دسته‌ها
Uncategorized

معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان
معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب روانشناسی کودک و نوجوان نوشته‌ی حسن ملکی، با هدف آشنایی مربیان و معلمان به ویژه مربیان تربیت بدنی با کودکان و نوجوانان نوشته شده است.

روانشناسی از نظر معنای لغوی یعنی شناختن روان و روان نیز یعنی جان یا روح. بنابراین باید روانشناسی به معنای مطالعه روان، جان و روح باشد در صورتی که چنین نیست. روانشناسی چیزی را مطالعه می‌نماید که بتواند آن را به کمک حواس یا ابزارهایی که بر قدرت حواس می‌افزایند، مورد مشاهده قرار دهد.

از آنجایی که روح، روان یا جان قابل مشاهده نیست لذا از حوزه مطالعه روانشناسی دور است. در روانشناسی صحبت از مطالعه چیزی است که مدام انجام داده می‌شود. روانشناسی به مطالعه عملکرد مردم در مقابل محرک‌های مختلف می‌پردازد که در اصطلاح به آن رفتار گفته می‌شود. بنابراین روانشناسی یعنی رفتارشناسی به مفهومی دیگر، روانشناسی یعنی مطالعه رفتار.معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

رفتار عبارت است از واکنش موجود زنده در مقابل محرک‌های بیرونی و درونی. ساده‌ترین معنی رفتار عبارت است از افعال و حرکاتی که از انسان و یا حیوان سر می‌زند و به چشم دیده می‌شود. این معنا شامل رفتارهایی مانند راه رفتن، حرف زدن، نوشتن، تغییرات چهره و غیره می‌شود. اگر کمی دقت کنیم درمی‌یابیم که رفتارها همیشه از ظاهر فرد نمایان نمی‌شوند؛ مثلا وقتی کسی می‌ترسد و ضربان قلب او بالا می‌رود. تغییر در ضربان قلب در ظاهر او مشخص نمی‌شود بلکه لازم است نبض فرد را بگیریم تا به تغییرات ضربان قلب او پی ببریم.

حتی رفتارهایی وجود دارند که علی‌رغم تغییر در بدن فرد، بدون وجود دستگاه‌های مناسب قابل مشاهده نیست. بنابراین می‌توانیم رفتار را اینگونه تعریف کرد: آن دسته از تغییرات حرکتی موجود زنده ارگانیزم که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم قابل ثبت و اندازه گیری باشد.

به بیان حسن ملکی زندگی انسان از مراحل متعددی تشکیل شده است که هر یک از آن مراحل در مقایسه با مراحل دیگر از ویژگی‌های خاص خود تبعیت می‌نماید که آگاهی از آن‌ها برای مربیان، سرپرستان و تربیت‌کنندگان انسان ضرورت دارد. این عمل به‌ صورت تخصصی از اهمیت دو چندانی برخوردار است. مثلا کسی که با سالمندان سر و کار دارد آشنایی او با ویژگی‌ها، مسائل و مشکلات سالمندان اولویت دارد. در این میان آشنایی مربیانی که با کودکان و نوجوانان سر و کار دارد با ویژگی‌های رشدی، مسائل، نیازها و… کودکان و نوجوانان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند تا بتوانند در تربیت آن‌ها برخوردی عملی، علمی و اصولی داشته باشند.

در بخشی از کتاب روانشناسی کودک و نوجوان می‌خوانیم:

در خصوص رابطه نوجوانی و بلوغ سه دیدگاه عمده وجود دارد. دیدگاه اول نوجوانی و بلوغ را کاملا مترادف یکدیگر می‌دانند و این دو واژه را به جای هم استعمال می‌نمایند. (صاحب الزمانی، ص 26، نقل از شرفی، 1372: 34). دیدگاه دوم بر خلاف دیدگاه اول دو واژه نوجوانی و بلوغ را معادل و مترادف نمی‌داند. از جمله کورت لوین بلوغ را وسیع‌تر و کلی‌تر از نوجوانی قلمداد می‌کند که شامل جوانی نیز می‌باشد. بطوریکه نوجوانی فقط در برگیرنده منطقه‌ای خاص از حیطه گسترده بلوغ می‌باشد. به عقیده ایشان بلوغ کامل در مرحله جوانی حاصل می‌گردد. (شرفی، 1372: 35) دیدگاه سوم عقیده دارد که نوجوانی در مقایسه با کلمه بلوغ معنای وسیع‌تری دارد و دوران مهمی از زندگی انسان را شامل می‌گردد. (کرمی نوری، 1380: 140)

با عنایت به دیدگاه‌های مذکور رابطه نوجوانی با بلوغ به این صورت تبیین می‌گردد از آن‌جا که دوره نوجوانی فاصله سنی 12 الی 18 سال و حداکثر تا 22 سال [مطابق برخی تقسیم بندی‌ها] را شامل می‌گردد و از سوی دیگر بلوغ یک امری فرایندی و مستمر می‌باشد در طول تمام دوره‌های زندگی وجود دارد. و از آنجایی که در این فصل آشنایی با دوره نوجوانی فرض است، لذا در رابطه نوجوانی و بلوغ، به لحاظ اینکه بلوغ ابعاد متعددی دارد فقط بلوغ جسمی و جنسی مد نظر می‌باشد. چرا که در طول دوره نوجوانی کارکردهای بلوغ جسمی و جنسی به کمال می‌رسد. و سایر ابعاد بلوغ همچنان در دوره‌های بعدی نیز ادامه دارد.

منظور از بلوغ جسمانی این است که جسم فرد از لحاظ فیزیولوژیکی و تمام اعضا و اندام‌های او به نهایت رشد خویش رسیده باشند و دستگاه‌های مختلف بدن او بخصوص دستگاه‌های تناسلی او بتوانند بخوبی انجام وظیفه نمایند. اعضای بدن از لحاظ رشد و تکامل خاص خود دچار عارضه‌ای نشده باشند، قد، قامت، استخوان بندی، وزن، شکل و ترکیب بدن و قدرت بدنی در نهایت درجه رشد خود باشند. هر چند که در این بعد از بلوغ مسئله وراثت نیز دخالت دارد.

مقدمه
بخش 1: کلیات
فصل 1: آشنایی با روانشناسی و شاخه‌های آن
فصل 2: آشنایی با رشد و عوامل مؤثر بر آن
فصل 3: آشنایی با روش‌های مطالعه فرایند رشد در کودکان و نوجوانان
فصل 4: آشنایی با تاریخچه روانشناسی رشد کودک و نوجوان
بخش 2: نظریه‌های رشد کودک و نوجوان
فصل 5: آشنایی با نظریه پیاژه در خصوص رشد
فصل 6: آشنایی با نظریه برونر در خصوص کودک و نوجوان
فصل 7: آشنایی با نظر کلبرگ در خصوص رشد اخلاقی کودک و نوجوان
فصل 8: آشنایی با نظریه اریکسون در خصوص رشد کودک و نوجوان
فصل 9: آشنایی با نظر اسلام در خصوص رشد
بخش 3: ویژگی‌های رشد در دوره‌ه‌ی مختلف زندگی
فصل 10: آشنایی با ویژگی‌های رشد در دوره‌ی نوزادی
فصل 11: ویژگی‌های رشد در دوره طفولیت
فصل 12: آشنایی با ویژگی‌های رشد در دوره کودکی اولیه
فصل 13: آشنایی با ویژگی‌های رشد در دوره کودکی ثانویه
فصل 14: آشنایی با ویژگی‌های رشد در دوره نوجوانی
منابع

برای دانلود کتاب روانشناسی کودک و نوجوان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

ارسال کتابراه به دوستان از طریق پیامک یا ایمیل

اشتراک در تلگرام

اشتراک در توییتر

اشتراک در فیسبوک

اشتراک در واتس آپ

اشتراک در لینکداین

اشتراک در گوگل پلاس

کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.


EPUBDownloads-icon

کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

برای دانلود قانونی کتاب شکوفایی نبوغ کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شکوفایی نبوغ کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب شکوفایی نبوغ کودک به قلم اندرو فولر، ابتدا به شما کمک می‌کند تا فرزندتان را به گونه‌ای رشد دهید که تمام استعدادهای بالقوه‌ی او را کشف کرده و سپس روش‌های شکوفایی این استعدادها را در اختیارتان قرار می‌دهد.

تمامی کودکان بسیار بیشتر از آن‌چه شما و خودشان می‌دانند، توانایی دارند. کتاب شکوفایی نبوغ کودک (Unlocking your child’s genius) در مورد فشار وارد کردن به کودک، تشویق او به جهشی خواندن یا اجبار او به جلوتر بودن از سنش نیست بلکه در مورد فرزندپروری به گونه‌ای است که کودک بتواند به شیوه‌ی خود، خلاقیت و نبوغ تخیلی خود را شکوفا ساخته و توسعه دهد.

این کتاب بیش از کار، در مورد بازی، سرگرمی و اکتشاف است. البته که کار سخت، جای خود را دارد، اما وقتی بخشی از آن را به بازی تبدیل کنید، احتمال موفقیت بالا می‌رود.معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

سال‌های زیادی از این باور غلط که توسعه‌ی مغز در هشت سالگی متوقف می‌شود، نمی‌گذرد. علوم اعصاب جدید، نشان داده که این ایده به اندازه‌ی مسطح بودن زمین باورناپذیر است. این ایده که کودک در هنگام تولد صاحب نبوغ شده و نمی‌توان کار زیادی برای افزایش آن کرد نیز توسط علم امروزی رد شده است.

هر کودک می‌تواند مهارت‌ها و دانش خود را بر پایه‌ی هر ذره‌ی نبوغ موجود در خود توسعه بخشد. اندرو فولر (Andrew Fuller) در این کتاب مهارت‌هایی را بیان کرده‌ که والدین می‌توانند به توسعه‌ی آن‌ها در کودکان کمک کنند و در راستای علاقه‌مندی‌ها و اشتیاق‌های کودکان اعمال می‌شوند.

کسب دانش، تمرکز، تصمیم‌گیری، تخیل، انگیزه‌بخشی، عزم راسخ، حافظه و خلاقیت، مهارت‌های پایه‌ای هستند که همه‌ی انسان‌ها برای شکوفایی نبوغشان به آن‌ها نیاز دارند.

نبوغ کودک شما فقط وقتی شکوفا می‌شود که برای برنامه‌ریزی، توانگر ساختن، اکتشاف و کمک به آن‌ها برای کشف جرقه‌های نبوغشان وقت صرف کنید. در جهانی که از کودکان انتظار می‌رود بیش‌تر مطالعه کرده و کم‌تر بازی کنند، لازم است به آن‌ها کمک کنید بیش‌تر بازی کرده و تجزیه و تحلیل بیش‌تری داشته باشند و از همه مهم‌تر، رؤیابافی‌های بزرگ‌تری کنند.

کتاب شکوفایی نبوغ کودک به گونه‌ای طراحی نشده است که بتوان آن را بی‌وقفه خواند و یک شبه به پایان رساند. لازم است آن را به آرامی مطالعه کنید تا مطالب آن در طول زمان هضم شود. کارهایی در این کتاب پیشنهاد شده‌اند که می‌توانید آن‌ها را انجام داده و شاهد اثر فوری آن‌ها بر روی نبوغ کودک باشید؛ در حالی که برخی پروژه‌ها طولانی‌ مدت بوده و مشاهده‌ی اثر جادویی‌شان نیازمند گذر زمان است.

جملات برگزیده‌ی کتاب شکوفایی نبوغ کودک:

– آن‌چه همه باور دارند، لزوماً چیز درستی نیست.
– اگر برای خودم نبود، آن را هوشمندانه انجام می‌دادم.
– موفقیت به سراغ ما نمی‌آید؛ ما خود، آن را به دست می‌آوریم.
– شکست، فرصتی برای آغاز دوباره است، اما این‌بار، هوشمندانه‌تر.
– یک کودک، آتشی برای روشن شدن است و نه گلدانی برای پر شدن.
– هیچ چیز خطرناک‌تر از ایده‌ای نیست که بدانید فقط همین یک ایده را دارید.
– تمامی کودکان به صورت نابغه متولد می‌شوند و ما شش سال فرصت داریم تا نبوغشان را بارور کنیم.
– راهِ پیدا کردن ایده‌های خوب، این است که تعداد زیادی ایده به دست آوریم و ایده‌های بد را دور بریزیم.

در بخشی از کتاب شکوفایی نبوغ کودک می‌خوانیم:

دنیای انسان‌ها، احساسات و به اشتراک‌گذاری‌ها، زمینه‌ی نبوغ منشی‌های اجتماعی است. معلمان این‌گونه کودکان را به‌ خوبی می‌شناسند. آن‌ها عاشق مردم هستند. آن‌ها در کلاس پچ‌پچ می‌کنند، نامه رد و بدل می‌کنند، پیامک می‌فرستند، برای رویدادها برنامه‌ریزی می‌کنند، از خود سلفی می‌گیرند و عاشق وسایل ارتباط جمعی هستند. در واقع معتادان اجتماعی هستند!

این کودکان آن‌قدر با دنیای اجتماعی‌شان وفق پیدا می‌کنند که به نظرشان حتی یک حرف ناگفته نیز نباید باقی بماند. منشی‌های اجتماعی، اغلب، تفکر در سکوت را دشوار دیده و برایشان راحت‌تر است که در مورد مسائل و ایده‌ها صحبت کنند.

نکته‌ی مثبت منشی اجتماعی بودن این است که این دسته از کودکان، اغلب، به افرادی پویا و مردمی تبدیل می‌شوند که در فروش، بازاریابی، مدیریت رویدادها و ارتباطات عمومی و تجارت موفق هستند. آن‌ها معمولاً مردمی، دوستانه و برون‌گرایانِ حساسی هستند.

بسیاری از آن‌ها پرحرف هستند. از نظر آن‌ها حتی یک حرف هم نباید ناگفته بماند. به همین دلیل شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک می‌توانند برای این دسته از کودکان بسیار جالب توجه باشد. آن‌ها حتی منوی صبحانه‌شان را با دنیا به اشتراک می‌گذارند، و از آن‌جایی که بسیار یاریگر هستند، به سمت برآورده کردن نیازهای انسان‌هایی جذب می‌شوند که فیسبوک را به محیطی خطرناک برای تطمیع دیگران تبدیل کرده‌اند.

اگر دوستانشان در شبکه‌های اجتماعی، در حال تجربه‌ی مراحل سختی در زندگی‌شان باشند، این منشی‌های اجتماعی، اغلب، خود را در یأس آن‌ها شریک می‌کنند.

مهم‌ترین پیامی که می‌توانید به فرزند خود منتقل کنید
مقدمه
فصل اول: پرورش نبوغ نقش شما
فصل دوم: مغز نابغه
فصل سوم: شناسایی نبوغ فرزندتان
فصل چهارم: تقویت مهارت‌های تمرکزی
فصل پنجم: تشویق به تفکر مؤثر
فصل ششم: آموزش برنامه‌ریزی به کودک
فصل هفتم: توسعه‌ی هنر تصمیم‌گیری
فصل هشتم: انگیزش، پشتکار و عزم
فصل نهم: ساخت ذهنیت “من می‌توانم” روان‌شناسی نبوغ
فصل دهم: تخیل، خلاقیت و حل مسأله
فصل یازدهم: سازمان‌دهی اطلاعات
فصل دوازدهم: بهبود حافظه و یادگیری
فصل سیزدهم: تمرین برای پیشرفت
فصل چهاردهم: قدرتمندسازی مغز نابغه
فصل پانزدهم: پایه‌گذاری مراسم و برنامه‌های منظم خانوادگی
فصل شانزدهم: نابغه در عمل

برای دانلود کتاب شکوفایی نبوغ کودک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

ارسال کتابراه به دوستان از طریق پیامک یا ایمیل

اشتراک در تلگرام

اشتراک در توییتر

اشتراک در فیسبوک

اشتراک در واتس آپ

اشتراک در لینکداین

اشتراک در گوگل پلاس

کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.


EPUBDownloads-icon

برای دانلود قانونی کتاب تصمیم‌گیری در کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تصمیم‌گیری در کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب تصمیم گیری در کودکان نوشته‌ی رضا پورحسین به چالش پیش روی والدین برای آموزش صحیح، تصمیم گیری مناسب به کودکانشان می‌پردازد.

همه ما روزانه در مورد مسائل مختلف زندگی تصمیم گیری می‌کنیم اما گاهی این تصمیمات نسنجیده و غلط است و نتایج ناخوشایندی را به بار می‌آورد. برای عده‌ای از افراد تصمیم گرفتن امری غریزی به حساب می‌آید و به طور ذاتی از توانایی بالایی در تصمیم گیری برخودارند در مقابل بعضی از افراد نیز هستند که به هیچ وجه قدرت تصمیم گیری ندارد.

تصمیم گرفتن معانی مختلفی دارد ما تصور می‌کنیم که تصمیم گرفتن تنها در لحظات حساس و مهم زندگی معنا دارد و در لحظات کوچک و کم ارزش بی‌معنا است در حالی که در تمامی لحظات مکرراً تصمیمات مختلف گرفته می‌شود.معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

انسان در مسیر زندگی خود با انواع مسائل و مراحلی مواجه می‌شود که ناگزیر از تصمیم گیری است. از تصمیم‌های جزیی در امور کوچک گرفته تا تصمیم گیری‌های بسیار بزرگ و پراهمیت. بعضی از آن‌ها به حدی راحت انجام می‌پذیرند که ما حتی متوجه آن‌ها نیز نمی‌شویم اما در مقابل مسائلی نیز وجود دارند که مدت‌های طولانی وقت لازم دارند تا گرفته شوند چرا که اثرات آنها تا همیشه باقی می‌ماند بنابراین پایه‌ی مهارت تصمیم گیری در کودکی بنیان نهاده می‌شود. آموزش قدرت و توانایی تصمیم گیری و استقلال به کودکان وظیفه‌ی عمده‌ی هر مادر و پدری است چرا که در دنیای ارتباطات و فناوری امروز سرنوشت فرد بستگی به شناخت راه‌های مختلف و تصمیم گیری درست در مورد آن‌ها دارد.

در کتاب تصمیم گیری در کودکان، سعی شده است تعریفی درست از تصمیم گیری و استقلال ارائه گردد و همچنین راه کارهایی جهت پرورش قدرت تصمیم گیری در کودکان عنوان شود.

فصل اول: تعریف
فصل دوم: انواع تصمیم گیری در کودکان
1-ساده
2-اضطرابی
3-احساسی
4- تقدیری
5- تاخیری
6-تصمیم گیری های منطقی و اساسی
-نقش و اهمیت تصمیم گیری
– علائم عدم توانایی در تصمیم گیری
فصل سوم: عوامل موثر در قدرت تصمیم گیری در کودکان
1-نوع مشکل
2-آشنایی با موضوع
3-خلق و خو
4- اضطراب
5-ویژگی های شخصی
6-سن افراد
– نتایج توانایی تصمیم گیری در کودکان
– افزایش اعتماد به نفس در کودک
1- انواع اعتماد به نفس
2-راه کارهای افزایش عزت نفس در کودکان
-افزایش مسئولیت پذیری در کودک
1-چگونه می توان کودک مسئولیت پذیری را تربیت کنیم؟
2-مسئولیت دادن به بچه ها را از چه کارهایی آغاز کنیم؟
3- از چه سنی مسئولیت پذیری را آموزش دهیم؟
4-نکاتی که در هنگام واگذاری مسئولیت به کودک باید در نظر داشت
– افزایش قدرت استقلال طلبی در کودک
1- راهکارهای افزایش استقلال طلبی در کودک
– افزایش قدرت تفکر نقادانه در کودک
1- راه کارهای پرورش هوش هیجانی در کودک
2- عوامل موثر در پرورش تفکر خلاق در کودک
– راه کارهای کلیدی برای پرورش توانایی تصمیم گیری در کودکان
فصل چهارم: سخن آخر
منابع

برای دانلود کتاب تصمیم‌گیری در کودکان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

ارسال کتابراه به دوستان از طریق پیامک یا ایمیل

اشتراک در تلگرام

اشتراک در توییتر

اشتراک در فیسبوک

اشتراک در واتس آپ

اشتراک در لینکداین

اشتراک در گوگل پلاس

کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.


EPUBDownloads-icon

معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

وبلاگ‌ کتاب هدهد با نوشته‌هایی کاربردی برای خانواده‌ها و معلمان

همه حقوق سایت کتابک برای پدیدآورندگان آن محفوظ و  باز نشر نوشته ها و تصویرها با آوردن منبع آزاد است.

Copyright 2008 – 2019

مشکل در عملکرد سیستم


بازگشت به صفحه اصلی

فهرست موضوعی

فهرست ناشران

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

ناموجود

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

ناموجود

ما را در

دنبال کنید

سوالات متداول
36617281-021

راهنمای ثبت نام و خرید

تعامل با من و کتاب

کاربری من

همراهی با ما

فروشگاه آنلاین من و کتاب با هدفی بالاتر از تصورات معمول در یک کتابفروشی به وجود آمده است. رسالت ما بر چند اصل استوار است. از آن جمله رساندن کتاب به دوستداران آن با کمترین هزینه، برپایی محلی برای گذران اوقات فراغت و یافتن ارتباطات جدید بر مبنای کتاب است. برای این اهداف ما سخت در تلاشیم تا با پویایی و وچابکی در مسیر ایجاد خدمات بهتر به مشتریان قدم برداریم. از تمامی کسانی که در این راه به یاری ما می آیند و با صعه صدر نواقص و کاستی های ما را گوشزد میکنند تشکر میکنیم. بیشتر…
معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

ثبت نام در من و کتاب

با ثبت نام در فروشگاه اینترنتی من و کتاب ضمن فعالسازی امکان خرید از سایت، از تخفیف های ویژه برخوردار شوید. همچنین ارسال خبرنامه ی من و کتاب برای شما فعال خواهد شد.

ثبت نام در من و کتاب

عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ی من و کتاب (بدون عضویت در سایت) حاوی اطلاعات مفید محصولات، جشنواره های فروش و … آدرس پست الکترونیکی خود را ارسال کنید.

معرفی به دوستان

اگر دوست دارید وب سایت من و کتاب را به دوستان خود معرفی کنید و آن را در صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید از دکمه های زیر استفاده کنید.

فهرست موضوعات|
ناشران و تولید کنندگان|
درباره من و کتاب|
تماس با من و کتاب|
حریم خصوصی|
شرایط استفاده|

ثبت نام|
ورود

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی من و کتاب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین من و کتاب می‌باشد.

پیگیری سفارش

آخرین مقالات

جول اوستین کیست

بهترین کتابهای انگیزشی و موفقیت

خلاصه کتاب محدودیت صفر

معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

جان اولیری کیست

مبانی مشاوره پیش از ازدواج (راهنمای آسان…

زن کامل

رازهایی درباره ی عشق (چگونه در همه حال عشق…

زندگی مشترک جرات می خواهد (کتاب های زندگی بهتر)

عشق چیست؟ (عاشقی از منظر تئوری انتخاب)

مادری مناسب فرزند شما : MBTI (یونگ شناسی کاربردی)

مصائب عشق

مریخ و ونوس در اتاق خواب (زناشویی درمانی جنسی)

مدیریت خشم برای والدین (کتاب راهنما)

التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد

خانواده شاد (راهنمای پرورش فرزندان از طریق…

مثل یک زن رفتارکن مثل یک مرد فکرکن

دایره

مرواريد

قدیانی

با فرزندان

جویا

صابرین

مهاجر

اختران

چابک اندیش

صابرین

صابرین

صابرین

وانیا

ایران بان

علم

ایران بان

علم

لیوسا

فراروان

دانش ایران

دایره

سایه سخن

معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

سایه سخن

فروشگاه اینترنتی کتاب بوکالا با هدف خرید کتاب با تخفیف ویژه و معرفی کتابهایی که ارزش خواندن و خریدن دارند اواسط سال 1396 به همت جمعی از مشتاقان کتاب با شعار مغزهایمان را بشوییم دایر گردید. ما مفتخر به ارائه خدمات فروش کتاب با تخفیف و ارسال به تمامی نقاط کشور و همچنین فراهم آوردن نقد و بررسی تخصصی در مورد تمامی کتاب ها و نویسندگان برای اولین بار در ایران با بالاترین کیفیت هستیم. هر کتابی که به آن علاقه یا نیاز دارید را می توانید در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا بیابید. همچنین، سعی بر آن شده است نمایشگاهی آنلاین از کتاب های موجود تمامی ناشران ایران دایر گردد. امید است بتوانیم با همراهی شما فرهیختگان گرامی، گامی هرچند کوچک در جهت اعتلای فرهنگ کشورمان عزیزمان ایران برداریم.

از جدیدترین محصولات و فروش‌های ویژه مطلع شوید


بدون محصول

معرفی کتاب روانشناسی کودک اثر ژان پیاژه و باربل اینهلدر اگر کودک به خودی خود دارای اهمیت زیادی است، باید این نکته را افزود که به همان میزان یا حتی بیش از آن که کودک جلوه‌ای از بزرگسالی باشد، بزرگسال جلوه کودکی است. زیرا اگر بزرگسال با وسایل متعدد انتقال‌های اجتماعی، کودک را آموزش می‌دهد، هر بزرگسال، زندگی را با کودکی آغاز کرده و این امر از دوران قبل از تاریخ تاکنون بر این منوال استمرار داشته است. روان‌شناسی کودک، دربرگیرنده خطوط اصلی نظریاتی است که پیاژه در حوزه روان‌شناسی کودک عرضه کرده است و به همین دلیل کتاب، بسیار مختصر و فشرده است. از این‌رو، مترجم کوشیده است در پیش‌گفتار خود تعریفی مقدماتی از مفاهیم و اصطلاحات پیاژه فراهم آورد و خواننده را برای آسان‌تر خواندن کتاب آماده سازد و نیز برخی توضیحات ضروری را در متن کتاب به شکل زیرنویس آورده است.

cheap nike free run 5.‎0

معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

آوای کتابک بانگ ترویج است و ترانه بانگ قصه است و افسانه

وبلاگ‌ کتاب هدهد با نوشته‌هایی کابردی برای خانواده‌ها و معلمان

همه حقوق سایت آموزک برای پدیدآورندگان آن محفوظ و  باز نشر نوشته ها و تصویرها با آوردن منبع آزاد است.

Copyright 2013 – 2020 ©

روانشناسی کودک و نوجوان یکی از موثرترین روش های درمانی است. به همین دلیل مادران بایستی هر نوع رفتار کودکان خود را با مشاورین مربوطه در میان بگذارند. در این صفحه کتاب ها و مقالات روانشناسی مناسبی وجود دارد که می توانید مطالب روانشناسی خوبی از آنها دریافت کنید.

اگر این صفحه را مطالعه می کنید پس قطعاً آینده کودکتان برایتان مهم است.
 ما در رادیو کودک سعی داشتیم تمام مطالبی که در این صفحه می خوانید را با قبول زحمت بهترین و مطرح ترین روانشناسان ایران تهیه کنیم و در اختیار شما قرار دهیم.

 شما می توانید با خیال راحت به روانشناسانی که مقالات ما را تولید کرده اند دسترسی داشته باشید و نکات مرتبط با کودک خود را با آنها در میان بگذارید. 

 شخصیت پایه و اصلی هر فرد از دوران کودکی او شکل می گیرد مهمترین و تاثیرگذارترین دوره زندگی انسانها دوره کودکی است.

 بعضی از مادر پدر ها تصور می کنند مراقبت و نگهداری از کودک فقط مربوط به بعد جسمی او است در صورتی که کودک نیاز به مراقبت های روحی دارد و باید از لحاظ عاطفی شخصیتی و هوشی نیز تقویت شود. معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

همانگونه که مادر پدر ها نگران خورد و خوراک و پوشش کودکان خود هستند آیا در همین سطح هم نگران مسائل عاطفی شخصیتی هوشی حسی نگرشی فلسفه و استعدادی کودک خود نیز هستند.

 ما برای رانندگی به کلاس های رانندگی رفته و پس از دادن آزمون های مکرر گواهینامه رانندگی دریافت می کنیم در ارتباط با کار هم به همین شکل زمانی که ما می خواهیم وارد حیطه های جدی کاری شویم‌؛ به دانشگاه یا کلاس های آموزشی رفته و ساعت ها آموزش در ارتباط با این مسائل دریافت می‌کنیم.

اما آیا در ارتباط با ازدواج و فرزند آوری به همین شکل به کلاس ها رفته و گواهینامه دریافت می‌کنیم.

 کدام یک از فعالیت های مهم زندگی ما که نیاز به آموزش های اولیه از طریق دانشگاه و کلاسهای درسی داشته و نیازمند آزمون های مختلف بود؛ مهمتر از امر ازدواج و فرزندآوری است.

متاسفانه برخی مادرها و پدرها با مشکلاتی که در قسمت پایین می خواهیم در مورد آنها صحبت بکنیم به صورت جدی دست و پنجه نرم می کنند

خانم بیتا صدیقیان  یکی از مربیان و روانشناسان خبره در زمینه کودک بارها برای ما مثال هایی از کودکان را زده اند که یک اختلال حسی به اشتباه توسط روانشناس یا درمانگر کودک به بیش فعالی تعریف شده و کودک را مجبور به مصرف داروهای متعدد کردند.

کودکانی که اختلالات حسی در آنها باعث شده است درمانگر یا روانشناس کودک مربوطه به اشتباه تشخیص دیگری دهد و مسیر زندگی کودک تحت درمان را به کلی عوض کند.

در صورتی که اگر کودک به روانشناس مراجعه نمی کرد شاید آینده موفق می توانست داشته باشد.

باز به این نکته تأکید می‌کنیم تمام محتویاتی که بر روی بستر وب سایت رادیو کودک در حال حاضر منتشر شده است طبق نظر کارشناسان این امر تهیه شده است و در اختیار شما قرار گرفته شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در هر زمینه ای با مشاور مربوطه تماس حاصل نمایید. 

اطلاعات تماس:

.۰۹۱۲۴۹۴۲۷۷۳ .۰۲۱۸۸۷۰۳۴۲۱

تمامی حقوق مطالب و تصاویر تولیدی این سایت متعلق به سایت رادیو کودک است، هرگونه کپی برداری با ذکر نام سایت و لینک به آن براساس صفحه قوانین و مقررات بلامانع است.

معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان
معرفی کتاب روانشناسی کودک و نوجوان
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *