کلینیک روانشناسی در تهرانپارس

 
helpkade
کلینیک روانشناسی در تهرانپارس
کلینیک روانشناسی در تهرانپارس

عناوین مهم داخل مقاله

بسیاری از افراد ساکن شرق تهران همیشه به دنبال مطب روانشناسی در تهرانپارس هستند. مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر در شرق تهران مفتخر است که با رویکرد درمانگری در پرتو اخلاق حرفه ای و نیز بهره گیری از دانش روز دنیا خدمات گسترده روان درمانی و مشاوره را ارائه می نماید.

خدمات مطب روانشناسی در تهرانپارس با نام کیمیای زندگی (شعبه دوم مرکز مشاوره اکسیر) شامل: مشاوره و روان درمانی بزرگسال، مشاوره و روان درمانی کودک و نوجوان، مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، زوج درمانی، تشخیص و درمان اختلالات جنسی، سنجش هوش و استعدادیابی، مشاوره تحصیلی و شغلی، مشاوره صنعتی – سازمانی، درمان مشکلات یادگیری، بیش فعالی، نوروفیدبک و غیره است.

روان درمانی به شيوه‌هايی گفته می‌شود که در آن مشکلات روانی و عاطفی از طريق بيان مشکلات به يک درمانگر و گفتگو با او درمان می‌گردد. روان درمانگر به شناخت شما از خود و بهتر شدن توانايی مقابله‌تان کمک می‌کند. روان درمانی یا درمان روانشناختی درمان اختلالات روحی، احساسی، شخصیتی و رفتاری با استفاده از روش‌هایی مانند گفتگو کردن با شخص بیمار، گوش دادن به حرف‌های بیمار و راهنمایی کردن او است.

روان درمانی روشی است که توسط درمانگری آموزش دیده به شکل حرفه‌ای، با توجه به خاستگاه «اختلال تحت درمان»، انجام گیرد. روان درمانگری بر دوپایه «رابطه» و «ارتباطات» به شکل کلامی و غیرکلامی استوار است. رابطه‌ای حرفه‌ای بین بیمار و درمانگر است که مبتنی بر اصالت، جدیت، صمیمیت و آزادی است.

کلینیک روانشناسی در تهرانپارس

 

مقاله مرتبط: روان درمانی چیست؟

بسیاری از زوجین در هنگام بحث کردن، سعی می­‌کنند ثابت کنند که مقصر نیستند و حق با آنان است و علت مشکلات ایجاد شده همسرشان است و او مقصر اصلی است. دقت کنید هیچ مشکلی با متهم شناختن همسرتان حل نخواهد شد.

مقاله مرتبط: مرکز مشاوره زوج درمانی

همه خانواده‌ها باید خود را برای کنار آمدن با مشکلات روزمره آماده سازند و راهکارهای مناسب برای کنار آمدن با فشارهای روانی که از بیرون و درون به خانواده وارد می‌شوند را بیاموزند. خانواده‌های توانا علاوه بر تعالی و بقای کل نظام خانواده، موجب رشد و شکوفایی یکایک اعضای خانواده می‌شوند. در حالی که در خانواده‌های نابسامان منافع بعضی تامین و نیازهای عده‌ای دیگر بی پاسخ می‌ماند و یا آنکه علی رغم ثبات ظاهری خانواده، همه یا بعضی افراد خانواده ناراضی هستند.

مشاوره خانواده در زمان‌هایی که خانواده با موقعیتی جدید نظیر بارداری، تولد فرزند، مهاجرت، ازدواج و رشد فرزندان، یلوغ نوجوانان یا با مشکلات و آسیب‌هایی نظیر اعتیاد، افسردگی، بیماری یا مرگ عزیزان، خیانت، ورشکستگی، خودکشی و …روبرو می‌شود، ضرورت دارد. مشاوره خانواده‌ها تنها به حل اختلاف و ایجاد جو مسالمت‌آمیز ختم نمی‌شود، بلکه در موارد زیادی سبب بهبود وضع زندگی و ارتقاء سطح رضایتمندی زوجین و همه اعضای خانواده خواهد شد.

حل مشکلات زناشویی زوجین شامل درمان اختلالات جنسی، درمان اختلالات هویت جنسی، آموزش مسایل زناشویی به جوانان، آموزش‌های پیش از ازدواج، تشخیص مسایل جنسی بهنجار از نابهنجار، آموزش صحیح مسایل زناشویی و افزایش لذت زندگی سالم و … است.

ارتباط با کودک یکی از چالش برانگیز‌ترین و در عین حال لذت بخش‌ترین تجربیات ما می‌باشد. در مجموع مادران و پدران به شیوه بسیار ظریفی پا به پای هر کودک از نو بزرگ می‌شوند.

سلامت روانی فرد از همان آغاز به دست والدین، به‌خصوص مادر پی‌ریزی می‌شود. مادر همان چیزی را تدارک می‌بیند که می‌توانیم آن را یک محیط تسهیل‌کننده بنامیم. محیطی که زمینه را برای فرایندهای رشد طبیعی کودک و تعامل کودک با محیط مطابق با الگوی وراثتی فرد فراهم می‌سازد. مادر بی‌آنکه بداند پایه‌های سلامت روانی فرد را استوار می‌سازد.

مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان کمک می‌کند ویژگی‌‌ها و استعدادهای خود را بهتر شناخته و به موارد و خصوصیاتی که به آنها توجه نداشته‌اند یا میزان توجه به آنها کمتر بوده، بیشتر توجه نمایند. علاوه بر این اطلاعات آنها را در زمینه‌های مختلف تحصیلی تقویت کرده و در صورت وجود نواقصی در عملکردشان آنها را شناسایی و راه‌حل‌هایی برای رفع نواقص ارائه می‌دهد و به این ترتیب دانش‌آموزان می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به گذشته در زمینه درسی داشته باشند و انتخاب‌های بهتری انجام دهند و اشکالات احتمالی را نیز برطرف کنند.

اختلالات روانی عموما ناشی از عملکرد نامناسب مغز و الگوهای ناصحیح مغزی می‌باشد. بنابراین مغز هم مانند هر سیستم پبچیده دیگر نیاز به تنظیم و رفع نقص دارد. نکته جالب توجه آن است که مغز قابلیت خودتنظیمی و به روز شدن را دارد به شرط آنکه از وضعیت خود آگاهی یابد. نوروفیدبک مانند یک آینه این امکان را به مغز می‌دهد تا از وضعیت خود آگاهی یابد و در طی فرایندی آموزشی خودتنظیمی را به مغز می‌آموزد. در نوروفیدبک که نورتراپی هم گفته می‌شود سنسورهایی که الکترود نامیده می‌شوند بر روی پوست سر بیمار قرارمی‌گیرند. این سنسورها فعالیت الکتریکی مغز فرد را ثبت و در قالب امواج مغزی (دراغلب موارد به شکل شبیه‌سازی شده در قالب یک بازی کامپیوتری یا فیلم ویدئویی) به اونشان می‌دهند. در این حالت پخش فیلم یا هدایت بازی کامپیوتری بدون استفاده از دست وتنها با امواج مغزی شخص انجام می‌شود. به این شکل فرد با دیدن پیشرفت یا توقف بازی پی به شرایط مطلوب یا نامطلوب امواج مغزی خود برده و سعی می‌کند تا با هدایت بازی یا فیلم، وضعیت تولید امواج مغزی خود را اصلاح کند.

مقاله مرتبط: دپارتمان نوروفیدبک و بیوفیدبک مرکز اکسیر

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر بزرگترین مرکز خدمات روانشناختی در سطح شهر تهران و در شرق تهران مفتخر است که با رویکرد درمانگری در پرتو اخلاق حرفه‌ای و نیز بهره گیری از دانش روز دنیا خدمات گسترده روان درمانی و مشاوره را ارائه می‌نماید.

/* Color */
.bookly-form-group > label,
.bookly-label-error,
.bookly-progress-tracker > .active,
.bookly-form .picker__nav–next,
.bookly-form .pickadate__nav–prev,
.bookly-form .picker__day:hover,
.bookly-form .picker__day–selected:hover,
.bookly-form .picker–opened .picker__day–selected,
.bookly-form .picker__button–clear,
.bookly-form .picker__button–today,
.bookly-columnizer .bookly-hour span.bookly-waiting-list {
color: #f4662f!important;
}
/* Background */
.bookly-progress-tracker > .active .step,
.bookly-form .picker__frame,
.bookly-service-step .bookly-week-days label,
.bookly-repeat-step .bookly-week-days label,
.bookly-columnizer .bookly-hour:hover .bookly-hour-icon span,
.bookly-btn,
.bookly-btn:active,
.bookly-btn:focus,
.bookly-btn:hover,
.bookly-btn-submit,
.bookly-round,
.bookly-square {
background-color: #f4662f!important;
}
.bookly-triangle {
border-bottom-color: #f4662f!important;
}
/* Border */
.bookly-form input[type=”text”].bookly-error,
.bookly-form input[type=”password”].bookly-error,
.bookly-form select.bookly-error,
.bookly-form textarea.bookly-error,
.bookly-extra-step div.bookly-extras-thumb.bookly-extras-selected {
border: 2px solid #f4662f!important;
}
/* Other */
.bookly-form .picker__header { border-bottom: 1px solid #f4662f!important; }
.bookly-form .picker__nav–next:before { border-left: 6px solid #f4662f!important; }
.bookly-form .picker__nav–prev:before { border-right: 6px solid #f4662f!important; }
.bookly-service-step .bookly-week-days label.active, .bookly-repeat-step .bookly-week-days label.active { background: #f4662f url(https://psychoexir.com/wp-content/plugins/bookly-responsive-appointment-booking-tool/frontend/resources/images/checkbox.png) 0 0 no-repeat!important; }
.bookly-pagination > li.active, .bookly-columnizer .bookly-day, .bookly-schedule-date { background: #f4662f!important; border: 1px solid #f4662f!important; }
.bookly-columnizer .bookly-hour:hover { border: 2px solid #f4662f!important; color: #f4662f!important; }
.bookly-columnizer .bookly-hour:hover .bookly-hour-icon { background: none; border: 2px solid #f4662f!important; color: #f4662f!important; }

پرهام says:

سعید says:

الی says:

[email protected]

[email protected]

عناوین مهم داخل مقاله

یکی از بزرگ‌ترین و بهترین کلینیک روانشناسی در تهرانپارس مرکز مشاوره و روانشناسی کیمیای زندگی (شعبه دوم اکسیر) است. هم اینک مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی اکسیر با در اختیار داشتن فضای مناسب و بزرگ درمانی و مجهز به جدیدترین ابزارهای اندازه‌گیری، سنجش و درمان‌های تکنولوژیک و در اختیار داشتن نیروی خبره و متخصص، آماده ارائه خدمات روانشناختی در زمینه‌های سنجش و اندازه‌گیری روانی و روان سنجی، رواندرمانی و درمان‌های گروهی، درمان‌های تکنولوژیک نوروفیدبک و تی دی سی اس، آموزش والدین و ارتقا توانمندی‌های شناختی و همچنین بازی درمانی، کار درمانی و کلیه خدمات تشخیصی و درمانی کودک و نوجوان می‌باشد.

علمي است كه رفتارها و فرآيندهای ذهن انسان را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد. علم روان‌شناسی موضوعاتی همچون عملكرد ذهن، احساسات، شناخت، عواطف، ادراك، تمركز، روابط بين فردی و اجتماعی، روابط خانوادگی، شخصيت شناسی و رفتارهای فرد را نيز در بر می گيرد.

مقاله مرتبط: براستی، روانشناسی چیست؟

مقاله مرتبط: روانشناسی دقیقا چیست؟

کلینیک روانشناسی در تهرانپارس

مقاله مرتبط: مشاور و روان شناس بودن کار سختی است

شما به عنوان مراجع و کسی که درخواست کمک دارید کاملا متوجه نحوه برخورد درمانگر خود خواهید شد. شما به این نکته مهم پی خواهید برد که آیا روانشناس شما عمیقا اظهار همدلی و همدردی با شما دارد؟ همدلی و همدردی چیزی ورای کلمات و جملات است و در این مورد شما باید با دل و جان خود همدردی را حس کنید.

یک روان‌شناس خوب علاوه بر دارا بودن دانش کافی در زمینه روان‌شناسی و توانایی بکارگیری آن معلومات تخصصی در روند درمان، می‌بایست دیدی خالی از قضاوت، پیش داوری و سرشار از درک و همدلی داشته باشد. این درک و همدلی باید به گونه‌ای باشد که مراجع به راحتی حرف‌ها و مشکلات خود را بیان کند و از مقاومت برای ابراز مشکلات خود بپرهیزد. در واقع یک متخصص روان‌شناسی می‌بایست رابطه‌ای عمیق اما سالم با افراد برقرار کند؛ تا آنها بستری مناسب برای بیان مشکلات‌شان فراهم ببینند و به او اعتماد کنند.

حل شدن مشکلات بسیاری از مراجعین در گرو حل تعارض آنها با خانواده و افراد وابسته است که هرگز نتوانسته اند حرفشان را از طریقی درست به آنها بیان کنند. گاهی لازم است روانشناس، مداخلاتی در جهت برقرار شدن روابط صحیح میان افراد خانواده، انجام دهد. در این مورد روانشناس خود باید مهارت در برقرای ارتباط موثر را داشته باشد.

یک روانشناس خوب شما را قضاوت نمی کند. او به طور مکرر در مورد احساسات شما و یا رفتارتان، احساس گناه یا خجالت را ایجاد نمی کند. در واقع وقتی شما مورد قضاوت و یا سرزنش قرار بگیرید، سعی در مخفی کردن مشکل می کنید. همچنین ممکن است احساس اضطراب و ترس پیدا کنید. یک دکتر روانشناس خوب شما را درک می کند و پا به پای شما سعی در رفع مشکل دارد.

روانشناس باید بتواند با تمام وجود حرف های شما را گوش دهد که این گوش دادن در حرفه روان درمانی به صورت یک تکنیک آموزش داده می شود. هر روانشناسی قبل از شروع به کارهای درمانی باید این آموزش ها را دیده باشد.

باورهای غلط زیادی در خصوص روانشناسان و مشاوران وجود دارد. این هم یکی دیگر از این باورهاست. اینکه یک دکتر روانشناس خوب و یا یک مشاور خوب، خود باید فردی کامل باشد. این موضوع صحیح نیست. مانند این است که بگوییم یک پزشک قلب، خود نباید دچار ناراحتی قلبی باشد و یا یک متخصص مغز و اعصاب، خود نباید اضطراب و استرس داشته باشد. بهتر است کمال گرایی را کنار بگذاریم و در نظر بگیریم که طرف مقابل ما هم یک انسان است.

البته قابل ذکر است که یک دکتر روانشناس خوب خود دارای مشاور و درمانگرانی قوی و زبده است و هر از چند گاهی برای تخلیه عاطفی و مشکلات خود به یک درمانگر مراجعه می کند.

یک روان‌شناس در هر جامعه‌ای که مشغول به ارائه خدمت به افراد جامعه است، نمی‌بایست باورها و اعتقاداتش با اعتقادات مورد قبول در جامعه‌اش بسیار فاصله داشته و کاملاً متفاوت باشد؛ چون ممکن است به جای اینکه کمک حال جامعه باشد، خود باعث اخلال و ایجاد مشکل در جامعه باشد.

همچنین می‌بایست از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، بومی، مذهبی و تربیتی جامعه خود را شناسایی کرده و به آیین و رسوم حاکم بر جامعه اشراف کامل داشته باشد. طبعاً در این حالت اگر روان‌شناس از فردی ایراد و یا اشکالی بگیرد، به غرض‌ورزی و تعصب تعبیر نخواهد شد. این موضوع خود یکی از خصایص روان‌شناس خوب است.

یک متخصص باید آگاه و پایبند بر بسیاری از اصول و معیار‌های ارزشی حاکم بر جامعه خود باشد. به همین دلیل متخصصی که این معیارها را نمی‌شناسد، نمی‌تواند متخصصی خوب و کارآمد برای جامعه خود باشد. البته گفتنی‌ست که این متخصص می‌تواند به برخی از رفتارهای جامعه اشکال و ایراد بگیرد. اما در مجموع می‌بایست ارزش ها و تفکرات حاکم بر جامعه خود را قبول داشته‌ باشد و بپذیرد.

بیمار یا مراجع انگیزه کافی برای ادامه درمان و مشاوره را در خلال امر مشاوره حاصل کند. باید توجه داشت که ادامه درمان رابطه مستقیم با انگیزه فرد دارد. یعنی فرد مراجعه‌کننده بنا به خواست خود و نه با اجبار دیگران اقدام به کمک و یاری از متخصص کرده باشد. همچنین وقتی فردی به متخصص اطمینان می‌کند، این موضوع خود زمینه ایجاد انگیزه برای مراجعه بعدی را فراهم می‌کند و فرد مراجعه‌کننده به این اعتقاد می‌رسد که روان‌شناس قادر به حل مشکل وی است.

زمانی‌که در حال بررسی و حل مشکلات مراجع است، درگیر و دغدغه حل مشکلات شخصی و خانوادگی خود نباشند. کرامت انسانی مراجعین را حفظ کند و نباید به مراجعین این نگرش را داشته باشد که آنها افرادی فاقد شعور و درک هستند، بلکه با این دید به آنها بنگرند که آنها بیمارند و نیازمند کمک ما هستند.

اگر برای مشکل وسواس یا خیانت خود نزد یک روانشناس رفتید و از مضرات اسراف آب و یا گناه خیانت برای تان صحبت کرد، بدانید که راه را اشتباه آمدید. در واقع یک روانشناس خوب، نقش یک روحانی و یا کشیش را ندارد. او در مورد گناه یا ثواب کارها نظری ندارد و مشکل شما را از نظر علمی و روانشناسی بررسی می کند.

جایگاه دین یک جایگاه شخصی و فردی است و یک مشاور خوب، در این موارد نظر مثبت و یا منفی ندارد. در واقع یک روانشناس خوب، شخصی است که در مواجهه با آن شخصیتی علمی را می بینید. هویت مستقلی از مسائل مذهبی دارد و ما بین یک فرد مذهبی و غیر مذهبی، تفاوتی قائل نمی شود. یک دکتر روانشناس یا مشاور خوب، به کارآمدی و ناکارآمدی رفتار یا افکار ت و  به ثواب و گناه توجه نمی کنند.

[email protected]

[email protected]


+ بیشتر …

لیست کاملی از مراکز مشاوره شرق تهران را در پایین برای شما مخاطب عزیز به همراه شمراه تلفن پذیرش و آدرس را آورده ایم. اگر به دنبال دفاتر روانشناسی خوب در شرق تهران در حوزه های ( مشاوره ازدواج ، خانواده ، کودک ، نوجوان ، مشاوره تحصیلی ، اضطراب و.. ) از لیست زیر استفاده کنید.

کلینیک منصوره شهریاری احمدیآدرس:تهرانپارس ، بالاتر از فلکه اول ، نبش کوچه اصغری (۱۵۶ غربی)،پلاک ۲ ، واحد ۱۳تلفن پذیرش :۰۲۱-۷۷۲۹۶۹۵۳ – 09337755304

کلینیک آرامش نوین

درمانگر : رقیه علی نژاد

خدمات :مشاوره خانواده ، زوج درمانی ، پیش از ازدواج ، فرزند پروریآدرس :فرمانیه ، بلوار شهید اندرزگو، نبش عبدالهی جنوبی ، ساختمان پارسیان ، طبقه ۵تلفن پذیرش :۰۹۳۰۶۴۴۱۴۸۵

کلینیک روانشناسی در تهرانپارس

در صورت تمایل می توانید با کلیک بر روی لینک مراکز مشاور خانواده و ازدواج تهران دفاتر روانشناسی و مشاوره گرایش های مختلف در سایر نواحی تهران را مشاهده کنید.

لیست فوق لیستی از مراکز مشاوره روانشناسی شرق تهران در حوزه های خانواده ، ازدواج ، روانشناس کودک ، نوجوان ، اضطراب ، موفقیت ، سکس تراپیست و.. می باشند. هر کدام نام روانشناس شرق تهران به همراه شماره تلفن ، آدرس مطب ، و تخصص های مربوطه آورده شده است. با کلینیک بر روی جزیئیات مطب می توانید جزیئیات دیگر کلینیک را مشاهده کنید.

اگر رواشناس شاغل در شرق تهران هستید و نام خود را در لیست فوق نمی بینید از طریق لینک زیر مشخصات دفتر خود را به همراه تخصص های مربوطه ( مشاوره خانواده شرق تهران ، رواشناس کودک ، نوجوان ، ازدواج ، و.. ) وارد نمایید.

در لیست فوق به نشانی مورد نظر خود دقت کنید. لیست مراکز مشاوره شرق تهران شامل مراکز مشاوره و روانشناسی شرق تهراناست که این مناطق عبارتند از : تهران نو، مشاور تهرانپارس ، کالاد ، شمس‌آباد ، حکیمیه ، نیروی هوایی ، نظام آباد ، نارمک ، شهرک امید ، مشاوره خیابان پیروزی ، گرگان ، وحیدیه ،، مجیدیه، حشمتیه، منصورآباد

از نظر ما بهترین مرکز مشاوره شرق تهران یا روانشناس خوب شرق تهران کسی است که دارای تخصص های مشخص ، علم به روز و تجربه بالا باشد. لیست روانشناسهای شرق تهران که در بالا ذکر شده است همگی دارای پروانه معتبر از سازمان روانشناسی ایران یا سازمان بهزیستی هستند که در محدوده های شرق شهر تهران فعالیت دارند.

یک روانشناس می تواند براساس حوزه تخصصی و مورد علاقه خود خدمات مشاوره پیش از ازدواج ، ازدواج ، طلاق ، خانواده ، فرزند پروری ، کودک ، نوجوان ، جوان را ارائه بدهد. همچنین می تواند در زمینه موفقیت ، استقلال ، اضطراب ، ترس های شبانه کودک به شما کمک شایانی کند.

آخرین تغییرات : فروردین ۱۴, ۱۳۹۹

مجله توانبخشی و مشاوره هوش کالا با انتشار مقالات عمومی ، آگاهی عموم مردم و قشر سلامت  را از خدمات رشته های روانشناسی و مشاوره و همچنین رشته های توانبخشی ( فیزیوتراپی ، شنوایی شناسی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، بینایی سنجی ، ارتوپد فنی ) بالا می برد.

این وب سایت مسئولیتی در قبال کیفیت مراکز معرفی شده ندارد. لذا قبل از مراجعه بررسی های لازم را به عمل آورید.

مرکز روانشناختی و مشاوره شیراز

کلینیک نوروفیدبک در جنوب تهران

مرکز مشاوره
درمانی اختلالات هیجانی
درمان فوبیا

 

کلینیک روانشناسی در تهرانپارس

 

مرکز مشاوره خدمات بسیار متنوعی را به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهد. یکی از مهم‌ترین خدمات مرکز مشاوره، مشاوره ازدواج است. مشاوره پیش از ازدواج به‌منظور شناخت ویژگی‌های مهم طرف مقابل و تصمیم‌گیری برای بنای یک زندگی مشترک آرامش‌بخش و روابط زناشویی شاد و موثر ضرورت دارد. در مشاوره ازدواج جهت همسان‌گزینی مناسب زوجین، ملاک‌های ازدواج و شخصیت زوجین بررسی و در صورت لزوم مهارت‌های موثر برای زندگی مشترک آموزش داده می‌شود. خانواده‌درمانی از دیگر خدمات مرکز مشاوره به‌حساب می‌آید. درمان خانواده و زوجین در مواردی چون خیانت همسر، وجود یک عضو معتاد یا مبتلا به مشکلات جسمانی یا روانشناختی در خانواده، خانواده‌های طلاق گرفته یا ازدواج مجدد کرده، تجربه یک بحران در خانواده و در ارتباط با مسائل تربیتی کودکان توصیه می‌شود. افسردگی نیز بدون شک یکی از دلایل اصلی مراجعه به مرکز مشاوره است. افسردگی یک حالت ذهنی است که در آن فرد از غم و اندوه، از دست دادن علاقه یا لذت، احساس گناه یا کم‌خوابی و بی‌اشتهایی، احساس خستگی و ضعف در تمرکز رنج می‌برد. افسردگی می‌تواند طولانی مدت یا مکرر باشد که به‌طور قابل ملاحظه‌ای توانایی فرد در محل کار یا مدرسه یا تقابل با زندگی روزانه را مختل می‌کند. افسردگی بیماری شایعی است؛ حدود بیست درصد از افراد به افسردگی اساسی دچار می‌شوند و متوسط سن ابتلا به آن بیست سالگی است. درمان افسردگی و مشکلات اضطرابی کودکان و نوجوانان نیز یکی دیگر از خدمات مرکز مشاوره به‌شمار می‌رود. بی‌خوابی، بی‌قراری، هراس از حضور در جمع، کابوس‌های شبانه، بی‌اشتهایی، کم‌وزنی و بروز رفتارهای تنش‌آمیز از نشانه‌های افسردگی در کودکان هستند. افسردگی در کودکان با تظاهرات اضطرابی جلوه‌گر می‌شود و نیازمند مداخله‌های تخصصی است. درمان ترس‌های مرضی و اختلالات اضطرابی نظیر انواع تیک‌های عصبی، جویدن ناخن، مکیدن انگشت، درمان بدخلقی، اختلالات یادگیری، بیش‌فعالی و نارسایی توجه از دیگر خدمات رایج در مرکز مشاوره است. مداخله‌های درمانی عمدتا شامل درمان‌های شناختی-رفتاری، بین فردی، روانکاوی و شناختی می‌شوند.

مرکز مشاوره کودک در تهرانپارس
مرکز مشاوره کودک محدوده تهرانپارس
مرکز مشاوره کودک تهرانپارس
مشاوره کودک در تهرانپارس
مشاوره کودک محدوده تهرانپارس
مشاوره کودک تهرانپارس
مرکز مشاوره در تهرانپارس
مرکز مشاوره محدوده تهرانپارس
مرکز مشاوره تهرانپارس
بهترین مرکز مشاوره در تهرانپارس
بهترین مرکز مشاوره محدوده تهرانپارس
بهترین مرکز مشاوره تهرانپارس
روانشناس در تهرانپارس
روانشناس محدوده تهرانپارس
روانشناس تهرانپارس
مشاوره در تهرانپارس
مشاوره محدوده تهرانپارس
مشاوره تهرانپارس
روانشناس بالینی در تهرانپارس
روانشناس بالینی محدوده تهرانپارس
روانشناس بالینی تهرانپارس
روانشناس بالینی کودک در تهرانپارس
روانشناس بالینی کودک محدوده تهرانپارس
روانشناس بالینی کودک تهرانپارس
متخصص روانشناسی در تهرانپارس
متخصص روانشناسی محدوده تهرانپارس
متخصص روانشناس تهرانپارس
متخصص روانشناسی کودک در تهرانپارس
متخصص روانشناسی کودک محدوده تهرانپارس
متخصص روانشناسی کودک تهرانپارس
مرکز مشاوره کودک در تهرانپارس
مرکز مشاوره کودک محدوده تهرانپارس
مرکز مشاوره کودک تهرانپارس
مرکز مشاوره خانواده در تهرانپارس
مرکز مشاوره خانواده محدوده تهرانپارس
مرکز مشاوره خانواده تهرانپارس
بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهرانپارس
بهترین مرکز مشاوره خانواده محدوده تهرانپارس
بهترین مرکز مشاوره خانواده تهرانپارس
متخصص آزمون های روانشناختی در تهرانپارس
متخصص آزمون های روانشناختی محدوده تهرانپارس
متخصص آزمون های روانشناختی تهرانپارس
متخصص آزمون های روانشناسی در تهرانپارس
متخصص آزمون های روانشناسی محدوده تهرانپارس
متخصص آزمون های روانشناسی تهرانپارس
روانشناس کودک در تهرانپارس
روانشناس کودک محدوده تهرانپارس
روانشناس کودک تهرانپارس
مشاوره کودک در تهرانپارس
مشاوره کودک محدوده تهرانپارس
مشاوره کودک تهرانپارس
روانشناس خانواده در تهرانپارس
روانشناس خانواده محدوده تهرانپارس
روانشناس خانواده تهرانپارس
مرکز مشاوره و روانشناسی در تهرانپارس
مرکز مشاوره و روانشناسی محدوده تهرانپارس
مرکز مشاوره و روانشناسی تهرانپارس
کلینیک مشاوره در تهرانپارس
کلینیک مشاوره محدوده تهرانپارس
کلینیک مشاوره تهرانپارس
کلینیک مشاوره و روانشناسی در تهرانپارس
کلینیک مشاوره و روانشناسی محدوده تهرانپارس
کلینیک مشاوره و روانشناسی تهرانپارس
مشاوره روانشناسی فردی محدوده تهرانپارس
مشاوره روانشناسی فردی در تهرانپارس
مشاوره روانشناسی فردی تهرانپارس
روان درمانی اختلالات هیجانی محدوده تهرانپارس
روان درمانی اختلالات هیجانی در تهرانپارس
روان درمانی اختلالات هیجانی در تهرانپارس
روان درمانی اختلالات جنسی محدوده تهرانپارس
روان درمانی اختلالات جنسی در تهرانپارس
روان درمانی اختلالات جنسی در تهرانپارس
روان درمانی اختلالات شخصیت محدوده تهرانپارس
روان درمانی اختلالات شخصیت در تهرانپارس
روان درمانی اختلالات شخصیت در تهرانپارس
خانواده درمانی محدوده تهرانپارس
خانواده درمانی در تهرانپارس
خانواده درمانی تهرانپارس
مشاوره خانواده محدوده تهرانپارس
مشاوره خانواده در تهرانپارس
مشاوره خانواده تهرانپارس
مشاوره فردی محدوده تهرانپارس
مشاوره فردی در تهرانپارس
مشاوره فردی تهرانپارس
درمان افسردگی محدوده تهرانپارس
درمان افسردگی در تهرانپارس
درمان افسردگی تهرانپارس
درمان فوبیا محدوده تهرانپارس
درمان فوبیا در تهرانپارس
درمان فوبیا تهرانپارس
مشاوره ویژه ازدواج محدوده تهرانپارس
مشاوره ویژه ازدواج در تهرانپارس
مشاوره ویژه ازدواج تهرانپارس
مرکز مشاوره با مدیریت دکتر رحیم داوری

نام و نام خانوادگی

تلفن

موبایل

وب سایت

پست الکترونیک

آدرس

تهران

تهران

منطقه 4

فلکه اول تهرانپارس –
ابتدای بابا یوسفی یا 144 شرقی –
روبروی مرکز خرید سپید –
مجتمع ایرانیان –
طبقه 2 –
واحد 7

شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق ایرانگان متعلق به گسترش ارتباطات نوین می باشد.

Copyright 2010 – 2017©

امین میرموسوی

مشاور ارشد خانواده

اهمیت آموزش های پیش از ازدواج

کلینیک روانشناسی در تهرانپارس

اهمیت آموزش های پیش از ازدواج برای زوجها بسیار ضروری است و حتما جدی بگیرید.

معمولا وقتی افراد بعد از ازدواج و به دنبال مشکلات عدیده ای که ایجاد شده به مرکز مشاوره و نزد زوج درمانگر مراجعه می کنند، آشکار می شود که هیچ تصویر قابل قبولی و یا باور صحیحی نسبت به ازدواج نداشته اند و حالا با واقعیت مواجه شدند!

یکی از این واقعیتها همین دو یا سه سال نخست زندگی است.

دو سه سال اول زندگی ممکن است دوره ی توفانی برای زوج های جوان باشد.

هر شکایت و ناراحتی که همسران در این سالهای اول بیان می کنند لزوما تهدیدی برای ازدواج نیست.

مهمتر این مساله است که زوجها چگونه با تفاوتهای همدیگر کنار می آیند و آیا می توانند کنار بیایند؟ و راه آن را می توانند پیدا کنند؟

یا بر سر تفاوتهای که می بینند با هم به شکل خرابکارانه ای درگیر می شوند

یک تجربه دیگر این است که برخی به شکل ساده لوحانه ای فکر می کنند چون عاشق هم هستند، همه چیز حله!

پاسخ را دادم، چون طرز فکر غلط و ساده لوحانه ای هست.

و همین گروه به شدت از اختلاف نظر و بحث گریزان هستند و در صورت وقوع بحث، خود را می بازند و مضطرب می شوند.

آموزش های پیش از ازدواج در مراکز مشاوره برای همین است که زوجها بدانند چه چیزی درست است و چه چیزی غلط؛ 

چه مسائلی پیش روی شان است.

نسبت به چه مسائلی باید بردبار باشند؛ بررسی شود که آیا اصلا بردباری و صبر را دارند یا نه؟ ویژگیهای موثر و کمک کننده در سازگاری بعد از ازدواج را بدانند و بسیاری مسائل و حوادث پیش رو

پذیرش کلینیک روانشناسی شرق تهران:

02177249607  —  02177450159  —  09036019760 (پیام گیر واتس اپ در ایام تعطیل)

نشانی: میدان رسالت- خیابان هنگام- خیابان فرجام-بعد از میدان صدم-ساختمان پزشکان نگین-طبقه 5-واحد20

امین میرموسوی

مشاور ارشد خانواده

در مشاوره های ازدواج چه اتفاقی می افتد؟

در مشاوره های ازدواج و به خصوص آزمونهایی که بعد از جلسه ی اول گرفته می شود، چند اتفاق مهم می افتد:

مشاور عواملی را پیدا می کند که نشان دهنده احتمال ناسازگاری زوجها در آینده است.

یا عواملی که نشان دهنده ی سازگاری زوجها پس از ازدواج است.

گاهی نتایج نشان می دهد ریسک ادامه رابطه بالاست و می تواند اتفاق های بدی را رقم بزند.

که با این حال برخی به دلیل شدت عشقی که دارند، زیر بار نمی روند و تنها اگر قصد ازدواج زودهنگام را نداشته باشند بد نیست کمی ادامه دهند تا خود از مشکلات پیش بینی شده  آگاه شوند و  زیر نظر مشاور در یک مرکز مشاوره باشند.

ولی اگر قصد ازدواج زودهنگام را داشته باشند، به آنها هشدارهای لازم داده می شود تا تصمیم نهایی خود را بگیرند.

گاهی هم در مشاوره و آزمونهای انجام شده عوامل ایجاد کننده ناسازگاری دیده می شود ولی با آموزش و انتقال مهارت می توان ناسازگاری ها را کاهش داد.

یعنی این عوامل شدید نیست اما همسران باید جدی بگیرند.

پذیرش کلینیک روانشناسی شرق تهران:

02177249607   —  02177450159   —  09036019760 (پیام گیر واتس اپ)

کلینیک روانشناسی در تهرانپارس

نشانی: میدان رسالت – خیابان هنگام – خیابان فرجام -بعد از میدان صدم – ساختمان پزشکان نگین – طبقه 5 – واحد20

امین میرموسوی

مشاور ارشد خانواده

زود قضاوت نکنید

در جلسه های مشاوره ، خیلی اتفاق ها می افتد که مراجعان از آن بی خبرند و متاسفانه قضاوت می کنند.

وقتی خانم و آقایی مراجعه می کنند حتما لازم است پی گیر باشند و بدانند نظر مشاور در مورد جلسه ای که به صورت مشترک برگزار شده چه هست.

آقا از جلسه خارج می شود و تماس می گیرد به همسرش که:

دیگه به اینجا مراجعه نکن!

اگر من را دوست داری، جایی که من میگم بریم…!

اگر دلت برای رابطه می سوزد و واقعا! زندگی را می خواهی، مشاور دیگری انتخاب کنیم و با فلان مرکز قطع رابطه کنیم…!

یقین داشته باشید که موضوعی اتفاق افتاده و تلخ است؛ 

خوشایند و مورد پذیرش یکی از همسران نیست که این جمله ها را بیان می کند!

و  دقیقاً باید پی گیری شود، نه اینکه رها شود.

اینکه مراجعان بخشی که به نفع خودشان هست را بیان کنند امری است رایج

اما باید مورد سوال باشد برای دیگران که آیا واقعاً یک مشاور هر حرفی را می زند!؟

مثلا نوجوان گفته مشاور می گوید تو تا دیر وقت می توانی بیرون از خانه باشی!

مشاور به آقا گفته تو می توانی در کنار همسرت رابطه با شخصی دیگر داشته باشی…

خب این ساده لوحانه است که عصبانی شوید و به مرکز مشاوره تماس بگیرید که چرا روانشناس شما چنین حرفی زده!

چون واقعاً فکر کنید ممکن است مشاور چنین حرفی بزند!؟

خیر، برخی مراجعان آنچه که به نفعشان هست را برداشت می کنند یا بیان می کنند اگر هم باب دلشان نباشد، هزار حرف پشت سر مشاور می زنند.

بنابراین جلسه های مشاوره را حتما پیگیری کنید و زود قضاوت نکنید.

پذیرش کلینیک روانشناسی:

02177249607  —  02177450159  — 09036019760(پیام گیر واتس اپ)

نشانی: میدان رسالت- خیابان هنگام- خیابان فرجام-بعد از میدان صدم-ساختمان پزشکان نگین-طبقه 5-واحد20

امین میرموسوی

مشاور ارشد خانواده

شرط همسران برای بازگشت به زندگی

همسرانی که به دنبال مشاجره، منزل را ترک می کنند و یکی از طرفین،  شرط بازگشت را مراجعه ی همسرش به روانشناس و زوج درمانگر می دانند باید موضوع مهمی را بدانند.

تغییر، در شرایطی قابل بررسی است که دو نفر با یکدیگر زندگی کنند و در عین حال زیر نظر مشاور زوج درمانگر باشند.

اگر همسر شما پرخاشگری کرده و شما منزل را ترک کرده اید و معتقدید تا پرخاشگری اش حل نشود، بر نمی گردید، این روش چیزی را عوض نمی کند.

پرخاشگری یا رفتاری که به رابطه آسیب می زند ، تغییرش باید در رابطه مشاهده شود.

شاید شرایط ایجاب کند دو یا سه جلسه ای را با همسری که مشکلات شخصی اش مثلا پرخاشگری به رابطه آسیب زده به تنهایی کار کرد اما از جایی به بعد باید هر گونه تغییری در رابطه بررسی شود یعنی دو نفر باید زیر یک سقف زندگی کنند ولی زیر نظر باشند و جلسات آنها چه فردی چه زوج ادامه پیدا کند.

این روش در مورد اعتیاد، ضرب و شتم و برخی مشکلات حاد فرق کند و  شامل همه مشکلات نمی شود.

حالا اگر شخصی نه به طلاق راضی شود و نه تحمل حضور همسرش را داشته باشد، این شخص باید با کمک متخصص زوج درمانگر روی احساسات و نگرش خود، به صورت فردی کار کند.

پذیرش کلینیک روانشناسی شرق تهران

02177249607   —  02177450159   —  09036019760(پیام گیر واتس اپ)

نشانی: میدان رسالت- خیابان هنگام- خیابان فرجام-بعد از میدان صدم- ساختمان پزشکان نگین-طبقه5-واحد20

امین میرموسوی

مشاور ارشد خانواده

گوش می دهید یا می شنوید؟

یک مانع بر سر راه گوش دادن فعال و
پذیرا، حالت هیجانی شماست!اگر از نظر خُلقی در وضعیت بدی باشید، به سخنان گوینده
بدبین می شوید، همدردی از بین می رود، صرفا از دید خودتان و با عینک خودتان اوضاع
را می بینید.اگر در وضعیت خُلقی خوبی باشید بیشتر احتمال دارد سخنان
گوینده را باور کنید، مهربان تر می شوید و همراهی می کنید، گفتگو اتفاق می افتد نه
مشاجره.بنابراین بهتر است زمان گوش دادن مواظب حالت هیجانی خودمان
باشیم!

از مجموعه بروشورهای کلینیک

پذیرش کلینیک روانشناسی شرق تهران :02177249607  —  02177450159 

نشانی: میدان رسالت -خیابان هنگام- خیابان فرجام-بعد از میدان صدم-ساختمان پزشکان نگین-طبقه5-واحد20

تازه ترین مطالب ما در سایت کلینیک:

https://familycounseling.ir/blog

09036019760

پیام گیر 24 ساعته کلینیک مشاوره در واتس اپ یا تلگرام

حتی ایام تعطیل

امین میرموسوی

مشاور ارشد خانواده

آزمونهای شخصیت آنلاین

آزمونهای آنلاین در اینترنت به دلیل رایگان بودن ،  راحتی تهیه و اجرا، ارائه تفسیر آماده، به شدت وسوسه کننده است.

مدتی است برخی مراجعه کننده ها این آزمونها را در اینترنت انجام می دهند و نتیجه را برای ما می فرستند و می خواهند نظر بدهیم.

در آخر کمی وقت گذاشتیم و سوالها را بررسی کردیم و با نسخه های اصلی که در مراکز روانسنجی برای مراکز مشاوره به فروش می رود  مقایسه کردیم.

متاسفانه متوجه شدیم این آزمونهای آنلاین کلا با نسخه اصلی فرق دارد.

و این سبب می شود اعتبار آزمون کاملا زیر سوال برود.

نکته دیگر:

حتی اگر پاسخ دهید و بگویید پس چرا نتیجه ی ارائه شده با حال و روز من تناسب داشت، جواب می شنوید که بله، ولی کامل نیست  و شما زمانی که در حضور متخصص روانشناس آزمون می دهید، خیلی گفتگوها رد و بدل می شود و تحلیل و بحث اتفاق می افتد ، این کجا و چیزی که کامپیوتر در مورد شناخت شما می دهد، کجا!

پذیرش کلینیک روانشناسی شرق تهران: 02177249607–  02177450159– 09036019760 (پیام گیر واتس اپ)

نشانی: میدان رسالت- خیابان هنگام- خیابان فرجام-بعد از میدان صدم-ساختمان پزشکان نگین-طبقه5-واحد20

 جدیدترین مطالب کاربردی روانشناسی در زمینه ی 

خانواده

همسران

پیش از ازدواج

روابط بین فردی

مشاوره طلاق

در همین وبلاگ و دیگر سایتهای کلینیک به نشانی زیر در دسترس شماست:

https://familycounseling.ir/blog

https://aminmirmousavi.com/blog

پذیرش کلینیک روانشناسی شرق تهران:  02177450159   —  02177249607   —  09036019760 (پیامگیر واتس اپ )

نشانی: میدان رسالت- خیابان هنگام- خیابان فرجام-بعد از میدان صدم-ساختمان پزشکان نگین-طبقه 5 -واحد20

امین میرموسوی

مشاور ارشد خانواده

چطوری به مشکلات با همسر نگاه می کنید؟

اگر همسرم قهر نمی کرد، واکنشی نشان نمی دادم…

اگر عصبانی نمی شد  صداشو بالا نمی برد، به سمتش حمله نمی کردم…

اگر ….

کسانی که با این جمله ها به نزد متخصص روانشناس و زوج درمانگر می آیند یا دنبال مقصر ماجرا هستند که همسرشان را مسبب مشکلات نشان دهند یا نمی دانند که وقتی زیر یک سقف زندگی می کنند این تعاملها با مثالهای فوق نشان از “علت دایره ای شکل” دارد نه یک علت خطی.

شما وقتی به جمله های بالا اعتقاد دارید اعتقاد به یک علت خطی دارید.

یعنی یک موضوعی از یک نقطه شروع می شود و به نقطه بعد می رسد و تمام!

در حالی که وقتی صحبت از رابطه می شود بحث سیستمی بودن مطرح است یعنی همه عوامل بر هم اثر می گذارند و تاثیر می پذیرند.

دوباره به جمله های بالا برگردیم!

وقتی آن جمله ها را می گویید اگر همسرتان باشد می گوید: خب بگو چی کار کردی که من قهر کردم….

و به همین ترتیب

و این یعنی حلقه های زیادی از این پاسخها وجود دارد که روابط را به زمان های قبل بر می گرداند و تمامی ندارد.

در زوج درمانی هم تمرکز بر شروع تغییر از سمت هر یک از زوجهاست تا تاثیر سیستمی خود را نشان دهد.

پذیرش کلینیک روانشناسی شرق تهران: 02177249607   —  02177450159  — 09036019760 ( پیام گیر واتس اپ)

نشانی: میدان رسالت- خیابان هنگام- خیابان فرجام-بعد از میدان صدم-ساختمان پزشکان نگین-طبقه 5-واحد20

جدیدترین مقالات ما در سایت کلینیک:

https://familycounseling.ir/blog

کلینیک روانشناسی در تهرانپارس
کلینیک روانشناسی در تهرانپارس
0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *