیوارها را یک ردیف سنگ به ارتفاع 8 الی 10 سانتی متر به صورت طولی با ذخامت 1 سانتی متر با ملات دوغاب ماسه و سیمان کار میگذارند نوع این سنگها بسته به سلیقه افراد انتخاب میشود و سنگهای مرمریت به علت سیقل و جلای خاص مناسب اینگونه جاهاست.

سنگ آستانه و سنگ کف پنجره:

پنجره ها را معمولا به اندازه 5 تا 6 سانتی متر از نمای اصلی خارجی ساختمان عقب تر کار گذاشته میشوند و طرف داخل کف پنجره هارا با سنگ به عرض 20 الی 25 سالنتی متر و طول سنگ به اندازه عرض پنجره ها کار گذاری میکنند و سنگ کف پنجره و یا کف درگاه نامیده میشوند سنگ های مرمریت و گرانیت از انواع سنگهای خوب برای کف پنجره میباشند

سنگ کف::

در سالن های بزرگ ، ادارات و جاهایی که سایش زیاد است معمولا از سنگ استفاده میکنند ابعاد سنگ های مورد استفاده در کف ساختمان 40*40 و 50*50 و 60*60 و 80*80 و 20*40 مفروش مینمایند برای سرویس حمام و دستشویی ازابعاد 20*20 و 15*15 و10*10 استفاده میشود بهترین نوع سنگ برای کف گرانیت است.

سنگ نما:

به طور کلی سنگهایی که روی دیوارهای خارجی ساختمان نصب میشوند را سنگ نما مینامند ذخامت این سنگها 2 سانتی متر است و ابعاد انها نسبت به نما مشخص میشوند ولی سنگهای متداول در نماسازی به ابعا مختلف از 20 ارتفاع در طول 120 و 40 ارتفاع در طول موجود است بهترین سنگها برای نماسازی ساختمان سنگهای تراورتن مرغوب بدون خلل و فرج زیاد و ترک و دارای رنگهای یکدست میباشد.

سنگ پلاک:

پرکاربردترین سنگها در ساختمان سنگ پلاک میباشد که برای جاهای مختلف بسته به نوع مصرف ابعاد و ضخامت انها متغییر است (طول و عرض و ضخامت)مثل سنگ قرنیز که ضخامت آن 1 سانتی متر و سنگهای نما و کف 2 سانتی متر و سنگهای کف پله وکف حیاط و محوطه سازی 3الی4 سانتی متر تعیین میشوند سنگهای بیش از 4 سانتی متر برای کارهای مخصوص مورد استفاده قرار میگیرد.

سنگ قیچی و سنگهای تزیینی:

سنگ قیچی از اضافات سنگهای دیگر که به صورت مکعب مستطیل به طول 6*5*30 سانتیمتر آماده شده و توسط دستگاه گیوتین در طول ضخامت به دو نیم تقسیم میشود و قسمت شکسته آن به علت نامنظم بودن و زیبایی خاص برای نماسازی داخل ساختمان و خارج ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد سنگ های تزیینی به صورت نامنظم واندازه های مشخص مثل پازل درست شده و توسط توریهای پلاستیکی با چسب مخصوص در ابعاد مختلف مونتاژشده و توسط استاد کار ماهر توسط چسب سنگ انتیک بر روی جاهای مشخص شده بر روی نما و داخل ساختمان کار گذاری میشود فقط جاهایی که در معرض مستقیم رطوبت قرار دارد بعلت ضعف چسب های کاشی و سنگ انتیک بهتر است از چسب آببندی و چسب بتن به مقدار مشخص دراین گونه چسب ها مخلوط شود.

سنگ لاشه:

همان سنگ معدن است که در ابعادی که قابل جابجایی توسط انسان باشد و برای پی سازی و محوطه سازی سنگ کف آلاچیق و باغ مورد استفاده قرار میگیرد.

سنگ مالون:

این نوع سنگ نیز همان سنگ معدن است که در ابعاد مکعب و شش و هشت گوش توسط دست با چکش آماده شده و برای دیوارهای حایل و و دیوارهای زیر زمین کاربرد دارد.

تعریف سرامیک

مواد رسی که بهتر پخته میشوند و بعد از پخت محصولات درجه بالاتری از محصولات رسی ساختمان از انها حاصل میگردد موارد مصرف در کف ساختمان و کف آشپزخانه وسرویس های بهداشتی حمام و دستشویی و کف و بدنه استخر و جکوزی است .

تعریف کاشی

کاشی فرآورده ای ا درجه بالاتر از سرامیک که بعلت پخته شدن در دمای معین به حالت نیمه شیشه ای در می آید موارد استفاده در کاشی دیوارهای آشپزخانه و دیوار حمام و دستشویی و سرویس های بهداشتی است.

مشاوره رایگان نقشه ساختمان
مشاوره رایگان نقشه ساختمان
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.