دسته‌ها
Uncategorized

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان
معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب روانشناسی نوجوانان نوشته سید سعید موسوی و حسن قربانی، حقایقی از علم و معرفت وسیع آدمی را مورد بحث قرار می‌دهد.

هر گونه رشد و تکامل، مستلزم تغییر و تحول است، و چگونگی رشد و تکامل طبعا از چگونگی این تغییر و تحول متأثر خواهد شد، پس تا زمانی که احساس تغییر می‌توانیم کنیم، و وضع نامطلوب خود را، از هر لحاظ یا در همه ابعاد رفتار، به وضع مطلوب تبدیل کنیم باید مطمئن باشیم که در حال رشد و تکامل هستیم و هر وقت احساس کردیم که نمی‌خواهیم یا نمی‌توانیم تغییراتی در خویشتن ایجاد کنیم، و خود را از هر لحاظ کامل پنداشتیم یعنی دیگر چیزی کم نداریم و از علم و قدرت کامل و کافی برخورداریم! باید مطمئن باشیم که دیگر از رشد و تکامل خبری نیست و ما در دریای بیکران پر خطر و فساد انگیز جهل مرکب غوطه وریم.

پس برای این که نشان دهیم و ثابت کنیم که انسان زنده‌ای هستیم و آگاهانه، هدفمندانه زندگی می‌کنیم و از رشد و تکامل سالم برخورداریم چاره‌ای نداریم جز این که:معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

– بیشتر و بیشتر یاد بگیریم: از نوشته‌ها وگفته‌ها.
– درباره آنچه می‌شنویم و می‌خوانیم بیندیشیم و کورکورانه نپذیریم و از بزرگی اشخاص یا کتاب‌ها هراسی به خود راه ندهیم و فراموش نکنیم که همچنان که درست‌ها و خوب‌ها را از اشخاص می‌شنویم و یا در کتاب‌ها می‌خوانیم نادرست‌ها و بدها نیز از اشخاص شنیده می‌شوند و یا در کتاب‌ها نوشته می‌شوند.
– آن چه را که درست یافتیم و با عقل و ایمان سازگار بود مجددا و با دقت بیشتر بررسی کنیم که باز اندیشی و فراتر اندیشی از ویژگی‌های فرزانگان است.

پس همیشه باید یاد بگیریم و بر علم و معرفت و تجربه خویش بیفراییم که معرفت و تجربه نیرو می‌بخشد.

این بخش از روان‌شناسی چنان که از نامش پیداست، به بررسی کم و کیف تکامل انسان در دوران نوجوانی اختصاص دارد، با تأکید مکرر بر این اصل مهم: که زندگی انسان را نمی‌توان به مراحل دقیقا مشخص و مستقل تقسیم کرد و هر مرحله را، بدون توجه به مراحل قبل و مراحل بعدش، مورد مطالعه قرار داد، به عبارت دیگر، نوجوان امروز، بچه و کودک دیروز و بزرگسال و سالمند فرداست، هم چنان که سالمند و کهنسال امروز، کودک و نوجوان دیروز است، بنابراین، هر گونه توجه و تلاش و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش سالم کودکان جامعه، در واقع، به برخوردار ساختن جامعه فردا از نوجوانان و جوانان و سالمندان سالم و خوشبخت خواهد انجامید؛ شاید به همین سبب است که گفته‌اند، دنیای آموزش و پرورش فردا، یعنی امروز نوجوان وقتی از سلامت بدنی و روان شناختی بهره‌مند خواهد شد که دوران کودکی سالمی را گذارنده باشد؛ و شخص سالمند هنگامی از زندگی لذت بخش و امید بخش برخوردار خواهد شد که دوران نوجوانی و جوانی سالم و موفقی را پشت گذاشته باشد.

در بخشی از کتاب روانشناسی نوجوانان می‌خوانید:

مدیریت کردن نیازمند داشتن برنامه برای ادامه زندگی است. نمی‌توان با بی‌برنامگی مؤلفه‌های یک مدیریت موفق را شناخت و به نتایج مطلوبی رسید. بر اساس گروه پژوهشی آبگینه دل 1383، اظهار می‌دارند: کسی که برای اداره زندگی برنامه ندارد به دیگران وابستگی پیدا می‌کند. وابسته شدن به دیگران در اداره امور زندگی شخصی، دخالت‌های مختلف دیگران را در زندگی شخصی زمینه‌سازی می‌کند. در چنین وضعیتی این دیگران هستند که برای کلیه امور زندگی ما برنامه‌ریزی خواهند کرد و ما به عنوان فردی منفعل مجبور می‌شویم به اطاعت امر دیگران بپردازیم و مجری برنامه‌های آن‌ها باشیم.

شاید عده‌ای عقیده داشته باشند خود باید برای انجام امور زندگی‌شان برنامه‌ریزی کنند. اما به علت سهل انگاری و راهنمایی نگرفتن از دیگران در حاله‌ای از بی‌برنامگی و بی‌اطلاعی به سر می‌برند و با امروز و فردا کردن عملا زمان را از دست می‌دهند. عده‌ای برای این سهل انگاری خود دلایلی می‌کنند. مانند این که وقت برنامه‌ریزی ندارند. چنین فردی مانند راننده‌ای است که با خودرو معیوب مسافرت می‌کند. اگر از این راننده سؤال کنید که چرا با خودرو معیوب رانندگی می‌کنید، پاسخ می‌دهد وقت رسیدن به خودرو را ندارم، در حالی که اگر وی با اختصاص یک ساعت از وقت خود به بررسی معایب خودرو پردازد می‌تواند ساعت‌ها در وقت خود صرفه‌جویی کند.

پیشگفتار
فصل اول: نوجوانی
خصایص نوجوانی
امور رشد و تکامل نوجوانی
تغییرات بدنی و فیزیولوژیک دوران نوجوانی
تغییرات بیرونی
تغییرات درونی
جنبه‌های روان شناختی رشد و تکامل نوجوانی
فصل دوم: تکامل عاطفی و اجتماعی نوجوان
رشد عاطفی
عواطف مختلف دردوران نوجوانی
ترس
خشم
واکنش‌های خشم در نوجوانی
محبت
عوامل مؤثر در هیجان‌ها و عواطف نوجوان
رشد اجتماعی نوجوان
تغییرات اجتماعی در دوران نوجوانی
بعضی از رغبت‌های نوجوان
تغییرات اخلاقی در دوره‌ی نوجوانی
رغبت‌ها و رفتارهای جنسی در دوران نوجوانی
روابط خانوادگی در دوران نوجوانی
بهبودی روابط خانوادگی
تفاوت‌های جنسی در روابط خانوادگی
تغییرات شخصیت در دوران نوجوانی
خطرهای دوران نوجوانی
خوشبختی در نوجوانی
رابطه رشد اجتماعی با رشد ذهنی و بدنی
فصل سوم: نیاز به سلامت
بهداشت
اهمیت بهداشت نوجوانان و جوانان
اثر بهداشت در درمان
عوامل تعیین کننده در بهداشت و سلامت انسان‌ها
نکات برای سلامتی نوجوانان
فصل چهارم: نیاز به خود کنترلی
گام‌های خود – مدیریتی
مدیریت زمان و مراحل آن
اهداف و مؤلفه‌های آن
تدوین اهداف بر حسب زمان
فصل پنجم: نیاز به ارتباط با دیگران
اهمیت ارتباط
آغاز ارتباط از خویشتن
نیاز به شرکت در گروه
ارتباط بین فردی
موانع ایجاد ارتباط
پیشنهادهایی برای برقراری ارتباط
فصل ششم: نیاز به مدیریت رابطه
مدیریت تأثیرگذار بر رابطه با دیگران
مدیریت برای برقراری ارتباط با دیگران
مدیریت در سفر
سفر و بهداشت روان
سفر و اصلاح رفتار و تعالی شخصیت
سفر و توسعه‌ی کنش‌های ذهنی و خلاقیت فکری
فصل هفتم: نیاز به کسب مهارت‌ها
مهارت‌های زندگی
عواملی نزدیکی تصمیم‌گیری به موفقیت
پشتکار
مهارت حل مسئله
مهارت تفکر خلاق
مهارت تفکر انتقادی
مهارت همدلی
مهارت کنار آمدن با هیجان‌ها و فشارهای روانی
مهارت مقابله با استرس
مهارت در روابط بین فردی
مهارت نه گفتن
مهارت دوستیابی
گسترش مهارت‌های زندگی
مهارت‌هایی که خوشبختی را تامین می‌کنند
مهارت‌های اجتماعی
آموزش هوش هیجانی در افزایش کسب مهارت‌ها
فصل هشتم: نیاز به راهنمایی و مشاوره
راهنمایی به عنوان تعلیم و تربیت
نوجوانان به چه نوع راهنمایی نیاز دارند
نیاز به راهنمایی سازگار. /a>
سازگاری با همسالان
سازگاری با اولیای مدرسه
سالم سازی روابط دختر و پسر
نیاز به راهنمایی تحصیلی
راهنمایی و موفقیت تحصیلی
نیاز به راهنمایی شغلی
نقش خانواده در انتخاب شغل
نقش جنسیت در انتخاب شغل
نقش وراثت در انتخاب شغل
نقش مدرسه در انتخاب شغل
اهداف و ضرورت راهنمایی شغلی و حرفه‌ای
درباره ضرورت راهنمایی شغلی
راهنمایی شغلی و کار آفرینی
استفاده از هوش و استعداد
منابع

برای دانلود کتاب روانشناسی نوجوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

ارسال کتابراه به دوستان از طریق پیامک یا ایمیل

اشتراک در تلگرام

اشتراک در توییتر

اشتراک در فیسبوک

اشتراک در واتس آپ

اشتراک در لینکداین

اشتراک در گوگل پلاس

کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکی و دانلود کتاب صوتی است که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… کتاب‌هایی پیدا می شود. همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.


EPUBDownloads-icon

فهرست موضوعی

فهرست ناشران

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

خرید کتاب

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

ناموجود

برای تخفیف بیشتر وارد شوید.

ناموجود

ما را در

دنبال کنید

سوالات متداول
36617281-021

راهنمای ثبت نام و خرید

تعامل با من و کتاب

کاربری من

همراهی با ما

فروشگاه آنلاین من و کتاب با هدفی بالاتر از تصورات معمول در یک کتابفروشی به وجود آمده است. رسالت ما بر چند اصل استوار است. از آن جمله رساندن کتاب به دوستداران آن با کمترین هزینه، برپایی محلی برای گذران اوقات فراغت و یافتن ارتباطات جدید بر مبنای کتاب است. برای این اهداف ما سخت در تلاشیم تا با پویایی و وچابکی در مسیر ایجاد خدمات بهتر به مشتریان قدم برداریم. از تمامی کسانی که در این راه به یاری ما می آیند و با صعه صدر نواقص و کاستی های ما را گوشزد میکنند تشکر میکنیم. بیشتر…
معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

ثبت نام در من و کتاب

با ثبت نام در فروشگاه اینترنتی من و کتاب ضمن فعالسازی امکان خرید از سایت، از تخفیف های ویژه برخوردار شوید. همچنین ارسال خبرنامه ی من و کتاب برای شما فعال خواهد شد.

ثبت نام در من و کتاب

عضویت در خبرنامه

برای دریافت خبرنامه ی من و کتاب (بدون عضویت در سایت) حاوی اطلاعات مفید محصولات، جشنواره های فروش و … آدرس پست الکترونیکی خود را ارسال کنید.

معرفی به دوستان

اگر دوست دارید وب سایت من و کتاب را به دوستان خود معرفی کنید و آن را در صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید از دکمه های زیر استفاده کنید.

فهرست موضوعات|
ناشران و تولید کنندگان|
درباره من و کتاب|
تماس با من و کتاب|
حریم خصوصی|
شرایط استفاده|

ثبت نام|
ورود

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی من و کتاب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین من و کتاب می‌باشد.

خرید کتاب‌های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا از «کتاب هدهد»

در این صفحه کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی شده‌اند.

نوجوانان در این سن احساس استقلال بیشتری دارند و با توجه به ویژگی‌های دوران بلوغ، ممکن است دچار سرکشی یا تضاد با خانواده شوند. دوران گذر از کودکی به بزرگسالی با بحران‌هایی همراه است که لازم است در این دوره با شکیبایی در کنار فرزندمان بمانیم.
خواندن کتاب‌هایی که به ویژگی‌های دوره‌ی بلوغ می‌پردازند، برای نوجوانان بسیار اهمیت دارد. پیدا کردن هویت، استقلال فردی، کسب اعتماد به نفس و تقویت مهارت‌های حل مساله و رویارویی با مشکلات زندگی، از موضوعاتی هستند که برای این سن توصیه می‌شوند.

تاریخ ادبیات كودكان ایران مجموعه ای است كه شما در آن می توانید: با تاریخ كهن سرزمین ایران آشنا شوید. سیر فرهنگ این سرزمین را بشناسید. به دیدار كودكان ایرانی تا كهن ترین روزگاران بروید. مهمتر از همه با ادبیات كودكان ایران از روزگار باستان تا روزگار معاصر آشنا شوید.

کتاب بخشنده داستان پسر نوجوانای به نام یوناس است. در جایی که یوناس زندگی می‌کند، جنگ، ترس و درد وجود ندارد. جامعه به شدت کنترل می‌شود و برای حفظ نظم و آرامش، افراد درباره‌ی هیچ یک از بخش‌های زندگی‌شان، مانند شغل یا ازدواج، حق انتخاب ندارند. همه، از جمله یوناس، این وضعیت را طبیعی می‌دانند اما زمانی که یوناس برگزیده می‌شوند تا نزد بخشنده آموزش ببیند، همه چیز برای او تغییر می‌کند.معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

«دیروز» داستان زندگی پسر جوانی است به نام توبیاس هوروات که در یک کارخانه ساعت‌سازی کار می‌کند. او تنهاست و عاشق نوشتن. کودکی توبیاس در روستایی کوچک می­‌گذرد.

کتاب «گرم شدن زمین» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ پدیده گرم شدن زمین هستند.

کتاب «وال‌ها» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ زندگی وال‌ها هستند.

کتاب «پرندگان» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ی زندگی پرندگان هستند.

کتاب «دوزیستان» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ی زندگی دوزیستان هستند.

کتاب «پستانداران» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ی زندگی پستانداران هستند.

اَلی یک راز دارد … و آن اینست که قادر به خواندن نیست. به نظر او حروف، شبیه سوسک های سیاهی هستند که روی دیوار رژه می روند. او می گوید : اگر وقت داشتم، می توانستم بعضی از کلمات را بخوانم، اما وقتی دستپاچه هستم، مغزم مثل یک عالمه خاک اره می شود که روی زمین پخش و پلا شده است!!

فکر می‌کنی خواندن دفترچه خاطرات یکی دیگه مزه داره؟

من سوزن قورت دادم. نترسید ماجرای سوزن قورت دادن هم با بلعیدن یک عالمه پنبه ختم به خیر می‌شود.

پدران و مادران علم

توماس ادیسون، ماکس پلانک، گرگور مندل، آیزاک نیوتن، بقراط، ماری کوری، آلبرت آینشتاین، آلفرد وگنر، لویی پاستور، آنتوان لاوازیه.

بدن شگفت‌انگیز ما

معماری ایرانی، گره خورده به فرهنگ ایرانی

کتاب «ببر سفید» رمانی است که به صورت یک گزارش فرضی در هفت شب توسط یک کارآفرین هندی به عالیجناب ون جیابائو از دفتر نخست‌وزیری چین، که قرار است سفری به بنگلور داشته باشد، روایت می‌شود. این گزارش در حقیقت رمانی است که با زبان طنز، ویژگی‌های جامعه و مردم هند را به ما نشان می‌دهد.

رمان «جنگ و صلح» اثری کلاسیک است که براساس یک خط داستانی مشخص پیش می‌رود. داستان در دوره‌ جنگ بین روسیه تزاری و فرانسه، به رهبری ناپلئون بناپارت، می‌گذرد و رویدادهایی چون حمله ناپلئون به روسیه، عقب‌نشینی ارتش روسیه، آتش‌سوزی مسکو و سرانجام شکست لشکر ناپلئون به تفصیل روایت می‌شوند.

در کتاب «قول بچه قورباغه» کرم و بچه قورباغه عاشق سرتا پای هم شدند. کرم شد «رنگین‌کمان رنگی» بچه قورباغه و بچه قورباغه شد «مروارید سیاه» کرم.

آیا تا به حال پیش آمده آدم‌های عجیب و غریبی همسایه شما باشند؟ کله‌خرها یک خانواده عجیب و غریب و غیرعادی‌اند که خیلی با مردم عادی متفاوتند و سبک زندگی‌شان با بقیه آدم‌ها فرق می‌کند. می‌دانید چرا؟

کتاب « برادران شیردل» داستانی است درباره عشق، خیر و شر، ترس و شجاعت، مبارزه برای آزادی و البته مرگ.

کتاب «پادشاه کدوخیاری» داستانی است طنزآمیز درباره اقتدار پدران که کریستینه نوستلینگر در سال ۱۹۷۲ آن را نوشته است. این کتاب جایزه ادبی کودک و نوجوان آلمان را از آن خود کرده است.

کتاب «انرژی زیست‌توده (بیومس): انرژی از مواد زیستی» یک کتاب علمی اطلاعاتی برای آشنایی نوجوانان با انرژی زیست‌توده است.

کتاب «اسرار درون آتش» رمانی است خیره‌کننده که رنج و شجاعت کودکان افریقایی را که قربانی جنگ و مین‌هایی هستند که چون هیولا از زمین سر بر می‌آورند به تصویر می‌کشد و الهام‌بخش صلح برای همه ما در برابر خشونت است.

نمایشنامه «خیانت اینشتین» تلاشی است برای واکاوی موضوعات اساسی فلسفه زندگی. در این نمایشنامه، اینشتین که مقیم آمریکا شده است نگران جنگ است و نگران این‌که آلمان‌ها موفق به ساخت بمب اتم شوند.

کتاب «مراقبت از کره‌ی زمین: تغذیه و زندگی سبز» یک کتاب علمی اطلاعاتی است که به نوجوانان نشان می‌دهد زندگی روزانه‌ی ما چگونه بر محیط زیست اثر می‌گذارد و ما چگونه می‌توانیم یک زندگی پایدار (زندگی سبز) بر کره‌ی زمین در پیش بگیریم.

کتاب «پل شکسته» داستان زندگی‌ دختر نوجوانی است به نام جینی. جینی شانزده ساله است و با پدرش زندگی می‌کند. جینی هرگز مادرش را ندیده است و تنها می‌داند که او نقاش و اهل هاییتی بوده و پس از تولد جینی از دنیا رفته است.

کتاب «آسمان‌خراش‌‌ها، آشنایی با آسمان‌خراش‌‌ها و معمارانشان» درباره بلندترین ساختمان‌های جهان و آسمان‌خراش‌هایی  مانند برج ایفل ، ساختمان بیمه و… و معماران مشهوری که این سازه‌ها را ساخته‌اند اطلاعاتی به مخاطب می‌دهد.

کتاب «خانه‌های مدرن، آشنایی با خانه‌های مدرن و معمارانشان» اطلاعاتی درباره معماری مدرن با تمرکز بر معماری خانه‌های مدرن از شروع تا به امروز به مخاطب می‌دهد.

 داستان کتاب «رنگ خورشید» در یک روز شکل می‌گیرد. آمیزه‌ای از واقعیت و تخیل و وهم، بدون مرز مشخصی بین این‌ها.

کتاب «مهمانخانه‌ی قاچاقچی‌ها»، داستان پسرکی چینی به نام مایلو است که همراه پدر و مادر ناتنی‌اش در هتلی زندگی می‌کند که در واقع عمارتی بزرگ و قدیمی است که در کنار تپه‌ای در ورودی یک بندرگاه قرار دارد.

کتاب «دنیای سوفی» یک رمان خودآموز است با طرح و موضوعی گیرا و دلنشین درباره هستی که در سراسر جهان با استقبال چشمگیری روبرو شده است.

کتاب «زنان در علم: ۵۰ پیشگام جسور که دنیا را تغییر دادند» داستان زندگی علمی۵۰ زن پیشگام در علم است که هر کدام از آن‌ها با توجه به شرایط سختی که در زندگی با آن روبه رو بوده‌اند مانند: تبعیض نژادی، جنسیتی و … توانستند در حوزه‌های مختلف علمی به کشفیاتی دست یابند.

کتاب «ادسون آرانتس دوناسیمنتو و خرگوش هیمالیایی‌اش» داستان نویسنده‌ای است که قصد دارد داستانی واقعی از حادثه‌ای هولناک بنویسد. قراردادش را هم با ناشر بسته.

با چه کسانی یا چه چیزهایی بزرگ می‌شویم؟ در کتاب «با هم بزرگ شدیم درخت‌ها و من» راوی با درخت‌ها بالیده است. او از زندگی‌ای می‌گوید که شاهد سال‌های سپری شدن‌اش درخت‌ها هستند.

 کتاب «گفتگوی جادوگر بزرگ با ملکه جزیره رنگ‌ها» قصه‌ای جذاب و رازآلودست از همراهی و گفت و گوی یک صبح تا غروب نوجوان دوازده ساله‌ای به نام رهی با یک خانم نقاش غریب و کمی مشکوک.

کتاب «فیزیک لعنتی،آلیس در سرزمین علوم» با زبانی ساده، روان و مناسب سن مخاطب اطلاعاتی در باره فیزیک و قوانین گوناگون آن به مخاطب می‌دهد.

در کتاب «صد و یک راه برای ذله کردن معلمها»، به زیبایی مسایل دوران نوجوانی بیان شده است. بلوغ عاطفی و رفتاری قهرمان کتاب و نحوهٔ برخورد بزرگترها با او و مشکلاتش و تلاش خود او برای رسیدن به اهدافش ستودنی است.معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

کتاب «لاشخور کتاب» داستانی است هیجان‌انگیز، پر تعلیق و ترسناک از جنیفر چمبلیس برتمن. خانواده امیلی مرتب در حال جابه جایی هستند. این بار آن‌ها به سانفرانسیکو می‌روند و امیلی خوشحال است، چرا که خالق بازی آنلاین و پرسروصدای «لاشخور کتاب» که امیلی از طرفداران سفت و سخت آن است، در این شهر زندگی می‌کند.

وبلاگ‌ کتاب هدهد با نوشته‌هایی کاربردی برای خانواده‌ها و معلمان

همه حقوق سایت کتابک برای پدیدآورندگان آن محفوظ و  باز نشر نوشته ها و تصویرها با آوردن منبع آزاد است.

Copyright 2008 – 2019

پیگیری سفارش

آخرین مقالات

جول اوستین کیست

بهترین کتابهای انگیزشی و موفقیت

خلاصه کتاب محدودیت صفر

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

جان اولیری کیست

مبانی مشاوره پیش از ازدواج (راهنمای آسان…

زن کامل

رازهایی درباره ی عشق (چگونه در همه حال عشق…

زندگی مشترک جرات می خواهد (کتاب های زندگی بهتر)

عشق چیست؟ (عاشقی از منظر تئوری انتخاب)

مادری مناسب فرزند شما : MBTI (یونگ شناسی کاربردی)

مصائب عشق

مریخ و ونوس در اتاق خواب (زناشویی درمانی جنسی)

مدیریت خشم برای والدین (کتاب راهنما)

التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد

خانواده شاد (راهنمای پرورش فرزندان از طریق…

مثل یک زن رفتارکن مثل یک مرد فکرکن

دایره

مرواريد

قدیانی

با فرزندان

جویا

صابرین

مهاجر

اختران

چابک اندیش

صابرین

صابرین

صابرین

وانیا

ایران بان

علم

ایران بان

علم

لیوسا

فراروان

دانش ایران

دایره

سایه سخن

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

سایه سخن

فروشگاه اینترنتی کتاب بوکالا با هدف خرید کتاب با تخفیف ویژه و معرفی کتابهایی که ارزش خواندن و خریدن دارند اواسط سال 1396 به همت جمعی از مشتاقان کتاب با شعار مغزهایمان را بشوییم دایر گردید. ما مفتخر به ارائه خدمات فروش کتاب با تخفیف و ارسال به تمامی نقاط کشور و همچنین فراهم آوردن نقد و بررسی تخصصی در مورد تمامی کتاب ها و نویسندگان برای اولین بار در ایران با بالاترین کیفیت هستیم. هر کتابی که به آن علاقه یا نیاز دارید را می توانید در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا بیابید. همچنین، سعی بر آن شده است نمایشگاهی آنلاین از کتاب های موجود تمامی ناشران ایران دایر گردد. امید است بتوانیم با همراهی شما فرهیختگان گرامی، گامی هرچند کوچک در جهت اعتلای فرهنگ کشورمان عزیزمان ایران برداریم.

از جدیدترین محصولات و فروش‌های ویژه مطلع شوید


بدون محصول

,
, {“@context”:”https://schema.org”,”@graph”:[{“@type”:”Organization”,”@id”:”https://www.nojavanha.com/#organization”,”name”:””,”url”:”https://www.nojavanha.com/”,”sameAs”:[“https://www.instagram.com/no.javanha/”]},{“@type”:”WebSite”,”@id”:”https://www.nojavanha.com/#website”,”url”:”https://www.nojavanha.com/”,”name”:”u0646u0634u0631u06ccu0647u200cu06cc u0627u06ccu0646u062au0631u0646u062au06cc u0646u0648u062cu0648u0627u0646u200cu0647u0627″,”publisher”:{“@id”:”https://www.nojavanha.com/#organization”},”potentialAction”:{“@type”:”SearchAction”,”target”:”https://www.nojavanha.com/?s={search_term_string}”,”query-input”:”required name=search_term_string”}},{“@type”:”ImageObject”,”@id”:”https://www.nojavanha.com/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86/#primaryimage”,”url”:”https://www.nojavanha.com/wp-content/uploads/2016/02/u06a9u062au0627u0628-1.jpg”,”width”:324,”height”:450},{“@type”:”WebPage”,”@id”:”https://www.nojavanha.com/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86/#webpage”,”url”:”https://www.nojavanha.com/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86/”,”inLanguage”:”fa-IR”,”name”:”u0686u0647u0627u0631 u06a9u062au0627u0628 u0631u0648u0627u0646u0634u0646u0627u0633u06cc u0645u0646u0627u0633u0628 u0628u0631u0627u06cc u0646u0648u062cu0648u0627u0646u0627u0646 – u0646u0634u0631u06ccu0647u200cu06cc u0627u06ccu0646u062au0631u0646u062au06cc u0646u0648u062cu0648u0627u0646u200cu0647u0627″,”isPartOf”:{“@id”:”https://www.nojavanha.com/#website”},”primaryImageOfPage”:{“@id”:”https://www.nojavanha.com/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86/#primaryimage”},”datePublished”:”2017-04-01T20:08:59+00:00″,”dateModified”:”2017-04-01T22:43:07+00:00″},{“@type”:”Article”,”@id”:”https://www.nojavanha.com/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86/#article”,”isPartOf”:{“@id”:”https://www.nojavanha.com/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86/#webpage”},”author”:{“@id”:”https://www.nojavanha.com/author/nojavanha-com/#author”},”headline”:”u0686u0647u0627u0631 u06a9u062au0627u0628 u0631u0648u0627u0646u0634u0646u0627u0633u06cc u0645u0646u0627u0633u0628 u0628u0631u0627u06cc u0646u0648u062cu0648u0627u0646u0627u0646″,”datePublished”:”2017-04-01T20:08:59+00:00″,”dateModified”:”2017-04-01T22:43:07+00:00″,”commentCount”:0,”mainEntityOfPage”:{“@id”:”https://www.nojavanha.com/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86/#webpage”},”publisher”:{“@id”:”https://www.nojavanha.com/#organization”},”image”:{“@id”:”https://www.nojavanha.com/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86/#primaryimage”},”articleSection”:”u0641u0631u0647u0646u06af u0648 u0647u0646u0631,u0645u0639u0631u0641u06cc u06a9u062au0627u0628″},{“@type”:[“Person”],”@id”:”https://www.nojavanha.com/author/nojavanha-com/#author”,”name”:”u0646u0648u062cu0648u0627u0646u200cu0647u0627″,”image”:{“@type”:”ImageObject”,”@id”:”https://www.nojavanha.com/#authorlogo”,”url”:”//www.gravatar.com/avatar/4cb54df30a5f83a3f71d8854b7f2ae91?s=96&r=g&d=mm”,”caption”:”u0646u0648u062cu0648u0627u0646u200cu0647u0627″},”sameAs”:[]}]}
window._wpemojiSettings = {“baseUrl”:”https://s.w.org/images/core/emoji/12.0.0-1/72×72/”,”ext”:”.png”,”svgUrl”:”https://s.w.org/images/core/emoji/12.0.0-1/svg/”,”svgExt”:”.svg”,”source”:{“concatemoji”:”https://www.nojavanha.com/wp-includes/js/wp-emoji-release.min.js”}};
!function(a,b,c){function d(a,b){var c=String.fromCharCode;l.clearRect(0,0,k.width,k.height),l.fillText(c.apply(this,a),0,0);var d=k.toDataURL();l.clearRect(0,0,k.width,k.height),l.fillText(c.apply(this,b),0,0);var e=k.toDataURL();return d===e}function e(a){var b;if(!l||!l.fillText)return!1;switch(l.textBaseline=”top”,l.font=”600 32px Arial”,a){case”flag”:return!(b=d([55356,56826,55356,56819],[55356,56826,8203,55356,56819]))&&(b=d([55356,57332,56128,56423,56128,56418,56128,56421,56128,56430,56128,56423,56128,56447],[55356,57332,8203,56128,56423,8203,56128,56418,8203,56128,56421,8203,56128,56430,8203,56128,56423,8203,56128,56447]),!b);case”emoji”:return b=d([55357,56424,55356,57342,8205,55358,56605,8205,55357,56424,55356,57340],[55357,56424,55356,57342,8203,55358,56605,8203,55357,56424,55356,57340]),!b}return!1}function f(a){var c=b.createElement(“script”);c.src=a,c.defer=c.type=”text/javascript”,b.getElementsByTagName(“head”)[0].appendChild(c)}var g,h,i,j,k=b.createElement(“canvas”),l=k.getContext&&k.getContext(“2d”);for(j=Array(“flag”,”emoji”),c.supports={everything:!0,everythingExceptFlag:!0},i=0;i<j.length;i++)c.supports[j[i]]=e(j[i]),c.supports.everything=c.supports.everything&&c.supports[j[i]],"flag"!==j[i]&&(c.supports.everythingExceptFlag=c.supports.everythingExceptFlag&&c.supports[j[i]]);c.supports.everythingExceptFlag=c.supports.everythingExceptFlag&&!c.supports.flag,c.DOMReady=!1,c.readyCallback=function(){c.DOMReady=!0},c.supports.everything||(h=function(){c.readyCallback()},b.addEventListener?(b.addEventListener("DOMContentLoaded",h,!1),a.addEventListener("load",h,!1)):(a.attachEvent("onload",h),b.attachEvent("onreadystatechange",function(){"complete"===b.readyState&&c.readyCallback()})),g=c.source||{},g.concatemoji?f(g.concatemoji):g.wpemoji&&g.twemoji&&(f(g.twemoji),f(g.wpemoji)))}(window,document,window._wpemojiSettings);

img.wp-smiley,
img.emoji {
display: inline !important;
border: none !important;
box-shadow: none !important;
height: 1em !important;
width: 1em !important;
margin: 0 .07em !important;
vertical-align: -0.1em !important;
background: none !important;
padding: 0 !important;
}

#rs-demo-id {}

/* */

/* */

/* */

var mejsL10n = {“language”:”fa”,”strings”:{“mejs.install-flash”:”u0634u0645u0627 u0627u0632 u0645u0631u0648u0631u06afu0631u06cc u0627u0633u062au0641u0627u062fu0647 u0645u06ccu200cu06a9u0646u06ccu062f u06a9u0647 u0631u0648u06cc u0622u0646 u0641u0644u0634u200cu067eu0644u06ccu0631 u0631u0627 u0641u0639u0627u0644 u06ccu0627 u0646u0635u0628 u0646u06a9u0631u062fu0647u200cu0627u06ccu062f. u0644u0637u0641u0627u064b u0627u0641u0632u0648u0646u0647 u0641u0644u0634u200cu067eu0644u06ccu0631 u062eu0648u062f u0631u0627 u0641u0639u0627u0644 u0648 u06ccu0627 u0622u062eu0631u06ccu0646 u0646u0633u062eu0647 u0631u0627 u0627u0632 u0627u06ccu0646u062cu0627 u062fu0631u06ccu0627u0641u062a u06a9u0646u06ccu062f https://get.adobe.com/flashplayer/”,”mejs.fullscreen-off”:”u062eu0631u0648u062c u0648u0636u0639u06ccu062a u0646u0645u0627u06ccu0634 u062au0645u0627u0645u200cu0635u0641u062du0647″,”mejs.fullscreen-on”:”u0631u0641u062au0646 u0628u0647 u0646u0645u0627u06ccu0634 u062au0645u0627u0645u200cu0635u0641u062du0647″,”mejs.download-video”:”u062fu0631u06ccu0627u0641u062a u0648u06ccu062fu06ccu0648″,”mejs.fullscreen”:”u062au0645u0627u0645u200cu0635u0641u062du0647″,”mejs.time-jump-forward”:[“1 u062bu0627u0646u06ccu0647 u067eu0631u0634 u0628u0647 u062cu0644u0648″,”%1 u062bu0627u0646u06ccu0647 u067eu0631u0634 u0628u0647u200cu062cu0644u0648″],”mejs.loop”:”u062au063au06ccu06ccu0631 u0648u0636u0639u06ccu062a u062du0644u0642u0647″,”mejs.play”:”u067eu062eu0634″,”mejs.pause”:”u062au0648u0642u0641″,”mejs.close”:”u0628u0633u062au0646″,”mejs.time-slider”:”u06a9u0646u062au0631u0644u200cu06a9u0646u0646u062fu0647u200cu06cc u0632u0645u0627u0646″,”mejs.time-help-text”:”u0628u0631u0627u06cc u062cu0644u0648 u0631u0641u062au0646 u0628u0647 u0645u062fu062a u06ccu06a9 u062bu0627u0646u06ccu0647 u0627u0632 u06a9u0644u06ccu062fu0647u0627u06cc u0686u067e u0648 u0631u0627u0633u062au060c u0648 u0628u0631u0627u06cc u062fu0647 u062bu0627u0646u06ccu0647 u0627u0632 u06a9u0644u06ccu062fu0647u0627u06cc u0628u0627u0644u0627 u0648 u067eu0627u06ccu06ccu0646 u0627u0633u062au0641u0627u062fu0647 u06a9u0646u06ccu062f.”,”mejs.time-skip-back”:[“1 u062bu0627u0646u06ccu0647 u0628u0647 u0639u0642u0628 u0628u0631u06afu0631u062fu06ccu062f”,”u0628u0627u0632u06afu0634u062a u0628u0647 %1 u062bu0627u0646u06ccu0647 u067eu06ccu0634″],”mejs.captions-subtitles”:”u0632u06ccu0631u0646u0648u06ccu0633u200cu0647u0627″,”mejs.captions-chapters”:”u0641u0635u0644u200cu0647u0627″,”mejs.none”:”u0647u06ccu0686 u06a9u062fu0627u0645″,”mejs.mute-toggle”:”u062eu0627u0645u0648u0634/u0631u0648u0634u0646 u06a9u0631u062fu0646 u0635u062fu0627″,”mejs.volume-help-text”:”u0628u0631u0627u06cc u0627u0641u0632u0627u06ccu0634 u06ccu0627 u06a9u0627u0647u0634 u0635u062fu0627 u0627u0632 u06a9u0644u06ccu062fu0647u0627u06cc u0628u0627u0644u0627 u0648 u067eu0627u06ccu06ccu0646 u0627u0633u062au0641u0627u062fu0647 u06a9u0646u06ccu062f.”,”mejs.unmute”:”u0628u0627u0635u062fu0627″,”mejs.mute”:”u0633u0627u06a9u062a”,”mejs.volume-slider”:”u0645u06ccu0632u0627u0646 u0635u062fu0627″,”mejs.video-player”:”u0646u0645u0627u06ccu0634u06afu0631 u0648u06ccu062fu06ccu0648″,”mejs.audio-player”:”u067eu062eu0634u200cu06a9u0646u0646u062fu0647 u0635u0648u062a”,”mejs.ad-skip”:”u067eu0631u0634 u0627u0632 u062au0628u0644u06ccu063a”,”mejs.ad-skip-info”:[“u067eu0631u0634 u062fu0631 1 u062bu0627u0646u06ccu0647″,”u067eu0631u0634 u062fu0631 %1 u062bu0627u0646u06ccu0647″],”mejs.source-chooser”:”u0627u0646u062au062eu0627u0628u200cu06a9u0646u0646u062fu0647 u0645u0646u0628u0639″,”mejs.stop”:”u062au0648u0642u0641″,”mejs.speed-rate”:”u0646u0631u062e u0633u0631u0639u062a”,”mejs.live-broadcast”:”u067eu062eu0634 u0632u0646u062fu0647″,”mejs.afrikaans”:”u0622u0641u0631u06ccu06a9u0627u0646u0633″,”mejs.albanian”:”u0622u0644u0628u0627u0646u06ccu0627u06ccu06cc”,”mejs.arabic”:”u0639u0631u0628u06cc”,”mejs.belarusian”:”u0628u0644u0627u0631u0648u0633″,”mejs.bulgarian”:”u0628u0644u063au0627u0631u06cc”,”mejs.catalan”:”u06a9u0627u062au0627u0644u0627u0646″,”mejs.chinese”:”u0686u06ccu0646u06cc”,”mejs.chinese-simplified”:”u0686u06ccu0646u06cc (u0633u0627u062fu0647 u0634u062fu0647)”,”mejs.chinese-traditional”:”u0686u06ccu0646u06cc (u0633u0646u062au06cc)”,”mejs.croatian”:”u06a9u0631u0648u0627u062au06cc”,”mejs.czech”:”u0686u06a9u06cc”,”mejs.danish”:”u062fu0627u0646u0645u0627u0631u06a9u06cc”,”mejs.dutch”:”u0647u0644u0646u062fu06cc”,”mejs.english”:”u0627u0646u06afu0644u06ccu0633u06cc”,”mejs.estonian”:”u0627u0633u062au0648u0646u06ccu0627u06ccu06cc”,”mejs.filipino”:”u0641u06ccu0644u06ccu067eu06ccu0646u06cc”,”mejs.finnish”:”u0641u0646u0644u0627u0646u062fu06cc”,”mejs.french”:”u0641u0631u0627u0646u0633u0648u06cc”,”mejs.galician”:”u06afu0627u0644u06ccu0633u06cc”,”mejs.german”:”u0622u0644u0645u0627u0646u06cc”,”mejs.greek”:”u06ccu0648u0646u0627u0646u06cc”,”mejs.haitian-creole”:”u06a9u0631u06ccu0648u0644 u0647u0627u0626u06ccu062au06cc”,”mejs.hebrew”:”u0639u0628u0631u06cc”,”mejs.hindi”:”u0647u0646u062fu06cc”,”mejs.hungarian”:”u0645u062cu0627u0631u0633u062au0627u0646u06cc”,”mejs.icelandic”:”u0627u06ccu0633u0644u0646u062fu06cc”,”mejs.indonesian”:”u0627u0646u062fu0648u0646u0632u06ccu0627u06ccu06cc”,”mejs.irish”:”u0627u06ccu0631u0644u0646u062fu06cc”,”mejs.italian”:”u0627u06ccu062au0627u0644u06ccu0627u06ccu06cc”,”mejs.japanese”:”u0698u0627u067eu0646u06cc”,”mejs.korean”:”u06a9u0631u0647u200cu0627u06cc”,”mejs.latvian”:”u0644u062au0648u0646u06cc”,”mejs.lithuanian”:”u0644u06ccu062au0648u0627u0646u06ccu0627u06ccu06cc”,”mejs.macedonian”:”u0645u0642u062fu0648u0646u06cc”,”mejs.malay”:”u0645u0627u0644u0627u06ccu06cc”,”mejs.maltese”:”u0645u0627u0644u062au06cc”,”mejs.norwegian”:”u0646u0631u0648u0698u06cc”,”mejs.persian”:”u0641u0627u0631u0633u06cc”,”mejs.polish”:”u0644u0647u0633u062au0627u0646u06cc”,”mejs.portuguese”:”u067eu0631u062au063au0627u0644u06cc”,”mejs.romanian”:”u0631u0648u0645u0627u0646u06ccu0627u06ccu06cc”,”mejs.russian”:”u0631u0648u0633u06cc”,”mejs.serbian”:”u0635u0631u0628u0633u062au0627u0646u06cc”,”mejs.slovak”:”u0627u0633u0644u0648u0627u06a9u06cc”,”mejs.slovenian”:”u0627u0633u0644u0648u0648u0646u06ccu0627u06ccu06cc”,”mejs.spanish”:”u0627u0633u067eu0627u0646u06ccu0627u06ccu06cc”,”mejs.swahili”:”u0633u0648u0627u062du06ccu0644u06cc”,”mejs.swedish”:”u0633u0648u0626u062fu06cc”,”mejs.tagalog”:”u062au0627u06afu0627u0644u0648u06af”,”mejs.thai”:”u062au0627u06ccu0644u0646u062fu06cc”,”mejs.turkish”:”u062au0631u06a9u06cc”,”mejs.ukrainian”:”u0627u0648u06a9u0631u0627u06ccu0646u06cc”,”mejs.vietnamese”:”u0648u06ccu062au0646u0627u0645u06cc”,”mejs.welsh”:”u0648u0644u0632u06cc”,”mejs.yiddish”:”u06ccu06ccu062fu06ccu0634″}};

/* */
var ajaxurl = ‘https://www.nojavanha.com/wp-admin/admin-ajax.php’;
/*
prevent dom flickering for elements hidden with js
*/
“use strict”;

document.documentElement.className += ‘ js-active ‘;
document.documentElement.className += ‘ontouchstart’ in document.documentElement ? ‘ kleo-mobile ‘ : ‘ kleo-desktop ‘;

var prefix = [‘-webkit-‘, ‘-o-‘, ‘-moz-‘, ‘-ms-‘, “”];
for (var i in prefix) {
if (prefix[i] + ‘transform’ in document.documentElement.style) document.documentElement.className += ” kleo-transform “;
}
.recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}
.widget_tag_cloud a { font-size: small !important; }@font-face {
font-family:iran_sansregular;
src:url(https://www.nojavanha.com/wp-content/fonts/iran_sans.eot);
src:url(https://www.nojavanha.com/wp-content/fonts/iran_sans.eot?#iefix) format(’embedded-opentype’),
url(https://www.nojavanha.com/wp-content/fonts/iran_sans.woff) format(‘woff’),
url(https://www.nojavanha.com/wp-content/fonts/iran_sans.ttf) format(‘truetype’),
url(https://www.nojavanha.com/wp-content/fonts/iran_sans.svg#iran_sansregular) format(‘svg’);
font-weight:400;
font-style:normal
}
.lead p, p.lead, article .article-meta .entry-date, .single-attachment .post-time, #buddypress #groups-list .item-title, .popover-title, .nav-tabs > li > a, .nav-pills > li > a, .panel-kleo .panel-title ,h1,h2,h3,h4 {
font-family:iran_sansregular ;
}
p{font:17px/32px iran_sansregular!important}

.primary-menu ul a {
font : 15px iran_sansregular!important
}

.news-focus div ul li:nth-child(2){
float : right !important
}
.news-focus .kleo-tabs .tabs-style-line li {
float: left ;
padding :0 10px
}

ul.wpp-list li a {
float: right ;

}

ul.wpp-list li a.wpp-post-title {
float : none !important;
}

.left-thumb-listing .article-media {
float: right;
margin-left : 15px;
}
.posts-listing.standard-listing.with-meta .article-media {
margin:0 !important;

}

.posts-listing.standard-listing.with-meta .article-content {
margin-right: 0;

}

.posts-listing.standard-listing.with-meta .article-title {
margin-right:0 ;

}

.template-page.article-media {
float:none !important;
}
.pagination > li:last-child > a,
.pagination > li:last-child > span {
border-top-right-radius: 4px;
border-bottom-right-radius: 4px;
}
.pagination > li:first-child > a,
.pagination > li:first-child > span {
margin-left: 0;
border-bottom-left-radius: 4px;
border-top-left-radius: 4px;
margin-right: auto;
}

.pagination-sticky #older-nav:after {
content: ‘e89f’;
}

.pagination-sticky #newer-nav:before {
content: ‘e89e’;
}

.wp-video {width: 100% !important;}

.primary-menu .menu-item .sub-menu li { float: right;width: 100%;text-align: right;}
#header .navbar-nav li a {float:right ; width:100%;}
#header .navbar-nav li .caret {padding :10px;}

.vc_gitem-post-data-source-post_excerpt { min-height: 200px; max-height: 200px;}
.vc_gitem-post-data-source-post_title { min-height: 50px; max-height: 50px;}

.socket-color {
background : #0bc0c0 ;
}
.kleo-main-header {
background: #61D2D6 !important;
}

.label {background: none;}
.label a {

background: gray;
padding: 5px;
font-family: iransans_regular ;
font-size: 12px;
border-radius: 5px;
margin: 5px;
}

.main-page-column2 {
padding-left : 5px !important;
}

.vc_custom_heading h4 {
text-align: right !important;;
}
.site-footer
{
background-color:#0bc0c0;
padding:45px 0 20px;
font-size:15px;
line-height:24px;
color:#0b0909;
}
.site-footer hr
{
border-top-color:#bbb;
opacity:0.5
}
.site-footer hr.small
{
margin:20px 0
}
.site-footer h6
{
color:#fff;
font-size:16px;
text-transform:uppercase;
margin-top:5px;
letter-spacing:2px
}
.site-footer a
{
color:#737373;
}
.site-footer a:hover
{
color:#3366cc;
text-decoration:none;
}
.footer-links
{
padding-left:0;
list-style:none
}
.footer-links li
{
display:block
}
.footer-links a
{
color:#737373
}
.footer-links a:active,.footer-links a:focus,.footer-links a:hover
{
color:#3366cc;
text-decoration:none;
}
.footer-links.inline li
{
display:inline-block
}

.site-footer .social-icons a i
{
width:40px;
height:40px;
line-height:40px;
margin-left:6px;
margin-right:0;
border-radius:100%;
background-color:#33353d
margin-right: 10px;
}
.copyright-text
{
margin:0
}
@media (max-width:991px)
{
.site-footer [class^=col-]
{
margin-bottom:30px
}
}
@media (max-width:767px)
{
.site-footer
{
padding-bottom:0
}
.site-footer .copyright-text,.site-footer .social-icons
{
text-align:center
}
}
.social-icons
{
padding-left:0;
margin-bottom:0;
list-style:none
}
.social-icons li
{
display:inline-block;
margin-bottom:4px
}
.social-icons li.title
{
margin-right:15px;
text-transform:uppercase;
color:#96a2b2;
font-weight:700;
font-size:13px
}
.social-icons a i{
background-color:#eceeef;
color:#818a91;
font-size:16px;
display:inline-block;
line-height:44px;
width:44px;
height:44px;
text-align:center;
margin-right:8px;
border-radius:100%;
-webkit-transition:all .2s linear;
-o-transition:all .2s linear;
transition:all .2s linear
}
.social-icons i:active,.social-icons i:focus,.social-icons i:hover
{
color:#fff;
background-color:#29aafe
}
.social-icons.size-sm a
{
line-height:34px;
height:34px;
width:34px;
font-size:14px
}
.social-icons a.facebook:hover i
{
background-color:#3b5998
}
.social-icons a.twitter:hover i
{
background-color:#00aced
}
.social-icons a.linkedin:hover i
{
background-color:#007bb6
}
.social-icons a.dribbble:hover i
{
background-color:#ea4c89
}
@media (max-width:767px)
{
.social-icons li.title
{
display:block;
margin-right:0;
font-weight:600
}
}

function setREVStartSize(e){
try{ e.c=jQuery(e.c);var i=jQuery(window).width(),t=9999,r=0,n=0,l=0,f=0,s=0,h=0;
if(e.responsiveLevels&&(jQuery.each(e.responsiveLevels,function(e,f){f>i&&(t=r=f,l=e),i>f&&f>r&&(r=f,n=e)}),t>r&&(l=n)),f=e.gridheight[l]||e.gridheight[0]||e.gridheight,s=e.gridwidth[l]||e.gridwidth[0]||e.gridwidth,h=i/s,h=h>1?1:h,f=Math.round(h*f),”fullscreen”==e.sliderLayout){var u=(e.c.width(),jQuery(window).height());if(void 0!=e.fullScreenOffsetContainer){var c=e.fullScreenOffsetContainer.split(“,”);if (c) jQuery.each(c,function(e,i){u=jQuery(i).length>0?u-jQuery(i).outerHeight(!0):u}),e.fullScreenOffset.split(“%”).length>1&&void 0!=e.fullScreenOffset&&e.fullScreenOffset.length>0?u-=jQuery(window).height()*parseInt(e.fullScreenOffset,0)/100:void 0!=e.fullScreenOffset&&e.fullScreenOffset.length>0&&(u-=parseInt(e.fullScreenOffset,0))}f=u}else void 0!=e.minHeight&&f<e.minHeight&&(f=e.minHeight);e.c.closest(".rev_slider_wrapper").css({height:f})
}catch(d){console.log("Failure at Presize of Slider:"+d)}
};

چهل آزمون برای شناخت خود

زندگی مانند معمایی هیجان‌انگیز، دشوار و بزرگ است. هزارتویی با هدف‌های متغیر و موانع غافلگیر کننده. روان‌‌شناسی ابزاری است که به ما کمک می‌کند تا راه‌ خود را در این هزارتو بیابیم. شناخت خود اولین گام در جهت کسب موفقیت است. در کتاب ۴۰ آزمون برای شناخت خود، آزمون‌هایی برای آشنا شدن با نگرش و طرز برخورد،‌ احساسات، عواطف، رفتارهای اجتماعی خلاقیت و ابتکار، شیوه‌ تفکر و یادگیری ارائه شده است. همچنین با نیروهای ناشناخته و اسرار‌آمیز درون خود (خصلت و ویژگی‌های شخصیتی) آشنا می‌شویم.

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

چهل آزمون برای شناخت دیگران

زندگی مانند معمایی هیجان‌انگیز، دشوار و بزرگ است. هزارتویی با هدفهای متغیر و موانع غافلگیر کننده. روان‌‌شناسی ابزاری است که به ما کمک می‌کند تا راه‌ خود را در این هزارتو بیابیم. شناخت خود اوّلین گام در جهت کسب موفّقیت است. در کتاب ۴۰ آزمون برای شناخت دیگران، آزمون‌هایی برای آشنا شدن با نگرش و طرز برخورد،‌ احساسات، عواطف، رفتارهای اجتماعی ارائه شده است.

امان از دست نگرانی

در این کتاب ابتدا یازده پرسش مطرح شده که مخاطبان با پاسخ به آنها، میزان نگرانی خود را می‌سنجند، سپس مقابله با نگرانی توضیح داده شده و علل به وجود آمدن آن در انسان بازگو می‌گردد. واکنش‌هایی که انسان در برابر نگرانی از خود نشان می‌دهد و بازگویی چند نمونه عینی از رفتار بچه‌های نگران بخش دیگری از مطالب کتاب را تشکیل می‌دهد. در پایان نیز راه حل‌ها و روش‌های متعددی برای از بین بردن نگرانی و آرامش داشتن ذکر گردیده است.

سلامت روان

آگاهی، تشخیص و درمان به موقع بیماری‌ برای بیمار، اطرافیان و جامعه سودمند است.

این کتاب به سلامت روان، اعتماد به نفس، خشم و غلبه بر تنهایی می‌پردازد. ترکیب عالی تصویر و متن، خواندن کتاب و انتقال مفاهیم را بسیار آسان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

مجموعه کتاب‌های سلامت روان توسط یکی از معتبرترین موسسات آمریکایی تهیه شده است.

hodhod.com

 همه می دونیم  هر چیزی فرهنگ مخصوص به خودش رو داره. یکی از این فرهنگ ها، فرهنگ آپارتمان نشینیه….

نمایش تبلیغاتی روز ۱۵ اردیبهشت ماه، ابووقاص به سرعت داخل زندان شد و دستور داد لباس هایمان را بپوشیم….

تا بارگذاری کامل کمی صبر کنید.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها سازی اصالتا “آسیایی است که بیشتر در نواحی بومی ما بین ایران و پاکستان…

در مراسم فرش قرمز، فیلم محمد رسول الله به عنوان فیلم افتتاحیه در جشنواره مونترال کانادا به نمایش درآمد…

سخن گفتن در مورد حضرت سکینه، دختر سیدالشهدا علیه السلام دشوار و در عین حال جالب است. از آن…

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها نقاشی دست و پا ها با حنا هنری قدیمی است که در کشورهای هند،…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب سایت

اطلاعات من را برای دیدگاه های بعدی ذخیره کن.

وبسایت نوجوانها ی،سایتی فرهنگی ، اجتماعی ویژه نوجوانان و جوانان ایران زمین است . اینجا می توانید دانشنامه بزرگی از مطالب متناسب با این گروه سنی را جستجو کنید .

تمامی حقوق برای سایت نوجوانها محفوظ است

یا    

ثبت نام کنید

کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا را در چند لیست ده عدد برای شما جمع آوری کرده ایم،این لیست ها به به روز رسانی می شوند و به مرور کتاب های بیشتری را معرفی خواهیم کرد.

 

لیست کتاب های کتاب های روانشناسی و موفقیت عالی بسیار زیاد است اما ما کتاب های روانشناسی این لیست را با بررسی و تحقیق انتخاب کرده ایم.

معیار انتخاب کتاب ها تاثیر گذاری آن ها در زندگی افزاد بوده است، کتاب هایی که در لیست زیر آمده است زندگی افراد بسیار زیادی را متحول کرده است و آن ها را به سمت موفقیت در عرصه های مختلف زندگی حرکت داده است.

 

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

توجه داشته باشید که:

اگر وقت مطالعه ی این پست را ندارید می توانید لیست بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا را در جدول زیر ببینید:

 

 

جدول دوم از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا

 

جدول سوم از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا

آیا این لیست کامل است ؟

خیر،قطعا این لیست نقاط ضعفی دارد،ممکن است کتابی که دوست شما را متحول کرده و تاثیر بسیار زیادی بر روی او گذاشته باشد از نظر شما یک کتاب عادی یا حتی مسخره باشد.

اما کتاب های ارائه شده در این لیست جزو برترین کتاب های روانشناسی و موفقیت در سرار دنیا هستند که هر کدام به چندین زبان زنده ی دنیا ترجمه شده اند و بر روی افراد بسیاری زیادی تاثیر مثبت گذاشته اند.

از شما در خواست می کنیم که کتاب های مورد نظر خودتان را در قسمت نظرات به ما معرفی کنید تا هم ما و هم سایر بازدید کنندگان از این کتاب ها استفاده کنند.

امیدوارم لیست کتاب های زیر را مطالعه کنید و از بین آن ها چند مورد را انتخاب کنید و شروع به مطالعه آنها کنید.

برای شروع به کتاب خوانی می توانید هر بار یک یا دوصفحه مطالعه کنید. مطمئن باشید بعد از چند ماه مطالعه تغیرات بسیار عالی در زندگی خودتان احساس می کنید.

 

 

 

 

کتاب آیین دوست یابی(How to win friends and influence people) یکی از کتاب هایی است که حتما باید مطالعه شود.کتاب در سال ۱۹۳۷ توسط دیل کارنگی (Dale Carnegie) نوشته شده است و همواره جزو پرفروش ترین کتاب های روانشناسی و موفقیت در دنیا بوده است.

این کتاب برخلاف اسمش در مورد دوست یابی نیست.به نظر نام مناسبی برای این کتاب با این حجم اطلاعات کاربردی انتخاب نشده است.

کتاب آیین دوست یابی در مورد نحوه ی برخورد و سلوک با دیگران است.راز نفوذ به قلب دیگران و رفتار درست را نشان می دهد.

اطلاعات آیین دوست یابی برای زمان و مکان خاصی نیستند و چون با انسان ها سر و کار داریم می توان این اصول را در همه جای زمین به کار برد.

برای دانلود خلاصه کتاب آیین دوست یابی روی لینک زیر کلیک کنید:


برای تهیه کتاب آیین دوست یابی از دیجی کالا اینجا کلیک کنید

کتاب ثروتمندترین مرد بابل (The Richest Man in Babylon) یکی از پرفروش ترین کتاب های حوزه ی ثروت در دنیا است.

در کتاب آمده که شهر بابل یکی از ثروتمند ترین شهر های دنیا بوده و بازرگانان و تاجران بسیاری داشته.

داستان دو دوست در این کتاب بررسی می وشد که یک دوست بعد از گذشت مدتی تبدیل به ثروتمند ترین مرد بابل می شود و شوکت و اعتبار و احترام کسب می کند و دیگر می رود تا از او  اصول ثروتمند شدن را یاد بگیرد.

به جرات اگر در جامعه ی امروز ما همین آموزه های پایه ای ثروتمند شدن رعایت شود بسیاری از مشکلات مالی مردم بر طرف می شود.

در جایی از کتاب اشاره می شود که همه ی درآمد شما برای خودتان نیست و باید یک دهم آن را پس انداز کنید و وقتی پس اندازتان به حد خاصی رسید با آن به تجارتی بپردازید که در آ« رحفه ای هستید و دانش لازم را دارید.

داستان های زیادی در این کتاب پایه ای ثروت بیان می شود که واقعا لذت بخش است.

کتاب نوشته ی جورج اس کلاوسون (George S. Clason) است و در ۱۶۷ صفحه ارائه شده که می توانید در یک روز تعطیل آن را کامل تمام نمایید.

حتما این کتاب پایه ای را مطالعه نمایید به شما نوید می دهد که حتی با بدترین وضعیت مالی هم می توان بعد از گذشت مدتی و رعایت اصولی ساده به موفقیت رسید.

خلاصه کتاب ثروتمند ترین مرد بابل را همراه با ویدیو اختصاصی در این مقاله مشاهده نمایید:


برای تهیه این کتاب از سایت دیجی کالا اینجا کلیک کنیدمعرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

سومین کتاب لیست ما که برای موفق شدن حتما ضروری است و هستند کسانی که هیچ کتاب جز بیندیشید و ثروتمند شوید را مطالعه نکردند و جزو  افراد موفق و ثروتمند شدند.

اصول بیندیشید و ثروتمند شوید علاوه بر راه هایی که برای جذب ثروت نشان می دهد،اصول هدفگذاری و نفوذ به ضمیر ناخودآگاه و همچنین پشتکار و تلاش را به ما یاد می هد.

جزو پر فروش ترین کتاب ها تاریخ در زمینه ی موفقیت است و می توان گفت بعد از آن اغلب کتاب هایی که در زمینه ی موفقیت و ثروتمند نوشته شدند  اصولی را بیان میکردند که در این کتاب قبلا بیان شده بود.

ناپلئون هیل زندگی خود را به مدت بیش از۲۰ سال صرف مطالعه و تحقیق در مورد افراد موفق تاریخ می کند و با ۵۰۰ نفر از موفق ترین افراد زمانه مصاحبه می کند.به دنبال این راز که چه عاملی باعث موفقیت افراد می شود؟

بعد از گذشت بیست سال و مصاحبه با موفق ترین افراد روی زمین به این راز پی می برد و این راز را در لابه لای صفحات کتاب از خود به یادگار می گذارد.

اگر می خواهید موفق شوید یا دید جدید نسبت به موفقیت و هدف گذاری در ذهن خود پیدا کنید حتما کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را مطالعه کنید.

 

کتاب هفت عادت مردمان موثر (THE 7 HABITS OF HIGHLY EFFECTIVE PEOPLE) نوشته ی استفان کاوی یکی از جالب ترین کتاب هایی است که در زمنیه ی موفقیت در زندگی فردی نوشته شده است.

دکتر استفان کاوی در زمان رساله ی دکتری خود به بررسی تمام کتاب های موفقیت می پردازد و کتاب ها و مقالات ۲۰۰ سال گذشته را بررسی می کند و بعد از بررسی هایش به یک نتیجه می رسد:

انسان های موثر از ۷ عادت برای موفقیت استفاده می کنند.

کتابی که دکتر  دیوید جوزف شوارتز نوشته و بسیار انگیزه دهنده است این کتاب ۳۱۴ صفحه دارد و پیشنهاد می شود در لیست خرید خودتان قرار دهید.

قسمتی از کتاب جادوی فکر بزرگ(The Magic of Thinking Big) را ادامه می خوانیم:

تفاوتی که بین موفقیت و شکست وجود دارد، در نگرشی است که افراد نسبت به موانع ناتوانی‌ها و دلسردی‌ها و دیگر شرایط نا امید کننده دارند.

-موانع را مطالعه کنید تا بتوانید مسیر خود را به سوی پیروزی هموار کنید. هنگامی که مغلوب می‌شوید درسی بگیرید و به قصد پیروز شدن در مرتبه‌ی بعد راه خود را ادامه دهید.

-شهامت آن را داشته باشید که منتقد سازنده‌ی خودتان باشید. عیوب و ضعف‌های خود را پیدا کنید و سپس در پی اصلاح آن‌ها برآیید.

-شانس خود را محکوم نکنید. هریک از موانع را مورد بررسی قرار دهید و اشکالات را پیدا کنید. از یاد نبرید که با مقصر دانستن اقبال خود به هیچ یک از هدف‌‌هایتان نمی‌رسید.

-پشتکار را با آزمایش ترکیب کنید. به هدف خود وفادار بمانید؛ ولی بخاطر درماندگی و بیچارگی سر خود را به دیوار نکوبید. راه‌های جدید را امتحان کنید.

– به خاطر داشته باشید که هر وضعیتی مانند سکه یک روی خوب دارد. آن روی خوب را پیدا کنید. جنبه‌های مثبت را ببینید و ناامیدی را از خود دور کنید.

موفقیت به مفهوم برخورداری از بسیاری مواهب است؛ از جمله: رفاه در زندگی، خانه‌ی مناسب، استفاده از تعطیلات، مسافرت و … موفقیت یعنی کسب احترام، بزرگی و عزت در محیط کار و درعرصه اجتماع.

نیروی ایمان نه چیزی سحرانگیز است و نه اسرارآمیز. ایمان به این شکل عمل می‌کند: اعتقاد به اینکه “من از عهده ی این کار برمی‌آیم” قدرت، مهارت و انرژی لازم را برای موفقیت در اختیارمان می‌گذارد. هرگاه باور داشته باشیم که می توانیم کاری را انجام دهیم، روش انجام دادن آن کار پیدا می‌شود.

 


 

کتاب جادوی  فکر بزرگ جزو  کتاب های پرفروش در زمنیه ی موفقیت است. همان طور که
پشت جلد این کتاب نوشته شده است”روش هایی که در این کتاب  عرضه شده است به
منظور عمل کردن است نه مطالعه صرف”.

کتاب جادوی فکر بزرگ از آن دسته کتاب های پر فروش در جهان است که در ایران هم از
فروش خوبی برخوردار بوده،این کتاب در سرار جهان بیش از سه و نیم میلیون نسخه فروش
داشته است.

نسخه ای که من از این کتاب دارم چاپ چهل و دوم سال ۱۳۹۵ است و انتشارات فیروزه آن
را منتشر کرده است.

این کتاب را به تمام افرادی که به دنبال موفقیت هستند توصیه می کنم

 

کتاب مدیر یک دقیقه ای (The One Minute Manager) نوشته ی کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون

کتاب کوچک ۱۲۰ صفحه ای که می توان آن را در یک بعد از ظهر همراه با یک لیوان قهوه خواند و لذت برد.

در این کتاب به مواردی اشاره شده که چطور می توان مدیر بهتری و البته این کتاب به درد همه میخورد حتی اگر کارمند باشید و مدیر نباشید.

اسپنسر جانسون یکی از محبوب ترین و یکی از نویسندگان بزرگ درجهان می باشد.

 میلیون ها نفر از خوانندگان کتاب های او توانسته اند به سادگی با اعتماد به خود در شغل و زندگی به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنند .

 دکتر جانسون یکی از موفق ترین افرادی می باشد که بارها برای پیچیده ترین موضوعات راه حل های ساده و آسانی را معرفی نموده است 

کتاب از خوب به عالی ( Good to Great) به در ۳۰۴ صفحه نوشته شده است و یکی از بهترین کتاب ها برای پیشرفت شخصی و سازمان است. نویسنده کتاب جیم کالینز(Jim Collins) است که سایر آثار او هم در ایران ترجمه شده است.

قسمتی از کتاب از خوب به عالی را با هم می خوانیم:

اغلب ما در طی زندگی تلاش می‌کنیم که در جامعه، سازمان و زندگی به سطحی /خوب/ دست پیدا کنیم و معمولا با رسیدن به آن قانع می‌شویم. در صورتی که /خوب/ دشمن عالی است و با خواندن این کتاب به این نتیجه می‌رسیم که باید از خوب به عالی برسیم و فقط به خوب قانع نباشیم.

به طور کلی این کتاب به این موضوع می‌پردازد: “بارها و بارها در خصوص آدم‌ها، سازمان‌ها و شركت‌هاي موفق شنيده و خوانده‌ايم. اكثر آن‌ها هميشه عالي بوده‌اند و همواره به دنبال اين بوده‌ايم كه راز موفقيت آن‌ها را شناسـايي كنـيم. ولی حقيقت اين است كه بسياري از آن‌ها از همان اوايل زندگي خـود بـه واسـطه شـرايط محيطی و امتيازات ويژه‌اي كه در اختيار داشته‌اند، با ويژگي‌های عالي بودن آشنا گشته‌اند. اكنون اين سـؤال مطرح است، آن دسته كه خوب بوده‌اند ولي عالي نبوده‌اند، چگونه می‌توانند به مرحله عالي بودن و تثبيت وضعيتشان اقدام كنند؟”

تفاوت در تلاش ساختن یک سازمان /خوب/ و یک سازمان /عالی/ را بررسی می‌کنیم.

اثری که اغلب افراد دانش مالی خود را مدیون این کتاب هستند.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول (Rich Dad Poor Dad) یکی از بهترین کتاب های نوشته شده در زمینه ی موفقیت مالی برای عموم مردم است.

با بررسی و زندگی و طرز فکر افراد پولدار و افراد بی پول به نتیجه گیری های بسیار جالبی می رسد:

مثلا:پدر پولدار می گوید:دلیل این که باید پولدار شوم شما بچه ها هستید

پدر فقیر می گوید:شما بچه ها دلیل فقر من هستید

کتاب با متن روان و ساده به بررسی متفاوت میان دارایی و هزینه می پردازد و دانش و دید بسیار جالبی در زمنیه ی مالی به شما می دهد.

می توانید جملاتی برتر از کتاب پدر پولدار ، پدر بی پول را در مقاله ی زیر بخوانید:


همچنین می توانید مقاله جملات انگیزشی را هم مطالعه کنید

کتابی فوق العاده که می توانید آن را در یک یا دو ساعت مطالعه کنید و دانشی در مورد تغییر و این که افراد در مواقعی که تغییر ایجاد می شود چه رفتاری می کنند به دست بیاورید.

 چه کسی پنیر مرا جابجا کرد (Who Moved My Cheese?) یکی از پر فروش ترین و پر طرفدار ترین کتاب های دنیاست

کتاب نوشته ی دکتر اسپنسر جانسون است که در ۶۹ صفحه ارائه شده است.

 

کتاب کیمیاگر ( The Alchemist ) که یک بار هم قبلا در سایت آموزشی علی محمدیان معرفی شده یکی از تاثیر گذارترین داستان هایی است که می توان خواند.

داستان چوپان جوانی به نام سانتیاگو که به دنبال رویای شخصی خودش میرود و پس از شکست های فراوان و موقتی سرانجام به هدف خود می رسد او در راه رسیدن به هدف خود عاشق دختری می شود،ورشکست می شود،در کشوری غریب می ماند و….

کتاب کیمیاگر در قالب رمان است و حدود ۲۰۰ صفحه است.کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور جهان منتشر شده است.

 

کتاب انسان در جستجوی معنا (Man’s Search for Meaning) نوشته ی دکتر ویکتور فرانکل از جمله کتاب هایی است که با خواندن آن چیز جدیدی به ادراک شما از زندگی اضافه می شود،از آن دسته کتاب هایی است که وقتی می خوانید می گویید این کتاب یک چیز به وجود من اضافه کرد.

 


 

کتاب دربردارنده خاطرات فرانکل از وضعیت خود و سایر قربانیان اردوگاه‌های کار اجباری آلمان در خلال جنگ دوم جهانی است. فرانکل در این کتاب به عنوان یک روانشناس اگزیستانسیالیت (هستی‌گرا) به اهمیت جستجوی معنا برای زندگی، در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌پردازد و ضمن روایت خاطراتش از اردوگاه‌های کار اجباری، تلاش می‌کند که نگرش جدیدش را در روان‌شناسی لوگوتراپی تبیین کند.

جملات جذاب کتاب انسان در جستجوی معنا:

کسی که چرایی زندگی را یافته است، با هرچگونگی خواهد ساخت

رنج وقتی معنا یافت، معنایی چون گذشت و فداکاری، دیگر آزار دهنده نیست.

 

کتاب تافته های جدا بافته نوشته ی آقای مالوکوم گلدول است که به بررسی موفق ترین افراد در رشته ی های مختلف پرداخته است.

آقای مالکوم گلدول به بررسی زندگی افراد موفق و مشهور در حوزه ی تجارت،موسیقی و نابغه های علمی پرداخته است.

معروف ترین موضوع این کتاب  قانون ۱۰۰۰۰ساعت است که می گوید:

برای متخصص جهانی شدن در زمینه به صرف ۱۰۰۰۰ساعت وقت و تمرین درست در آن زمینه نیاز دارید.

در پشت جلد کتاب نوشته شده: چرا برخی از مردم بیش ازدیگران موفق می شوند؟

آیا آن ها تافته های جدا بافته ای هستند؟

 

این کتاب اثر خانم باربارا دی آنجلس است.

کتابی کوچک که به بررسی  روش ها افزایش اعتماد به نفس و  خودباوری می پردازد.این کتاب در ۶ فصل نوشته شده است.

برای خواندن معرفی کامل می توانید به این پست مراجعه کنید:

كتاب اعتماد به نفس-باربارا دي آنجلس

 

 

کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) نوشته‌ی آقای دارن هاردی است.دارن هاردی سردبیر  سابق مجله‌ی موفقیت در آمریکا است. کتاب اثر مرکب جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز است.

کتاب اثر مرکب برای تغییر در هر زمینه از زندگی مناسب است.در کتاب توضیح داده می‌شود که برای رسیدن به هر هدفی باید پیوستگی داشت و کارهای کوچکی را برای مدت معینی انجام داد تا به موفقیت در آن زمینه رسید.

دارن هاردی با استفاده از اصول این کتاب به موفقیت‌های بسیاری دست پیداکرده است و اکنون یک میلیاردر است و کسب‌وکار شخصی خودش را دارد.

ویدیو ی معرفی کتاب اثر مرکب را مشاهده کنید:

اگر به دنبال کتابی کم حجم و پر محتوا در لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت هستید کتاب علم ثروتمند شدن ( The Science of Getting Rich) اثر والاس وتلز (Wallace Wattles) یکی از بهترین انتخاب ها است.

اگر مستند راز را دیده باشید در ابتدای کتاب خانم راندا برن می گوید که زندگی اش از زمانی متحول شد که یک کتاب قدیمی به دستش رسید.دقیقا در مورد کتاب علم ثروتمند شدن صحبت می کرد. کتاب کتابی که باعث اینجاد طرز فکری عالی در راندا برن شد به طوری که بعد از خواندن آن به موفقیت های بسیاری رسید.

کتاب بسیار قدیمی است و حدودا یک قرن پیش نوشته شده است اما بعد از خواندن آن به شما طرز فکری عالی برای موفقیت و فعالیت در کار داده می شود.

برای مثال در یکی از قسمت های کتاب می گوید:

باید بیشتر از پولی که می گیرید برای مشتری ارزش ایجاد کنید،یعنی اگر از فرد یا سازمانی ۵میلیون تومان گرفتید برای آن ها به اندازه ی ۶ میلیون تومان ارزش ایجاد کنید،فرض کنید کسب و کاری با این یک ویژگی ایجاد کنید،به نظرتان این کسب و کار دچار رکود یا کمبود مشتری مشتری می شود؟

این کتاب در مورد ذهنیت ثروت تأکید به پرهیز از اندیشه رقابت می‌پردازد به‌گونه‌ای که با تکنیک‌های بسیار ساده و بدیهی‌اش این امکان را به عموم مردم می‌دهد که در زندگی‌شان در جستجوی ثروتی بی‌پایان باشند.

منابع ثروت تمام‌ نشدنی هستند و جریانی از فراوانی جهان هستی را در برگرفته است. در جهان این کتاب جزو پرفروش‌ترین کتاب ها در حوزه پول و ثروت می‌باشد که ۲ قرن قبل، از مکتبی در کشور هند نشات گرفته است. کلیه آثار والاس وتلز ۴ کتاب تأثیرگذار و پایه‌ای است که در کشور ایران فقط این کتاب ترجمه‌شده است و سه کتاب دیگر در سایت های خارجی قابل دسترسی می باشد.

 

کتاب کلید را بزن (Switch) جزو کتاب های عالی برای پیشرفت و شناخت عوامل تغییر است.کلید را بزن جزو عالی ترین کتاب های روانشناسی و موفقیت است که  قبلا هم در سایت معرفی کرده ایم که می توانید اطلاعات بیشتر را همراه با خلاصه چند فصل کتاب از لینک زیر دانلود کنید:

کلید را بزن

 

هفدهمین شماره از لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت ما متعلق به کتاب آقای آنتونی رابینز تعلق دارد.

کتاب به سوی کامیابی پرفروش ترین کتاب سال ۱۹۹۲ بوده و به ۲۶ سال پیش تعلق دارد.اما اصول آن قدیمی نشده و برخی اصول پایه ای آن هنوز هم کاربرد دارد.

بسیاری از افراد داخل کشور خودمان با خواندن کتاب به سوی کامیابی متحول شده اند و به موفقیت های بسیار بزرگی دست پیدا کرده اند.

باید قبول کنیم که آنتونی رابینز زمان نوشتن کتاب جوان بوده و تا به امروز بسیار عقایدش تغییر کرده اما کتاب هم چنان کارساز و پرفروش است.

به سوی کامیابی جلد یک که من دارم تا سال ۱۳۹۲به چاپ ۴۱ام رسیده بود و از آمار چاپش تا امسال خبر ندارم.

در این کتاب به تمام راه هایی که شما را به موفقیت می رساند پرداخته شده است.

در کتاب به عوامل ذهنی،تغذیه،باورها،تسلط بر ذهن،تجسم خلاق و .. پرداخته شده است.

خواندن کتاب های روانشناسی و موفقیت موجود در این لیست را به شما پیشنهاد می کنیم.

در ادامه قسمتی جالب از متن کتاب را با یک عکس نمایش داده ایم:

 

جف اولسون هم مانند دارن هاردی به بررسی عوامل کوچک و تاثیر گذار بر زندگی در اثر زمان پرداخته است.

راستش را بخواهید دارن هاردی مانند جف اولسون به این امر پرداخته است.جف اولسون کتاب برتری خفیف را در سال ۲۰۰۵ نوشت و نسخه های آن در سراسر جهان طرفدار پید کرد.یعنی چند سال قبل از نوشته شدن کتاب اثر مرکب توسط دارن هاردی.

خود شخص جف اولسون اثر کارهای کوچکی که در زندگی ما تاثیر بسیار زیادی را دارند تجربه کرده است.

در قسمتی از کتاب جف اولسون توضیح می دهد که یک شرکت راه اندازی می کند و با تمرکز هر روزه بر روی ده مورد اساسی در سال اول به فروش ۱۰۰ میلیون دلار می رسد.

کتاب را بجز در لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت قبلا هم جداگانه در سایت معرفی کرده ایم

معرفی کتاب برتری خفیف

 

 

choice-theory

نوزدهمین مورد ما  یکی بهترین تاثیر گذارترین کتاب های روانشناس ی و موفقیت دنیا است.کتاب تئوری انتخاب نوشته‌ی آقای دکتر ویلیام گلسر است و با ترجمه‌ی زیبای دکتر علی صاحبی در ایران قابل تهیه است.دکتر علی صاحبی،این چهره‌ی علمی دوست‌داشتنی کشور عزیزمان،خودش مربی ارشد و عضو هیئت‌علمی موسسه است. این مقدمات را نوشتیم تا این مفهوم را منتقل کنیم که کتاب تئوری انتخاب تحت نظر یک کارشناس کار بلد ترجمه‌شده است.شخص ویلیام گلسر در یک نامه از ترجمه زیبا و اصیل این کتاب به زبان فارسی از دکتر علی صاحبی تشکر می‌کند.آن را بخوانید و لذت ببرید.

ویلیام گلسر با ارائه‌ی تئوری انتخاب می‌گوید:منشأ رفتارها،انگیزه‌ها و احساسات انسان منشأ درونی دارد.در این کتاب اشاره می‌شود که :«تئوری انتخاب» یک تئوری مبتنی بر روانشناسی کنترل درونی است که معتقد است گذشته‌ها بر زندگی کنونی ما اثر شگرفی داشته است ولی تعیین‌کننده رفتار کنونی ما نیست. میزان مسئولیت‌پذیری و به رسمیت شناختن و احترام به واقعیت موجود و شیوه‌ای که برای ارضای نیازهایمان – با توجه به دو عامل پیشین- انتخاب می‌کنیم است که رفتار کنونی ما را تعیین می‌کند.

تئوری انتخاب در ۳ بخش و ۱۳ فصل نوشته‌شده است:

۱- نظریه• نیاز ما به روانشناسی جدید• نیازهای بنیادین و احساسات• دنیای مطلوب شما• رفتار کلی• همخوانی در شخصیت و قدرت نیازها• تعارض و واقعیت درمانی• خلاقیت۲- کاربست تئوری در عمل• عشق و ازدواج• خانواده شما و اعتماد• آموزش تحمیلی، آموزش‌وپرورش و مدارس کیفی• تئوری انتخاب در محیط کار۳- کاربست• اجتماع مطلوب و شایسته• تعریفی دوباره از آزادی شخصی شما

 

کتاب آخرین سخنرانی برای مدت‌ها یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا بود و در کشور خودمان هم به‌شدت مورد اقبال قرار گرفت.برخلاف اسم کتاب به‌هیچ‌وجه در مورد آموزش سخنرانی نیست.کتاب سرگذشت رندی پاش دانشمند علوم کامپیوتر و هم‌چنین دارای سابقه‌ی همکاری در شرکت والت دیزنی و گوگل است.در سال ۲۰۰۷ رندی پاش ۴۷ ساله متوجه سرطان می‌شود و پزشکان به او خبر می‌دهند که ۶ ماه بیشتر زنده نخواهد بود.او استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کارنگی ملون است و دارای سه فرزند.از رندی پاش دعوت می‌شود به‌عنوان یک مراسم نمادین در دانشگاه سخنرانی‌ای برگزار کند با عنوان آخرین سخنرانی.او که می‌داند این آخرین سخنرانی عمرش خواهد بود به دنبال موضوعی می‌گردد تا بتواند علاوه بر یک سخنرانی برای فرزندان خود هم وصیت‌نامه‌ای برجای بگذارد.او در این کتاب در مورد اهمیت رویاها صحبت می‌کند.او در مورد اهمیت تلاش و پشتکار برای رسیدن به رویاها و هم‌چنین دیوارها صحبت می‌کند.قسمتی از متن کتاب:«دیوارهای بلند را نساخته‌اند تا مانع رسیدن ما به رویاهایمان شوند. دیوارها را ساخته‌اند تا با سخت‌کوشی و عبور از آن‌ها، به خود و دیگران نشان دهیم که رویاهایمان چقدر برایمان مهم هستند. دیوارها مانع ما نیستند. دیوارها وجود دارند تا مانع کسانی شوند که به‌اندازه‌ی ما، رویاهایشان را دیوانه‌وار دنبال نمی‌کنند…»

کتاب آخرین سخنرانی کتابی است که پنجره‌ی جدید از تلاش برای رسیدن به اهداف را به روی ما باز می‌کند،آن را از دست ندهید.

 

شماره ی بیست و یکم از  لیست بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت ما کتابی است که تقریبا در ایران با هر کسی که در مورد موفقیت کمی جستجو کرده باشد نام آشنا است.حتی این کتاب را در زمانی که کسب و کارهای هرمی در داخل کشور فعالیت می کرد اعضا آن شبکه ها با این کتاب بسیار آشنا هستند.

برخلاف نام کتاب که همه شنیده اند مطالب بسیار کاربردی و عالی ای در زمینه ی غلبه بر تنبلی و افزایش عملکرد است.

در این کتاب به تشریح ۲۱ روش بسیار عالی و کاربردی برای افزایش عملکرد و غلبه بر تنبلی پرداخته شده است.اگر بخواهیم کل کتاب را در چند جمله خلاصه کنیم به نتیجه ی زیر می رسیم:

اگر قرار باشد اولین کاری که هر صبح انجام می دهید خوردن یک قورباغه ی زنده باشد در بقیه ی روز خیالتان راحت است که سخت ترین کار  روز خود را انجام داده اید.

قورباغه شما در واقع مهم ترین و سخت ترین کار آن روزتان است که باید انجام دهید،همان کاری که اگر الان فکری به حالش نکنید به احتمال زیاد تنبلی خواهید کرد.

در ضمن کار مورد نظر همان کاری است که انجام دادن آن در حال حاضر بیشترین تاثیر مثبت را در زندگی شما خواهد داشت.

کتاب قدرت عادت یکی از کتاب هایی است که به حض این که شروع به خواندنش می کنید از همان صفحات اول جذب کتاب می شوید. ازتعریف داستان فردی که با ترک سیگار زندگی اش تغیر کرد  این کتاب مهیج شروع می شود.

کتاب قدرت برای ۶۲ هفته  پس از انتشار در صدر جدول پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز و همچنین جزو پر فروش ترین کتاب های آمازون بوده است.

کتاب دید بسیار جالبی در مورد تغیر در زندگی و تغییر عادت ها به ما می دهد.

 

شیب،کتابی کم حجم است که در  لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت قرار دارد.

نوشته ی آقای ست گادین است که کتاب های بسیار پرفروشی را به رشته ی تحریر درآورده که
می توان به کتاب گاو بنفش اشاره کرد که در ایران بسیار معروف است.

این بار نویسنده ی گاو بنفش کتاب کم حجمی را نوشته است که علارقم حجم کم اش اطلاعات عالی به ما می دهد.

افراد کمی شجاعانه انتخاب می‌کنند و به بهترین افراد در جهان تبدیل می‌شوند

معرفی ای که برای کتاب شیب در نظر گرفته اند را در زیر می خوانیم:

کتاب کوچکی که به شما یاد می دهد چه موقع کار را ول کنید و چه موقع به کار بچسبید.

شیب چیست؟

شیب پنجمین مصاحبه ای است که مصاحبه کننده هرگز با شما تماس نمی گیرد.

شیب گروه موسیقی ای ست که در یک سالن خالی از تماشاگر در مکانی نا معلوم مشغول اجراست.

شیب هفتمین باری است که هنگام تمرین اسکی زمین می خورید.

شیب نیمه مسیر ماراتن است، وقتی که هیجان شلیک شروع مسابقه خاطره ای مبهم است و
شوق رسیدن به خط پایان رویایی دست نیافتنی است

کتاب هنر شفاف اندیشیدن یکی از کتاب های روانشناسی و موفقیت است که دید متفاوتی به ما
می دهد.

در کتاب در مورد خطاهای شناختی اطلاعات عالی به ما می دهد،طوری که بعد از خواندن کتاب دیگر مثل قبل فکر نمی کنید.

در  پایان مقدمه ی کتاب، رولف دوبلی می نویسد:

در واقع آرزوی من کاملا ساده است:اگر ما بتوانیم بزرگ ترین خطاهای فکری را بشناسیم و از آن ها در زندگی شخصی،شغلی یا دولت مان پرهیز کنیم،ممکن است شاهد جهشی در موفقیت خود باشیم.نیازی به حیله های جدید،طرح هاین نوین،ابزار غیرغیر ضروری و کارهای طاقت فرسا نیست،تمام آنچه ما بدان نیاز داریم پرهیز از بی خردی است.

 

در نگاه اول شاید این فکر به ذهنتان برسد که کتاب دیوانگان ثروت ساز ربطی به کتاب های روانشناسی و موفقیت ندارد،حقیقت این است که کتاب در مورد مفاهیم روانشناسی به صورت دانشگاهی صحبتی به میان نیاورده است.

در عوض یکی از تاثیر گذارترین کتاب ها در زمینه ی راه اندازی کسب و کار و موفقیت در کسب و کار است و درصد  بالایی از افرادی که این کتاب را مطالعه کرده اند آن را بسیار تاثیر گذار معرفی کرده اند.

در ضمن خود من هم زمان مطالعه این کتاب بسیار دیدگاه ارزشمندی نسبت به کارآفرینی پیدا کردم،یکی از جالب ترین دیگاه های کتاب دیوانگان ثروت ساز که در نخستین فصل های آن به چشم می خورد رها کردن شغلی است که عاشقش نیستیم

 

کتاب ایده ی عالی مستدام در زمینه ی ماندگار کردن ایده های نوشته شده است.
برادران دن هیث و چیپ هیث همیشه کتاب های عالی می نویسند.

کتاب در هشت فصل نوشته شده است و شامل ۳۷۱ صفحه است.اگر به دنبال این هستید
که ایده های عالی تان را به گوش افراد زیادی برسانید و ماندگار شوید ماین کتاب را به شما
پیشنهاد می کنم.

“کتاب ذهن کامل نو” نوشته ی دنیل پینک است که هنگام مطالعه آن یک دیدگاه جدید به دست
می آورید.دنیل پبنک  درمورد گذر از عصر اطلاعات به عصر مفهومی(مفهوم پردازی) در این کتاب
به ما اطلاعاتی را می دهد.این که در عصر جدید چطور باید موفق باشیم.

دنیا عوض شده است و باید شیوه ی تفکر خود را از  شیوه عصر اطلاعات به شیوه عصر
مفهومی تغییر دهیم. در کتاب درمورد معیار های موفقیت در عصر مفهومی سخن گفته
شده است.مهارت همدلی،داستان سازی و.. در این کتاب بررسی می شود.

کتاب ذهن کامل نو را بدون این که بیشتر در موردش تحقیق کنید بخرید و مطالعه کنید که
بسیار دید جالبی به شما خواهد داد.

 

 

کتاب تو کله خر هستی برو پیش پولدار می شوی از جمله کتاب هایی است که جدید نوشته
شده است،یعنی در مقایسه با کتاب هایی  مانند بیندیشید و ثروتمند شوید یا جادوی فکر بزرگ
که سال های سال از انتشار آن ها می گذرد،کتاب تو کله خر هستی برو پیش موفق می شوی از جمله کتاب های جدید و تازه است.

کتاب نوشته ی جین سینسرو است.نویسنده در کتاب بیشتر از اصول ذهنی ای صحبت می کند که اگر به آن ها معتقد باشیم دست به عمل زده و کاری را برای موفقیت و پولدار شدن خودمان انجام
می دهیم.

در بیشتر متن کتاب نویسنده از داستان خودش و دوستانش صحبت می کند و داستان ها بسیبار جذاب هستند،نویسنده ی کتاب که قبلا هم نویسنده  با رعایت کردن اصولی که خود در این کتاب
به آن ها اشاره می کند به موفقیت دست پیدا کرده است.

 

این کتاب را به افرادی که به تازگی خواندن کتاب های روانشناسی موفقیت را شروع کرده اند توصیه می کنم.

 

کتاب چهار میثاق از آن دسته از کتاب هایی است می توان آن را در یکی دو ساعت مطالعه کرد اما عمل کردن به آن شاید زمان بسیار بیشتری را طلب کند.این کتاب شامل ۱۱۴ ضفحه است که قبلا در سایت مفصل  آن را معرفی کرده ایم حتی خلاصه ای از آن هم در سایت قرار دارد که می توانید با کلیک روی لینک زیر به صفحه کتاب هدایت شوید:

سی اُمین جایگاه از لیست کتاب های روانشناسی و موفقیت متعلق به کتاب قدرت نامحدود یا unlimited power نوشته ی آنتونی رابینز است.کتاب قدرت نامحدود هنوز هم جرو پرفروش ترین کتاب های بهبود فردی و موفقیت در ایران است.کتاب قدرت نامحدود را به صورت جداگانه در سایت معرفی کرده ایم.برای آشنایی بیشتر با این کتاب روی لینک زیر کلیک کنید:

قدرت نامحدود

 

کتاب راهبی که فراری اش را فروخت یکی از کتاب های عالی خواندنی است که پر از مطالب آموختنی است.

از آن جایی که یکی از نویسندگان مورد علاقه ی من پائولو کوئلیو است، همین که در صفحه ی تقدیرهایی که از این کتاب شده نام او را دیدم مشتاق شدم این کتاب را تهیه کنم. 

این کتاب در مورد وکیلی موفقی است که بعد از سکته ی قلبی ماشین فراری خود را می فروشد و به کوه های هیمالیا می رود،کتاب راهبی که فراری اش را فروخت در قالب یک داستان و مکالمه بین دو دوست است که اگر سبک کتاب هایی مانند “کیمیاگر” را می پسندید این کتاب را از دست ندهید. رابین شارما نویسنده ی کانادایی موفقی است که در سخنرانی هایش هم بسیار خوش درخشیده. 

در آینده در یک مطلب جداگانه به بررسی این کتاب می پردازیم.

 

کتاب خوش بینی آموخته شده یا همان Learned Optimism  نوشته ی مارتین سلیگمن است. کتاب خوشبینی آموخته شده را فردی نوشته که زمانی رئیس انجمن روانشناسی آمریکا بوده است. کتاب بر اساس تحقیقات علمی نوشته شده است، البته فکر می کنم وقتی نام مارتین سلیگمن را می آوریم دیگر نیازی به تعریف از کتاب نیست. 

در این کتاب در مورد خوش بینی و  تفکر مثبت و تاثیر آن بر زندگی افراد اطلاعات زیادی می گیریم و آزمایشات جالب را می خوانیم، حتما خواندن این کتاب را به  عزیزانی که به دنبال کتاب هایی با منابع علمی معتبر هستند پیشنهاد می کنم

ممنون از معرفی این کتاب های خوب
موفق باشین

سلام آقا حجت عزیز ممنون از نظر زیبا و انرژی دهنده ی شما
موفق باشید

سلام لطفا کتابهاي وين داير و برايان تريسي راهم به اين ليست اضافه كنيد

سلام، تشکر میکنیم بابت نظر خوبتون،حتما کتاب های این اساتید بزرگ هم به تریت اضافه می شوند به این لیست

به نام خدا
عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
ممنونم از این اطلاعاتی که در اختیار من گذاشتین

سلام جناب عباسی
خوشحالیم که براتون مفید بود

سلام اگر اکان خرید از شما وجود داشت ممنو ن میشدم

سلام تشکر بابت نظر زیبای شما
برای تهیه ی کتاب می توانید به سایت های معتبر کتاب فروشی مراجعه کنید

سلام آقای محمدیان من با شماره تماسی که در بالا نوشته شده تماس گرفتم ولی کسی جوابگو نبود دو تا سوال داشتم اولا که میخواستم بیینم تخصص خود شما چیست و دوم اینکه من دارم روی یه پروژه کار میکنم میخواستم ببینم شما میتونید کمکی به من بکنید؟

سلام خانم لطفی وقت بخیر،از طریق آی دی تلگرام زیر می توانید با ما در ارتباط باشید:
poshtiban021@
تلگرام در حال حاضر در دسترس تر و سریع تر از سایر روش های ارتباطی است. هر چند ما تمام تلاشمان را میکنیم که پاسخ تمام عزیزان را بدهیم اما گاهی به دلیل حجم کاری بالا یا به دلیل حضور نداشتن در محل،تلفن ها پاسخ داده نمی شوند که مطمئن هستم این موضوع را درک می کنید.تمام پیام ها و ایمیل ها چون ثبت می شوند راحت تر قابل پاسخگویی و پیگیری هستند.اگر از طریق ایمیل یا آیدی تلگرام که در بالا معرفی کردم پیام بگذارید حتما پاسخگو خواهم بود.در مورد پاسخ ندادن هم عذر خواهی ما را پذیرا باشید.

روان شناسی موفق کسی یه که شناخت خوبی از عمل کرد مغز انسان داشته باشه. نسلا شما تنها با یه هفته فرصت میتونی کسی رو دیوانه کنی کافیه شک به خود تحریک اعصاب عصبی کردن صرصدا ناامیدی و هزاران بلا میتونی توی یه هفته سر کسی بیاری تا جایی که حتی زمان رو هم گم کته.چند تا کتاب بخونید حله.یه روان شناس مشهور میگه تحربک اعصاب ازز چیز های دست نیافتنی ایجاد میشه مسلا سرصدا در محیط برای افراد دست نیافتنی هست یا وقتی مسی با ویندوز کار میکنه تغییر رنگ روی مانیتور بسیار تحریک کننده و دست نیافتنی هست شیب رو به تدربج بالا ببرید البته از این گفته ها درست استفاده کنید.یا علی مدد.

بسیار مطلب پر محتوایی بود استفاده کردم، با اینکه خودم در زمینه کتاب فعالیت می کنم و از پیشنهاداتی که برای کتاب ها داشتید موافق بودم و لذت بردم.

ممنون از شما آقای عاقلی بابت نظر خوب خوبتون

سلام اقای محمدیان ، من دنبال یک نقشه راه واسه ادامه مطالعه هام میگردم ( در زمینه رشد شخصی ، جهان بینی بهتر و … ) با اکثر این کتاب هایی که معرفی کردید اشنایی داشتم میشه لطفا کتاب های بیشتری رو بهم معرفی کنید

سلا،تبریک می گم به شما و خودم چون شما دنبال یادگیری هستید و من ما هم افتخار می کنیم که همراهانی چون شما با ما هستند،به مرور این لیست کامل تر می شود و اطلاع رسانی خواهد شد.
موفق و پیروز باشید

باسلام
نزدیک به ۲۰دقیقه هست که انواع و اقسام سایت هارو دیدم و دنبال کتب روانشناسی،انگیزشی بودم….
کم کم قطع امید کردم از سرچ کردن و تصمیم گرفتم برم شهرکتاب نزدیک منزلمون تا از آقای باشخصیتی که متصدی اونجاست راهنمایی بگیرم….
تا اینکه وارد سایت شما شدم و انقدر جذاب و لذت بخش بود که نمیدونم به چه زبانی از زحماتی که کشیدید و وقت ای که گذاشتید برای معرفی کتابها تشکر کنم
۱.جدول نام کتابها که با یک نگاه باعث تشخیص خیلی سریع کتابهای مورد نظر میشه و
۲.سپس توضیحات مختصر و مفید درباره هرکتاب و دوری از هجویات باعث ترغیبِ بیشتر برای خواندن میشه

۱دنیا ممنون بابت سایت خوب،مفید و تاثیرگذارتون

سلام کیمیا خانم
خیلی خوشحالم که معرفی این کتاب برای شما مفید بودند و واقعا با این پیامتون حال ما رو خوب کردین.
وقتی پیام های هر یک از اعضا سایت رو دریافت می کنیم و متوجه می شیم که مطالب براشون مفید بوده واقعا انرژی می گیریم.
موفق و پیروز باشید

سلام.مرسی از اینکه این کتاب های عالی رو معرفی کردید و امیدوارم بتونم در این ایام وقت بزارم و بخوانمشون و تصمیم دارم از کتاب جادوی فکر بزرگ شروع کنم.از پیشنهادات شما متشکرم.

با سلام و احترام و با تشکر از مطلب فوق‌ العاده مفید و زیباتون .
گتاب شماره ۲۸ و ۵ یکی است.

سلام امیر حسین عزیز
از شما بابت این دقت نظر تشکر می کنیم.
موردی که فرمودید اصلاح شد.
موفق و پیروز باشید.

با سلام
بهترین کتابی که خوندم کتاب زندگی خود را طراحی کنید، تالیف دیوید ایوانس و بیل بورنت با ترجمه روان رضا جمشیدی صفا بود. این کتاب فوق العادست. واقعا ذهن و دید من رو نسبت به کار و زندگی باز کرد. پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونید. در ضمن من کتاب رو از وبسایت با تخفیف خریدم

فرهاد جان ممنون بابت معرفی این کتاب

سلام بسیار عالی بود سپاسگزارم .

سلام دستتون درد کنه بخاطر اشتراک گذاریتون در زمینه موسیقی و ارتباطش با روانشناسی هم کتاب های زیادی بذارین استفاده کنیم خدا خیرتون بده

سلام ممنون بابت معرفی این کتاب‌های عالی من دنبال یه کتابم که حالمو خوب کنه… من خیلی درگیری فکری دارمو برای ادامه ی زندگی بی انگیزم لطفا یه کتابی که منو از مرده ی متحرک بودن دربیاره بهم معرفی کنید ممنونم

سلام فاطمه خانم وقت بخیر
در مورد هر متاب توضیحاتی داده شده که اگر بررسی کنید می توانید کتاب مناسب خودتون رو پیدا کنید.اما کتاب صبح جادویی هم کتاب خوبی هست که به زودی معرفی می شود

کتاب چهار اثر خانم فلورانس اسکاول شین رو به شما پیشنهاد میکنم هم انگیزشی است و هم تفسیر تعالیم انجیل با صدها نمونه موارد حقیقی که ایشون در طی عمر حرفه ای خود با آنها سرو کار داشته

سلام پرمهر خدمت شما بنظر من کتاب ۱۲ ستون موفقیت اثر جیم ران فوق العادست همینطور کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

با عرض سلام..به نظر من کتاب آقا خوبه بی آقا خوبه کتاب روانشناسی فوق العاده خوبیه…برام عجیب بود که تو این لیست قرار نداشت.

واقعا مطلب فوق العاده ای بود و حتما باید این کتاب هارو مطالعه کنم.به شدت ازتون ممنونم اقای محمدیان.
درضمی یکی از کتاب هایی که بنده خوندم و به نظرم خیلی مناسب و به دردبخور هست یکی دیگه از کتاب های اقای دارن هاردی به نام بهترین سال زندگی شما هستش که درمورد ارزش و چگونگی هدف گذاری و برنامه ریزی هستش و به نظرم کتاب واقعا تاثیر گذاری هست.
بازم تشکر میکنم ازتون

جناب کوچکیان ممنون از شما بابت این نظر خوبتون
بله کتاب بهترین سال زندگی تان یکی از کتاب های عالی ای هست که باید مطالعه کرد اما خوب، در مقابل کتاب اثر مرکب و دیوانگان ثروت ساز که از همین نویسنده منتشر شده است، این کتاب کمی ضعیف جلوه می کند.

سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
با اجازتون منم چندتا کتاب معرفی میکنم
در زمینه روابط : آیین دوست یابی رو معرفی کردید اما بعد از اون ،روش برخورد با افراد دشوار، چگونه با هرکسی صحبت کنیم،و اگه کسی بازم دوس داشت بخونه کتاب هنر گفتگو هم خوبه ، اگه کسی هست که در روابط با بقیه زیاد توپرش میزنن و یسری ادم اعصابشو بهم میریزن کتاب ادم های سمی براش خیلی خوبه ،قطعا کتاب های دیگه ای هم ممکنه باشه که من اطلاعی ازشون ندارم ممنون میشم اگه کسی معرفی کنه
اگه کسی روابطش بهم ریختست و گوشه گیر شده واجبه که این کتاب هارو بخونه برای همه ارزوی موفقیت میکنم و ممنونم از سایت قشنگتون و کتاب هایی که معرفی کردید قطعا خوندن همشون رو تو برنامم قرار میدم

آقای یونس عزیز خیلی خوشحالیم که افرادی مثل شما در سایت ما هستند و ممنون بابت معرفی کتاب هایی که انجام دادید

سلام من شغلم کتابداری است ممنون از زحماتتون

ممنون از شما هلیا خانم
خیلی خوشحالم که این مطلب تونسته نظرتون رو جلب کنه

سلام. بسیار عالی بود. فقط ممنون میشم اگر امکان داره ناشر ها یا مترجم های بهتر هر کتاب هم اگر میدونید اعلام کنید که اگر قصد خرید داشتیم اولویت رو بزاریم با اون ترجمه مخصوصا برای کتاب آیین دوست یابی. چون شخصا چند کتاب خوب با ترجمه ضعیف مطالعه کردم و اصلا منظور و هدف اصلی کتابو متوجه نشدم از بس دوست نداشتنی ترجمه شده بود.

سلام محمد عزیز
ممنون بابت این پیشنهاد خوبتون سعی می کنیم حتما این موضوع رو هم اگر در انشالله در روند کار قرار بدیم اما فعلا با توجه به حجم بالای کارهای سایت، انجام این کار برای کتاب هایی که قبلا در سایت معرفی شده اند، مقدور نیست
موفق و پیروز باشید.

سلام خسته نباشید من مدتی بود دنبال کتاب هایی میگشتم که بتونه بهم در هر زمینه ای کمک کنه و امروز اون کتاب هارو با محتوای خوب در سایت شما پیدا کردم واقعا ممنونم ازتون بخاطر معرفی این کتاب ها

سلام
خیلی خوشحالم که این مطالب تونسته به شما کمک کنه
مرسی از شما بابت نظر خوبتون

کتاب کیمیاگر پایلو کوییلو جزو بهترین آثار انگیزشی در زمینه دستابی به اهداف و آرزوهاست که به زیبایی در غالب داستان نکته های بسیار ظریف و قشنگی رو مطرح میکنه. از اون سری کتابهایی که باید بارها خوانده بشه

سینا ممنون بابت نظر خوبت

سلام..میخواسم بدونم بهترین برا کسی که اعتیادو ترک کرده و فرد عصبی بوده و میخواد که همه چیو درست کنه بهترین کتاب چیه؟؟

سلام ببخشید کانال ندارین توی تلگرام که بشه کتاب ها رواونجا دانلود کرد و یه چیز دیگ سایت تون عالیه واقعا ممنون

سلام نجمه، ممنون بابت این نظر خوب و انرژی دهنده ی شما
فعلا فعالیت پر رنگی در تلگرام نداریم اما کانال ما در تلکرام با آی دی زیر در دسترس است:
@alimohammadiancom1

سلام وقت به خیر شما که کتابهای خوب معرفی میکنید لطفا فروشگاههای اینترنتی که این کتابها رو دارن و قیمت مناسبن هم معرفی کنید که همرمان با تماشای لیست بتونیم تهیه کنیم ممنون از لطف شما

سلام کتاب های خوبی معرفی شد ولی حیف ک کتاب راز از راندابرن در این مجموعه نیست چون واقعا در حد این کتاب ها شاید هم بیشتر باشد این کتاب

سلام نگین
بله کتاب راز هم جزو کتاب های خوب و تاثیر گذار هستند

درود برشما .ممنون ازمعرفی بسیار کامل و خوبتان.

سلام دانیال عزیز
ممنون از شما و نظر خوبتون

درود…هرکدام از این کتاب هارا چندین انتشارات به چاپ رسانده اند گاهی باتفاوت تعداد صفحات زیاد نسبت به هم …من موقع خرید نمی دونم کدوم انتشارات رو باید تهیه کنم اگر نام انتشارات مورد تایید رو هم ذکر میکردید بهتر بود…سپاس

سلام فرزانه
با نظر شما موافقم،اما این که کدوم ترجمه خوبه به نظر شخص من سلیقه ای هست، من سه تا ترجمه از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید دارم با سه تا نام، فقط یه ترجمه اش به دلم نشست و ترجمه ای که اصلا باهاش ارتباط برقرار نکردم رو هدیه دادم به دوستم و کلی با اون ترجمه ارتباط خوب گرفت و ازم کلی تشکر کرد. ما فعلا فقط معرفی می کنیم، با یه جستجوی ساده می شه ترجمه ی خوب هر کتاب رو پیدا کرد و البته اگر اهل خرید حضوری کتاب هم باشی می تونی چند صفحه اول کتاب ها رو بخونی و بببینی آیا به دلت می شینه این ترجمه یا نه
موفق و پیروز باشی

قدرت عادت اثر چارلز دوهیگ عالیه

عالی بود ممنونم

ممنون بابت ارسال نظرخوبتون

به نظرم جا داره کتاب کفش باز از فیل نایت رو هم به لیست اضافه کنید.
ممنونم

بله کتاب کفش باز هم واقعا خواندنی و جذاب است، مخصوصا قسمت های مسافرت موسس شرکت نایک به کشور ژاپن

بسیار مفید بود ممنون
خوشحال میشم از سایتم دیدن کنید
تازه اول راهیم اما به امید خدای مهربونم بزودی پیشرفت عظیمی خواهیم کرد

عالی بودند ممنون از زمانی که گذاشتید !

ممنون بابت نظر خوبتون در مورد کتاب های موفقیت و روانشناسی
به زودی سعی می کنیم اطلاعات بیشتری رو در این قسمت با شما به اشتراک بگذاریم

با سلام ممنون بابت مطالب خوب شما تشکر

سلام خیلی ممنون بابت مععرفی این کتاب های عالی
منم کتاب های زیر رو پیشنهاد می کنم
ماندن در وضعیت آخر ترجمه اسماعیل فصیح
چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ترجمه حبیب آتش پنجه
و کتاب های برایان تریسی

خانم حیدری ممنون بابت کتاب هایی که معرفی کردین

خیلی ممنون از سایت خوب و مطالب عالیتون. من حداقل ده تا از کتاب هایی که توی این لیست بود رو خوندم و می‌تونم بگم این یکی از بهترین لیست هایی بوه که دیدم. به شخصه کتاب اثرمرکب دارن هاردی و جادوی فکر بزرگ رو از این لیست بهتون پیشنهاد می‌کنم….باتشکر

سلام علی عزیز ممنون از شما
اثر مرکب یکی از بهترین کتاب هایی است که اگر دستورات آن اجرا شود نتایج بزرگی را برای خواننده به ارمغان می آورد.
در یک مطلب جداگانه کتاب اثر مرکب را با ویدیو معرفی کرده ایم، کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:اثر مرکب

با سلام و وقت بخیر
ممنون از کتاب های خوبی که معرفی کردید لطفا کتاب شفای زندگی لوییز هی و انسان کامل را هم به لیست اضافه کنید

سلام
ممنون از نظر خوب شما و ممنون بابت معرفی کتاب

ممنون بابت معرفی کتاب ها
بسیار مفید هستند

ممنون از شما جناب بازیار گرامی و بزرگوار
همچنان پر قدرت به معرفی کتاب ادامه خواهیم داد

معرفی کتاب ها به اینگونه بسیار عالی و موثر بودند.
سپاس

با سلام: ممنون بابت زحمات و کتاب های خوبتون دوست ارجمند همه این کتاب ها را میشه یکجا پیدا کرد که قصد خریدشون دارم اگه هست همون انتشارات یا کتابخونه را معرفی بفرمائید ممنونت میشم .
دوباره بسیار سپاسگزارم .
پرتوان باشید

سلام ممنون از شما جناب سردار بزرگوار
برای خرید کتاب ها می توانید از سایت های کتاب فروشی بزرگ اینترنتی مثل دیجی کالا یا آدینه بوک تهیه نمایید.
اگر هم تمایل به خرید حضوری دارید که می توانید از شهرکتاب هر منظقه یا کتاب فروشی های معتبر آن محل تهیه نمایید.
البته باید توجه داشته باشید که ممکن است همه ی کتاب های معرفی شده را یک کتاب فروشی موجود نداشته باشد.
همان طور که من خودم هم این کتاب ها از کتاب فروشی های مختلف و سایت های مختلف تهیه کرده ام.
موفق و پیروز باشید

سلام جناب محمدیان.از جنابعالی به خاطر معرفی کتابهای فوق العاده مفید تشکر میکنم و به دوستان هم پیشنهاد میکنم هر کتابی رو که مطالعه میکنن از مطالبی که براشون مهم و جالبه نت برداری کنن.چون وقتی که میخوان مطالب کتابی رو که قبلا مطالعه کردن رو به یاد بیارن به دفتر یادداشت خودشون مراجعه میکنن و با یه مرور چند دقیقه یا چند ساعته انگار که دوباره اون کتاب رو خوندن و از مطالبش استفاده کردن و لازم نیس که همه مطالب یه کتاب چند صد صفحه ای رو دوباره بخونن که خیلی وقت گیر هستش..یه جمله معروف است که میگه ضعیف ترین نوشته ها و یادداشت ها از قوی ترین حافظه ها قوی تر است…

سلام بابک عزیز
ابتدا تشکر می کنم از شما بابت نظر خوبتون، پیشنهاد جالبی بود، کاری که خودم انجام می دم در مورد کتاب هایی که مطالعه می کنم، یک سری استیکی نوت و یک مداد یا خودکار کنارم دارم و نکات مهمی که به ذهنم می رسه و کارهایی که قراره عمل کنم رو داخل کتاب می نویسم و زیر متن کتاب خط می کشم. این جوری بعد از این که کتاب ها رو مجدد می خونم یا تورق می کنم نکات مهم برام یادآوری می شه

ممنون بابت پیشنهاد خوبتون

سلام من واسه چهارمین سال میخوام کنکور بدم..با اینکه مدرسه تیزهوشان بودم ولی یه عامل درونی …یه پرتی حواس…یا نمیدونم شاید هدفو گم کردن مانعم میشه…کدوم از کتابارو توصیه میکنید؟؟

با تشکر از مطالب خوب و پربارتان.

به نظر من کتاب شهامت اثر دبی فورد هم یکی از بهترینها در زمینه روانشناسی هست از نظر من فوق العاده هست تو تک تک کلمه هاشمی یه نیروی خاصی نهفته هست که نویسنده به آدم منتقلش میکنه

کتاب شهامت هم واقعا جزو کتاب های خوب هست، ممنون بابت معرفی

ممنون از کتابهای خوبی که معرفی کردین عالی هستن مخصوصا ثروتمند ترین مرد بابل و آیین دوست یابی

ممنون بابت نظر خوبتون مهسا خانم
واقعا کتاب آیین دوست یابی یکی از بهترین کتاب هاییه که در زمینه ی روابط انسانی نوشته شده، نویسندگی فوق العاده ی دیل کارنگی با دقت بالا و کلام موثرش باعث شده این کتاب بعد از گذشت چند دهه هنوز هم یکی از بهترین کتاب ها باشه.

کتاب ثروتمند ترین مرد بابل هم که واقعا آدم تحت تاثیر خودش قرار می ده که چطور میشه چندین قرن پیش اینقدر نظام مند اصول مالی رو رعایت کرد.
واقعا کتاب خوب خوندن نعمته
موفق باشی

کتاب حکایت دولت و فرزانگی از مارک فیشر هم بسیار کتاب عالی هست

بله کتاب حکایت دولت و فرزانگی هم واقعا عالیه که قبلا در لینک زیر معرفیش کردیم، ممنون از شماکتاب حکایت دولت و فرزانگی

چند کتاب دیگه هم که میتونم معرفی کنم:
بادبادک باز
وقتی نیچه گریست
اسپینوزا
بار هستی
جز از کل
دنیای سوفی
سه تفنگدار
بانوی نیل
مدارس بدون شکست
من پیش از تو
شازده کوچولو

مسیح عزیز ممنون از شما بابت کتاب هایی که معرفی کردید.
کتاب شازده کوچولو واقعا فوق العادس و یکی از بهترین کتاب هایی است که در سراسر جهان شناخته شدس.
زمان جز ار کل هم خیلی خوبه هر چند هنوز نتونستم اون رو کامل بخونم اما تا جایی که خوندم واقعا جذاب بود

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

از سایت خوب تان ممنوم ! جالب بود !

ممنون از شما

ممنون از سایت خوبتون
لینک کانال ما برای علاقمندان به موضوعات موفقیت و خودشناسی

ممنونم عالی بودن
لطفا کتابای برایان تریسی رو هم بهش اضافه کنید

حتما، ممنون از راهنمایی شما

۶ تا از کتاب های فوق را کامل خوندم و ۳ تا رو نیمه کاره. کاربردی ترینشون اثر مرکبه . اما یک کتابی اخیرا بدستم رسید که به جرات می تونم بگم بسیار بهم کمک کرده تا عادت های جدید را به راحتی در زندگی روزمره بوجود بیارم و اون کتاب” ریزعادت ها” اثر استفان گایز و چاپ نشر تعالی هست.توصیه می کنم حتما بخونید. از زمان مطالعه ی این کتاب از شش ماه پیش ، برنامه ی روزانه ام را به شکل پیوسته و مدام اجرا کرده ام. بسیار کاربردی است.

سلام وقت بخیر
ممنون از شما بابت نظر خوبتون. در این لیست سعی شده تاثیر گذارترین کتاب ها در سراسر جهان رو معرفی کنیم تا مخاطبین ما اگر به دنبال خرید کتاب هستند با یک لیست گلچین شده روبرو باشند. اثر مرکب یکی از کتاب های خوب در زمینه گرفتن انگیزه و اهسته و پیوسته ادامه دادن است.
ممنون از شما بابت معرفی این کتاب. راستش کتابی که معرفی کردین رو هنوز نخوندم، اگر یک خلاصه برای ما بنویسید واقعا عالی می شه. هم ما و هم تمام افرادی که در سایت هستند از اون استفاده می کنند.
موفق و پیروز باشید.

ممنون، مطالب خوب بود.

ممنون از شما پژمان عزیز بابت مطالعه ی این مطلب

خیلی از ساییتون لذت و بهره بردم

ممنون از شما سودابه خانم
باعث افتخار ماست که کاربرانی مثل شما داریم

ممنون عالی بود

سلام . حتی خوندن خلاصه کتابها هم به من انگیزه میداد.

سلام
مطالعه ی خلاصه کتاب ها هم واقعا تاثیر گذار هست و انرژی و انگیزه به ما می دهد.
اما خلاصه کتاب ها به اندازه خواندن کامل کتاب تاثیر ندارند، کتاب را وقتی کامل می خوانی انگار چیزی در وجود ما ته نشین می شود. شاید بتوان اصل حرف یک کتاب را در یک جمله یا یک صفحه گفت اما برای انتقال کامل مطلب نیاز است که مطلب در ۲۰۰ یا ۶۰۰ صفحه پخته و پرداخته شود.

ممنون از شما بابت نظر خوبتون
موفق و پیروز باشید

سلام.
ممنون از مطلب خوبتون.
نظرتون درباره کتاب «پله پله تا اوج» و «قدرت فکر مثبت» چیه؟

عالی بود
tank you

سلام. از کتابهای خوبی که خیلی رو من تاثیر مثبتی داشت، کتاب از فرش خاکی تا عرش خوشبختی ابدی بود. نوشته خانم کیمیا مظفریان. . پیشنهاد می کنم بخونیدش

سلام
ممنون بابت معرفی کتاب

ممنون بابت كتابهاي كه معرفي كردين
ميشه كتاب راجع به شناخت عواطف هم معرفي كنيدمن فرق احساس با عاطفه رو ميخوام متوجه بشم ممنون

همه ی کتاب هایی که نام بردید رو من مطالعه کردم واقعا عالی هستن مخصوصا کتاب های انتونی رابینز ولی جا داره کتاب قدرت شگفت انگیز احساسات ازجری و استر هیکس هم اضافه کنید نیاز به درک بالا داره ولی واقعا کلمه ای در وصف بی نظیریش پیدا نمیشه
ممنون.

به شما تبریک می گم بابت مطالعه ی این کتاب های عالی و از شما ممنونم بابت معرفی کتاب.
موفق و پیروز باشید

با عرض سلام و تشکر فراوان
جای کتاب فلورانس اسکاول شین- کتاب های خانم کاترین پاندر (قانون توانگری- چشم دل بگشا- قانون شفا) – کتاب های وین دایر (قدرت مشی الهی — ندای دورن__))

درباره آشکار شدن رسالت الهی که دا ما رو با استعداد و رسالت خاص آریده کتاب یا مطلب اگر دارید معرفی کنید ممنون میشم

ببخشید اصلاح داره: خدا ما رو (نوشتم دا)- رسالت خاص آفریده نوشتم خاص آریده

سلام و احترام آقای صباغ عزیز
ممنون از شما بابت معرفی کتاب های عالی
کتاب هایی که معرفی کردین واقعا جزو پرفروش ترین کتاب ها و پر مخاطب ترین کتاب ها هستند که سال های سال است در سرار دنیا چاپ می شوند.
ما تمام سعیمون رو می کنیم که این مطلب رو مدام به روز نگه داریم اما همونطور که می دونید سخت است و همراهی کاربران عزیزی مثل شما باعث شده که به مرور لیست کتاب های معرفی شده برای خواندن بیشتر و بهتر شوند.
ممنون از شما بابت مشارکتتون

سلام استاد
سپاس از محتوای خوبتان
موفق و پیروز باشید

با سلام و تشکر بابت معرفی این همه کتاب جذاب و تاثیر گذار

کتاب سرمایه روانشناختی لوتانز هم کتاب جذابی است که در تمام زمینه های زندگی میتونه به ادمی کمک کنه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

یادگیری مهارت، کلید رهایی از بیکاری و رسیدن به رضایت شغلی

در این مطلب سعی کردیم بهترین کتاب هایی که در نوجوانی باید بخوانید را به شما معرفی کنیم.

اما چرا؟

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

همان‌طور که بارها شنیده‌ایم، نوجوانی مانند پلی است که کودکی را به بزرگ‌سالی وصل میکند و خواندن کتابهای خوب در سنین نوجوانی می‌تواند به پربارتر شدن این مقطع حساس زندگی کمک زیادی بکند.

در کنار تمام تجربیات جدید و گوناگونی که در این سن کسب میکنیم، ما تصمیم گرفتیم با معرفی چند نمونه از بهترین و پرفروش ترین رمان‌های نوجوان، یکی از کم هزینه‌ترین، مفیدترین و البته هیجان انگیز‌ترین تجربه‌های خودمان را با شما درمیان بگذاریم.

کتاب هایی که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد به گونه­‌ای است که اگر کتاب‌خوان حرفه­‌ای باشید، دست کم برای یک­‌بار نام آن­ها به گوشتان خورده. 

اما اگر تازه میخواهید کتاب خواندن را شروع کنید اصلا نگران نباشید. این کتاب­‌ها آنقدر جذاب و هیجان انگیز خواهند بود که باعث شوند لحظه‌­ای کتاب را زمین نگذارید و  شما هم به جمع کتاب خوان­‌ها بپیوندید.

طبیعتا اینها لیست پیشنهادی ما برای بهترین کتابهای نوجوانان است و با توجه به کتابهایی که خوانده‌ایم این لیست درست شده است. خوشحال میشویم اگر شما هم در انتهای مطلب در قالب کامنت به معرفی کتابهای مناسب برای نوجوانان بپردازید.

این شما و این هم لیست بهترین کتابهای دنیا برای نوجوانان:

 

کتاب­‌های هری پاتر توسط جی.کی.رولینگ در ژانر فانتزی و خیال پردازانه نوشته شده است.

هری پاتر جادوگر نوجوانی است که به همراه دوستانش در مدرسه علوم و فنون جادوگری هارگواتز درس می­خواند. بخش اصلی داستان‌های هری پاتر مربوط به شکست دادن جادوگر سیاه و غلبه بر اوست که هدفش از بین بردن افراد غیر جادوگر است.

فیلم­‌های هری پاتر هم که اقتباسی از همین مجموعه است، مورد استقبال خوبی قرار گرفت. هرچند پیشنهاد ما به شما این است ابتدا بدون نگرانی از حجم ۱۳ جلدی، کتاب­‌ها را بخوانید، سپس از تماشای فیلم‌­های هری پاتر لذت دوچندان ببرید.

رولینگ که هنگام نوشتن اولین کتاب وضع مالی خوبی نداشت، هیچگاه فکر نمیکرد به چنین موفقیتی دست پیدا کند. استقبال زیاد از این مجموعه باعث شد به حدود ۷۰ زبان در دنیا ترجمه شود.

پس هیچ­وقت نا امید نشوید و شعار مدرسه­‌ی هارگواتز را نیز فراموش نکنید: ” هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید “.


 

جی.آر.آر تالکین، ارباب حلقه‌ها را در سه جلد به سبک خیال‌پردازی-حماسی و در ادامه‌ی داستان هابیت نوشت.

تالکین زبان شناس هم بود و از زبان‌های علمی که اختراع کرده بود در این اثر استفاده کرد.

این مجموعه درباره‌‌ی ماجراجویی نوجوانی بنام فرودو بیگنز است که وظیفه‌ی نابودی حلقه‌ی شیطان را برعهده میگیرد. این حلقه قرن‌ها پیش توسط ارباب تاریکی ساخته و سپس گم شد.

سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها با همان نام کتاب‌هایش «یاران حلقه»، «دو برج» و «بازگشت پادشاه» توسط پیتر جکسون و در سه قسمت ساخته شد و جوایز زیادی در اسکار گرفت.


 

مجموعه‌ی ۱۴ جلدی نیکولا کوچولو، به قلم سامپه گوسینی که زبانی طنزآمیز و ماجراهایی سرگرم کننده دارد، از آن دست کتاب‌هایی است که نمیتوان سن خاصی برای مخاطب‌ آن درنظر گرفت.

” نیکولا کتابی است برای هفت تا هفتاد ساله‌ها “

نیکولا کودکی بازیگوش است و همین بازیگوشی‌هایش برای او دردسرهای زیادی در خانه و مدرسه به‌وجود می‌آورد. او به کمک دوستانش سعی در حل آن‌ها دارد که این خود مشکلی دیگر برایشان به‌وجود می‌آورد.

با دردسرهای نیکولا همراه شوید.


 

رولد دال از معروف‌ترین نویسندگان کودک و نوجوان است.

داستان‌های او گاهی موضوعاتی بسیار ساده و روزمره دارد و گاهی پر از اتفاقات عجیب است.

کلام طنز و ماجراجو‌هایی که رولد دال خلق میکند، باعث جذابیت نوشته‌هایش برای تمام رده‌های سنی می‌شود.

جالب است بدانید، فیلم خوشمزه‌ی «چارلی و کارخانه‌ی شکلات سازی» از کتابی به همین اسم که نوشته‌ی رولد دال است ساخته شده‌.

«ماتیلدا» «دنی قهرمان جهان» و «غول بزرگ مهربان» از معروف‌ترین آثار او هستند.

هرچند با خواندن یک جلد از کتاب‌های او مطمئنا به خواندن دیگر کتاب‌هایش علاقه‌مند خواهید شد.معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان


 

اگر به گشت و گذار در زیر زمین و دریاها علاقه دارید، شما را با ژول ورن آشنا می‌کنیم.

ژول ورن نویسنده‌ای فرانسوی و شهرتش به دلیل نوشتن کتاب‌های علمی-تخیلی است.

او به مخاطبانش، که اغلب نوجوانان هستند، اجازه میدهد به دورترین و عجیب‌ترین نقاط سفر کنند.

« سفر به مرکز زمین» «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» و «دور دنیا در هشتاد روز» از معروف‌ترین آثار او هستند.

سفر به دنیای عجایب را شروع کنید.


 

۶- زنان کوچک:

زنان کوچک، رمان بلندی از لوییزامی الکات است که با الهام از زندگی واقعی نویسنده و سه خواهرش نوشته شده است. این رمان از یکی از بهترین رمان‌های جهان برای نوجوان است.

داستان درباره‌ی خانواده‌ی مارچ است که در گذشته ثروتمند بوده‌اند اما الان وضع مالی مناسبی ندارند. پدرشان به جنگ رفته و آن‌ها سعی می‌کنند بدون او زندگی خود را اداره کنند.

موفقیت زیاد این کتاب باعث نوشتن جلد دومش به‌نام ” همسران خوب ” شد که به اندازه‌ی جلد اول آن موفق بود.

خوانندگان این کتاب معمولا روحیات نزدیک به خودشان را در یکی از خواهران پیدا میکنند. شما به کدام یک از خواهران مارچ شباهت بیشتری دارید؟


 

۷- آوای وحش/سپید دندان:

بعضی‌ها این دو کتاب را مکمل یکدیگر می‌دانند و آن‌ها را ” کتاب‌های سگی ” جک لندن می‌نامند.

آوای وحش ماجرای سگی اهلی است که کنار انسان‌ها زندگی می‌کند و به گرگی درنده تبدیل می‌شود.

نثر روان آن باعث شده مورد توجه نوجوانان قرار بگیرد.

سپید دندان درباره‌ی حیوانی وحشی است که اهلی می‌شود و به کمک انسان می‌آید.

چندین فیلم و انیمیشن از روی سپید دندان ساخته شده است.

به نظرتان دنیای سگ‌های جک لندن چگونه است؟


 

۸- شازده کوچولو:

مطمئن باشید از سنین نوجوانی به بعد، اگر در هر دهه از زندگی‌تان این کتاب از آنتوان دوسنت اگزوپری را بخوانید، نکته‌ای مناسب با سن و سال‌تان در آن پیدا می‌کنید.

داستان درباره‌ی ملاقات یک خلبان با موجودی به‌‌نام شازده کوچولو است که از سیاره ب۶۱۲ آمده. و موضوعاتی از عشق و فلسفه در آن مطرح میشود.

شغل اصلی اگزوپری خلبانی بود و در حین شکستن رکورد پرواز در صحرای بزرگ آقریقا هواپیمایش دچار سقوط شد. همین حادثه باعث نوشتن شازده کوچولو شد.

شازده کوچولو تنها کتاب غیرمقدس است که به بیش از ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده است.

با شازده کوچولو و گل کوچکش همراه شوید تا به شما بگویند عشق در سیاره ب۶۱۲ چگونه است. ‌ 


 

۹- ناطور دشت(ناتور دشت):

معروف‌ترین اثر جی.دی.سلینجر که در سایت‌ها و مجلات کتاب، نمره‌ی بالایی به خود اختصاص داده.

هولدن نوجوان ۱۷ ساله‌ای است که از مدرسه اخراج شده و داستان زندگی‌اش را در یک مرکز روانکاوی روایت می‌کند.

ناطور دشت از تنهایی، موفقیت و شکست به زبان ساده سخن می‌گوید.


 

۱۰- مزایای منزوی بودن:

استیون چباسکی با این کتاب توانست توجه مخاطبین را به خودش جلب کند و به مدت ۷۱ هفته در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد.

مزایای منزوی بودن به جنبه‌های مختلفی از زندگی نوجوانان مثل برون‌گرایی و درون‌گرایی، سلامت روان و… می‌پردازد.

چارلی نوجوانی است که تمام وقایعی که برایش اتفاق می‌افتد را در نامه‌ای برای دوستش شرح می‌دهد. و سیر پیش‌ برنده‌ی داستان از طریق همین نامه‌ها است.

چند سال بعد از انتشار کتاب، فیلم‌نامه‌ی آن توسط خود چباسکی نوشته و کارگردانی شد.

این کتاب را نسخه‌ی مدرن ناطور دشت، که پیش‌تر به معرفی آن پرداختیم، میدانند.


 

۱۱- بابا لنگ دراز/دشمن عزیز:

بابا لنگ دراز به قلم جین وبستر در فهرست بهترین رمان­‌های عاشقانه‌ی کلاسیک قرار دارد.

داستان در مورد دختری به‌نام جودی است که در پرورشگاه زندگی میکند. شخصی هزینه­‌ی تحصیل جودی را تقبل میکند و جودی که تنها سایه­‌ای از آن مرد را دیده، در نامه­‌هایی که برایش می­نویسد او را بابا لنگ دراز خطاب میکند.

دشمن عزیز را میتوان ادامه و جلد دوم بابا لنگ دراز دانست.

پس از ازدواج جودی با پندلتون، مدیر پرورشگاهی که جودی در آن بزرگ شده بود اخراج و سالی، دوست صمیمی جودی، جانشین او میشود.

روایت هر دو کتاب بر عهده­‌ی نامه‌­هایی است که به ترتیب جودی به بابا لنگ دراز و سالی به جولی مینویسند.

علاوه بر انیمیشن بابا لنگ دراز، که شاید آن‌را دیده باشید، کتاب صوتی این اثر هم قابل تهیه است.


 

۱۲- شگفتی:

نوشته­ ی آر.جی.پالاسیو، که در سال ۲۰۱۳ در فهرست پرفروش ترین­‌های نیویورک تایمز قرار داشت و پس از آن کاندید و برنده­‌ی چندین جایزه شد.

آگوست به­‌خاطر بیماری قیافه­‌ای ناخوشایند دارد. در واقع او پسری معمولی با ظاهری غیرمعمول است. آگوست تا ۱۳ سالگی به مدرسه نرفته و حالا خانواده­اش تصمیم گرفته­اند او را به مدرسه بفرستند.

با زبان ساده و کودکانه‌ی آگوست، و اتفاقاتی که برایش می­‌افتد همراه شوید.

ماجرای آگوست را بخوانید و بگویید اگر شما جای او بودید چه کاری انجام میدادید؟


 

بهترین کتابها برای دختران نوجوان

بهترین کتاب‌های علمی تخیلی برای نوجوانان

 

چگونه کتاب‌خوان شویم و کتاب خوان باقی بمانیم؟

۸ کتابی که با خواندن آن‌ها عاشق کتاب‌ها می‌شوید (معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی)

 

۱- بهترین کتابهای خودشناسی، ۷ کتاب برای شناخت علاقه، استعداد و رسالت فردی

۲- بهترین کتابهای توسعه فردی، ۷ کتابی که برای رشد فردی به آنها نیاز دارید

۳- بهترین کتابهای روانشناسی، ۱۰ کتاب روانشناسی که زندگی شما را تغییر می‌دهند

 

بهترین کتابهای ایرانی

بهترین نویسندگان ایرانی

بهترین کتابهای جهان – ۱۰+۳ تا از بهترین کتابهای دنیا

من کتاب هایی به سبک خون اشام میخام اما نمیدونم
چجوری باید پیدا کنم

کتاب های آقای داودامیریان عالیهههههه

سلام خواندن کتاب های قصه های سرزمین اشباح نوشته دارن شان بسیار عالیه و خیلی جذابه و حتما بخونید شاید بهترین کتابی بشه که خندید.

کتاب های پنجگانه افسانه هم واقعا ارزش خوندن رو داره.

سلام ممنون از معرفی کتاب ها . کتاب ها ی مری پاپینز ،جین ایر و دریاچه اشک هم عالی هستن

فقط هری پاتر
بهترین کتاب
بهترین شخصیت
بهترین فیلم
بهترین دنیا

واقعا

مجموعه داستان های آرتمیس فاول و همینطور مجموعه داستان سیرک عجایب هم فوق العاده هیجان انگیز و جالبن. من این کتاب ها رو تا سن ۱۷ سالگی همشونو خوندم و واقعا کتاب های خوبی معرفی کردید.

چقدر خوب که شما توی اون سن اهل کتاب خوندن بودید و ممنون از بابت معرفی کتاب. 🙂

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

 Notify me when new comments are added.

نگرش کارنکن

رادیو کارنکن

معرفی مراجع آموزشی آنلاین

کتاب‌های خوب برای کارنکن

تست‌های خودشناسی

معرفی شغل‌ها


           


برای آشنایی بیشتر با من و عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت به این لینک مراجعه کنید.

دوران نوجوانی هم برای والدین و هم برای نوجوانان دوران سخت و پرچالشی به شمار می‌آید. نوجوانان در این سن احساس استقلال بیشتری دارند از طرفی خانواده‌ها آنها را هم‌چنان کودک می‌پندارند و با آنها مانند کودکان رفتار می‌کنند. به این ترتیب با یکدیگر دچار تعارض می‌شوند. به دلیل اختلافات و سرکشی‌های نوجوانان توصیه می‌شود والدین کتاب روانشناسی نوجوان و کتاب تربیتی نوجوان را مطالعه کنند تا در دوران بلوغ فرزندانشان همانند دوست درکنارشان باشند تا به مرحله‌ی بعدی زندگی که جوانی به سلامتی قدم بگذارند.

نوشتن برای نوجوانان کار سختی است. زیرا کتاب باید متناسب با حال و هوای دوران بلوغ باشد، ادبیات سنگینی نداشته باشد، پاسخگوی دغدغه‌های نوجوانان باشد و در عین حال آموزنده باشد و دایره اطلاعات و واژگان نوجوانان را افزایش دهد. از مهم‌ترین موضوعاتی که در کتاب داستان نوجوان می‌توان مشاهده کرد، بررسی موضوع هویت، استقلال فردی، تقویت مهارت‌های حل مسئله، عزت نفس و اعتماد به نفس است. پرداختن به ادبیات کودک و نوجوانان در ایران سابقه‌ی طولانی ندارد و بیشتر به قصه‌های عامیانه اختصاص دارد. کتاب نوجوانان دو گروه سنی مختلف را در برمی‌گیرد.

گروه سنی د: این رده سنی دوره‌ی اول متوسطه (کلاس‌های هفتم، هشتم و نهم) را شامل می‌شود. گروه سنی د اولین نشانه‌های بلوغ را دربرمی‌گیرد و با تغییرات جسمی و روحی همراه است. مهم‌ترین خصیصه‌ی نوجوانان در این دوره پرسشگری و کنجکاوی در مورد مسائل گوناگون به ویژه جنس مخالف است.

گروه سنی ه: این گروه سنی دوره‌ی دوم متوسطه (کلاس‌های دهم، یازدهم و دوازدهم) را دربرمی‌گیرد. این سنین را می‌توان پرتنش‌ترین سال‌های زندگی کودک و نوجوانان دانست. گفتگو با روانشناس یا مطالعه کتاب‌های روانشناسی می‌تواند به نوجوانان کمک کند تا به خوبی از پس بحران شخصیت بربیایند. رمانهای نوجوانان نیز می‌تواند به همسالان آنها در پشت سر گذاشتن این مرحله به خوبی کمک کند.

فیدبو کتاب‌های الکترونیکی و کتاب‌های صوتی متعددی را برای نوجوانان عرضه کرده است که می‌توان آنها را به آسانی خرید و دانلود کرد.معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان

 

 

iOS

اندروید

ویندوز

کتاب مورد نظرتان را درخواست کنید تا در صورت امکان آن را به فروشگاه اضافه کنیم.

معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان
معرفی کتاب های روانشناسی برای نوجوانان
0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *